Imperia Online България  
Април 29, 2024, 20:41:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предложение за обща класация  (Прочетена 15322 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
monticar
Гост
« Отговор #15 -: Септември 19, 2007, 14:25:19 »

 Тоя филм сме го гледали доста пъти от Бетата насам Smiley
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #16 -: Септември 19, 2007, 14:26:39 »

Световете са много различни,не може да се сравняват 8 месечни с 4 месечни ери,подобна класация не би била правдоподобна.

Според мен не става въпрос за обща класация за всички светове, а за класация в един свят.
Например 10 нетни точки са равни на 1 военна, сумират се и се прави обща класация за съответния свят.
Активен
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #17 -: Септември 19, 2007, 14:42:00 »

Според мен не става въпрос за обща класация за всички светове, а за класация в един свят.
Например 10 нетни точки са равни на 1 военна, сумират се и се прави обща класация за съответния свят.

Разбира се! Аз дори смятам, че формулата може да бъде различна за всеки свят, защото всеки от световете е със своя специфика - продължителност, статус и др. Никой не говори за генерално класиране на 10-те свята. Тук говорим например за обща класация в Свят 1 за всяка ера. По определена формула да се сметне и да се види кой в тази ера най-добре е балансирал трите показателя в играта.
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
dimitur4o
Майор
*****

Karma: +183/-268
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


spotless mind


Профил WWW
« Отговор #18 -: Септември 19, 2007, 14:53:39 »

Разбира се! Аз дори смятам, че формулата може да бъде различна за всеки свят, защото всеки от световете е със своя специфика - продължителност, статус и др. Никой не говори за генерално класиране на 10-те свята. Тук говорим например за обща класация в Свят 1 за всяка ера. По определена формула да се сметне и да се види кой в тази ера най-добре е балансирал трите показателя в играта.
sпоред мен известна доза от чара на играта е това че има няколко класации и ти си избираш в коя да се средоточиш и да се бориш за по-добро място!с този вид класация всички ще трябва да "балансират",въпраки че са си тип бойци или фермери или каквото и да било!
Активен

КуКу
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #19 -: Септември 19, 2007, 14:54:26 »

Според мен е невъзможно да се състави такава формула. Някоя крайност от трите показателя(нетни, военни и доблест), ще изкриви такава класация. Примерно играч на 800 - 900 000 нетни точки без нито една битка в нападение, е твърде вероятно да бъде класиран на еднакво място с маршал на 80 -90 000 нетни.
Активен

FeniX
Гост
« Отговор #20 -: Септември 19, 2007, 14:57:40 »

Според мен е невъзможно да се състави такава формула. Някоя крайност от трите показателя(нетни, военни и доблест), ще изкриви такава класация. Примерно играч на 800 - 900 000 нетни точки без нито една битка в нападение, е твърде вероятно да бъде класиран на еднакво място с маршал на 80 -90 000 нетни.

Защо това да е изкривяване?
Единият е добър фермер а друг добър войн, по различен начин и двамата са постигнали добри резултати.
Активен
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #21 -: Септември 19, 2007, 15:04:41 »

Защо това да е изкривяване?
Единият е добър фермер а друг добър войн, по различен начин и двамата са постигнали добри резултати.

Никой не оспорва резултатите на фармера или на воина! Класациите си остават така, както са досега, но се въвежда нова обща класация, която показва кой играч най-добре е съумял да намери баланса между трите компонента.
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
morgana
Гост
« Отговор #22 -: Септември 19, 2007, 15:58:34 »

Защо това да е изкривяване?
Единият е добър фермер а друг добър войн, по различен начин и двамата са постигнали добри резултати.

На практика и сега ги има класациите, които вадят най - добрите фермери и най - добрите войни...Общо класация, прав е Крум е твърде възможно да не е правдоподобна... Tongue
Активен
monticar
Гост
« Отговор #23 -: Септември 19, 2007, 18:08:57 »

На практика и сега ги има класациите, които вадят най - добрите фермери и най - добрите войни...Общо класация, прав е Крум е твърде възможно да не е правдоподобна... Tongue
Колежке къде да ги зърнем тез класации Huh?
Активен
6i6arkata
Гост
« Отговор #24 -: Септември 19, 2007, 20:36:22 »

Белла може и да е права, но да му мисли екипа Smiley фермери и войни ще се хванат гуша за гуша...каква ли формула ще измисли екипа, за да сме всички доволни?  Huh?

Пхахах когато всички в тази игра бъдат напълно удовлетворени аз ще ти купя ферари обещавам ти  Tongue
Активен
jplivo
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Профил
« Отговор #25 -: Септември 19, 2007, 21:03:20 »

Здравейте!Бих искал да споделя и моето скромно мнение относно класациите :)Според мен единственната класация,която действа(за момента) в първи свят е съюзната,не че и тя не може да се манипулира де:)Какво ще кажете освен предложеното от Белла да имаме и личностна класация примерно,за най-много събрани ресурси(злато),за най-добър защитник и съответно не на последно место за най-биткаджия?Вско едно от моето предложения може да се манипулира по някакъв начин,зависи кои за какво се бори нали?Мисля си ,че създателите на играта трябва да измислят как да класират играча"най-",да ама не все ще има някой които не е съгласен.Просто в насоката в която се развива играта,освен в "мания" няма в какво друго да се превърне :)Успех на всички в новата ера!!!!
Активен
Santi
Редник
*

Karma: +17/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #26 -: Септември 19, 2007, 21:13:42 »

Съгласен съм с Белла, би било интересно да има такава класация. Дори може да бъде технически по-лесно за администраторите да се поддържа за всички ери и светове до сега.

предлагам формулата да бъде сумата между трите показатели със теглови коефициенти:
Военни точки - 40% теглови коефициент
Нетни точки - 50% теглови коефициент
И доблест - 10% теглови коефициент - поставям ги така, защото военните точки и доблестта имат коерлация помежду си Grin

Не вярвам някой да ни обърне внимание, можем да си пишем много из този форум, но идеята е добра и можем да помечтаем поне малко. Smiley
Активен
Crystal
Редник
*

Karma: +32/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #27 -: Септември 19, 2007, 21:15:36 »


Пхахах когато всички в тази игра бъдат напълно удовлетворени аз ще ти купя ферари обещавам ти  Tongue

Точно това исках да кажа и аз !!! Smiley ...с две думи, ако ферари ти е любимата кола и аз ще ти я купя.  Wink
Активен
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #28 -: Септември 19, 2007, 21:25:24 »

Съгласен съм с Белла, би било интересно да има такава класация. Дори може да бъде технически по-лесно за администраторите да се поддържа за всички ери и светове до сега.

предлагам формулата да бъде сумата между трите показатели със теглови коефициенти:
Военни точки - 40% теглови коефициент
Нетни точки - 50% теглови коефициент
И доблест - 10% теглови коефициент - поставям ги така, защото военните точки и доблестта имат коерлация помежду си Grin

Не вярвам някой да ни обърне внимание, можем да си пишем много из този форум, но идеята е добра и можем да помечтаем поне малко. Smiley

Предложената от Санти формула никак не е лоша!  Smiley  Smiley Smiley Поздравления за първото конкретно предложение!  Cool
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
Crystal
Редник
*

Karma: +32/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #29 -: Септември 19, 2007, 21:27:42 »

Предложената от Санти формула никак не е лоша!  Smiley  Smiley Smiley Поздравления за първото конкретно предложение!  Cool

bla-bla...можеш ли да сложиш на един кантар яйца и дини?...че и домати например...

П.п Така искате да накарате фермерите (искат или не искат) да станат малко поне и войни....както и войните фермери...ако претендирате, че всеки ще търси баланса, разбира се Smiley
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 21:30:55 от Crystal » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!