Imperia Online България  
Април 25, 2024, 12:44:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181808 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #345 -: Май 26, 2011, 14:44:28 »

e то там бяла риба има ли ...че само до реката съм опирал ....мисля че беше частен и недаваха да се лови на него

Аз се познавам със собственика. Когато решите да ходите ми пишете и ще попитам дали разрешават.
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #346 -: Май 26, 2011, 17:04:02 »

Аз хидих на Доспат  Shocked и мога да кажа само едно.

- Лелеее! Това е по-голямо от морето.

За 10 дена от толкова много пържоли не можах да хвърля въдицата.

За големина,ела на язовир Монтана-почти най-големия е в Бг,сом има колкото искаш,а тустолоби,хах,има един легендарен пасаж от тях,който дупчи мрежите на мрежарите като с тарани,нямат спиране.Но за сега сома още не е активен.Пъстърви,хванах 13 балканки, 2 дни преди забраната,в един от притоците на Огоста.Всичко беше на 6,ако не се брои обраслия с всевъзможни дървета и храсталаци,приток,и трудното откриване на ручейниците.За мухарка и дума да не става.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #347 -: Май 26, 2011, 17:12:17 »

Щом ви вълнува Дунава , отивате в Лом и потърсете с. Орсоя .

Орсоя,тя не потъна ли в пясъците Grin,имаш в предвид каналите ли,всяка есен съм там за щука,а относно язовира на Дреновец,под язовира е река Лома,преди 4 години там хванах най големия си клен,кръгло 3.5кг,на пиявица.Гъмжи от черна мряна,е,поне гъмжеше преди....сега незнам...
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #348 -: Май 26, 2011, 18:40:59 »

Орсоя,тя не потъна ли в пясъците Grin,имаш в предвид каналите ли,всяка есен съм там за щука,а относно язовира на Дреновец,под язовира е река Лома,преди 4 години там хванах най големия си клен,кръгло 3.5кг,на пиявица.Гъмжи от черна мряна,е,поне гъмжеше преди....сега незнам...
Лома гъмжеше от риба много отдавна Smiley ....там ме закърмиха с пръчката и крастата не ме оставя от тогава Smiley .....реката я познавам от Ружинци до Дреновец почти цялата съм я обикалял .... Орсоя е също любимо място за хобито ...но каналите не ме кефат толкоз ....предпочитам ръкава между острова и брега Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #349 -: Май 31, 2011, 07:31:14 »

Нова мода - Генераторен риболов,тоест риболов с ток,а именно,по поречието на Огоста са плъзнали такива убийци,и то сега когато е забранен риболова.Не съм природозащитник,но след мрежарите и други всякакви бракониери,това вече прелива чашата.За такива си трябва наказание!!!!!Бой,до спукване.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #350 -: Май 31, 2011, 08:13:11 »

и повече от бой им трябва ,защото унищожават всичко живо из водоема без подбор на големина
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #351 -: Май 31, 2011, 11:57:09 »

Някой специалист на риболов с фидер има ли?   *scratch*
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #352 -: Май 31, 2011, 12:05:07 »

единствената ми въдица е такава и не съм и специалист ама кажи?
Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #353 -: Май 31, 2011, 12:24:17 »

Прочетох една тактика за плувка-маркер при монтажа на фидера и ми стана чудно дали някой я е тествал и какъв е ефекта  Embarrassed

"На осн.влакно се нанизва плувката -маркер, а веднага след нея се поставя вирбел с карабинка към който първо се закача тежест с вирбел във формата на круша чиято тежина е не по малка от 30-40 гр.Прави се контролно замятане и влакното веднага се защипва за клипса на макарата.С маркера се прави белег на влакното и то веднага се освобождава от клипса.В противен случай ще има много загуби на такъмчета.Снема се тежеста от вирбела и на нейно място се прикачва кошничката пълна със сместа за фидер.След като такъма падне във водата и линията се успокои се обира влакното....."
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #354 -: Май 31, 2011, 12:50:15 »

не съм специалист ,но ми допада риболова ....даже мисля да го пробам тези дни на откриването:)
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #355 -: Май 31, 2011, 17:50:01 »

Риболов на "влашка плувка",хайде да ви видя сега,последния път с този способ ,хванах кило и половина кротушка....
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #356 -: Май 31, 2011, 19:39:41 »

Риболов на "влашка плувка",хайде да ви видя сега,последния път с този способ ,хванах кило и половина кротушка....
туй само съм го гледал ....по долното течение на Искъра и Огоста
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #357 -: Юни 01, 2011, 07:31:49 »

Най добре става с камшик,плувката се вдига на около 20 см. от върха,отежнява се такъма малко повече,и се пуска по течението.При кълване,понеже плувката е във въздуха,то тя подскача,а при вземане на стръвта,линията се изпъва.Действа безотказно,и почти няма пропуск.Прилага се най вече в мътни води,понеже се лови на близка дистанция,но дава резултати и в бистри.На слука!!!!
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 07:34:23 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
maks
Сержант
**

Karma: +73/-78
Неактивен Неактивен

Публикации: 79



Профил
« Отговор #358 -: Юни 06, 2011, 21:16:38 »

 *scratch* От толкова много рибари,а никои не се похвали как е прекарал и дали е имал наслука с по-едър улов,за който си заслужава да обсъдим  Wink

ПС....  *scratch* Дали пък паржолите не са наделяли над риболова  Grin
Активен

Играй с Дявола, за да имаш здрави връзки в Ада, но знай че в този Ад Дяволът съм аз .
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #359 -: Юни 06, 2011, 21:30:28 »

открихме риболова на Лобуш ...като база за излети из околията ...съботата направихме опипване на Струма в района на Коняво-Ръждавица с мухарките за клен .Водата бистра и реката не беше особено голяма ....газеше се навсякъде без проблеми ,но риболова беше много слаб ...не се забелязваха почти никакви риби.Вечерта и неделята отделихме за язовира ....на плувка с директния около шаварите ,които са завладели брега излизаха добри каракуди и червеноперки ....хишника отсъствше ...на чепаре на помпане и на жива рибка излязоха десетина костура.Иначе всичко беше ОК:) ....и бирата ,и мезето ,и мастиката с ракията и всички салати Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!