Imperia Online България  
Април 29, 2024, 02:28:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Велики сте!  (Прочетена 13595 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« -: Септември 14, 2009, 22:17:27 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=21991.0

Много ми харесват такива отговори. Супер изчерпателни и смислени. Адмирации, че ми заключихте темата, само така. Вече знам всички отговори за играта - тя просто е направена така!!!!!!!!!!!!!! Гениално.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #1 -: Септември 14, 2009, 22:19:01 »

Най-малкото защото има доста други теми по този повод  *pardon* *pardon*
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #2 -: Септември 14, 2009, 22:22:42 »

а най-малкото това не трябва да е така логически - това първо и второто което е може да се даде линк към по-стара тема а не да се отговаря така. Въпрос на елементарно възпитание си мисля.
Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #3 -: Септември 14, 2009, 22:28:32 »

Дискутирано е отдавна , и в ръководството на версия 4 си пише лидера е с110 морал в защита всички други са  с 100 .  И друго  ако и защитника има подобен морал като нападателя  + бонусите от провинцията кой ще атакува всеки ще стои и ще чака .Защитника ползва бонусите на терена  а нападателя  е с повече морал  Smiley
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #4 -: Септември 14, 2009, 22:33:51 »

въпроса е, че армиите са еднакви (без армията на защитника в крепоста). описал съм го в предната тема. а и ако защитника има по-висок морал при атака къде е логиката да е така
Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #5 -: Септември 14, 2009, 23:06:20 »

въпроса е, че армиите са еднакви (без армията на защитника в крепоста). описал съм го в предната тема. а и ако защитника има по-висок морал при атака къде е логиката да е така
Добре а защитника защо ползва бонуси на терена + това че като му бият армията трябва да му гътнат и крепостта а след това и гарнизона . Обсада на крепостта  е 4 - 5 рунда  + 1 -2 рунда битка с гарнизона  със загуба на мин 4 ри морал при празна крепост  това си е 20 -30 морал .А  при равни армии  и еднакъв морал това е невъзможно  и би следвало да са само полеви битки тогава
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #6 -: Септември 14, 2009, 23:33:08 »

 
Добре а защитника защо ползва бонуси на терена + това че като му бият армията трябва да му гътнат и крепостта а след това и гарнизона . Обсада на крепостта  е 4 - 5 рунда  + 1 -2 рунда битка с гарнизона  със загуба на мин 4 ри морал при празна крепост  това си е 20 -30 морал .А  при равни армии  и еднакъв морал това е невъзможно  и би следвало да са само полеви битки тогава
  *ok*
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #7 -: Септември 15, 2009, 00:47:37 »

Добре а защитника защо ползва бонуси на терена + това че като му бият армията трябва да му гътнат и крепостта а след това и гарнизона . Обсада на крепостта  е 4 - 5 рунда  + 1 -2 рунда битка с гарнизона  със загуба на мин 4 ри морал при празна крепост  това си е 20 -30 морал .А  при равни армии  и еднакъв морал това е невъзможно  и би следвало да са само полеви битки тогава

ами спрямо терена ще се нагласи армията на атакуващия то е ясно. бонусите от терена се ползват защото си е терена на защитника (по-добре си го познава). Обсада на крепост не е задължително да е 4-5 рунда. За бутане на крепост може и само 4 морал да отиде. При равнина с еднакви армии и морал печели в много от случаите нападателя, а ако разликата е голяма в морала защитника направо си е мъртвец. Ако защитника има малко по-голяма армия в равнината и се взема фиксирания морал пак е пътник. Логика никаква. Все пак и защитника е правил битки и е трупал морал нали? Въпроса е доколко е реална една такава битка. То че за всички е така, така е спор няма?
Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #8 -: Септември 15, 2009, 01:03:45 »

Не си прав, колко човека си държат армиите в равнинна провка? Как се гъта планинска 8ца  с 12 + 3 фортификация  с почти 10000 трибушета май  Wink , хем искаш да си с предимство да се защищаваш хем и да ползваш бонусите на нападателя  Grin. при  180 морал на нападателя  а 110 на защитника  планиннска 8ца, с  около 20 % по голяма армия на нападателя (говорим за 3 мил фаланги , 1 мил ел стрелци  1,5 мил гвардия и 1,2 паладина  3000 триб.  ) нападателя печели на малко  над 50 морал  т.е. ако са с еднакъв морал никой не би  провел такава атака ще седиш и ще чакаш някой да дойде ама няма  Smiley
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #9 -: Септември 15, 2009, 01:39:43 »

Не си прав, колко човека си държат армиите в равнинна провка? Как се гъта планинска 8ца  с 12 + 3 фортификация  с почти 10000 трибушета май  Wink , хем искаш да си с предимство да се защищаваш хем и да ползваш бонусите на нападателя  Grin. при  180 морал на нападателя  а 110 на защитника  планиннска 8ца, с  около 20 % по голяма армия на нападателя (говорим за 3 мил фаланги , 1 мил ел стрелци  1,5 мил гвардия и 1,2 паладина  3000 триб.  ) нападателя печели на малко  над 50 морал  т.е. ако са с еднакъв морал никой не би  провел такава атака ще седиш и ще чакаш някой да дойде ама няма  Smiley

Не знам как го смяташ ама на моя калкулатор при тази армия която посочваш за пример нападателя печели между 103 и 88 морал с 20% повече армия, независимо дали защитника е със 110 или 180 морал в началото. На мен въпросът ми беше за еднакви армии при която защитника бяга поради нисък морал (получава се от броя на рундовете от полевата). За крепоста отива 7 морал. Между другото изникна друг проблем и не знам дали е само при мен. На гвардията ми дава само 999999 да въведа
Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #10 -: Септември 15, 2009, 06:52:12 »

Не знам как го смяташ ама на моя калкулатор при тази армия която посочваш за пример нападателя печели между 103 и 88 морал с 20% повече армия, независимо дали защитника е със 110 или 180 морал в началото. На мен въпросът ми беше за еднакви армии при която защитника бяга поради нисък морал (получава се от броя на рундовете от полевата). За крепоста отива 7 морал. Между другото изникна друг проблем и не знам дали е само при мен. На гвардията ми дава само 999999 да въведа
явно няма да се разберем.  Grin
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #11 -: Септември 15, 2009, 10:42:05 »

Ами май така ще е. Както се казва “разни хора, разни идеали”  Grin Grin Grin. Между другото относно проблема с калкулатора за гвардията, че не дава да се въвежда повече от 1М се появява и на друг комп и с друг браузър. Това като бъг ли да го докладвам или тук ще ме чуе някой админ.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #12 -: Септември 15, 2009, 11:09:16 »

мда, фалангите, стрелците и палките ги отчита над 1М, гвардията не иска  *scratch* *scratch*
Активен
cracker
Сержант
**

Karma: +7/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #13 -: Септември 15, 2009, 11:15:09 »

Значи си е бъг. Дано да го оправят. Получава се и за всички останали мечове.
Активен
FallenAngel
Гост
« Отговор #14 -: Септември 15, 2009, 11:19:26 »

Относно другият ти въпрос, с почти равни армии ако отчете доблеста на защитника няма влизане. Имахме няколко предложения да се отчита поне бонуса от тактики, но явно и това ще промени доста. За големите армии с 10-15% повече за нападателя му трябва поне 80-90 морал да загуби в битката за да влезне в заградената и то когато армията на защитника избяга над 30 морал
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!