Imperia Online България  
Април 25, 2024, 05:15:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Формула за вноска в съюзната каса.  (Прочетена 8929 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #30 -: Юни 19, 2009, 10:13:35 »

и още нещо да добавя .....тази вноска небива да бъде догма и да виси на съюзниците  ..... има моменти когато всеки му трябва и последната трохичка от рсурса му ....
Активен

mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #31 -: Юни 19, 2009, 12:05:58 »

и още нещо да добавя .....тази вноска небива да бъде догма и да виси на съюзниците  ..... има моменти когато всеки му трябва и последната трохичка от рсурса му ....
Вярно е ...
Пиша ги като препоръчителни суми за внасяне.Които иска внася повече ,които не може сега внася после. Wink
Активен
Bigceco
Редник
*

Karma: +13/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 40



Профил
« Отговор #32 -: Юни 19, 2009, 16:11:46 »

Хубаво е да се помисли и за тези който внасят в даден момент повече.Имам в предвид в даден момент не ти трябва ресурса , защото се строи дадена сграда или проучване и внасяш повече /все пак по добре в касата отколкото при врага / , но след седмица нямаш възможност да покриеш квотата , защото ти трябва ресурса.За това при нас има известно поощряване /или компенсиране както искате го наричайте/ с намаляване на квотата следващата седмица за играчите внесли повече предната.С колко вече вие си решавайте .При нас е с около 2 % намаляване.
Активен

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"  Smiley
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #33 -: Юни 19, 2009, 16:21:32 »

Хубаво е да се помисли и за тези който внасят в даден момент повече.Имам в предвид в даден момент не ти трябва ресурса , защото се строи дадена сграда или проучване и внасяш повече /все пак по добре в касата отколкото при врага / , но след седмица нямаш възможност да покриеш квотата , защото ти трябва ресурса.За това при нас има известно поощряване /или компенсиране както искате го наричайте/ с намаляване на квотата следващата седмица за играчите внесли повече предната.С колко вече вие си решавайте .При нас е с около 2 % намаляване.
Това е чидесна идея!Ще я въведем.
Активен
helllfire
Редник
*

Karma: +3/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 9



Профил
« Отговор #34 -: Юни 19, 2009, 19:12:32 »

Какви ли формули не съм виждал и пробвал, кой справедливи и кой не. Няма идеална формула която да е с еднаква тежест, да отразява релното злато което се дилжи от всеки член. Като измисля формула, която да е максимално справедлива се оказва че е неразбираема за поне половината съюз, нали се сещата финансисти - аз защо имам толкова а той толкова, и обяснения на всеки поотделно.  От всичко пробвано до сега най разбираема и справедлива ми се вижда формулата за 10 часовия доход а и нея прилагам. Пак се прилага с доста условности, но зависи на какъв етап от играта си.
Активен
tjankurito
Лейтенант
***

Karma: +15/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 224



Профил
« Отговор #35 -: Юли 06, 2009, 20:11:50 »

така квотите които слагам на играчите са седмични и  представляват М,С или Големия заем -разходи по армията 12,24 или 48 часа- вноски по покриване на заема за 12,24 или 48 часа: така реално играча получава възможност за 12,24 или 48 часа да си покрие квотата а през останалото време до края на 168 часа да си вдига проучванията и изплаща спокойно заема(ако е теглил )
големината на квотите се определя директно от цените на пазара:или ако цените са високи спокойно може да е 48 часов доход,ако са ниски 12 часа.
далеч не е най съвършената но е доста опростена може да се сметне от всички:всички сметки се правят само  от финансиста.(който трябва да е с висок авторитет сред останалите)
гъвкава заради възможността да се коригира в зависимост от цените на пазара и няма значение дали сте във война:най големия недостатък е при слаба икономика с големи армии се получават отрицателни...
Винаги се опитвам да отговарям и разяснявам на всеки който има въпроси съмнения относно квотите:
схемата(формулата) е изпитана повече от ера в различни светове и дава добри резултати
моето мнение е че все пак трябва да се измисли не "задоволителна" нито добра ,а такава която да отговаря на условиятаSadтука ще сложа моите ако имате и вие може да добавяте)
1.да е честна спрямо играчите и тяхното ниво на развитие
2.да е гъвкава спрямо промените в ИО
3.да не ощетява играчите и да спира развитието им по никакъв начин
4.да се прави само от финансиста и ев.от зам лидера
5да е проста и лесна за употреба(опитайте се да засечете на 30 играчи разходи по издръжка на армии...)
6.да е приложима при всички видове стратегии на игра при играчите
Измислянето ,усъвършенстването и прилагането на такава схема може да доведе до рязко намаляване и изчистване на"касички" в съюзите.В този съюзен модел именно може да се приложи въображение и поле за изява на играчите ,
ПС:все пак след достигане на определено ниво на Съюзни Проучвания цените стават доста високи и може да се приеме е все пак има някакъв таван за тях...
« Последна редакция: Юли 06, 2009, 20:27:02 от tjankurito » Активен

i'm sitting and thinking,sitting and thinking and then i realize that i'm only sitting Smiley
diabolsix
Сержант
**

Karma: +22/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 60


Профил
« Отговор #36 -: Юли 08, 2009, 03:23:52 »

Мецане, някъкви отзиви за формулата която ти пратих?
Активен

... damnant quodnon intelligunt ...

mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #37 -: Юли 10, 2009, 11:42:21 »

Не съм влизал в форума ама нали и в общия нищо не казваш ,а и пусти изпити нямам много време .Та изкам да похваля момчето много професионална формула написа и разгледал съм я чудесна е .Петре това си е интелектуална собственост и не мога да я постна та ти ако изкаш я дай да я видят .
ПП Гласувах за теб;-)
Активен
diabolsix
Сержант
**

Karma: +22/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 60


Профил
« Отговор #38 -: Юли 27, 2009, 07:53:11 »

Постни я, нема ядове, но мисля, че първо трябва да ти пратя новата версия ако я нямаш, тази която е в нашия форум.
Активен

... damnant quodnon intelligunt ...

kikiriki78
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« Отговор #39 -: Октомври 17, 2009, 07:57:01 »

не мога да я сваля от там друже..не дава..пише невалиден файл
Активен
gth73bg
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #40 -: Декември 22, 2009, 03:19:44 »

Здравейте!
Интересна тема.
Искам да споделя какво правя аз, понеже това ми се струва най-чесният начин за определяне на дохода.
Трябва да се отдели около 30 мин на седмица при съюз от 15 човека, но според мен е най-добрият вариант, не по-лесният а по-добрият,(или поне аз не знам по-добър).
Вземам Златния Еквивалент (10дърво=2,5желязо=5 камък=5злато).
Което ще рече, че:
1 дърво е 0.5 злато.
1 желязо е 2 злато
1 камък е 1 злато
Или, ако аз имам доход от 10 000 дърва, 2000 желязо и 5000 камък на час, формулата би трябвало да е следната:
10 000 x 0.5 = 5000
2000 x 2 = 4000
5000 x 1 = 5000
Или:
5000+4000+5000=14000x168(часа за седмицата) = 2 352 000 x 2% = 47040 злато на седмица.
С покачването на дохода, ще се покачва и квотата.
Процентите разбира се, може да са различни, според уговорката в съюза.
Също така, може лесно да се вземе под внимание и разхода за армия, като се умножи по 168 и се извади от крайната сума.
Така всеки плаща според това, колко му е развита икономиката.
Активен
surfint
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« Отговор #41 -: Януари 20, 2010, 03:50:36 »

ехо? ще споделите ли тези квота-калкулатори?
Активен
pobeditel1
Гост
« Отговор #42 -: Януари 20, 2010, 09:06:44 »

Така ли мислиш?!? А издръжката на армията? А населението, което заминава за армия и ресурса, когато удариш някой в оградената? А факта, че редовно изнасям по-малко от половината ресурс, заради товароносимостта, а губя по 15-16к тежка и елитна армия? А случаите, когато разхождаш 60-70к армия на 6-7 часов поход и се върнеш с 9 злато? Само глупости говорите, все фермерите били ощетени, а не мислите колко ги пази играта именно тях!
Така е няма ощетени фермери тяхната е най лесна  Tongue Аз винаги съм бил на принципа на всички еднакви квоти Smiley взимасе средно аретметично нетни точки на играч умножяват се по 10 и се получава квотата за 1 играч лесно и бързо Wink к'ви формули к'ви сметки к'ви 5 лева  Grin Защо да се гледа дохода примерно ,,х,, има добив в злато 20 000 на час а ,,у,, 2 000 защо х да плаща 10 пътя повече от у -къде е спал у защо не се е развил? да не би да ползва половината проучвания на съюза Wink
Активен
markizata
Marki
Лейтенант
***

Karma: +1303/-146
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


The Last ... Nasty Bitch


Профил
« Отговор #43 -: Януари 30, 2010, 22:43:15 »

  Темичката е интересна Smiley Днес задавах квоти в моят съюз.Смятах по няколко начина,но най-удачно ми се стори квотата да се изчислява на база население умножено х 1,5.Само финаниста и изследователя имат намаление на квотите с 25%.
  Незнам дали някой го е предложил вече тук,чак сега я видях темата Smiley

 
Активен

http://vbox7.com/play:803aea31&al=1&vid=1537905

Когато някой ти обърне гръб,само го изчакай да се наведе...www.imperiaonline.org
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #44 -: Януари 31, 2010, 02:14:34 »

....Само финаниста и изследователя имат намаление на квотите с 25%.
  Незнам дали някой го е предложил вече тук,чак сега я видях темата Smiley

 

Защо пък финансистът да е с намалена квота? Защото твърди, че всички се ползват от неговия бонус или защото той трябва да се развива, ... другите сигурно - не?  В крайна сметка излиза, че има повече облаги, отколкото задължения - нали ползва сладкия бонус от 50% по-ниска комисионна на пазара - това е предостатъчно за предимство пред останалите. Това важи и за изследователя - борби стават в някои съюзи за този пост.
П.С.: Зарежи онзи горния безмислен диалог, "опонентът" ти е безнадежден случай...
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!