Imperia Online България  
Април 16, 2024, 22:21:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предложение за обща класация  (Прочетена 15295 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #30 -: Септември 19, 2007, 21:32:16 »

bla-bla...можеш ли да сложиш на един кантар яйца и дини?...че и домати например...

Хахахаха ..... някои хора току що отрязаха главата на петобойците и десетобойците в леката атлетика!
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
Crystal
Редник
*

Karma: +32/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #31 -: Септември 19, 2007, 21:35:52 »

Хахахаха ..... някои хора току що отрязаха главата на петобойците и десетобойците в леката атлетика!


...че кой е казал, че ИО е игра за петобойци?

"Избора на стил на игра е в основата на нашия замисъл. Дали ще надделеете чрез войни и груба сила или ще се развивате икономически зависи само от вас. Империя Онлайн е един найстина жив виртуален свят"

...а в живота е така...никой не може да ти наложи стил на живот Smiley
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 21:37:39 от Crystal » Активен
Santi
Редник
*

Karma: +17/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #32 -: Септември 19, 2007, 21:37:27 »

bla-bla...можеш ли да сложиш на един кантар яйца и дини?...че и домати например...

П.п Така искате да накарате фермерите (искат или не искат) да станат малко поне и войни....както и войните фермери...ако претендирате, че всеки ще търси баланса, разбира се Smiley
Crystal, не е така, виж в класациите, повечето "фермери" завършват най-малко като генерал-майори. може да се направи това. дори и да останат старите класации, нищо не пречи да има още една класация, за която да се борят играчите.
Активен
Crystal
Редник
*

Karma: +32/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #33 -: Септември 19, 2007, 21:40:47 »

Crystal, не е така, виж в класациите, повечето "фермери" завършват най-малко като генерал-майори. може да се направи това. дори и да останат старите класации, нищо не пречи да има още една класация, за която да се борят играчите.

Играта е създадена, за да бъде такава...вие сега се опитвате да си измислите нова игра...Може би някъде във виртуалното пространство я има...защо не потърсите...Просто си мисля, че ще стане голяма каша...това е Smiley

Пак ли да цитирам или ще го прочетете в предния ми пост? Или просто идете на www.imperiaonline.org...
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #34 -: Септември 19, 2007, 21:42:16 »

...че кой е казал, че ИО е игра за петобойци?

"Избора на стил на игра е в основата на нашия замисъл. Дали ще надделеете чрез войни и груба сила или ще се развивате икономически зависи само от вас. Империя Онлайн е един найстина жив виртуален свят"

...а в живота е така...никой не може да ти наложи стил на живот Smiley

и къде точно виждаш несъответствие Smiley ... ми да се развива само за нетни и има 50 % за класацията в които ще дърпа много напред ....ако се развива за военни точки е същото положение - 50% в които ще дърпа много на фермерите .... баланса според мен е налице
Активен

mmmaria
Редник
*

Karma: +44/-72
Неактивен Неактивен

Публикации: 32


Профил
« Отговор #35 -: Септември 19, 2007, 21:44:28 »

Всичко е в пропорциите Smiley
Активен
Crystal
Редник
*

Karma: +32/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #36 -: Септември 19, 2007, 21:46:18 »

и къде точно виждаш несъответствие Smiley ... ми да се развива само за нетни и има 50 % за класацията в които ще дърпа много напред ....ако се развива за военни точки е същото положение - 50% в които ще дърпа много на фермерите .... баланса според мен е налице

...а ако аз предпочитам военният модел на игра...трябва ли да ми променят играта и да ми се наложи да фермерствам, за да постигна някакъв баланс?
Активен
Santi
Редник
*

Karma: +17/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #37 -: Септември 19, 2007, 21:50:35 »

Чингиз, тук ли си? Smiley и аз се пуснах да поиграя малко Smiley
не мисля че тази класация би развалила играта, ако я пуснат никой няма да загуби. ако на някой не му харесва да не я гледа. все пак, всеки има право да избира за какво да се бори.
Активен
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #38 -: Септември 19, 2007, 21:58:46 »

...а ако аз предпочитам военният модел на игра...трябва ли да ми променят играта и да ми се наложи да фермерствам, за да постигна някакъв баланс?

Ако се направи тази класация ще се даде шанс на играчите, които не искат да са само фермери или само войни!
А и другите класации ще си останат!


П.П. Мисля, че е време вече да се качат класациите по светове и по ери в Залата на славата! Стига е стояла празна и самотна!
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
Halon
Редник
*

Karma: +0/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #39 -: Септември 19, 2007, 22:19:54 »

Чингиз, тук ли си? Smiley и аз се пуснах да поиграя малко Smiley
не мисля че тази класация би развалила играта, ако я пуснат никой няма да загуби. ако на някой не му харесва да не я гледа. все пак, всеки има право да избира за какво да се бори.
Естествено че няма да навреди....ама досега само един предложи формулка как да се смята....
Активен

Таралежа е птица упорита,
докато не я ритнеш не полита!
Halon
Редник
*

Karma: +0/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #40 -: Септември 19, 2007, 22:30:21 »

А ако някой реши да мисли относно формулката, мисля че ще е удачно да се има изпредвид как се смятат военните точки: не съм сигурен, но май беше загубените нетни на противника се деляха на 15, или нещо такова....
Същото се отнася и за доблестта...

Само предложение, ако някой се реши да измисли формула, която да е най-справедлива.......... ако има такава  Wink
Активен

Таралежа е птица упорита,
докато не я ритнеш не полита!
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #41 -: Септември 19, 2007, 22:52:35 »

...а ако аз предпочитам военният модел на игра...трябва ли да ми променят играта и да ми се наложи да фермерствам, за да постигна някакъв баланс?
комай не обичаш да четеш ,какво ти казват хората ...или неискаш да вникнеш в същината  ... тая ера си ми близичко и ако искаш може да експериментираме как ще се развиваш само военно Smiley ...сама ще разбереш ,че трябва да постигнеш баланс между двата начина на игра Smiley
А ако някой реши да мисли относно формулката, мисля че ще е удачно да се има изпредвид как се смятат военните точки: не съм сигурен, но май беше загубените нетни на противника се деляха на 15, или нещо такова....
Същото се отнася и за доблестта...

Само предложение, ако някой се реши да измисли формула, която да е най-справедлива.......... ако има такава  Wink
Санти даде нещо примерно като насока ...никой от нас не може да даде точна формула ,защото незнаем как се пресмятат точно военните точки и нетните ....но екипа на играта ако хареса предложенията и чете дебатите може да се справи с подобна задача Smiley))
Активен

Halon
Редник
*

Karma: +0/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #42 -: Септември 19, 2007, 23:14:07 »

Да де, и аз давам насока, а кой ще измисли нещо справедливо за всички страни, Чингиз, май си правш че това ще е екипа създал тази игра....
Важното е да покажем, че наистина е удачна такава класация...
Активен

Таралежа е птица упорита,
докато не я ритнеш не полита!
Spiridon
Сержант
**

Karma: +57/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 67


Профил
« Отговор #43 -: Септември 20, 2007, 00:57:42 »

Такава класация създателите на играта са въвели от самото и създаване и тя е нетната. Разделението на играчите на войни/фермери датира от бетата и е определение за стила на игра, водещ към една и съща цел - спечелване на нетната класация. С въвеждането на военна класация обаче предпочитащите агресивен стил на игра започват да се състезават помежду си и отстъпват челните места в нетната на икономически ориентираните играчи. Освен това правилата в ера 1 и 2 силно облагодетелстваха играчите, неразвиващи войска и всъщност не предоставяха възможност за избор на стратегия в борбата за нетни точки. От ера 3 това беше променено, а с въвеждането на 5-милионния минусов лимит беше ограничена и възможността за екстремно тотално окопаване.

Да се измисли някаква формула за усреднена обща класация не е невъзможно, но не е правилният подход според мен. По-скоро постигнатото на бойното поле като ранг трябва да носи някакво предимство в икономическата надпревара - нещо, по което екипът е съобщил, че работи доста отдавна и не е ясно дали и кога ще бъде въведено.
Активен
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #44 -: Септември 23, 2007, 11:51:11 »

Дебатите по темата спряха, но на мен ми е интересно някой админ да си каже мнението по нея! Продължавам да си чакам!  >Sad
Надявам се да опровергаете писаното от играчите в тази тема, че няма кой да ни чуе!  Cry
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!