Imperia Online България  
Април 17, 2024, 01:37:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181663 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #45 -: Септември 18, 2009, 00:43:08 »

Малък си и още всичко ти е розаво  Smiley нещата в България са малко по различни ! 3 години съм се въртял в тия неща . Всеки иска да ходи и да лови риба за по 25 лева такса, на година  (ако може по 50 кг да хване ) в тоя ред на мисли и вие сте бракониери ! кои от вас спазва законите както трябва ! и изобщо запознати ли сте с тях ? кой риби и до колко грамаж трябва да се пускат ?
За грамаж не знам,но виж в см ги знам и си го спазвам супер редовно закона.Една въдица за река,2 за язовир.Аз с 2 блеснарки ми е трудно да ходя.Риби рядко взимам,и то ако са в допустимия размер.И от вида ,които ядем вкъщи(щука и бяла риба).
Но пък и повечето колеги са си в правото.Отиват 3-ма човека за риба(примерно мъж,жена и дете) и са с 2 билета.Идват от ИАРА и им мрънкат,а другия отсреща си мята парашута като откачен и си взима кефалчета по 15 см.Не е ли така?
Има много за оправяне в рибарството!Рагламентираното ловене с мрежи-за него нямам нищо против.А нереагламентираното?
Активен
duda
Гост
« Отговор #46 -: Септември 18, 2009, 00:48:14 »

малеее,мрежар да казва на въдичар че бил бракониер,че аз и още 50 като мен да сме бракониери примерно не можем да нанесем за 1 година такава вреда каквато ти би могъл ако само веднъж примерно заобиколиш закона Shocked Shocked Shocked
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #47 -: Септември 18, 2009, 00:51:19 »

малеее,мрежар да казва на въдичар че бил бракониер,че аз и още 50 като мен да сме бракониери примерно не можем да нанесем за 1 година такава вреда каквато ти би могъл ако само веднъж примерно заобиколиш закона Shocked Shocked Shocked
Да,но той си плаща затова.И има пълното право да си излови цялата риба в язовира.А друг е въпроса,че държавата трябва да зарибява.Но много често съм теглил мрежи на брега.И нали се сещате като поизсъхнат какво им се случва.Горят като коледна елхичка....
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #48 -: Септември 18, 2009, 00:53:35 »

Ем  поне малко да се ограничт тея мрежи    Тука  при нас  Тоя дето стопанисва язовира е  пуснал 200  рибета  а  вади   яко риба секи ден   заградилго от сякаде и сега като падне още  повече язовиря ела да видиш ко става  сичкия  Тустолоп  и Шаран лови   как да се  ядосваш   Undecided
Активен

Авторското Право  Grin
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #49 -: Септември 18, 2009, 00:59:41 »

 Аз съм ходил на язовир които е зониран на 5 части Smiley 3 за стопански риболов 1 в която никои нема право да лови и една за любителски риболов ! сега промениха малко закона Smiley
Активен
duda
Гост
« Отговор #50 -: Септември 18, 2009, 01:01:47 »

съгласен съм че трябва да се повишат нашите такси но не мисля че парите ще идат по направление,знам си правата и задълженията и съм изряден,образцов рибар,но от другата година нема да си платя билета и ще бракониерствам докато не видя един истински бракониер на въжето или разпнат или в затвора или глобен и доведен до просешка тояга
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #51 -: Септември 18, 2009, 01:02:08 »

Да  ама  тоя   хич  не спазва правилата   
Активен

Авторското Право  Grin
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #52 -: Септември 18, 2009, 01:04:28 »

малеее,мрежар да казва на въдичар че бил бракониер,че аз и още 50 като мен да сме бракониери примерно не можем да нанесем за 1 година такава вреда каквато ти би могъл ако само веднъж примерно заобиколиш закона Shocked Shocked Shocked
Думата мрежар не е определящата ! Принципно съм съгласен с теб , НО хората които провеждат стопански риболов за тях нещата са просто бизнес ! нали сам се сещаш ,че като не излиза риба в моята зона не е проблем преместя лодката 500 метра примерно , по на дясно   Grin
Активен
duda
Гост
« Отговор #53 -: Септември 18, 2009, 01:08:35 »

е има ли тръпка и адреналин,или наистина си е прсто един бездушен бизнес,доста печаливш при това
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #54 -: Септември 18, 2009, 01:13:08 »

Той Прави пари него интересува   птапката и Адреналина   Smiley Smiley
Активен

Авторското Право  Grin
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #55 -: Септември 18, 2009, 01:18:56 »

е има ли тръпка и адреналин,или наистина си е прсто един бездушен бизнес,доста печаливш при това
Има тръпка Smiley но със сигорност не е толкова печелившо колкото си мислите ! с времето ти се убива всякакво желание за риболов ,точно бездушен бизнес си е . хамалогия ,забравяш от къде си тръгнал ! Държал съм водоем в които никои няма право да лови освен мен , и какво стана Smiley в началото се кефих хвърлях въдици (3 месеца) ,след това работа си взе своето само мрежи и газ яко
Активен
duda
Гост
« Отговор #56 -: Септември 18, 2009, 01:21:25 »

за да ида на риболов подготвен давам минимум 20 кинта само за захранки и то за не особено дълъг излет Grin,стопанските риболовци требва маи да ни уважават пове,щото им угояваме урожая Cool Wink Grin
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #57 -: Септември 18, 2009, 01:24:39 »

Ем  5 дена бех на палатка  доло в коритото  на  язовира    хвалихме   поне 5 кила захранка    нищо  1 шаран не хванахме     сичката риба сабрахме и като се махнахме от там  на следващия де  какво да вида   човека опва мрежите там кадето  хварляхме захранката  и  си лови  и  хич не му пука
Активен

Авторското Право  Grin
duda
Гост
« Отговор #58 -: Септември 18, 2009, 01:26:59 »

Има тръпка Smiley но със сигорност не е толкова печелившо колкото си мислите ! с времето ти се убива всякакво желание за риболов ,точно бездушен бизнес си е . хамалогия ,забравяш от къде си тръгнал ! Държал съм водоем в които никои няма право да лови освен мен , и какво стана Smiley в началото се кефих хвърлях въдици (3 месеца) ,след това работа си взе своето само мрежи и газ яко



за мутрите е печалившо,щото си пуснат да речем 10000 унгареца и толкова амура а изпират милиони *hmm*
Активен
duda
Гост
« Отговор #59 -: Септември 18, 2009, 01:28:33 »

Ем  5 дена бех на палатка  доло в коритото  на  язовира    хвалихме   поне 5 кила захранка    нищо  1 шаран не хванахме     сичката риба сабрахме и като се махнахме от там  на следващия де  какво да вида   човека опва мрежите там кадето  хварляхме захранката  и  си лови  и  хич не му пука


ако му е разрешено там да не е луд да не иде
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!