Imperia Online България  
Април 26, 2024, 09:02:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Край на точенето по 0.1 от пазара.Реворюциа в ИО  (Прочетена 2055 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« -: Юни 28, 2009, 02:22:57 »

Дойде ми идеята тъкмо когато сървара на ИО падна.
Представям следната работна ситуация:
играч А изка да прехвърли ресурс към ирач Б.
Начин 1 Осъществяване на така наречените "нагласени битки"
-не е особено популярен защото са лесни за доказване и съответно наказване.
Начин2 Прехвърлянето се осъшествява чрез пускане на количество ресурс на пазара.Обикновено то е с по малка цена от моментните. Цената е от порядъка на 2до 50% под нормалната.
Играч Б е усведомен по удачен начин кога е пусната офертата и кога се очаква да се появи.
В уречено време играч Б започва да рефрешва странцата в пазарната графа на очаквания ресурс.
Тук идва момента в който заложен от модераторите скрипт започва да забавя зареждането на страницата му или /и да изписва съобщение от рода

"Вашето действие Ще бъде докладвано и акаунтът ви ще ви буде проверен за съмнителни събитя."

Дори само да се забави връзката със страницата-смятам че поради невъзможноста ресърса да попадне у адресата ,тази порочна пракика ще спре.

Дайте свойте коментари по темата.
« Последна редакция: Юни 28, 2009, 06:46:19 от mecan » Активен
Bigceco
Редник
*

Karma: +13/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 40



Профил
« Отговор #1 -: Юни 29, 2009, 09:28:12 »

Без много да се замислям се сещам за елементарен начин за заобикаляне на такова забавяне и проверка.Ако си премиум член май ти изписваше горе най-ниската пазарна цена за всички ресурси.В случая който описваш ти ще е необходимо само да си цъка из империята играча и когато излезе въпросната оферта да влезе в менюто на пазара и да си закупи ресурса. *pardon*
Активен

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"  Smiley
mitashkiq
Сержант
**

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 83


Профил
« Отговор #2 -: Юли 04, 2009, 15:04:34 »

  А й как точно се разбира кой е играча А и кой Б за да може да го залови скрипта. За целта скрипта трябва да търси играчи отговарящи на определени критерии ... ако е това че цъка твърде често из ИО .... аз често го правя като си следя атаките например, а ако се следи само страницата с ресурсите - това също често ми се случва когато за 10-20 мин ми трябва да обърна златото в камък например за да си посна крепост ...
  Иначе адмираций за това че се мисли по въпроса защото не стига, че е супер тъпо като се навреш в някой сървър и той се окаже пълен с фермери ами и и самия геймплей те подстрекава да си такъв  Undecided
Активен
keba
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #3 -: Юли 07, 2009, 19:15:13 »

       Идеята е добра, но тя няма как да се осъществи. Някой причини за това защо няма да получи реализация този план, бяха вече изтъкнати  от участниците преди мен. Аз също искам да посоча 1 причина. Аз съм човек, който поне за сега разполага с много време и често седя да наблюдавам пазара по няколко часа на денонощие. Случвало се е непрекъснато да рефрешвам по около час в търсене на подходяща оферта. Няма да ми е приятно така както безобидно си рефрешвам и изведнъж да се появи горепосочения надпис и докато се разбере, че не извършвам престъпление и докато се възстанови предишното положение смятай колко време ще мине и колко удобни оферти ще изпусна. А въпроса с прехвърлянето на ресурси на много по - малки от пазарните цени е решен частично от мен и хората като мен разполагащи с много време за империята. Колко пъти съм попадал на оферти с цена от 0.1 и колко пъти съм успявал да я взема просто не ми се говори, а съм сигурен, че има и много други хора на които не им се говори Grin.
        А на mitashkiq искам да кажа, че една силна империя се крепи на силна икономика. Като казвам това не целя да открия топлата вода, а да му кажа на него и на мислещите като него, че в историята на човечеството има много примери за това , че империя се гради и крепи на силна икономика и същевременно на добра дипломация. И понеже видимо много хора не обичат да четат или четат избирателно, за това какво точно представлява играта примери много. Аз ще дам само някой от тях . "Добре дошли в Империя Онлайн - Уеб-базирана онлайн средновековна военнно-икономическа симулация в реално време!" http://www31.imperiaonline.org/imperia/game/IOhelp/index.php?page=home
 Империя онлайн е военно-ориентирана игра, но без силна икономика успехът ви би бил доста трудно постижим. http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=34.0
Това са само част от примерите , които показват каква е естеството на играта поне според мен. Няма да ги коментирам допълнително, за да не увеличавам големината на и без това обширното ми изказване, но за удобство съм удебелил моментите върху които, всеки който, пожелае може да размишлява. Но знае ли човек може и да се  окаже в крайна сметка , че не съм прав, просто защото аз съм само един "супер тъп фермер" който незнайно защо като ред други "супер тъпи фермери" се е писал само за попълване на бройката във сървъра. Може и да не блестя с кой знае къв акъл , но пък имам голямо сърце и веднага ти взимам проблема присърце, като те каня в свят 25. Ника ми е същия като този в момента. Само гледай да се пишеш колкото се може по - близо до мен и ти обещавам най - тържествено да ти направя играта интересна.
« Последна редакция: Юли 07, 2009, 19:28:58 от keba » Активен
billyes
DRAGON
Майор
*****

Karma: +1109/-656
Неактивен Неактивен

Публикации: 643


Голям и лош .... DRAGON


Профил
« Отговор #4 -: Юли 07, 2009, 19:18:59 »

 *bravo* *bravo*
Активен

mitashkiq
Сержант
**

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 83


Профил
« Отговор #5 -: Юли 08, 2009, 00:31:39 »

 Кеба, кеба ..... не съм мислил, че някой ще приеме толкова навътре и толкова лично поста ми  Grin Относно какво представлява ИО - военно-икономическа, а не икономическо-военна .... нали следиш подредбата Wink Докато някой трупат точки и се оказват на много точки с много армия аз си правя само много армия и си я издържам от такива с много ферми и здрава икономика, а като ме разбият (понеже съм далеко от мисълта че съм непобедим и прочие) не се отказвам а с постояннство и редовно посещаване пак на такива се възстановявам наравно с тези де имам "силна икономика" .... Това какво помни историята : я ми кажи една толкова велика империя изградена само от икономика, задържала се на върха без да води войни, а само с дипломация и търговия че на мен ми е май слаба историята  ;D може би имаш предвид Спартанците - малък народ от една малка местност (дори не и империя) който спират само с тактика и военни подвизи една толкова голяма и невероятно развита и икономически и военно империя  Grin или сигурно искаш да визираш Келтите който само с грабежи и зверски нападения, боейки се единствено от техните богове и приемайки смърта като нещо нормално и "благородно" са разказали играта на така добре развитата икономически Византия и са я пренудили да загърби дипломацията и търговията и да обърне всичките си ресурси и усилия в армия за да се избави от тях ..... а може би става дума и за македонците превземали всичко по пътя си, или за Сирийците който от един град за 200 години правят една от най-големите империй в близкия изток единствено и само отново с военна тактика и нововаведения във военните оръжия и вид, подредба на армията и прочие ........  ;D
 п.п. Благодаря за поканата - свършат ли ерите който играя (бг3 и бг5) с удоволствие ще се присъединя към вас за да ми разнообразите игра и да ми я направите "по-интересна"  Tongue
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #6 -: Юли 10, 2009, 11:54:44 »

Кеба, кеба ..... не съм мислил, че някой ще приеме толкова навътре и толкова лично поста ми  Grin Относно какво представлява ИО - военно-икономическа, а не икономическо-военна .... нали следиш подредбата Wink Докато някой трупат точки и се оказват на много точки с много армия аз си правя само много армия и си я издържам от такива с много ферми и здрава икономика, а като ме разбият (понеже съм далеко от мисълта че съм непобедим и прочие) не се отказвам а с постояннство и редовно посещаване пак на такива се възстановявам наравно с тези де имам "силна икономика" .... Това какво помни историята : я ми кажи една толкова велика империя изградена само от икономика, задържала се на върха без да води войни, а само с дипломация и търговия че на мен ми е май слаба историята  ;D може би имаш предвид Спартанците - малък народ от една малка местност (дори не и империя) който спират само с тактика и военни подвизи една толкова голяма и невероятно развита и икономически и военно империя  Grin или сигурно искаш да визираш Келтите който само с грабежи и зверски нападения, боейки се единствено от техните богове и приемайки смърта като нещо нормално и "благородно" са разказали играта на така добре развитата икономически Византия и са я пренудили да загърби дипломацията и търговията и да обърне всичките си ресурси и усилия в армия за да се избави от тях ..... а може би става дума и за македонците превземали всичко по пътя си, или за Сирийците който от един град за 200 години правят една от най-големите империй в близкия изток единствено и само отново с военна тактика и нововаведения във военните оръжия и вид, подредба на армията и прочие ........  ;D
 п.п. Благодаря за поканата - свършат ли ерите който играя (бг3 и бг5) с удоволствие ще се присъединя към вас за да ми разнообразите игра и да ми я направите "по-интересна"  Tongue
Спартанците не спират Персия.Ролята им се преувеличава в много филми и литературни произведения.Всъщнос ползата от тях е че дават време на останалите от съюза да се прегрупират.И въобще не са били 300 нито пък персите 2м.
Активен
mitashkiq
Сержант
**

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 83


Профил
« Отговор #7 -: Юли 10, 2009, 22:42:59 »

може би имаш предвид Спартанците - малък народ от една малка местност (дори не и империя) който спират само с тактика и военни подвизи една толкова голяма и невероятно развита и икономически и военно империя
Я пак ми кажи къде точно съм споменал цифри, разгроми, ..... Че я спират - спират я .... и то сам ти каза че е за достатъчно време за да се прегрупират останалите. Относно това дали са били 300 ..... друга по правдоподобна теория няма  Wink както и да е 300, 3000 ... не трябва да се подценява тактиката им и невероятния подвиг който са извършили  ;D  ;D  ;D
Активен
kaligila besniq
Редник
*

Karma: +5/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 12



Профил
« Отговор #8 -: Юли 11, 2009, 02:52:13 »

можеби ако всички наблягаме повечко над играта ще разберете че има по ефикасни начини за развитие на икономиката,но хаиде пишете си аз отивам да пусна 6 цата си а съм на 2700 нетни *gamer*хаиде успех дано го измислите *pardon* *hihi*
Активен
mitashkiq
Сержант
**

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 83


Профил
« Отговор #9 -: Юли 11, 2009, 04:36:28 »

можеби ако всички наблягаме повечко над играта ще разберете че има по ефикасни начини за развитие на икономиката,но хаиде пишете си аз отивам да пусна 6 цата си а съм на 2700 нетни *gamer*хаиде успех дано го измислите *pardon* *hihi*

 Нали се сещаш че крепостите са само въпрос на време да се съборят  *hihi*  няма непревземаема крепост има липса на луди на тия точки да направят толкова тарани за да я бутнат  Grin Успех и на теб в играта и вдигането на крепости  Wink
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #10 -: Юли 11, 2009, 09:49:39 »

можеби ако всички наблягаме повечко над играта ще разберете че има по ефикасни начини за развитие на икономиката,но хаиде пишете си аз отивам да пусна 6 цата си а съм на 2700 нетни *gamer*хаиде успех дано го измислите *pardon* *hihi*
Извратеняк ;-) по колко пъти на ден влизаш . Иначе и това е тактика. Но изоставаш с населението.
Активен
Thor
Редник
*

Karma: +4/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 28



Профил
« Отговор #11 -: Юли 23, 2009, 21:05:59 »

Абе това са най големите глупости дето сам чел . Решението е просто : в момента дървото се продава на 0,72 въвежда се под 0.5 дърво да не може да се пуска , под 1 камък да не може да се пуска и под 2.5 желязо да не може да се пуска и проблема е решен . И без това ако продадеш даден ресурс под тези цени на 0,4 примерно дърво си е чисто набутване . Това е решението - толкова е просто само да се приложи .
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!