Imperia Online България  
Април 19, 2024, 08:10:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181702 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #735 -: Юни 28, 2013, 14:33:26 »


Е на това чудо викаме мъмърец, универсална стръв е. Има го под камъните и предполагам че всеки го е виждал.


Е това не го зная каква гад е, прилича ми на скарида, но добри кленчета се ловят на него...

Ручейници съм виждал два вида според къщичките им. Едните стоят буквално като клечки във водата на дъното.


Другите са си стандартните така да се каже:D






И ние му казваме мамарец, но като се зачетох в мухарската литература, се оказа, че това било ларва на майска муха.  *scratch*
http://lurebg.com/FlyFishing/Insect_MM/May_Flies.htm

А за ручейниците и при нас е така-в зависимост от дъното си правят различни къщички, я от пясък, я от клечки и листа. Ако не знаеш какво да търсиш никога няма да откриеш къщичка на ручейник направена с клечки и листа  Grin
Активен

James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #736 -: Юни 28, 2013, 15:19:27 »

И още нещо да питам имащите опит-кое е по-добре за мухарката-да е с повече секции или да е само с две. За транспорта е ясно, но многото секции не са ли проблем при замятането? Имам предвид, че с времето връзките между секциите може да се поразхлабят.
Активен

Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #737 -: Юли 11, 2013, 23:29:46 »

Почти всеки ден си .... разбивам рибките в канала под Аспарухов мост .... но днес се представих повече от прилично Wink

От 16:30 до 20 часа ....


Резултата е следния ...  *pardon*












Wink


Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #738 -: Август 29, 2013, 18:07:40 »

Ей  никои  не показва  улова   *freak*
Активен

Авторското Право  Grin
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #739 -: Август 29, 2013, 23:42:28 »

Аз съм почти всеки ден с по 5-6 кг. илария .. от следобеден риболов .... ама те съвсем си приличат на предните които съм снимал  Grin


Ще видя, ако ходя до някой гьол ... да понаснимам ... да видите риба поне на картинка  Tongue
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #740 -: Август 30, 2013, 11:12:03 »

Аз  съм  на 3  шарана и то  от платен   рибарник но  и там най голямия 2 кила
 и към 5  кила кустур    а   за  слънчевки  не  ми говори Undecided
Активен

Авторското Право  Grin
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #741 -: Септември 09, 2013, 20:24:20 »

Намерих време да отскоча до яз. Цонево ....

На средна дистанция 11-13 метра нищо интересно, на "късо" (4 м.) много уклей и дребни бабушки  ... и се наложи да влизам с фидера на 25 м. от брега ...



където намерих рибата ... излязоха прилично количество платики, таранки





и бабите на бабушките  Grin





На финала на риболова изтървах една отлична Щука на жива рибка ... и бях прекалено ядосан за да снимам извадения живарник от водата .... но спокойно можех да отворя сергия на рибния пазар с него  *pardon*
« Последна редакция: Септември 09, 2013, 21:41:10 от Krokodil » Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #742 -: Октомври 16, 2013, 19:51:42 »

Днес се разписах на зарганджийски риболов  Wink

Това ми е втория за годината .... и мисля , да подобрявам резултата .... макар, че настоящия никак не е зле  Smiley


над 20 заргана от 14:20 някъде до 18 часа ... на прозрачна бомбарда .... кацнал на една скала .....  Grin






Сега ... ще ги оправдая с хубаво вино и многооооо мерак  Grin
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #743 -: Октомври 17, 2013, 15:35:33 »

Браво!!! Който си го може си го може!!! *beer* *beer*
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
izvesten
The_Viking
Лейтенант
***

Karma: +24/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 123


Профил
« Отговор #744 -: Октомври 17, 2013, 16:20:25 »

Кроки, къде вадиш заргана, че се колебая дали да не метна едни въдици на канала в събота?
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #745 -: Октомври 17, 2013, 16:30:18 »

Кроки, къде вадиш заргана, че се колебая дали да не метна едни въдици на канала в събота?

Аз бях на бухтите, под почивната станция на Прокуратурата .... (малко след Галата) ...

Но зарган е излизал и на Кранево, и на Рубин и на Ной ....

така, че ако е мрачно времето без вятър .. не си губи времето на канала е моя съвет  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
izvesten
The_Viking
Лейтенант
***

Karma: +24/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 123


Профил
« Отговор #746 -: Октомври 17, 2013, 16:33:28 »

Зарган съм вадил на Ной, но преди 3-4 години, от тогава не съм правил опити. Яхтеното на Златни ми беше любимо място, но след като се гледахме умно с една змия там, не съм стъпвал повече. Аспарухово ме радва, защото в последно време яко илария излизаше. Ако не ме домързи, може да се разходя до Галата Smiley
Активен
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #747 -: Октомври 17, 2013, 16:35:00 »

Трябва да направим сбирка на класиците, отново някъде край язовир или река, където има риба и която може да се лови сега или тогава, когато ще се събираме. Аз нищо не разбирам от рибарство, обаче ми е мерак да ви гледам как вадите рибоците. Чингиз ще дойде, той е голям рибар. Една среща за изпроводяк.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #748 -: Октомври 17, 2013, 17:01:05 »

Казвате две седмици по-рано и съм там ....

само да споменете кой ще е гьола ... да знам какво "оборудване" да мъкна Grin
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #749 -: Октомври 17, 2013, 17:11:44 »

Пишете и мен за сбирката да ви покажа как се ловят кибапчета  Grin
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!