Imperia Online България  
Април 16, 2024, 18:04:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181661 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #495 -: Юни 05, 2012, 14:27:58 »

До всички рибари, рибоядци и риболовци: Яде ми се балканка! Кажете ми в североизточна България има ли такова животно?!
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #496 -: Юни 05, 2012, 21:13:20 »

До всички рибари, рибоядци и риболовци: Яде ми се балканка! Кажете ми в североизточна България има ли такова животно?!

Епа може ли да нема бре, поразпитай за най горните течения на реки и рекички.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #497 -: Юли 21, 2012, 14:41:16 »

Ако някой от вас ходи на река Лом за риба , то вече не бива да го прави. Реката е заразена с хепатит. Някъде , над с.Ружинци се заразява , вероятно от малоумното изхвърляне на боклуците в реката , а и някакъв завод имаше в този район , който също си изхвърля отпадъците в реката. Вече има 1 дете заразено - от там се знае и за реката. След като е казало , че е било в реката са я излевали и открили заразата. За Дунава няма инфо , но все пак реката се влива там , тъй , че не препоръчвам и риболова в дунава.
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #498 -: Август 05, 2012, 17:21:41 »









Благина - леко дъно, черна мряна и добри кленчета...реката е Лома, месноста - Фалков мост
« Последна редакция: Август 05, 2012, 18:07:49 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #499 -: Август 05, 2012, 18:51:49 »

На 2-3 места напипах скобар из Лома. Мисля след 1-2 седмици да го посетя и да си опитам късмета  *freak*
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #500 -: Август 05, 2012, 19:22:11 »

Ако някой от вас ходи на река Лом за риба , то вече не бива да го прави. Реката е заразена с хепатит. Някъде , над с.Ружинци се заразява , вероятно от малоумното изхвърляне на боклуците в реката , а и някакъв завод имаше в този район , който също си изхвърля отпадъците в реката. Вече има 1 дете заразено - от там се знае и за реката. След като е казало , че е било в реката са я излевали и открили заразата. За Дунава няма инфо , но все пак реката се влива там , тъй , че не препоръчвам и риболова в дунава.
а за това изказване какво стана Smiley  .... нямах фотоапарат с мен .... но вчера на река Искър в района на Оплетня с мухарката превзехме няколко много добри торпеда Smiley .... Кефала даваше добре и има много добра популация ....
« Последна редакция: Август 05, 2012, 20:22:43 от Jimmy_the_Hand » Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #501 -: Август 05, 2012, 19:31:24 »

Ами , Хане , разхождах се из реката и хепатит нямам. Мисля , че всичко е отшумяло  *ok*
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #502 -: Август 05, 2012, 20:23:31 »

Радвам се да го чуя ...Лома беше реката която ме запали по риболова ..... какво риби имаше там на времето
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #503 -: Август 05, 2012, 20:26:56 »

Радвам се да го чуя ...Лома беше реката която ме запали по риболова ..... какво риби имаше там на времето

Има ги и сега , но по-малко. Рекорда ми е клен , почти 3 килограмов , а сега мяркам кленчета и скобари по около 1 кг. Черната мренка си е същата , но в по-малки количества. Това е в района на Дреновец. Уклеиките са си многобройни , но учудващото е , че за около 2 часа разходка из реката не мернах нито 1 змия  Grin
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #504 -: Август 05, 2012, 20:46:26 »

Щъркели и раци са се навъдили значи!
Активен

house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #505 -: Август 05, 2012, 20:47:34 »

Щъркели и раци са се навъдили значи!

Раци не съм виждал , но Щъркели има много  Wink
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #506 -: Август 05, 2012, 20:51:55 »

Е те там са изчезнали змиите значи!
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #507 -: Август 05, 2012, 20:55:19 »

Има ги и сега , но по-малко. Рекорда ми е клен , почти 3 килограмов , а сега мяркам кленчета и скобари по около 1 кг. Черната мренка си е същата , но в по-малки количества. Това е в района на Дреновец. Уклеиките са си многобройни , но учудващото е , че за около 2 часа разходка из реката не мернах нито 1 змия  Grin
в района на Дреновец ...над селото ...се разхождах юни месец .... реката беше малка и почти не се мяркаше риба  .... само десетина кленчета от по педа имах за два ,три часа ....
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #508 -: Август 05, 2012, 21:18:18 »

в района на Дреновец ...над селото ...се разхождах юни месец .... реката беше малка и почти не се мяркаше риба  .... само десетина кленчета от по педа имах за два ,три часа ....

Търси ги малко над помпената станция - там , дето реката започва да се отдалечава от гората. Това е едното място. Другото е малко по-нагоре по течението - около 100 метра. 3-тото и с най-много клен и скобар - попитай някой за "Златановия вир" - намира се на границата на селата Дреновец и Роглец  *ok*. Вир с дълбочина около 4 метра  Smiley
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #509 -: Август 05, 2012, 22:38:18 »

Мани да ви не казвам чудеса и патила и рибарски неволи. Всичко започна така - Язовир Монтана, влизам навътре с лодчица с тенденция и мераци за сом. Подготвен съм отвсякъде, повече няма на къде. Отсреща островче, викам си - те там ще се установя и ще вържа лодката. Разпънах въдиците, разположих ги обаче жегаааа, водни кончета, ама водни кончета ви казвам като гарвани големи, като ми накацат по въдиците и звънците почват да дрънчат. Да оставим това но нагазих до колене във водата и по едно време усещам как се трие кост в кост, общо взето неприяно усещане. вдигам си крака и кво да видя - една таранка около кило ми гризе нокътя на палеца, демек ми прави спа процедури. Но това беше едва началото. Както си стоя във водата усещам приливни вълни ме плискат 4ак по бедрата, бах мааму! Вятър няма. Обръщам се и .....

Сом с главни букви, на дъртия сом дядо му, тоес само опашката му и гръбния плавник се виждат от водата.Ужас!!!! Стреснах се ви казвам и скочих на острова и оттам в лодката но от резките ми движения този плезиозавър се уплаши или разсърди и като замахна с опашката си островчето изчезна барабар с въдиците ми и цялото снаряжение и сега нямам кьорав такъм. Grin
« Последна редакция: Август 05, 2012, 22:48:29 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!