Imperia Online България  
Април 26, 2024, 11:12:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се определи задължителна процедура при срив в системата .....  (Прочетена 6088 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« -: Май 14, 2009, 16:08:04 »

Предложението ми е да се направи задължителна процедура при срив на някой сървар ...

т.е. Ако прекъсването е било по-голямо от 5 мин. (примерно) .... и довело след себе си задължително връщане на армии, промяна в часа, зависване на армии или друг проблем, касаещ пряко развитието на геймплея ....

Дежурния, който ... рестартира, оправя, пуска, чете мантри или каквото и там да прави за да въстанови нормалното развитие на играта да е ЗАДЪЛЖЕН :

1. При връщане на армии .... да Спре битките за следващите поне 8-ем часа т.е всеки който дори и да е излязъл секунди преди срива в блок .... или си е пратил армията на сейф ... да има възможност да влезе и да разбере за какво иде на въпрос.
2. При зависване на армиите за неопределено време (довело до голям брой неочаквани или нереалистични битки) .... да се прави BACK UP .... от момента преди зависването ....
3. При драстична промяна на сърварното време .... повече от няколко минути .... да се спрат битките за следващите 8-ем часа .... за да може да се направят нормални блокове от играчите, чиито армии вече са на път.
4. ПРИ ВСИЧКИ НЕОЧАКВАНИ И НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ СЪБИТИЯ .... СВЪРЗАНИ СЪС СРИВ В СИСТЕМАТА ДА СЕ ПУСКА ПО ЕДНО СЛУЖЕБНО СЪОБЩЕНИЕ В ИГРАТА ! ВАШИТЕ ПОТРЕБИТЕЛИ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ИНФОРМИРАНИ, ЧЕ Е ИМАЛО ПРОБЛЕМ А НЕ ДА ХВЪРЛЯТ БОБ ИЛИ ДА СЕ ЧУДЯТ КОГО ДА ПИТАТ !!!

Имаше един "лек" дебат за нарушената  КОМУНИКАЦИЯ между ИГРАЧИ и ЕКИПА, ако сте забравили  .... ИГРАЧИТЕ в тази ИГРА са не само тези които висят във ФОРУМА ... те са ВСИЧКИ които имат регистриран асс в който и да е свят на ИО !
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
the_knight
Гост
« Отговор #1 -: Май 14, 2009, 16:44:42 »

Този въпрос трябваше да се реши отдавна. При всеки срив на сървъра армиите се връщат ръчно и голяма част от играчите "изгарят", защото не могат да си направят сейв-а...Само дето последният път беше доста по-сериозно и имаше много повече жертви заради изоставането на часовника - хората не можаха да си влязат по акаунтите цели 2 часа повече, а това всички знаем, че понякога може да се окаже фатално Sad
Ако тези предложения бъдат приети няма да има и напрежение във форума - няма да има ядосани играчи, които ругаят екипа, защото са загубили войските, които толкова време и с толкова труд са направили...макар че екипът не може да предвиди тези сривове, но пък може да реагира така че всички да са доволни...И обратно - екипът няма да се налага да напомня за добрия тон във форума и да раздава банове, защото обиди няма да има, когато всичко е наред ;D

Та...напълно подкрепям *bravo* Кро
Активен
Cindarella
Гост
« Отговор #2 -: Май 14, 2009, 16:53:12 »

Убедена съм, че няма човек, който играе тази игра, който да не подкрепи мнението на Крокодил. И въобще ясните правила, по коите да се действа в подобни ситуации.
Въпросът по-скоро е дали Екипът на играта ще го вземе предвид и защо толкова години не е помислено затова. Този срив не е нито първият, нито пък ще бъде последен...
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #3 -: Май 14, 2009, 18:26:19 »

Предложението ми е да се направи задължителна процедура при срив на някой сървар ...

т.е. Ако прекъсването е било по-голямо от 5 мин. (примерно) .... и довело след себе си задължително връщане на армии, промяна в часа, зависване на армии или друг проблем, касаещ пряко развитието на геймплея ....

Дежурния, който ... рестартира, оправя, пуска, чете мантри или каквото и там да прави за да въстанови нормалното развитие на играта да е ЗАДЪЛЖЕН :

1. При връщане на армии .... да Спре битките за следващите поне 8-ем часа т.е всеки който дори и да е излязъл секунди преди срива в блок .... или си е пратил армията на сейф ... да има възможност да влезе и да разбере за какво иде на въпрос.
2. При зависване на армиите за неопределено време (довело до голям брой неочаквани или нереалистични битки) .... да се прави BACK UP .... от момента преди зависването ....
3. При драстична промяна на сърварното време .... повече от няколко минути .... да се спрат битките за следващите 8-ем часа .... за да може да се направят нормални блокове от играчите, чиито армии вече са на път.
4. ПРИ ВСИЧКИ НЕОЧАКВАНИ И НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ СЪБИТИЯ .... СВЪРЗАНИ СЪС СРИВ В СИСТЕМАТА ДА СЕ ПУСКА ПО ЕДНО СЛУЖЕБНО СЪОБЩЕНИЕ В ИГРАТА ! ВАШИТЕ ПОТРЕБИТЕЛИ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ИНФОРМИРАНИ, ЧЕ Е ИМАЛО ПРОБЛЕМ А НЕ ДА ХВЪРЛЯТ БОБ ИЛИ ДА СЕ ЧУДЯТ КОГО ДА ПИТАТ !!!

Имаше един "лек" дебат за нарушената  КОМУНИКАЦИЯ между ИГРАЧИ и ЕКИПА, ако сте забравили  .... ИГРАЧИТЕ в тази ИГРА са не само тези които висят във ФОРУМА ... те са ВСИЧКИ които имат регистриран асс в който и да е свят на ИО !
Това  предложение трябва да стане правило за Екипа.По-добре върнати и спрени за няколко часа атаки , отколкото разбити армии.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
XEPO
Сержант
**

Karma: +8/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #4 -: Май 14, 2009, 18:43:26 »

Здравейте!
Аз съвсем отскоро играя играта, но въпреки малкия ми опит съм претърпял вече два-три подобни срива в системата. Сега ще напиша и скромното си мнение по въпроса.
Прави ми впечатление, че масовата нагласа е че всички играчи са на една страна, а от другата седят модератори, админи и целия управляващ екип. Това май идва от инерцията, обхваната от самата форумна конфронтация между тези две "сили". Сега според мен при възникването на проблем/както в случая технически/ се сяда, разисква се и се решава. Поне аз друг вариант не знам. То и аз ще използвам баналното "Ми то това е само игра", но искам и да отбележа, че тая игра съвсем не се играе от деца и за това не би трябвало да постъпваме по детски. Лично аз нямам решение какво точно трябва да се прави, когато има срив но напълно подкрепям основната идея в темата-Да се напише правило, което да се прилага за всички когато има технически проблем от този сорт. Така всеки ще знае какво точно и как ще протекат събитията. Ще може да планира, ще може да си пресметне рисковия фактор и изобщо ще е наясно какво може да очаква. Сега точно какъв ще бъдат правилата, или по-точно действията на дежурните по време на срив съм сигурен, че скоро няма да се реши поради простата причина че вечно ще има недоволни. Едно обаче е сигурно-така не може да продължава. Благодаря за вниманието.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #5 -: Май 14, 2009, 18:51:31 »

Не само при срив в системата...За всичко трябва да се определи ясен регламент...За мое съжаление ще отбележа ,че за доста неща липсва такъв..Надявам се след пускането на новата игра нещата да се променят за добро и на Екипа да остане повече време за ИО..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
billyes
DRAGON
Майор
*****

Karma: +1109/-656
Неактивен Неактивен

Публикации: 643


Голям и лош .... DRAGON


Профил
« Отговор #6 -: Май 14, 2009, 18:59:36 »

Не само при срив в системата...За всичко трябва да се определи ясен регламент...За мое съжаление ще отбележа ,че за доста неща липсва такъв..Надявам се след пускането на новата игра нещата да се променят за добро и на Екипа да остане повече време за ИО..
с цялото си уважение към теб,нестава въпрос по-късно,като се завърши някой друг проект ,а СЕГА ИСКАМЕ ДА БЪДАТ ВАДЕДЕНИ ТЕЗИ МЕРКИ ,повишавам тон само да почертая че търпението си има свои граници
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #7 -: Май 14, 2009, 19:04:26 »

с цялото си уважение към теб,нестава въпрос по-късно,като се завърши някой друг проект ,а СЕГА ИСКАМЕ ДА БЪДАТ ВАДЕДЕНИ ТЕЗИ МЕРКИ ,повишавам тон само да почертая че търпението си има свои граници

От опит знам че повишаването на тон само влошава нещата..А ако питаш мен - вчера искам да бъдат въведени тия мерки..Щото тук въпросите и благословиите ги отнасяме най вече тия дето поддържаме Форума - тоест Глобалните Модератори..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
the_knight
Гост
« Отговор #8 -: Май 14, 2009, 19:19:26 »

Здравейте!
Аз съвсем отскоро играя играта, но въпреки малкия ми опит съм претърпял вече два-три подобни срива в системата. Сега ще напиша и скромното си мнение по въпроса.
Прави ми впечатление, че масовата нагласа е че всички играчи са на една страна, а от другата седят модератори, админи и целия управляващ екип. Това май идва от инерцията, обхваната от самата форумна конфронтация между тези две "сили". Сега според мен при възникването на проблем/както в случая технически/ се сяда, разисква се и се решава. Поне аз друг вариант не знам. То и аз ще използвам баналното "Ми то това е само игра", но искам и да отбележа, че тая игра съвсем не се играе от деца и за това не би трябвало да постъпваме по детски. Лично аз нямам решение какво точно трябва да се прави, когато има срив но напълно подкрепям основната идея в темата-Да се напише правило, което да се прилага за всички когато има технически проблем от този сорт. Така всеки ще знае какво точно и как ще протекат събитията. Ще може да планира, ще може да си пресметне рисковия фактор и изобщо ще е наясно какво може да очаква. Сега точно какъв ще бъдат правилата, или по-точно действията на дежурните по време на срив съм сигурен, че скоро няма да се реши поради простата причина че вечно ще има недоволни. Едно обаче е сигурно-така не може да продължава. Благодаря за вниманието.
След последния срив, ние играчите се опитахме да "седнем" и да разискаме проблема с хората от екипа...Само че те казаха ще бъде това и това и разискването приключи, макар че никой не остана доволен...Ето заради това трябва да има точен и ясен регламент какво да се прави при тези ситуации.
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #9 -: Май 14, 2009, 21:42:44 »

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=17956.15

Много ми е интересно в чуждестранните светове и форуми дали е така, и дали някой не се е опитал да съди собствениците на играта...
Като се има в предвид, че има страшно много неясноти по отношение на правила и прочие.
Естествено, много от проблемите са обективни, но има и много проблеми които могат да се решат веднага или много бързо.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
XEPO
Сержант
**

Karma: +8/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #10 -: Май 15, 2009, 07:34:31 »

Ми Електра тогава да считаме че проблема е решен.Щом някой е взел решение и този някои в случая е тоя дето държи хляба и ножа няма какво повече да коментираме.Сега,от тук нататък идва момента в които трябва да се види колко са доволни от решението и колко са недоволни от него.Дали недоволните са само играчите с огромни армии и нетни точки или това решение е неприемливо за всички играчи.Няма смисъл,например да обяснявам точно на теб,че хич няма да ми е приятно да достигна някога твоите точки и да ми се случи същото заради това че някой е решил нещо с което един вид ме е обрекъл до следващия срив и аз да разчитам единствено на късмета си.Влагам в тази игра нещо доста ценно за мен-времето си.Въпреки,че наглеждам някои съюзници моята империя си я оправям сам защото само така ще спечеля това което търся от играта-пресметливост,постоянство,вземане на бързи решения и търпимост.И за да не отива времето ми,а и вашето напразно дайте да видим колко от нас играчите са недоволни от решенията на управата и съответно да реагираме подобаващо.Тъй като във форума влизат твърде малка част от играчите на първо място предлагам да се даде гласност за нещата които стават тук.Повешето от вас са лидери на силни съюзи и ще трябва да уведомят хората си,а и не само тях а всички които познават и след като всички ся запознати как седят нещата ще се мисли за ответна реакция.Вариянтите за такава реакция са много,но трябва да има масовост,щото нали знаете-Когато не се спазва закона съпротивата е задължителна.
Активен
lafs
Сержант
**

Karma: +62/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 50



Профил
« Отговор #11 -: Май 15, 2009, 08:14:50 »

След последния срив, ние играчите се опитахме да "седнем" и да разискаме проблема с хората от екипа...Само че те казаха ще бъде това и това и разискването приключи, макар че никой не остана доволен...Ето заради това трябва да има точен и ясен регламент какво да се прави при тези ситуации.

Напълно подкепям крокодила и съм обеден, че 99% от играчите също ще го подкрепят. Аз за какво пуснах тема "Довиждане" и прекратявам играта си след края на ерата. Това което преля чашата е не самия срив а реакцията и отговора на екипа. Те дори не намериха думи да кажат "Не реагирахме бързо"..."изпуснахме момента със спирането на битките"..."неможем да върнем архив, защото от месеци никои не е пипал нищо по ИО и никои не е наясно какво ще последва и какво ще се оака ако такова връщане бъде направено"...никои не каза едно поне малко искрено "разбираме Ви..прави сте..проблем съществува".....Отговорите бяха в стил "еее..аре са неколко армии...повечето не са засегнати" и "в нас е ножа - ние решаваме" ....те ти комуникация на ниво ....

За мен "шевове" които оставят ОТОН и КРУМ постоянно да опират пешкира и дори не си правят труда лично да отговрят не трябва и не могат да бъдат такива....отон, крум (дори и част от екипа), ченгиз, ахиликс и всички други модератори не носят вина за проблемите на ИО и липсващата комуникация
Активен

XEPO
Сержант
**

Karma: +8/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #12 -: Май 15, 2009, 08:31:05 »

Виж ся,аз мислих да пиша в темата ти дето се отказваш,обаче викам кво да се бъркам между шамарите...Според мех решението ти е неправилно и може би е плод на отрицателни емоции.Както и да е -това си е твоя работа,обаче кажи ми ти като лидер дето си водел толкоз хора как ше им кажеш "Аз бях до тук,оправяйте се" само щото не може или по-точно не можеш да намериш вариянт да се противопоставиш на двама-трима незаинтересовани чурука дето не им пука нищо тук.Ми те в никакъв случай не са безнаказани или лишени от отговорност.Просто дайте да видим вариянтите за противопоставяне,а не да се отказваме.
Активен
CrishtiaN
From the Ashes a Fire shall be Woken...
Лейтенант
***

Karma: +128/-100
Неактивен Неактивен

Публикации: 237


JuDiCaToR


Профил WWW
« Отговор #13 -: Май 15, 2009, 08:32:49 »

Но това което повдига като въпрос Крокодил. Трябваше да е прието не няколко години по-късно. След като сме били свидетели и потърпвеши на много сривове трябва да има ясна позиция по въпроса за бъгове и сривове.

Дори имам предложение като се приеме (ако се)  подобно правило то да бъде пуснато тука за да се види и евентуално да има предложение за някакво допълнение ако е пропуснато.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #14 -: Май 15, 2009, 08:43:03 »

по темата...  кучетата си лаят кервана си върви...


Не само при срив в системата...За всичко трябва да се определи ясен регламент...За мое съжаление ще отбележа ,че за доста неща липсва такъв..Надявам се след пускането на новата игра нещата да се променят за добро и на Екипа да остане повече време за ИО..
който играе новата игра само той знае, че сега се отделя много повече време на нея от колко преди да се пусне... затова не виждам как ще стане тоя номер да се отдели някакво внимание за ИО... и все пак надеждата умира последна...
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!