Imperia Online България  
Април 27, 2024, 21:57:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Абсурдистан  (Прочетена 10825 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mastera
Редник
*

Karma: +17/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 16



Профил
« -: Май 30, 2009, 18:52:49 »

Вижте това ......http://devblog.isavkov.net/?p=857
Аз нямам думи....
Всеки един от вас може да си даде гласа на http://bgpetition.com/drama-s-dvete-deca-v-asenovgrad/index.html....
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #1 -: Май 30, 2009, 19:05:12 »

Да...Просто нямам думи..И всички се крият зад конвенции някакви..Последно доколкото си спомням конвенциите бяха да закрилят хората , в частност децата ,а не да се използват като повод за откровено насилнически действия спрямо тях..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #2 -: Май 30, 2009, 19:08:19 »

Аз нямам думи....
аз имам... това, че властите в България не са действали адекватно не означава, че бащата тябва и той неадекватно? какъв е той, че да раздава шамари? тук идва и малоумната ни насрана полиция, кяото допуска целия тоя фарс да се случва? ако го бяха закопчали още в началото сега и двете деца щяха да са при майка си без да се вдига много шум... помислете защо и как се случва всичко това? тая статия не я дочетох, защото не може някой, който не е запознат с всички факти и не е там, не е запознат със случая, с всички обстоятелства да дава мнение. Всички това правят, а някой помислили, че като Полския съд издаде решение то трябва да се спазва независимо, че се извършва на територията на друга държава. И за тези неща си ред, който ние като държава сме приели с ратифирането на не една международни конвенции... Другата тъпотия е как може там да има частен съдебен изпълнител при положението, че децата не са умищество. Интересно, ако са такова по каква таблица точно се оценят? Къде е агенцията за закрила на детето и други тем подобни анонимни, неадекватни и най-вече апатични органи на държавата ни. Та нали точно те я представляват или отново е смао на книга и плащаме данъци за да ги крадът като ги разпределят по различни фондове и после ги източват. Само да си върна на полицията. Тия некадърници не мога да разбера защо са били там. Как може по мачове да бият деца и майки, а тука да не нашамарят (най-малкото) тоя идиот бащата, който си позволява да раздава крушета. Ако беше една нормална дървата щеше да е в затвора още преди да са отвели децата посинен и пребит както и трябва да е. Какъв мъж е тоя дето удря жена? Да дойде мен да удари да го видим. Ще се дави в собствената си кръв. И по темата последно. Ако не вярвате в българското правосъдие (което е разбираемо), то повярвайте в полското. Аз поне вярвам, че там хората ще отсъдят както трябва. А като се вземе впредвид и посегателство над личноста извършена от бащата той никога няма да получи децата  Wink
Активен

tupac
Step by step We all fall down Like toy soldiers
Лейтенант
***

Karma: +54/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 214



Профил
« Отговор #3 -: Май 30, 2009, 19:10:03 »

Какъв коментар да дам направо не знам!Методите за вземането на децата са варварски!В една нормална държава това щеше да се случи по много по-цивилизован начин.Друг е въпроса дали е трябвало да бъдат отнети децата.За майката не искам да давам оценки дали е алкохоличка или нещо друго(защото не е редно да се съди по коментарите на едната страна за другата), но мога да коментирам отношението и към децата.Една разумно мислеща майка не би ги третирала така като животни.За мен тази жена не е с всичкия си(просто за нея децата са вещ,която просто иска да не е при съпруга и)
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #4 -: Май 30, 2009, 19:11:44 »

Да...Просто нямам думи..И всички се крият зад конвенции някакви..Последно доколкото си спомням конвенциите бяха да закрилят хората , в частност децата ,а не да се използват като повод за откровено насилнически действия спрямо тях..
има такива действия поради неадекватните действията на българската полиция... а иначе нормално е децата да буйстват  Wink след като не са виждали майка си толкова време. Конвенциите закрилят децата, но и майката, като родител спрямо бащата. Което е и малко дискриминиращо...
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #5 -: Май 30, 2009, 19:16:13 »

Какъв коментар да дам направо не знам!Методите за вземането на децата са варварски!В една нормална държава това щеше да се случи по много по-цивилизован начин.Друг е въпроса дали е трябвало да бъдат отнети децата.За майката не искам да давам оценки дали е алкохоличка или нещо друго(защото не е редно да се съди по коментарите на едната страна за другата), но мога да коментирам отношението и към децата.Една разумно мислеща майка не би ги третирала така като животни.За мен тази жена не е с всичкия си(просто за нея децата са вещ,която просто иска да не е при съпруга и)
майката си е майка? та нали бащата и ги е отнел тя какво няма ли право да си ги върне? не искам да взимам страна в тоя спор и най-малко ме интересува, ама принципно ако се разгледа въпроса... на въпроса ти дали децата трябва да бъдат отнети - да трябва, защото има решение на полския съд и дотам с този спор дали е трябвало или не... Михов да си подава оставката като се издъни за пореден път
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #6 -: Май 30, 2009, 19:16:36 »

аз имам... това, че властите в България не са действали адекватно не означава, че бащата тябва и той неадекватно? какъв е той, че да раздава шамари? тук идва и малоумната ни насрана полиция, кяото допуска целия тоя фарс да се случва? ако го бяха закопчали още в началото сега и двете деца щяха да са при майка си без да се вдига много шум... помислете защо и как се случва всичко това? тая статия не я дочетох, защото не може някой, който не е запознат с всички факти и не е там, не е запознат със случая, с всички обстоятелства да дава мнение. Всички това правят, а някой помислили, че като Полския съд издаде решение то трябва да се спазва независимо, че се извършва на територията на друга държава. И за тези неща си ред, който ние като държава сме приели с ратифирането на не една международни конвенции... Другата тъпотия е как може там да има частен съдебен изпълнител при положението, че децата не са умищество. Интересно, ако са такова по каква таблица точно се оценят? Къде е агенцията за закрила на детето и други тем подобни анонимни, неадекватни и най-вече апатични органи на държавата ни. Та нали точно те я представляват или отново е смао на книга и плащаме данъци за да ги крадът като ги разпределят по различни фондове и после ги източват. Само да си върна на полицията. Тия некадърници не мога да разбера защо са били там. Как може по мачове да бият деца и майки, а тука да не нашамарят (най-малкото) тоя идиот бащата, който си позволява да раздава крушета. Ако беше една нормална дървата щеше да е в затвора още преди да са отвели децата посинен и пребит както и трябва да е. Какъв мъж е тоя дето удря жена? Да дойде мен да удари да го видим. Ще се дави в собствената си кръв. И по темата последно. Ако не вярвате в българското правосъдие (което е разбираемо), то повярвайте в полското. Аз поне вярвам, че там хората ще отсъдят както трябва. А като се вземе впредвид и посегателство над личноста извършена от бащата той никога няма да получи децата  Wink
Да не си пропуснал момента в който момиченцето се държеше за вратата на микробуса и крещеше "помощ"...Никой съд не може да пренебрегва волята на децата и да ги задължи да живеят с родител с когото не желаят...Да не ти дава Господ утре твоите деца да дойдат да взимат да те питам така ли ще разсъждаваш / ако въобще в такъв момент можеш да разсъждаваш/..За полския съд не ми говори - за разлика от нашите дупедавци 101% ще отсъдят в полза на майката , ако това може изобщо да се нарече майка...Да причиняваш такова нещо на собственото си дете при положение че то явно не те иска..Сещам се за една от притчите за Соломон...
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
moby
Гост
« Отговор #7 -: Май 30, 2009, 19:17:00 »

Наистина нямам думи  да опиша как се чувствам , след като изгледах  това видео .
- бесен , меко казано дори .
Не обвинявайте полицията , и т.н .
« Последна редакция: Май 30, 2009, 19:19:40 от Fatboy Slim » Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #8 -: Май 30, 2009, 19:19:55 »

майката си е майка? та нали бащата и ги е отнел тя какво няма ли право да си ги върне? не искам да взимам страна в тоя спор и най-малко ме интересува, ама принципно ако се разгледа въпроса... на въпроса ти дали децата трябва да бъдат отнети - да трябва, защото има решение на полския съд и дотам с този спор дали е трябвало или не... Михов да си подава оставката като се издъни за пореден път
Това е всичко друго ,но не и майка...А решенията на полския съд да си ги прилагат в Полша..Ами ако български съд вземе обратното решение - тогава какво правим...
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #9 -: Май 30, 2009, 19:22:05 »

Да не си пропуснал момента в който момиченцето се държеше за вратата на микробуса и крещеше "помощ"...Никой съд не може да пренебрегва волята на децата и да ги задължи да живеят с родител с когото не желаят...Да не ти дава Господ утре твоите деца да дойдат да взимат да те питам така ли ще разсъждаваш / ако въобще в такъв момент можеш да разсъждаваш/..За полския съд не ми говори - за разлика от нашите дупедавци 101% ще отсъдят в полза на майката , ако това може изобщо да се нарече майка...Да причиняваш такова нещо на собственото си дете при положение че то явно не те иска..Сещам се за една от притчите за Соломон...
аз ако има някога доце едва ли ще се стигне до там... и децата на тази възраст нямат воля... затова имат родите, които да изразяват тяхната воля вместо тях и за тяхна сметка, от тяхно име и т.н... В господ не вярвам, атеист съм... майката съм нямал контакт с нея... не съм си пил вискито, нито сме редили линиите заедно, затова не мога да и давам квалификации... това, което видях е как бащата посяга на жена. Това деяние може да се квалифицира и по наказателния кодекс, като нанасяне на лека телесна повреда с растройсво на здравето, което си и личи по видеото
Активен

tupac
Step by step We all fall down Like toy soldiers
Лейтенант
***

Karma: +54/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 214



Профил
« Отговор #10 -: Май 30, 2009, 19:23:14 »

Цитат
Къде е агенцията за закрила на детето
Една  от жените дърпащи децата е била от нашата агенция за защита на детето(не съм 100% сигурен)
Прав си че ако куките го бяха закопчали бащата нямаше да се стига до такива сцени,но според мен не си прав за поведението на  самия баща.Той се е съгласил с постановлението на съда,но след като почват да ги дърпат,влачат децата всеки родител ще побеснее и няма да стои просто така.Това че полски съд е издал такава заповед не означава автоматично че е справедлива,все пак тя е полякиня,но има го и другия момент, че ако ги е взел децата без нейно позволение си е "отвличане' по международното право.Другия момент че нямат право да се отнасят с децата така, и ако е истина че едната жена е от нашата агинция това е поредния позор за тая смешна държава
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #11 -: Май 30, 2009, 19:23:51 »

Това е всичко друго ,но не и майка...А решенията на полския съд да си ги прилагат в Полша..Ами ако български съд вземе обратното решение - тогава какво правим...
трудно българския съд ще вземе каквото и да е решение... за да се вземе решение ще трябва да мине поне година, а дотога делото в полша може е минало по всички инстанции и да са отсъдили ... тук вече не знам кое ще се приложи, но в правото има принцип първия по време е първи и по право  Wink
Активен

moby
Гост
« Отговор #12 -: Май 30, 2009, 19:24:02 »

Така става ..... идват "палавите" руски , полски и т.н - туристи . Ние си хвърляме семето , и ето какво става . *hmm*
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #13 -: Май 30, 2009, 19:26:45 »

Една  от жените дърпащи децата е била от нашата агенция за защита на детето(не съм 100% сигурен)
Прав си че ако куките го бяха закопчали бащата нямаше да се стига до такива сцени,но според мен не си прав за поведението на  самия баща.Той се е съгласил с постановлението на съда,но след като почват да ги дърпат,влачат децата всеки родител ще побеснее и няма да стои просто така.Това че полски съд е издал такава заповед не означава автоматично че е справедлива,все пак тя е полякиня,но има го и другия момент, че ако ги е взел децата без нейно позволение си е "отвличане' по международното право.Другия момент че нямат право да се отнасят с децата така, и ако е истина че едната жена е от нашата агинция това е поредния позор за тая смешна държава
жената е частен съдебен изпълнител... не е от агенцията доколкото знам там въобще не е присъствал човек от агенцията... полицаите запореден път доказаха своята неадекватност... еми замисли се то е отвличане и не само по международното право, а и по вътрешното право и на България и на Полша (предполагам не и мзнам законите)...
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #14 -: Май 30, 2009, 19:27:25 »

Така става ..... идват "палавите" руски , полски и т.н - туристи . Ние си хвърляме семето , и ето какво става . *hmm*
някой да те кара да си го хвърляш? а за руските туристки има някои за които не само семето ще си хвърлиш  Grin
Активен

Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!