Imperia Online България  
Април 19, 2024, 13:36:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде сте киноманиaци!?!  (Прочетена 240175 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #675 -: Февруари 26, 2011, 02:37:06 »

Shelter (2007)

 Много свеж и силен филм , различен от повечето заради тематиката му ... но си заслужава да се гледа Smiley , ако човек не е с предрасъдъци и тесногръд ... Другото е написано по-долу в цитата копнат от Замунда

Цитат
Ако ви е кофти, чувствате се леко ненужни или просто ви е писнало от рутината на сивото ежедневие или дори тъкмо обратното - чувствате се абсолютно пълноценни, завършени или така всякаш вървите към Нирвана, но ви е чудно каква подправка да добавите към десерта за любимия човек - то то този филм е точно за вас.

Този филм разказва една приказка за пораснали деца, каквито повечето от нас въсщнот са. Макар и зрели всички носим спомени от детството си, а с тях и основните човешки нужди за любов, щастие и подслон в който можем да им се насладим.

Това което ми напомни този филм е че не просто се нуждая от подслон, в който да се укрия от бурите на жестокия, кален и студен свят, в който живеем, но ми подсказа, че и аз мога да бъда заслон, за човека който обичам и ценя.

Актьорската игра е великолепна, липсват характерните моменти на дистанция и скованост при по интимните сцени от сюжета, обичайни за повечето хетеро актьори, реализиращи хомо тематични сюжети. Дори Коуди (пет годишният племенник на Зак) е феноменален в изпълнението на ролята си Smiley

Филма е заснет за по малко от месец(3 седмици ако не се лъжа) с изключително малък бюджет. Повечето сцени са снимани в Сан Педро (един от многото бедняшки квартали на L.A),  Лагуна, Малибу, Long Beach

Режисьора(Jonah Markowitz) набляга изклчително много на символиката - моста San Pedro който свързва гетото, в което живее Зак и спретнатата богаташка част на L.A. -където живее Шон. Друг силен за мен момент е играта на фризби на плажа - още помня симпатичните двойки хвърлящи фризби на северния плаж на Сан Франциско (и не говоря за кадри от филм)- толкова безгрижни и някак улисани един в друг. Нещо което не мога да кажа че съм виждал да се случва по нашите плажове  :-/ 

Важно е да спомена, че във този филм няма да видите разни болни хора, които умират, разни силно драмтични моменти, затова и казвам че е като приказка за пораснали деца.

Филмът е силно позитивен и зареждащ. Музиката е божествена, албума със саундтрака се казва "Music from the Here! Original Film SHELTER", BFM Digital има го в iTunes Store $9.99 и е под формата на iTunes Pluse (т.е. без DRM). Повечето песни са писани специално за филма от Shane Mack. Ако някои си търси някоя песничка може и да му помогна за нея нека да драсне един ПМ(Private Massage) ще видя какво мога да напраня.

Ако някой случайно е подучул че някоя компания ще издаде този филм на БГ пазар да даде повеч инфо.  Исакм да си купя този филм всеки фрейм в него си струва Smiley

 Определено това е филмът който заема #1 в моята класация !

Чувтвайте се свободни да добавите още инфо за филма .... впечатления ... любими сцени ... реплики ...

Силно се надявам Mr. Markowitz да направи някаво продължение на филма. А, да - забравих да спомена че филма има и 10тина награди  :blush: 

П.С. за вички с негативно мнение за тематиката, която засяга филма: Благодаря ви че ви има, така всичко е в баланс и човек може да разбере, че да си тесногръд и с колосана мозачна кора не е чак толкова лесно, оценявам усилята ви ....  :thumbsup:
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #676 -: Март 05, 2011, 17:53:39 »

http://www.novatv.bg/bg/movies/view/623/ Много як филм.
http://www.youtube.com/watch?v=PKC_ORM0vpo&feature=fvwrel Чакам този Smiley
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #677 -: Март 05, 2011, 18:51:05 »

Е,кой пак ми изтри поста и с какво го притесни по-точно? Моля да ми се разкрие фена ми, който е решил че публикациите ми не са достойни за четене ... поне на лично да ми метне някакво обяснение! По дяволите - това е тема за визуално изкуство ...  Shocked
Трябваше да сложиш по-една дебела черна черта на снимките. Grin Grin Grin как беше филмчето за .....? *hahaha*
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #678 -: Март 18, 2011, 12:39:00 »

Имаше един филм на времето - комедия. Разправяше се за 2-ма войника пълни неудачници, които ги изпращат на мисия в някаква арабска страна, като преди да тръгнат ги награждават посмъртно с ордени, там те им разказаха играта  Grin
Ако някой се сеща за името нека го каже, моля Ви!
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #679 -: Март 21, 2011, 20:02:17 »

Тhe next three days    [:-}
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #680 -: Март 23, 2011, 19:27:14 »

ти сериозно ли? Shocked

Химическите следи...раптори.....илюминати (нищо общо с ордена)...военни бази на чужди цивилизации под земята..... ХААРП...общо взето "совите не са това което са"  Grin

П.П. всеки има право да е глупав колко си иска и това не е противоконституционно...
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #681 -: Март 23, 2011, 19:43:12 »

Доста "интелигентно" е да обявиш други за глупаци ,ама ей така защото днес точно така си решил примерно!
П.с. И това също не е противоконституционно ...


Съгласен съм. Не искам да споря по темата, не искам да оспамвам темата. Извинявам се, ако съм обидил някого, израих се доста грубо.

П.П. Днес не съм решавал да обява за глупак никого, просто имам доста впечатления по темата, която засяга този клип и съм си направил доста изводи, защото до един момент ми е била интересна.

 
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #682 -: Март 23, 2011, 20:00:59 »

С какво ни пръскат от небето? (2010)  Shocked

Резюме : Филмът „С какво ни пръскат от небето?“ (2010) е едно чудесно допълнение към филма „Аерозолни престъпления“ (2005), който запозна българската аудитория с тайно провежданите аерозолни въздушни операции по целия свят, чрез които се разпръсват в атмосферата високотоксични и радиоактивни вещества, метални частици, полимерни съединения, вируси, бактерии, гъбични спори, наносензори/датчици и мн. др. Тези операции са маскирани като борба с глобалното затопляне и модификация на климата с цел предотвратяване на катастрофални природни бедствия, но всички доказателства сочат, че истината е точно обратната! Под тези благовидни на пръв поглед цели и за благото на човечеството, се осъществява най-зловещата програма на световния елит – Илюминати, за депопулация, предизвикване на масова заболеваемост и смъртност, налагане на пълен контрол върху масите и причиняване на хаос по цялата планета
Само ще ти кажа- Китай и Индия Grin Grin Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #683 -: Март 24, 2011, 01:02:29 »

Just Go with It / Жена назаем (2011)



комедия  Grin Grin Grin
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #684 -: Март 27, 2011, 02:00:54 »

HereAfter  Smiley
    
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #685 -: Март 30, 2011, 20:31:40 »

"Сигурен ли си , че не си грозен"  Grin

Planet 51 / Планета 51 (2009)

 Забавна анимация  Wink
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #686 -: Април 01, 2011, 01:27:12 »

Един живот , една любов , една игра , един мускетар и една съдба Smiley

Беднякът милионер

Това е историята на Джамал Малик (Дев Пател), 18 - годишен сирак от бедните квартали на Мумбай, който ще изживее най-вълнуващия ден от живота си. Цялата страна наблюдава неговата игра в индийската версия на телевизонната игра „Стани богат”. Един въпрос го дели от голямата награда - 20 милиона рупии. След края на предаването, полицията го задържа по подозрение за измама. Как дете от улицата би могло да знае толкова много? От отчаяние и за да докаже своята невинност, Джамал разказва за живота си в бедния квартал, в който са израснали двамата с брат му. За техните приключения на улицата, за жестоките сблъсъци с местните банди и за Латика (Фрейда Пинто) - момичето, което е обичал и загубил. Всяка една глава от неговия живот му помога да отговори на въпросите от играта. Всяка част от многопластовата история разкрива къде и как Джамал е научил отговорите на трудните въпроси. Само един въпрос остава загадка: Какво прави този млад човек в \"Стани богат\" без да има видимо желание за забогатяване? Когато новият ден започне и Джамал се върне в шоуто, за да отговори на последния въпрос, инспекторът и шестте милиона зрители ще разберат отговора.
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #687 -: Април 01, 2011, 02:11:10 »

Бъд Спенсър и Теранс Хил. Просто си намерете някой филм, в който участват, и го гледайте. Надявам се не сте на принципа "щом го няма на HD, значи е боза".

Новата версия на Златния Телец (Золотой Телёнок, 2006-та година май беше последната продукция) е също нещо страхотно. А атмосферата на филма е прекрасна.

Също така и Майстора и Маргарита- май някъде 2007 излъчиха нов филм в 10 серии по БНТ. Доста силни бяха.
Активен

Deli_inko
BabaMeca - Свят 95
Майор
*****

Karma: +1114/-694
Неактивен Неактивен

Публикации: 598


Ако няма къде да отидеш,ела на себе си!


Профил
« Отговор #688 -: Април 03, 2011, 20:32:27 »

   *YAHOO*  Най-добрия!  Grin
Активен

"Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той."  
"Нищо не умира по-бързо от нова идея,родена в ограничен ум."  
"Някои хора говорят от опит. Други – от опит не говорят."          
Приказката на 95...цък
Зло съм,а и никога не съм харесвала добрата Фея.
duda
Гост
« Отговор #689 -: Април 08, 2011, 21:02:40 »



За любителите на историческия жанр
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!