Imperia Online България  
Март 29, 2024, 00:31:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 1001 въпроса или как да играем ИО  (Прочетена 110120 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
pelikana
Капитан
****

Karma: +33/-48
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #30 -: Август 26, 2009, 16:52:47 »

Има един период от време на придвижване на армията който не се влияе от картографията и разтоянието между противниците..Константа е..Хипотетично казано , приеми го като времето в което трябва да се събере войската на империята..Та това време е 40 минути в нормална обстановка..При война става 10..Пример: Ако времето да стигнеш до противник е 100 мин , 40 от тях са константа / подготовка която не се влияе от картографията/ реалния път е 60 мин..При война 10 мин е подготовката и 60 мин разтоянието..Т.е ако сте във война с противника ще стигаш до него с 30 мин по бързо от обикновеното..
Мерси за компетентния отговор Smiley  *rose*
Активен
pelikana
Капитан
****

Karma: +33/-48
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #31 -: Август 26, 2009, 16:53:55 »

Защо офертите на пазара излизат след различно време и няма ли по този начин да възникне съмнение за влияние на субективен фактор?
Защо не излизат например точно след 10 мин. или точно след 1 час? И не може ли пазара да действа в реално време - без забавяне на офертите?
До колкото знам това е направено с цел да е по трудна нагласата за продажба на евтин ресурс между "познати" Smiley
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #32 -: Август 26, 2009, 17:50:31 »

Искам да попитам и аз тук нещо.
Не съм имал честа да играя във флегми свят достатъчно дълго, за да пробвам какво се случва, когато играч разпусне войска в провинция, надвиши теоретичния лимит, вкара добавената популация в мините и започне да му се трупа отрицателно население в прогресия до достигането отново на равновесното положение. Понеже в класическите светове безработното население добива злато, то отрицателното население, колкото и странно да звучи това словосъчетание, харчи злато в същата пропорция. Обаче в светове версия 4 безработните не правят нищо. Това означава ли, че отрицателното население не предизвиква намаление на златото в провинцията?
Цитирам Скелетан,интересен въпрос.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #33 -: Август 26, 2009, 17:59:07 »

Искам да попитам и аз тук нещо.
Не съм имал честа да играя във флегми свят достатъчно дълго, за да пробвам какво се случва, когато играч разпусне войска в провинция, надвиши теоретичния лимит, вкара добавената популация в мините и започне да му се трупа отрицателно население в прогресия до достигането отново на равновесното положение. Понеже в класическите светове безработното население добива злато, то отрицателното население, колкото и странно да звучи това словосъчетание, харчи злато в същата пропорция. Обаче в светове версия 4 безработните не правят нищо. Това означава ли, че отрицателното население не предизвиква намаление на златото в провинцията?
Цитирам Скелетан,интересен въпрос.
отговора на въпроса ти е положителен Smiley не предизвиква, защото за да черпа ресурс от какъвто и да е вид трябва да се вкара в мина... селянин, който не е в мина не добива даже и отрицателно злато, просто седи за бройка
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #34 -: Август 26, 2009, 23:08:03 »

До колкото знам това е направено с цел да е по трудна нагласата за продажба на евтин ресурс между "познати" Smiley

Нали уж продажбите между познати ги хващат?
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #35 -: Август 27, 2009, 02:34:53 »

Нали уж продажбите между познати ги хващат?
Рано или късно ако си влизат по акаунтите се дънят..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #36 -: Август 27, 2009, 11:24:45 »

Кога пада капитулацията - когато изтече времетраенето и или до първото логване след това?Huh?Huh?
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #37 -: Август 27, 2009, 11:39:19 »

Кога пада капитулацията - когато изтече времетраенето и или до първото логване след това?Huh?Huh?
Аз атакувах един който беше капитулирал от мен , чаках часа да стане но знамето се махна 30на мин след като изтече капитулацията и сигурно изтича когато влезе капитулиралия
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
pelikana
Капитан
****

Karma: +33/-48
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #38 -: Август 27, 2009, 16:52:33 »

Чел съм до колкото си спомням в др теми че пада след първо логване или след няколко часа ако няма логване Smiley
Активен
miroo
Капитан
****

Karma: +60/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Hamilkar-EVIL


Профил
« Отговор #39 -: Август 27, 2009, 17:04:49 »

въпросче - ако има пусната атака опожаряване - но битката не се състои/примерно нападателя върне/ - през времето докато се връща армията на нападателя, може ли да бъде пуснато опожаряване пак към същия играч .....
 ...някъде по темите прочетох,че отчита и връщането и не пуска атаки - има ли значение дали битката се е състояла или не?
п.п.....позабравила съм някои неща от дългите светове Undecided/блица разглезва Grin Grin Grin/ .....и ако може да каже някой тествал го на практика Wink

В момента има отправена атака към тази провинция на играча. Изчакайте да привърши, за да се опитате да го нападнете.
За да осъществите атака Опожаряване към тази провинция са необходими минимум 6921 войника.

това изписва при изпращане на 2 атака, преди 1 да се е върнала
Активен

olgaru
Гост
« Отговор #40 -: Август 27, 2009, 17:52:36 »

Кога пада капитулацията - когато изтече времетраенето и или до първото логване след това?Huh?Huh?
логването,мисля няма общо с капитулацията - доколкото имам спомени по въпроса - капитулацията обикновено се забавя до следващия кръгъл час  Sad
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #41 -: Август 28, 2009, 11:38:51 »

Защо не дава часовете онлайн с друг цвят (в БГ1 например) ?
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #42 -: Август 28, 2009, 16:26:43 »

Защо продължават да се трият постове без да се уведомява за това написалия ги и защо на мястото на изтритите постове не излиза стандартен надпис от типа: " настоящият пост беше изтрит поради..."
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
olgaru
Гост
« Отговор #43 -: Август 29, 2009, 23:31:24 »

въпросче от класическите светове - неприет пети кандидат в съюз от 4ма -   ще  направи ли съюза активен - за да може да му се обяви война или не?
п.п./въпросът ми е информативен - няма общо с никакви ситуации в никакви светове/
« Последна редакция: Август 29, 2009, 23:34:05 от olgaru » Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #44 -: Август 29, 2009, 23:36:01 »

въпросче от класическите светове - неприет пети кандидат в съюз от 4ма -   ще  направи ли съюза активен - за да може да му се обяви война или не?
п.п./въпросът ми е информативен - няма общо с никакви ситуации в никакви светове/

Да
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!