Imperia Online България  
Март 28, 2024, 20:56:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За, или против съюзните договори???
Определено ЗА!!! - 17 (47.2%)
Твърдо ПРОТИВ!!! - 7 (19.4%)
Все ми е тая - 3 (8.3%)
Ти друга работа нямаш ли си??? - 9 (25%)
Общ брой гласове: 28

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За, или против съюзните договори???  (Прочетена 1520 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Bai_Niki
Редник
*

Karma: +0/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« -: Май 23, 2009, 11:14:59 »

Тъпотията според мен, е че всички "слаби" съюзи си имат "силни" приятели, с които са в съюзен договор и където и да се опита човек да направи война все му се меси Сульо и Пульо. По този начин се обезмислят войните. Не стига, че трябва да си плащаме за тях, ами и като ги обявим 3 други съюза започват със заплахи, нападения или също ни обявяват война.
ГЛАСУВАЙТЕ!!!
Активен

url]http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/frvote.php?user=9057836&realm=10[/url]
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #1 -: Май 23, 2009, 11:30:22 »

Тъпотията според мен, е че всички "слаби" съюзи си имат "силни" приятели, с които са в съюзен договор и където и да се опита човек да направи война все му се меси Сульо и Пульо. По този начин се обезмислят войните. Не стига, че трябва да си плащаме за тях, ами и като ги обявим 3 други съюза започват със заплахи, нападения или също ни обявяват война.
ГЛАСУВАЙТЕ!!!

БАЙ_НИКИ - объркал си форума, тука е за НОМАДИТЕ ....
И Играй в класически свят и няма да имаш този проблем .......  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
peshko1
PhantomLord
Капитан
****

Karma: +247/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 341



Профил
« Отговор #2 -: Май 23, 2009, 11:34:42 »

както в класи4еския свят така и в другите светове договорки винаги ще има само 4е в новите е узаконено до някаква степен доколкото в стара версия всеки си прави каквото си знае не обвинявам игра4ите или играта а АДМИНИТЕ за това нещо защото от доства време не ги интересуват воините когато става въпрос за стара версия
Активен

tupac
Step by step We all fall down Like toy soldiers
Лейтенант
***

Karma: +54/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 214



Профил
« Отговор #3 -: Май 23, 2009, 13:33:45 »

Аз съм против съюзните договори(не против да имаш съюзници,а против съюзните договори в тази им форма).Нека всеки си има приятели и съюзници,които да му помагат, но не при сегашните условия.Не ми харесва това безплатно включване на 3ти съюзи безплатно в конфликта,за мен това не е равнопоставеност(и стига с това каквото за другите това и за теб,това не трябва ад е оправдание).Ако един по-слаб съюз има по-силни приятели те могат да му помогнат и без това допълнително облагодетелстване  *pardon*
Активен

sadness
Плазмодий!
Редник
*

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4



Профил
« Отговор #4 -: Май 23, 2009, 18:48:57 »

Бай Ники, липсва ми пора от аватара ти!
Активен

Омразата е по-силна от любовта!
Bai_Niki
Редник
*

Karma: +0/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« Отговор #5 -: Юли 13, 2009, 18:33:54 »

Така е било и в древноста...Нападали са се, воювали са помежду си и всяка от воюващите страни е търсила съюзници, които да помогнат, когато стане напечено...
Да сигурно е било така, ама точно така е било. Имало е едно време няколко хиляди империи и всичките са били в няколко стотин съюза и тези съюзи са имали такива договори, дето като нападнат приятел мога и аз да се включа и то БЕЗПЛАТНО. Всъшност така и не ми стана ясно в реалността на кого се плащат тези пари за война. Значи аз обявявам на някого война и плащам няколко милиона, пък неговите хора щше ми обявят на мен без пари. За каква реалност ми говориш??? Остави реалността настрани. Въпросът е само, че тези правила ни спират да воидим войни. В момент има само една единствена войа в целя свят от няколко стотин съюза. Това НЕ Е нормално. То да я направят играта и без войски и ... да видим кой най бързо наема население. Просто се изгуби забавната част с войните, това стана. А защо играя тази версия ли??? Имам си съюз на които адски много държа и вече е късно да напускам играта, пък и исках да пробвам едногодишна версия. Това е.Жалкото обаче е, че по-скучна игра от тази версия няма. И голяма част за това допринасят тези съюзни договори и парите, които се плащат за война. Исках и на нас да ни обявят война, но ... уви всеки чака да е безплатна. До сега за няколко месеца имаме 6 войни, от които 4 сме обявили ние, а 2 са обявени на нас понеже "им бяхме безплатни" Така и се изразиха.
Та това имах впредвид:
ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ЕДНА ВОЙНА КАТО ХОРАТА ДА СИ ОБЯВИ!!!
Активен

url]http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/frvote.php?user=9057836&realm=10[/url]
gogoght
Гост
« Отговор #6 -: Юли 13, 2009, 18:48:49 »

Да сигурно е било така, ама точно така е било. Имало е едно време няколко хиляди империи и всичките са били в няколко стотин съюза и тези съюзи са имали такива договори, дето като нападнат приятел мога и аз да се включа и то БЕЗПЛАТНО. Всъшност така и не ми стана ясно в реалността на кого се плащат тези пари за война. Значи аз обявявам на някого война и плащам няколко милиона, пък неговите хора щше ми обявят на мен без пари. За каква реалност ми говориш??? Остави реалността настрани. Въпросът е само, че тези правила ни спират да воидим войни. В момент има само една единствена войа в целя свят от няколко стотин съюза. Това НЕ Е нормално. То да я направят играта и без войски и ... да видим кой най бързо наема население. Просто се изгуби забавната част с войните, това стана. А защо играя тази версия ли??? Имам си съюз на които адски много държа и вече е късно да напускам играта, пък и исках да пробвам едногодишна версия. Това е.Жалкото обаче е, че по-скучна игра от тази версия няма. И голяма част за това допринасят тези съюзни договори и парите, които се плащат за война. Исках и на нас да ни обявят война, но ... уви всеки чака да е безплатна. До сега за няколко месеца имаме 6 войни, от които 4 сме обявили ние, а 2 са обявени на нас понеже "им бяхме безплатни" Така и се изразиха.
Та това имах впредвид:
ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ЕДНА ВОЙНА КАТО ХОРАТА ДА СИ ОБЯВИ!!!
Aко става дума за BG3, да беше видял миналата ера като спряха военните приходи какво мъртвило беше. на този етап на много хора не и се дават кинти, сега са много важни. Не си забелязал но се водят много неофициални войни и никой не се е скрил  Wink
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #7 -: Юли 13, 2009, 22:26:26 »

Aко става дума за BG3, да беше видял миналата ера като спряха военните приходи какво мъртвило беше. на този етап на много хора не и се дават кинти, сега са много важни. Не си забелязал но се водят много неофициални войни и никой не се е скрил  Wink

Военните приходи не са ги спирали в БГ3 , още от старта света си стартира без такива и до връщането им почти нямаше войни .

Да сигурно е било така, ама точно така е било. Имало е едно време няколко хиляди империи и всичките са били в няколко стотин съюза и тези съюзи са имали такива договори, дето като нападнат приятел мога и аз да се включа и то БЕЗПЛАТНО. Всъшност така и не ми стана ясно в реалността на кого се плащат тези пари за война. Значи аз обявявам на някого война и плащам няколко милиона, пък неговите хора щше ми обявят на мен без пари. За каква реалност ми говориш??? Остави реалността настрани. Въпросът е само, че тези правила ни спират да воидим войни. В момент има само една единствена войа в целя свят от няколко стотин съюза. Това НЕ Е нормално. То да я направят играта и без войски и ... да видим кой най бързо наема население. Просто се изгуби забавната част с войните, това стана. А защо играя тази версия ли??? Имам си съюз на които адски много държа и вече е късно да напускам играта, пък и исках да пробвам едногодишна версия. Това е.Жалкото обаче е, че по-скучна игра от тази версия няма. И голяма част за това допринасят тези съюзни договори и парите, които се плащат за война. Исках и на нас да ни обявят война, но ... уви всеки чака да е безплатна. До сега за няколко месеца имаме 6 войни, от които 4 сме обявили ние, а 2 са обявени на нас понеже "им бяхме безплатни" Така и се изразиха.
Та това имах впредвид:
ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ЕДНА ВОЙНА КАТО ХОРАТА ДА СИ ОБЯВИ!!!

  В реалността пари за война не се плащат , всичко отива в подготовка за такава . Искането на пари за обявяване на война е доста интересна приумция на екипа само , че с каква цел ... , в следствие на необходимостта от пари за съюзни проучвания и войни , акаунтите на повечето отказали се играчи се поемат от съюза в които се намират и стават "донори" за касата му , а за едногодишна ера има много такива (миналата ера в БГ3 бяхме 27 човека в съюз - накрая останахме 10 човека) . И като дойде края на ерата тези "донори" се изхвърлят или модват защото тогава почват непрекъснатите войни и идват в тежест .
 А и дори слет като си "платиш" за войната нищо не ти гарнтира , че ще я изиграеш като хората - с този лаг който се получава доста често , както и увисването на армиите се губи още повече интерес да обявиш война ... особено пък платена . И като се е видяло , че неискат да си оправят бъговете , защото съм сигурен че могат , а ако немогат нека ги дадът за домашно на някой студент - ем ще изкарат пари ем работата ще е свършена , а до тогава наистина е по-добре да "...направят играта и без войски..." , че да си копаме на спокойствие  , само до Китай да не стигнем .
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
gogoght
Гост
« Отговор #8 -: Юли 13, 2009, 22:29:38 »

Военните приходи не са ги спирали в БГ3 , още от старта света си стартира без такива и до връщането им почти нямаше войни .


съгласен, него ден бях каса, чак юли почнах да играя
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 00:25:00 от gogoght » Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #9 -: Юли 14, 2009, 00:08:13 »

Да сигурно е било така, ама точно така е било. Имало е едно време няколко хиляди империи и всичките са били в няколко стотин съюза и тези съюзи са имали такива договори, дето като нападнат приятел мога и аз да се включа и то БЕЗПЛАТНО. Всъшност така и не ми стана ясно в реалността на кого се плащат тези пари за война. Значи аз обявявам на някого война и плащам няколко милиона, пък неговите хора щше ми обявят на мен без пари. За каква реалност ми говориш??? Остави реалността настрани. Въпросът е само, че тези правила ни спират да воидим войни. В момент има само една единствена войа в целя свят от няколко стотин съюза. Това НЕ Е нормално. То да я направят играта и без войски и ... да видим кой най бързо наема население. Просто се изгуби забавната част с войните, това стана. А защо играя тази версия ли??? Имам си съюз на които адски много държа и вече е късно да напускам играта, пък и исках да пробвам едногодишна версия. Това е.Жалкото обаче е, че по-скучна игра от тази версия няма. И голяма част за това допринасят тези съюзни договори и парите, които се плащат за война. Исках и на нас да ни обявят война, но ... уви всеки чака да е безплатна. До сега за няколко месеца имаме 6 войни, от които 4 сме обявили ние, а 2 са обявени на нас понеже "им бяхме безплатни" Така и се изразиха.
Та това имах впредвид:
ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ЕДНА ВОЙНА КАТО ХОРАТА ДА СИ ОБЯВИ!!!

Еми замислял ли си се над друго нещо. Примерно в класиките, ако искаш да си фермиш, си седиш в неактивен съюз и не водиш воини, но тук в новите версий няма неактивни съюзи и така можеш споко да си направиш едно камикадзе и да почнеш да обявяваш война на преките конкуренти на твоя основен акк и да ги палиш на 84ч с което да ги накараш да спрат ферменето си, а твоя основен акк да продължи да си ферми. След това идва другия момент, ако воините са безплатни, какво ще стане според теб на края на ерата, когато фермите изкарат армиите, все пак ерата е една год. Те ще започнат да обявяват като луди воини за да могат да удрят в 5х без да губят доблест и да трупат военни т, а приходите ще са им като бонус. Според мен това с платените и безплатните воини е измислено що годе добре и така се предотвратяват доста изгъзици, които биха се получили при тоя начин на водене на воини. А в класиките е друго, няма кой за 4 мес да дръпне толкова пред другите, че да бъде вся и всьо.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!