Imperia Online България  
Април 24, 2024, 02:32:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181760 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #720 -: Юни 24, 2013, 15:54:53 »

има ....има ...няколк при това Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #721 -: Юни 24, 2013, 17:56:57 »

Хамалогия е но си заслужава! Grin
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #722 -: Юни 24, 2013, 22:44:39 »

Хамалогия е но си заслужава! Grin

Добро оправдание е да отскочиш до Австралия .... или някои други дестинации ....

в БГ .... мухарството ....е повече ... екзотика ... отколкото реален риболов ....

Но пък и на мен ми се ходи в Австралия  Sad

 *beer* *beer* *beer* *beer* *beer* *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #723 -: Юни 25, 2013, 08:39:08 »

А такааа...  Grin
Айде сега разказвайте има ли почва мухарството в България. Четох един илюстриран разказ на едни пичове, които се дигнали от София и ходили до Босна и Херцеговина да половят малко риба. Ама една река да видиш, едни риби.... Пъстърва и липан, около лакът...

Имам едно приятелско семейство англичани, около 60 годишни, живеят в съседно село. Преди около седмица им бях на гости и ми хрумна да подхвана разговор за риболова. "Бачо Уиляме, ти риба ловиш ли?"-питам аз. "Ловя бе, що?"-ми казва той. "Хубаво де, ама флай фишинг практикуваш ли"-пак питам аз."Е как бе! Чакай да ти покажа такъмите."-казва той. И после като извади един голям кашон с какво ли не... То не бяха шнурове, бекинги, лидери. Мухи колкото биха се струпали на умрял динозавър, нимфи и какво ли още не. Разни мазила показва(приличаха ми на прах всъщност). Казва, че с едното се мажел шнура за да потъва, а другото за да плава. С една дума-събра ми погледа. Ударихме пазарлъка аз да му покажа нашите реки, а той да ме понаучи на това онова. Пита ме за билетите тук, риболовните де. Оказа се, че в Англия има два вида билети-единия е за по-обикновените риби, а се вади отделен за пъстърва и сьомга. За тоя втория каза, че бил much expensive.  Grin

И да се върна пак в началото-разкажете как е в България. Иначе се нагледах на какви ли не реки из Европа и Америка, с толкова риба, че имам чувството, че водата трудно я побира.
Активен

Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #724 -: Юни 25, 2013, 12:38:47 »

Във Варна ... мухарския клуб ... се събират да връзват мухи ... да се хвалят, кой ... какво ламе, косъм от мускусен плъх, опашка от сибирска катерица или перо от черношиест петел е намерил ... и кой каква ракия е сварил  Grin Като в повечето случаи ... .печели тоя с по-добрата ракия  Grin

Въртят се едни мухарки по класове ... със съответните мухарски макари ... и кепове от абанос ....
Неравномерно изтънени шнурове ... и пудри за суха, мокра ... полупотъваща и т.н. мухи ....

 

Но реален риболов няма ... който има мерак, ходи до Гърция .. или по-далече  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #725 -: Юни 25, 2013, 12:48:48 »

Аз пък си обикалям реките у шопско с мухарката Smiley ....ловя най-много кефал / клен/ ...за пъстърви трудно ще намериш къде да хвърляш ..... но пък клена си е доста разпространена риба и емоцийте от изваждането на екземпляр от кило и нагоре не са за изпускане Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #726 -: Юни 25, 2013, 20:33:53 »

Малко по насевер от Монтана има доста обширни гьолове от които едно време вадеха баластра. Там водата извира и е студеничка. Пълни са с водорали но има и чисти петна. Има доста много клен но не взема на червей, глист, ручейник, пиявица, жабле. Еинственият шанс за трофеен клен е мухаркта. Идеално е за нея. Не всеки път се получава но има дни в които е просто удоволствие. Рибоците са от кило нагоре. По притоците на Огоста - Златица и Чипровски Огост преди 2-3 години се ловеше добре балканка с мухарка но коритата на тези реки не са чистени скоро и доста обраснаха тъй че е трудно да се направи добро замятане. По река Ботуня е удоволствие с мухарка - хубави кленове и тук там някой разпер, което е върха а удоволствието. Вообще това си е екшън риболов, динамичен и изискващ умения и усет.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #727 -: Юни 25, 2013, 20:42:08 »

Абе  много   говорите ама никои  от вас  не е  качил  нищо     от  1  седмица 
 като хванете  нещо  хубаво поне се похвалете  бре   него  вардете само за себеси    *beer* *beer* *freak*
Активен

Авторското Право  Grin
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #728 -: Юни 26, 2013, 07:59:08 »

Да, нямаме хубави реки за мухарстване. Особено през лятото повечето ни реки стават на поточета. Затова още се ослушвам с покупките, но пък не съм се отказал. Даже прът си харесах-един ДАМ 5/6. Като начало ще взема нещо по-евтино, докато навляза в материята. Поначало и аз на кефали разчитам, макар че гледах да вадят и костур, щука. Принципно си падам по хищната риба, не съм шаранджия, пасящите риби нещо не ме кефят. През август вероятно ще имам път към югозападна България и може да се пробвам на Места, преди Гоце Делчев. Сравнително пълноводна е и ми изглежда подходяща. Освен това бреговете й са сравнително чисти.
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #729 -: Юни 26, 2013, 08:40:36 »

Да ....това е добро попадение ....брат ми пролетно време е ходил натам и е останал доволен Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #730 -: Юни 26, 2013, 13:47:21 »

За балканка става с къса пръчка и приспособен такъм, по рекичките, които са зашумени и обрасли. Такъма се състой от едно гъше перо с три шлаухи като помежду шлаухите се поставят подвижни тежести за по добро замятане. Повода е с непотъваща муха, може и обикновенна кука но с голям скакалец за да не потъва при първото замятане. Не си ли уплашил рибоците с движения шанса да ги хванеш ти клони към 200%. Удара е рязък и придружен със скок след убождането, после идва екшъна. Балканката е силна, пъргава и супер борбена риба. Нема такъв кеф. почти във всяко вирче има по два броя, една при входа и една на изтичането. С прибежки и припълзявания и удачно замятане едната винаги е твоя и ако не и дадеш аванс да преходи вира и да стресне всичко плуващо с плясъци може и втората да заковеш. Не е истина в какви места дебнат балканките. Примерно - странична вадичка покрай реката, плитка и бърза, на едно място към два метра диаметър се полу4ава като локва и е малко по дълбоко до голямо коренище. Никога нема да предположиш 4е риба има там. Заметнах и буквално с падането на мухата и видях гърба как се обърна, няма извинете, смела хищна и красива риба... Второто ми замятане доколкоти си спомням беше директно в коренището :Smiley
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 13:51:29 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #731 -: Юни 27, 2013, 09:46:48 »

Риболовът на балканка е неописуемо удоволствие. Спомените ми са още от дете, как с баща ми и един негов приятел от Тетевен обикаляхме из планината в района. Там наричаха ручейника "лепени камъчета" и ползваха основно него за стръв. Технологията е малко по-различна-накрая на линията се слага едно малко по-голямо топче олово(примерно ф5), следва повод около 25-30 см и накрая куката. Както казваш и ти, няма начин да не познаеш ако балканката удари.  Grin
Този метод прилагам и аз. Най-важно е да не уплашиш рибата, другото са подробности. Всъщност има нещо още по-важно-да има риба.  Grin
В тетевенския край правят много хубава рибена чорба от балканка-"тетевенска саламура" се нарича. Рибата се пече първо на скара, после се слага в чорбата.
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #732 -: Юни 27, 2013, 11:08:58 »

По същия начин ловим и ние по нашия край на естествена стръв и с директен 5 метров прът Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #733 -: Юни 27, 2013, 11:52:42 »


Е на това чудо викаме мъмърец, универсална стръв е. Има го под камъните и предполагам че всеки го е виждал.


Е това не го зная каква гад е, прилича ми на скарида, но добри кленчета се ловят на него...

Ручейници съм виждал два вида според къщичките им. Едните стоят буквално като клечки във водата на дъното.


Другите са си стандартните така да се каже:D




Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #734 -: Юни 28, 2013, 05:39:44 »

Ти покажи  рибоците а не стръвта   *freak*
Активен

Авторското Право  Grin
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!