Imperia Online България  
Април 19, 2024, 06:02:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: има ли рибариии  (Прочетена 181699 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #30 -: Септември 17, 2009, 23:11:28 »

*SPITEFUL* бих дал всичко , само и само да знам , кой е стрелял по едно куче. Sad Със злоба , ще му одера кожата. *freak*

Нормалните хора не стрелят по кучета, които са в нечий двор. И както казах вече, напълно е възможно стрелецът да не е ловец.
Активен

titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #31 -: Септември 17, 2009, 23:16:32 »

 Какво толкова ревете спрямо мрежарите ? Може да са си платили хората ! Аз лично съм правил стопански риболов ,имам и капитанско право ( диплома ) издадена от ИАРА ! Закона го позволява големите язовири са зонирани и имаш право да пускаш мрежи при определени условия и високи такси !
Активен
venust
Гост
« Отговор #32 -: Септември 17, 2009, 23:18:11 »

аз съм аматьор към 10-тина пъти съм ходил за риба. Миналата седмица си купих първата въдица тип Фидер имам няколко снимки на симпатични рибки.  Embarrassed
аматьор Grin Grin Grin Grin  
Активен
duda
Гост
« Отговор #33 -: Септември 17, 2009, 23:21:55 »

Какво толкова ревете спрямо мрежарите ? Може да са си платили хората ! Аз лично съм правил стопански риболов ,имам и капитанско право ( диплома ) издадена от ИАРА ! Закона го позволява големите язовири са зонирани и имаш право да пускаш мрежи при определени условия и високи такси !


ок,ти си изключение,но на повечето ти колеги отдаде ли им се възможност да нарушат закона го правят без угризения а за сервитут и дума не може да става
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #34 -: Септември 17, 2009, 23:28:30 »

Какво толкова ревете спрямо мрежарите ? Може да са си платили хората ! Аз лично съм правил стопански риболов ,имам и капитанско право ( диплома ) издадена от ИАРА ! Закона го позволява големите язовири са зонирани и имаш право да пускаш мрежи при определени условия и високи такси !
Tито и как точно са зонирани Smiley)) ...защото от доста години имам надбл'дения по някои от нашите язовири .....как и кога се пускат мрежите и с вещото покровителство на кои от служителите на ИАРА
Активен

no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #35 -: Септември 17, 2009, 23:29:48 »

Аз се  варнах в  неделя от   Язовира  1 бяла  риба   хванахме   костур  и червеноперка    1  шаран не клавна    изпуснахме 1  щика  и 2  дели  риби   Smiley
Активен

Авторското Право  Grin
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #36 -: Септември 17, 2009, 23:32:40 »


ок,ти си изключение,но на повечето ти колеги отдаде ли им се възможност да нарушат закона го правят без угризения а за сервитут и дума не може да става
 
 Те не са ми колеги ! а и когато платиш 10 000 лева за една година ,право да пускаш мрежи в даден водоем нещата стоят по друг начин (а вие плащатате по 25 лева ) ! Да не говорим ,че ме задължават да зарибявам !  Smiley и аз не съм цвете за мирисане ,но според законите няма как да стане ! нали се сещаш ,че когато пуснеш мрежа с око примерно 3 ка се хващат риби които умират още преди да си ги извадил от водата ! Аз ли съм виновен или системата е грешна ?
Активен
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #37 -: Септември 17, 2009, 23:37:50 »

Tито и как точно са зонирани Smiley)) ...защото от доста години имам надбл'дения по някои от нашите язовири .....как и кога се пускат мрежите и с вещото покровителство на кои от служителите на ИАРА

 По закон язовири над 1200 дка се зонират ,нямат право на един наемател ! и там вече си има сектори на зона Smiley за любителски риболов ,стопански . друг е въпроса ,че няма ясно определена граница  Grin ходих преди 10 дни на пясъчник , не става за нищо ! 2/3 от водата е няма ,играят яко мрежи
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #38 -: Септември 17, 2009, 23:41:51 »

Не  само на  пясачник е така виж и Язовир Тополница    насякаде мрежи      Undecided
Активен

Авторското Право  Grin
duda
Гост
« Отговор #39 -: Септември 17, 2009, 23:50:49 »

 
 Те не са ми колеги ! а и когато платиш 10 000 лева за една година ,право да пускаш мрежи в даден водоем нещата стоят по друг начин (а вие плащатате по 25 лева ) ! Да не говорим ,че ме задължават да зарибявам !  Smiley и аз не съм цвете за мирисане ,но според законите няма как да стане ! нали се сещаш ,че когато пуснеш мрежа с око примерно 3 ка се хващат риби които умират още преди да си ги извадил от водата ! Аз ли съм виновен или системата е грешна ?

това е едно на ръка,аз ще ти кажа един ,тоя път наистина достоверен случаи.Упражняваме си хобито един ден,без особен успех на около стотина метра от господата с лодките и мрежите,и изведнаж се изсипаха 5-6 лади "НИВА" на аквакултурите,доидоха при нас(бехме около 40 или 50 човека)провериха ни и ни казаха да гледаме какъв погром ще направят на мрежарите(малии,честно насрах се от кеф)почна се едно прибиране,ама уставно прибиране та чак мед взе да ми капе на сърцето,викам си все пак има справедливост.Да ама не,между нас беше и доайена на групата- бай Кръстйо,та тои ни вика "я ходете и разгледаите хубаво прибраните мрежи и тогава ша говорим",отидохме и наистина мрежите бяха целите скъсани и на дупки......
Активен
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #40 -: Септември 17, 2009, 23:53:45 »

 Запознат съм добре с законите Smiley има си решение ! може да се вземе голям язовир да се стопаниства (без пари) ! просто се създава дружество с нестопанска цел ( на принципа на рибловните клубове , тия които ви издават или презаверяват билетите ) и това дружество контролира даден водоем !
Активен
duda
Гост
« Отговор #41 -: Септември 18, 2009, 00:15:21 »

трябва да им се отделят водоеми за стопански риболов,а естествените водоеми и големите язовири да останат за нас,въдичарите и за децата,защото поне според мен за едно дете е по добре да се похвали с една хубава трофеина риба пред приятели отколкото с разни дивотии,а това на тоя етап нема как да се случи,щото рибата е дефицит вече,е аз наистина ловя все още некоя"майка"но съм си професионалист Grin а от едно дете не можеш да искаш професионализъм
Активен
duda
Гост
« Отговор #42 -: Септември 18, 2009, 00:27:22 »

те за това говора

http://www.clipovete.com/watch/1/1191/ *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #43 -: Септември 18, 2009, 00:34:39 »


 По закон язовири над 1200 дка се зонират ,нямат право на един наемател ! и там вече си има сектори на зона Smiley за любителски риболов ,стопански . друг е въпроса ,че няма ясно определена граница  Grin ходих преди 10 дни на пясъчник , не става за нищо ! 2/3 от водата е няма ,играят яко мрежи
За Пясъчник знам 2 версии.Първата е,че го източват,заради проблем в стената.А другата,че иамт подписан договор за поливка до 16 септември.Той вече трябва да е свършил,ако е така и язовира да не пада.Ако пада е стената.
Един познат извади дивак 12 кг преди 2 дена там...
Активен
titov
Сержант
**

Karma: +213/-144
Неактивен Неактивен

Публикации: 80


Профил
« Отговор #44 -: Септември 18, 2009, 00:38:42 »

те за това говора

http://www.clipovete.com/watch/1/1191/ *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Малък си и още всичко ти е розаво  Smiley нещата в България са малко по различни ! 3 години съм се въртял в тия неща . Всеки иска да ходи и да лови риба за по 25 лева такса, на година  (ако може по 50 кг да хване ) в тоя ред на мисли и вие сте бракониери ! кои от вас спазва законите както трябва ! и изобщо запознати ли сте с тях ? кой риби и до колко грамаж трябва да се пускат ?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!