Imperia Online България  
Април 24, 2024, 21:26:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Формула за вноска в съюзната каса.  (Прочетена 8928 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #15 -: Юни 15, 2009, 11:49:09 »

Ами ако главният доход идва от грабене?
Искам да създам чесна система,тези 10%за фермера са едно  ,а за биткажията друго.Но да не натоварва играчите допулнително с кои знае колко.
и в какво точно се различават  ...къде е разликата и кой от двамата е привилегирован в случая според теб....
Активен

mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #16 -: Юни 15, 2009, 12:12:27 »

Фермерите са ощетените.Биткажиите имат доход които не влиза в икономическите доклади,и няма как да бъде засечен без да се гледат докладите от битки.
ПП някои може ли да даде линк кум инсталационната елка.
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #17 -: Юни 15, 2009, 12:22:22 »

а така наречените биткаджий .... смяташ ли колко разходи имат от армията която трябва да поддържат  ..... че в повечето случаи това което успяват да заграбят на ден едвам им връзва издръжката на армията и попълненията им .... зай -честното разпределение според мен е 10% от седмичния доход на съответната империя .... независимо кой как ще го попълва и дава
Активен

Luciffer
LUCIFER
Редник
*

Karma: +14/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

the_HELL


Профил
« Отговор #18 -: Юни 15, 2009, 12:25:24 »

ние задаваме средниа заем за седмична квота и няма недоволни
Активен

Bigceco
Редник
*

Karma: +13/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 40



Профил
« Отговор #19 -: Юни 15, 2009, 13:06:31 »

10% от седмичния доход за всички без изключение.заграбеното от битките в по късен етап дори не стига за издръжката на армията Cool
Активен

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"  Smiley
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #20 -: Юни 15, 2009, 14:08:29 »

Това ли ти е необходимо?...
http://www.codegrrrl.com/imperia/index.php?a=calc_market
Не точно, трябваше ми калкулаторът на световете с стария дизаин.Дето се теглеше от Инфо
а така наречените биткаджий .... смяташ ли колко разходи имат от армията която трябва да поддържат  ..... че в повечето случаи това което успяват да заграбят на ден едвам им връзва издръжката на армията и попълненията им .... зай -честното разпределение според мен е 10% от седмичния доход на съответната империя .... независимо кой как ще го попълва и дава
добре всичко минава под един знаменател и фермери  ,и бойци.Ще им гледам само населението  и точките.
население   нетни точки   нетни точки на съюза   средна цена на дървото   средна цена на  желязото   средна цена на камъка   коефициент на финсиста   вноска
400000   20000   330000   0,6   3,5   1,5   10   4969,7

 *scratch* *scratch* *scratch* по 5000 злато ли требе да внасяме

Има някаква грешка, колкото са повече нетните на съюза, толкова по малко трябва да се внася. Не отчита броя на членовете. По-скоро е С2/В2 и да не умножаваме по Г2
Има се предвид колкото са ти повече точките в съюза толкова повече от общото злато да дадеш.
Давам пример:Иван има 400 точки съюза му е от 5 човека-общо точките на съюза са 1000 логично е да дава наи-много.
в примера ти-ти имаш 20000 нетни в съюз които има общо 330 000 точки.Формулата е заложена за 5 човека при  изготвянето й,и те смята за по слаб от останалите ти съотборници и за да не те товари наравно с останалите ти иска по малко злато(другите ще дадът повече).Разбира се това може да се оправи много лесно с добавяне на още една стоиност в нея,да не смята за 5 а за повече.
Коефициента на финансиста е общ или индивидуален  в зависимост от това, как сте се разбрали.Понеже различните съюзи имат рарлични стратегии тои може да варира в широки граници.Нарочно не съм го вградил в формулата.
ПП всяка градивна критика е добре дошла.
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 14:28:46 от mecan » Активен
gogoght
Гост
« Отговор #21 -: Юни 15, 2009, 15:09:30 »

единият коефициент със сигурност го задаваш грешно, като се поосвободя ще я прегледам пак  *ok*
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #22 -: Юни 15, 2009, 17:32:30 »

Коефициента се задава.Тои служи, като променлива за регулране  на кайния резултат.
Активен
the red
BGWarriors
Редник
*

Karma: +131/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 32



Профил
« Отговор #23 -: Юни 16, 2009, 12:37:19 »

а може да се разберете със съюзниците си,да внясате и по 10%,от всяко разграбване,зависи единствено от вас Tongue
Активен
gogoght
Гост
« Отговор #24 -: Юни 16, 2009, 12:56:01 »

Мецане, добавих и отчитането на провинциите с бонус ресурси към формулката малко по нормални квоти се получават, защото от формулката в първоначалния си вид трудно ще съберете за каквото и да е било над 2-ро ниво

http://www.skatafka.com/download.php?file=6cf7efb412836b53e0645bf68bf781cf
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #25 -: Юни 16, 2009, 21:15:11 »

Сега ще я разгледам.Ще ми е интересно Grin
На наще формулата за коефициент им 15 на следващото отчитане ще  го дигна.
Но е  идея да се включват и брои на провки.
*ще видя има ли смисъл да се  включва ниво на бюрокрацията.
Активен
gogoght
Гост
« Отговор #26 -: Юни 17, 2009, 09:43:31 »

Сега ще я разгледам.Ще ми е интересно Grin
На наще формулата за коефициент им 15 на следващото отчитане ще  го дигна.
Но е  идея да се включват и брои на провки.
*ще видя има ли смисъл да се  включва ниво на бюрокрацията.
За да включиш и бюрокрацията трябва да е знаеш. Не всеки съюзник ще ти я каже. Тъй като идеята ти е да отчетеш фактори като население и отностителна тежест на играча в съюза, добавих и някава тежест на провинциите с бонус ресурс, не броя провинции. По принцип цялата тази галимация е напълно излишна. Но е хубаво да се видят всички мнения.
Друг печално известен факт за съюзната каса е, че ако нямаш кухи акаунти в съюза - трудно се бориш за класацията за проучванията. Тази ера го пробваме и сме светлинни години назад. Виждал съм ац-та по на 100к нетни с по 260-300М злато в касата по средата на ерата.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #27 -: Юни 17, 2009, 11:38:55 »

Фермерите са ощетените.Биткажиите имат доход които не влиза в икономическите доклади,и няма как да бъде засечен без да се гледат докладите от битки.
ПП някои може ли да даде линк кум инсталационната елка.

Така ли мислиш?!? А издръжката на армията? А населението, което заминава за армия и ресурса, когато удариш някой в оградената? А факта, че редовно изнасям по-малко от половината ресурс, заради товароносимостта, а губя по 15-16к тежка и елитна армия? А случаите, когато разхождаш 60-70к армия на 6-7 часов поход и се върнеш с 9 злато? Само глупости говорите, все фермерите били ощетени, а не мислите колко ги пази играта именно тях!
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #28 -: Юни 18, 2009, 15:26:35 »

Гого за сега ще изполвам моята си формула.Коефициента ще си го качвам постепенно.Разбрах нещо и то е гениалните неща са прости. Затова Няма да я усложнявам повече.Мерси за старанието ,за това че се опита да я разбереш- основната идея-
идеята ти е да отчетеш фактори като население и отностителна тежест на играча в съюза,.
.
Така ли мислиш?!? А издръжката на армията? А населението, което заминава за армия и ресурса, когато удариш някой в оградената? А факта, че редовно изнасям по-малко от половината ресурс, заради товароносимостта, а губя по 15-16к тежка и елитна армия? А случаите, когато разхождаш 60-70к армия на 6-7 часов поход и се върнеш с 9 злато? Само глупости говорите, все фермерите били ощетени, а не мислите колко ги пази играта именно тях!

Да прав си малко прекалих вярно си е ,че с товаримоста се ощетяват в различна степен различните стилове на игра.Но играта си е за това -праволинеино се развива само първия
половин час....Докато слушаш рицара.

Поздрави и недеи да реагираш така другия път,като си пиша фермерските си стратегии.
(Визирам простите изречения-с наситена употреба на препинателни знаци.Все едно ми се караш.)
Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #29 -: Юни 19, 2009, 03:55:03 »

Меcan, прекалено много усложняваш поставената ти задача. Имам чувството, че не си играл една цяла ера с нейното променливо развитие или не си разбрал ситуациите при различните стилове на игра.
Донякъде се опитваш да направиш същото, като родната държава. Не е необходимо да отчиташ всяко златце и рес на своите съюзници. Точно по този начин ще ги ощетиш. Няма как да отчетеш прецизно реалното им състояние и нужди, по простата причина, че има твърде много показатели, с които не се съобразяваш, а са съществени. Затова ти посочих две основни положения и за които имаш информация като финансист. Екипът на ИО се е погрижил за това - 24-ов доход и разход за войска. Дори и ползването на нетни точки като база е доста неправилно, но пък е елементарен и бърз начин за определяне на квотите.
Да ти дам за пример нашия съюз, завършил едногодишната ера в БГ1 преди 2 седмици.Аз бях през почти цялата втора част от ерата с най-много нетни точки в съюза. 24-овият ми доход беше равен на съюзника ми след мен по нетни, но докато той се движеше между 500-600 хил нетни, аз бях около 800-900 хил. Разликата идваше най-вече от по-високото ми ниво проучвания /несвързани с дохода/ и особено от войска... Тааа - равен доход и много по-големи разходи!  Отделно, за да развия по-добри проучвания, от които и останалите ми съюзници също имаха полза /университет, шпионаж/ излиза, че разходите са ми били още по-големи. И въпреки всичко, имах внесени в съюзната каса доста повече от останалите. Мина ме съюзник с по-малко провинции, по-малко население, с 3 пъти по-малко нетни точки... и не заради квотата си. Просто беше решил да внася и толкоз /не "кух" акаунт/.
А ако някой от вашите хора се окаже под чести и напористи атаки, губи ресурс, поправя крепости? Трябва да отчиташ и кой колко пъти е нападан, какви са му загубите?!
Така че опрости си нещата и трябва да се разчита на коректни съюзници, а не само на поставена квота.
Пожелавам ти успех като финансист!  Wink
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!