Imperia Online България  
Април 29, 2024, 06:22:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Велики сте!  (Прочетена 13597 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #75 -: Септември 16, 2009, 13:39:04 »

махни 150к от гвардията на защитника и сложи 150к фаланги на тяхно място не гледай началото и края само а погледни внимателно рундовете как върви морала

Даже 300к гвардия за 300к фаланги ама е на кантар полевата и двамата падат под 50 морал

Значи в случая говорим за еднакви армии, не говоря за различни, дай да се уточним по този въпрос. Ето ти и друг, малко по различен.


Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #76 -: Септември 16, 2009, 13:46:16 »

И все пак за да го докажа с армията кочто ти искаш да въведа ето:



Няма значение колко бързо пада морала на атакуващия ако той е с много висок такъв. Въпросът е, че ще избяга защитника ако рундовете са повече
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 13:48:12 от cracker » Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #77 -: Септември 16, 2009, 13:47:34 »

да не си забравил да сложиш планинска?  ;D
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #78 -: Септември 16, 2009, 13:49:05 »

да не си забравил да сложиш планинска?  ;D

Сложил съм спокойно планинска 8-мица
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #79 -: Септември 16, 2009, 13:49:43 »

а колко са проучванията? Макар че е без значение. Оправи си терена сложил си равнина
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 13:53:10 от FallenAngel » Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #80 -: Септември 16, 2009, 13:56:17 »

Атака - Стрелец      14   14
Атака - Меле   14   14   
Брони   14  14   
Морал   200   100   
Военна Медицина   25   25   
Фортификация       12

В случая форта не е много важен. При толкова обсадни и 17 да е пак пада за толкова рунда. Вярно, че този резултат се получава рядко, но все пак се получава. Винаги накрая защитника има по-голяма армия, но тя бяга. Просто малко повече търпение с калкулатора и ще се получи.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #81 -: Септември 16, 2009, 13:58:16 »

Атака - Стрелец      14   14
Атака - Меле   14   14   
Брони   14  14   
Морал   200   100   
Военна Медицина   25   25   
Фортификация       12

В случая форта не е много важен. При толкова обсадни и 17 да е пак пада за толкова рунда. Вярно, че този резултат се получава рядко, но все пак се получава. Винаги накрая защитника има по-голяма армия, но тя бяга. Просто малко повече търпение с калкулатора и ще се получи.
Още по-зле за нападателя с тея проучвания. Терена е объркан. проиграх го на равнина и веднага ми излезе близък до твоя резултат.

Имам един въпрос към теб?

Ако искам да те спра в защита армия като твоята ли да правя или армия която може да спре твоята.?
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 14:00:16 от FallenAngel » Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #82 -: Септември 16, 2009, 14:05:18 »

Още по-зле за нападателя с тея проучвания. Терена е объркан. проиграх го на равнина и веднага ми излезе близък до твоя резултат.

Имам един въпрос към теб?

Ако искам да те спра в защита армия като твоята ли да правя или армия която може да спре твоята.?

Добре де защо на черното трябва да му викаме бяло. Говорим за равни сили 1 към едно. Терена не е объркан, сметни го. Предполагам знаеш как  Wink

Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #83 -: Септември 16, 2009, 14:15:35 »

За N-ти път ти казвам - оправи терена. Дори с абсолютно равни армии в планина няма шанс за победа над 50 морал
Активен
mitashkiq
Сержант
**

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 83


Профил
« Отговор #84 -: Септември 16, 2009, 14:28:16 »

  Стига сте се дъвкали бре хора .... верно малко е тъпичко да се разбягат войниците на защитника (просто ми е чудно накъде  Grin ) ама така ще си остане, едва ли след толкова теми някой ще реши да го променя ... по всеки въпрос винаги ще има и да и не (аз лично мисля че не е много редно да бягаш в защита заради нисък морал ама пък и не съм имал случай в който да се възползвам от това - знае ли човек може и да ми хареса  Grin ). На теория наистина може "еднаква" и дори по-малка армия да бие в атака друга, но ако искаме да сме толкова стриктни към реализъма то тогава това е възможно. Историята помни и таква случай.
  Кракер само ми покажи един единствен доклад (реален) на който всичко им е еднакво и на нападателя и на защитника .... аз досега не съм срещал такова нещо. Да на теория всичко е възможно ....
  Фолен .... я ми кажи колко време ще си сменяш и подготвяш настройката на армията ако този от който се пазиш (искаш да спреш в защита) е достатъчно активен в битките и правенето на армия та постоянно му варира макар и в малка степен подредбата на армията, ако въпроса е да направиш 50к фаланги до утре добре ама ако ти трябват 300к .... докато ги направиш той онзи може да е пуснал още примерно стрелци .... на мен само веднъж ми се е налогало така да правя армия само и единствено за да спра някой определен човек и повярвай над месец все ми се налагаше да пускам ту от това ту от онова докато накрая оня взе та проведе една две по- сериозни битки и подредбата му се развали та от там да ме огрее и мен  Grin Grin Grin
 Може и да не съм прав ... не съм с кой знае колко опит - играя 7-ма или 8-ма ера ама тези неща за който говорите не са чак толкова често срещани (или поне не в тоя им мащаб) .... все пак трябва да има там 1% изненада  [:-}
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #85 -: Септември 16, 2009, 14:30:38 »

За N-ти път ти казвам - оправи терена. Дори с абсолютно равни армии в планина няма шанс за победа над 50 морал

Не сметна ли че терена е планински. При равнинен за форт 12 и крепост 8, крепоста е 32440320 а при планински 48660480, кое не му е оправено на терена и какво те кара да мислиш, че не е планински?
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #86 -: Септември 16, 2009, 14:32:32 »

То реален доклад едва ли ще има и това съм го споменал няколко пъти. Близък до него ще има.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #87 -: Септември 16, 2009, 14:39:57 »

Спирам да се нервирам с теб. Няма сми.  *pardon*
Активен
mitashkiq
Сержант
**

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 83


Профил
« Отговор #88 -: Септември 16, 2009, 14:40:09 »

То реален доклад едва ли ще има и това съм го споменал няколко пъти. Близък до него ще има.

 Именно - близък ... ама това кое от колко и за кого накланя везната .... пък и това за което говориш верно може и да е възможно ама при точно определени обстоятелства, факти и случайности ... това си граничи с фантастиката. Не се обиждай ама според мен не трябва чак толкова да се издребнява в разглеждането на дадена ситуация ... винаги ще има часни случай и именно на тях понякога се дължат рекордите. Добре е да се споменават и да се обсъждат ама чак толкова нерви не си струва да се хабят ...
 Моето лично и последно мнение по темата е че това е приемлив частен случай на който не трябва да се объща груб Wink
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #89 -: Септември 16, 2009, 14:56:02 »

Е аз не искам никой да нервирам, напротив благодарен съм за отговорите на всички. Просто исках да докажа една лека несправедливост в случая. Както се казва в спора се ражда истината. Ако кажете заключвам темата и толкова по въпроса.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!