Imperia Online България  
Април 25, 2024, 08:05:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181793 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #405 -: Януари 16, 2012, 16:23:29 »

лелле ...любимата ,ми мухарка Smiley Tongue Tongue Tongue
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #406 -: Януари 17, 2012, 13:44:35 »

Малко образователни материали.
ВИЮН
 или Виунец, по нашия край му казват пизгай. Дънна риба, много красива, мисля че е от семейството на змиорките но не съм сигурен. Има много мустаци, които са доста твърди, едва ли не като куки са, заравя се на дъното и така се крие когато е в тихи води но когато е в бързей използва точно тия мустачки и се закачва за камъни и се вее като флаг или прани гащи. Средно са по 10 -15 санта, но съм виждал и далеч по големи около - 30 - 35 сантиметра в срекмета. Много е силна и хлъзгава, ловил съм ги с ръце под камъните, на въдица трудно се ловят но има удари. Като стръв за хищна риба са просто незаменими, има ли хишник - твой е.
От рибена чорба приготвена от Виюн по блага няма.

« Последна редакция: Януари 17, 2012, 15:12:18 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #407 -: Януари 17, 2012, 14:54:26 »

КРОТУШКА

Тази красива риба намалява все повече и повече, като индикатор е за чистата вода наред с черната мряна. Много вкусна риба. Преди години вреше от нея в малките реки и притоци, сега на  много места изчезна, като и раците, които с кофи ги събирахме като излязат да пасът, с петромаксова лампа вечер.
Ловил съм я на ....на много неща, от торен червей до хляб че дори на пиявица и колорадски бръмбар.
Все още я има в някой рекички но сракмеджийте и ебават мамата на популацията. За нея нямаше лошо време и сезони.
Това е риба, която лежи на дъното и изглежда ленива дори като умряла когато я поклаща водата, дори ако си бавен и тих можеш да потопиш ръка и да я погалиш.






« Последна редакция: Януари 17, 2012, 15:02:28 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #408 -: Януари 17, 2012, 18:36:53 »

Все още се намира в река Лом в района Дреновец - Ружинци  *ok*
Активен

lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #409 -: Януари 17, 2012, 19:03:27 »

Малко образователни материали.
ВИЮН
 или Виунец, по нашия край му казват пизгай. Дънна риба, много красива, мисля че е от семейството на змиорките но не съм сигурен. Има много мустаци, които са доста твърди, едва ли не като куки са, заравя се на дъното и така се крие когато е в тихи води но когато е в бързей използва точно тия мустачки и се закачва за камъни и се вее като флаг или прани гащи. Средно са по 10 -15 санта, но съм виждал и далеч по големи около - 30 - 35 сантиметра в срекмета. Много е силна и хлъзгава, ловил съм ги с ръце под камъните, на въдица трудно се ловят но има удари. Като стръв за хищна риба са просто незаменими, има ли хишник - твой е.
От рибена чорба приготвена от Виюн по блага няма.




Тази риба по нашия край и викаме Дърла. Много умело се крие в пясъка. Има един шип на устата, който често ми се забиваше в пръста като ги ловях на ръце. На истина е много вкусна  Wink. На времето по Луда Яна беше пълно с тях , както и с мрени и бабушки. Сега от години не съм газил реката и не знам какво има вътре  Smiley
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #410 -: Януари 17, 2012, 19:17:28 »

Това са две по твърди мустачета като кукички, уникална риба е.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #411 -: Януари 17, 2012, 19:51:17 »

Абе не знам, ама ако имате повечо прати 1 килце може и замразена. Аз ше ти кажа после колко бира е изпила и дали е била хубава... Grin Grin Grin
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #412 -: Януари 17, 2012, 22:08:13 »

ЧЕРНА МРЯНА

Уникална риба, страшно вкусна с крехко месо и отсъстващ рибен мирис присъщ на другите представители.
Живее по горните и средни течения на реките, но учудващо, през последните 2-3 години в язовир Монтана е фрашкано с нея но не кълве много. Аномалия някаква. Обича бързейте в чистите реки.
Страхотен специалист съм в хващането и, един от най добрите, казвам го от скромност. Учил съм се от най добрия и той казваше че съм го надминал по резултатност, но това беше одавна. Цега съм се осъваршенствал.



Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #413 -: Януари 17, 2012, 22:09:43 »

ЧЕРНА МРЯНА

Уникална риба, страшно вкусна с крехко месо и отсъстващ рибен мирис присъщ на другите представители.
Живее по горните и средни течения на реките, но учудващо, през последните 2-3 години в язовир Монтана е фрашкано с нея но не кълве много. Аномалия някаква. Обича бързейте в чистите реки.
Страхотен специалист съм в хващането и, един от най добрите, казвам го от скромност. Учил съм се от най добрия и той казваше че съм го надминал по резултатност, но това беше одавна. Цега съм се осъваршенствал.






Предимно кълве на ручейник  Wink И Владо престани да дразниш, че....
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #414 -: Януари 17, 2012, 22:23:35 »

Чул ли си за ЛЕЖЯК???
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #415 -: Януари 17, 2012, 22:28:19 »

Чул ли си за ЛЕЖЯК???

Ебем ли го как му викате там  Grin
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #416 -: Януари 17, 2012, 23:02:04 »



Това е лежляка, има го на брега близо до водата на сенчести места под шумата или в мъха, тука е черничък но в пове4ето слу4ай е кафяв дори прозрачен.
С това нещо на куката се извършва геноцид на почти всякакъв вид речна риба.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #417 -: Януари 17, 2012, 23:11:06 »

Aз на това ги фащам  Wink

Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #418 -: Януари 17, 2012, 23:15:01 »

Aз на това ги фащам  Wink



Това си е универсалния ручейник, но се ловят добре мренките и на зеленки. Че дори и на мръмърец.

а на това му викаме речна скарида и е яка стръв за клен:

« Последна редакция: Януари 17, 2012, 23:18:32 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #419 -: Януари 17, 2012, 23:16:57 »

Ееех, върна ме назад във времето, когато на ръце вадехме по една торба риба от реката  Wink
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!