Imperia Online България  
Март 28, 2024, 12:16:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: -20 морал?  (Прочетена 3648 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
diabolsix
Сержант
**

Karma: +22/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 60


Профил
« -: Юли 28, 2009, 13:04:47 »

Стоя си аз в ИО-то и се деба на един.... аз го гледам, тои ме гледа.... точа му се аз на заградената провка, но гадта си има стабилна армия на полева... Викам си, ако ги нямаше тези -20 морал за заградена провка, щях да понамажа... И тук идва идеята:

Да вземем за пример провинция 8, както знаем за да я направим заградена са ни необходими 7,3,9 и 13 провинция. До тук добре, тъй като тя е дълбоко в империята е нормално да е на -20 морал при атака, но това е понеже докато стигнем до нея минаваме през някоя от другите агресивно настроени провинции. Питам се аз, възможно ли е при опожаряване на всички провинции около заградената, условието за падане на морал да отпадне? Дори логично според мен е тогава дори да имаме бонус морал. Все пак около въпросната провинция всичко гори, всички са в паника, недостигат медикаменти, линейките хвърчат непрекъснато до съседните провинции, общо взето смут...  *scratch*
Активен

... damnant quodnon intelligunt ...

gogoght
Гост
« Отговор #1 -: Юли 28, 2009, 13:19:17 »

Стоя си аз в ИО-то и се деба на един.... аз го гледам, тои ме гледа.... точа му се аз на заградената провка, но гадта си има стабилна армия на полева... Викам си, ако ги нямаше тези -20 морал за заградена провка, щях да понамажа... И тук идва идеята:

Да вземем за пример провинция 8, както знаем за да я направим заградена са ни необходими 7,3,9 и 13 провинция. До тук добре, тъй като тя е дълбоко в империята е нормално да е на -20 морал при атака, но това е понеже докато стигнем до нея минаваме през някоя от другите агресивно настроени провинции. Питам се аз, възможно ли е при опожаряване на всички провинции около заградената, условието за падане на морал да отпадне? Дори логично според мен е тогава дори да имаме бонус морал. Все пак около въпросната провинция всичко гори, всички са в паника, недостигат медикаменти, линейките хвърчат непрекъснато до съседните провинции, общо взето смут...  *scratch*
по-скоро още по -5 морал за всяка запалена съседна провка. Все пак населението там не питае топли чувства към нападателите  Wink
Активен
diabolsix
Сержант
**

Karma: +22/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 60


Профил
« Отговор #2 -: Юли 28, 2009, 13:26:10 »

Напелно подкрепям идеята опожаряване да се таксува по 10 доблест да речем, но в случая, силички са им неостанали на работягите да се съпротивляват...  Grin
Активен

... damnant quodnon intelligunt ...

kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #3 -: Юли 28, 2009, 15:05:54 »

3 синджира роби идват да се предадат. 11% от тях се заливат с бензин и се самозапалват ритуално на мегдана. Оригинално.
Активен

Qui audet adipiscitur
gogoght
Гост
« Отговор #4 -: Юли 28, 2009, 16:23:31 »

Аз предлагам да не разкарваме армията...Нека си седи в провката. Вражите селяни сами да идват на крака и да си палват клечката...  Wink *pardon*
A може да се организират търгове в световете и да се купуват отвлечените селяни от паленето  Grin Grin начални цени според провката, ако са планинци да вървят двойно  ;D
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #5 -: Юли 28, 2009, 17:28:46 »

А при нападение с цел пожар да мрът и малко войници.Тези селяни макар и невъоръжени могат да образуват милиция при нападение.
Активен
zmeio
Гост
« Отговор #6 -: Юли 28, 2009, 17:31:45 »

А при нападение с цел пожар да мрът и малко войници.Тези селяни макар и невъоръжени могат да образуват милиция при нападение.
Това е така ... в доста средновековни рпг-та селяните винаги се отбраняват.Макар, че това е уеб базирана браузър игра, мисля че ще е добре да се направи нещо по предложението на мецан.  Smiley
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #7 -: Юли 28, 2009, 19:26:13 »

Това е така ... в доста средновековни рпг-та селяните винаги се отбраняват.Макар, че това е уеб базирана браузър игра, мисля че ще е добре да се направи нещо по предложението на мецан.  Smiley


 Уеб базирана игра претендираща за "Пълен реализъм на военния и икономически модел"  *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
zmeio
Гост
« Отговор #8 -: Юли 28, 2009, 19:29:20 »

Вярно, че така пишеше  *hihi*
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #9 -: Юли 28, 2009, 19:43:24 »

Абе допуснали са пак правописна грешка , трябвало е да пише "Пълен НЕреализъм на военния и икономически модел"  Wink , ама не са я видели  Grin да си оправят
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #10 -: Юли 28, 2009, 21:19:01 »

А при нападение с цел пожар да мрът и малко войници.Тези селяни макар и невъоръжени могат да образуват милиция при нападение.
Преди време мряха... ма после го поправиха  Sad
Активен

Qui audet adipiscitur
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #11 -: Юли 29, 2009, 00:21:28 »

Преди време мряха... ма после го поправиха  Sad
Изкаш да кажеш развалиха:).
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #12 -: Юли 29, 2009, 01:54:55 »

Аз с удоволствие бих изслушала твоето предложение за РЕАЛЕН военен и икономически модел, който да се предложи тук...
Бунтарството е готин начин на поведение, особено, когато следва да изпъкнеш в очите на другите....но не мисля, че е добре дошъл и приложим винаги...
Играта е направена по този начин...Ако нещо ви гъделичка стомаха и не ви е по вкуса натискате  малкото Х горе вдясно на страницата и се пускате в търсене на вашия си модел...


 От де да започна военен или иконимически модел - и едва ли пак ще достигна пълен реализъм и не бих го твърдял . Военния и иконимически модел ми харесват , до някъде , но да се твърди , че в тях има пълен раализам си е рекламна измама . X-са го натиснах и съм доволен от избора си , ама не заради пълния реализам , а заради това , че някои хора си затварят очите за непрестанните бъгове , все едно че ги няма . Едно е да се бъгва играта , един път месечно , един път седмично , но няколко пъти деним ... си е подигравка с хората които са решили да играят , да използват продукта ИО .
 А някой ден ако имам повече свободно време , има една секция в форума - "Предложения"(странно защо я държат още) , може да драсна моите виждания за "пълен реализам" .
 И по-добре бунтар отколкото да лъжа себе си , а дали ще се харесам на някого не ми дреме .
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #13 -: Юли 30, 2009, 16:49:34 »

От де да започна военен или иконимически модел - и едва ли пак ще достигна пълен реализъм и не бих го твърдял . Военния и иконимически модел ми харесват , до някъде , но да се твърди , че в тях има пълен раализам си е рекламна измама . X-са го натиснах и съм доволен от избора си , ама не заради пълния реализам , а заради това , че някои хора си затварят очите за непрестанните бъгове , все едно че ги няма . Едно е да се бъгва играта , един път месечно , един път седмично , но няколко пъти деним ... си е подигравка с хората които са решили да играят , да използват продукта ИО .
 А някой ден ако имам повече свободно време , има една секция в форума - "Предложения"(странно защо я държат още) , може да драсна моите виждания за "пълен реализам" .
 И по-добре бунтар отколкото да лъжа себе си , а дали ще се харесам на някого не ми дреме .
Какво общо има реализма на даден модел с бъговете?
В единия случай става въпрос за геймплей концепции и механизми, в другия случай става дума за технически неизправности.
Кажете кое й куца на концепцията, все пак, и защо, според Вас тя е нереална.

За бъговете има бъг секция.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
stroiko
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 26



Профил
« Отговор #14 -: Юли 30, 2009, 17:04:57 »

 *hmm* Гледах вчера едно филмче с крепости грабежи паленета и д.р.  и се сетих за ИО *hmm* Викам си "Деа що поне едно филмче няма на ИО да покаже няква триизмерна битка и готово  *hmm* ..То като няма джип за награда поне едно фимче да бяха монтирали" *pardon*

п.п. *hmm*
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!