Imperia Online България  
Април 18, 2024, 19:32:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ПРЕДЛОЖЕНИЯ  (Прочетена 13854 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #30 -: Март 05, 2009, 23:51:18 »

*ok* но без коефицент и с разнородни атаки в в различните провки от рано би дало възможност на много повече хора да се борят

а и защо да я затруднят та нали ще се наложи да спираш повече атаки за сметка на атакуваща армия Wink но ще имаш доста по силна империя  Smiley

Ако и атаките в различните провки са различни ще стане дявол на магаре, Райх. Четири си е напълно достатъчно.
Активен

delenda est!
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #31 -: Март 06, 2009, 11:46:25 »

То....
И тая ера имаше играчи, дето не знаеха в коя провинция ги атакуват...
Пък като ги направим различни...
Хептен ще се омотате, според мен...
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #32 -: Март 06, 2009, 11:49:55 »

Аз съм за еднакви атаки към всички играчи. Наистина тоя коефициент обърква нещата. Другото нека си стои както досега. Крум е напълно прав за пазара.

И малко спам : Абе, Отонът, ти защо не изпълняваш съдебните решения, бре?  >Grin >Grin >Grin Да те открехна, че по тоя повод има цял Член в Наказателния кодекс! И си искаме с Ледиту присъдените кредити!  >Grin >Grin 12-13 милиарда, голяма работа!

Наистина Митко, това, че тази ера нямаше възможност да продължиш "Хрониките" отне голяма част от обаянието на играта, много жалко. А че ме остави цяла ера на сухо да не мога да те дъвча, СИ Е НАПРАВО НЕПРОСТИМО!  *beer* *beer* *beer*
Съжалявам, наистина.
Нямам нищо против да си пиша хроники, на ме н ми доставя удоволствие...
Но...
В момента наистина пиша тонове неща по новата игра и те са точно художествен текст.
Ще има да четете на лято, живот и здраве.
Дано да сколасаме в срок...
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #33 -: Март 06, 2009, 12:05:08 »

Твърдо за премахването на коефициента..В края на краищата това е турнир и всички трябва да са равнопоставени ..Тогава се вижда действително кой колко може...Че ще има разлика в нетните , че тя ще бъде Х2 или Х3 или Х 4...Ами нека..Ако някой е световен шампион на 100 м примерно не бяга 110 с препятствия за да се държи в пакет с останалите , нали....П.П Между другото аз си го и написах - докато нещата не са при равни други условия няма да играя Номади..Първата ера с Биист стояхме постоянно в топ 10 , играехме при равни условия и накрая го изпреварих с  3к ...Гледам доминира последните 2 ери което означава че не съм се справил зле..Но изкуствено да държим играчите в пакет - е не ми е представата на мен това за турнир...
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #34 -: Март 06, 2009, 12:24:18 »

То....
И тая ера имаше играчи, дето не знаеха в коя провинция ги атакуват...
Пък като ги направим различни...
Хептен ще се омотате, според мен...
който не може да играе ще се омата  Wink ама другите >Grin имаш ли представа какво клание ще става... много по-добре ще е така ... по-интересно, по-завързано с повече динамика
Активен

ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #35 -: Март 06, 2009, 13:06:45 »

Наистина наличието на коефициент при силата на атаките и липсата на военен приход държеше играчите в първа ера в пакет, а допълнителен фактор беше и различния допълнителен доход според класирането, пак в ощърб на по напредналите... Втора и трета ера стана точно обратното - военния доход дава уникално предимство, което никоя икономика не може да компенсира. Аз смея да твърдя че тази ера имах почти перфектна икономика и не ми се е налагало не просто да занулявам провинции, а дори не ми се е налагало да падам под 130-150К население(и то следкато ме палнаха два поредни пъти) на провинция за да спра всички атаки. Но добрата икономика имаше прекалено висока цена и аз тази ера като гладно сираче пред месарски магазин се молех да ми идва само х2 и я спирах както си исках, но не идваше... Резултата както винаги беше липса на ресурс за развитие и безмислено монотонно тъпчене само на армия от средата до края на ерата, което е едно доста скъчно занимание, опростяващо и номадите и правещо ги отблъскващи... А в същото време хората с тонове излишна армия, която папка доста и по лошата им икономика, не им пречи да имат излишен ресурс, който дори не могат да похарчат, което го прави именно различния военен доход!

По гореспомената причина има идея в опашката за наемане на армия, макар наистина да е малко прекалено, то какво ни остава да правим... А за конструктивните часове и опашката за сгради и проучвания дори смятам че е задължително да се вкарат и само не разбрах защо в началото на ерата това ми предложение доведе само до подигравки и присмех, а сега всички са съгласни именно с него!

Да мине изцяло на новата версия?! Това би било пълен абсурд и никой не би играл! А пазара там е толкова противен и недомислен че...

Колкото до пазара от първа ера - взаимодействали си били различните акаунти - ХАХАХАХАХАХ - нали всеки акаунт струва по 50 кредита участието му и отнема техническо време да хванеш и да претопиш целия му ресурс, при което спада или покачването на нещо веднага се забелязва от останалите и те регулират нещата със светкавична бързина! Кой е този който ще си регне 10 акаунта и ще си играе на пазара с тях и как по точно ще успее да манипулира пазара при още 500-1000 играчи. Нали като бяха спрени битките по нова година го пробвах този номер в друг свят с два акаунта и колко 0.01 пункта печелиш? Дори може и да губиш, всичко е толкова относително че въобще не е необходима тази защита, но именно тя отне и единствения, колкото и малък да е той, шанс за някакво участие с различни терени! И ако няма да се освободи пазара то е задължително да идват различни атаки, иначе скуката е пълна... Просто няма каквато и да било възможност за вариации! Но ако пазара ще се освобождава само при пускането на новата версия, айде по добре НЕ !!! Тя е толкова, бавна, тромава, гадна и недомислена и най вече пазара и че по никакъв начин не става за турнир !!!

И като за финал имам едно уникално предложение! Нека поне двама или дори 3-ма от номадите, ако имат възможност, да играят поне една ера и след това кристално ясно ще разберат всичките ни предложения, проблеми и негодования и съм убеден че ще знаят точно какво да пипнат!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #36 -: Март 06, 2009, 13:09:03 »

който не може да играе ще се омата  Wink ама другите >Grin имаш ли представа какво клание ще става... много по-добре ще е така ... по-интересно, по-завързано с повече динамика
Да бе - аз не се омотах първите две ери и се омотах третата и не бях единствения! И няма ера без поне няколко души да им се случи - така че няма гаранции... А ти нямаш думата, тъйкато не си играл нито една ера, ще ти гледаме и на теб сеира  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
xamlo
Редник
*

Karma: +25/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #37 -: Март 06, 2009, 13:31:55 »

ако има добър чичо да изпълни всички желания-бих искал играта в карта да възстанови
 Cool
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #38 -: Март 06, 2009, 13:52:59 »

Да бе - аз не се омотах първите две ери и се омотах третата и не бях единствения! И няма ера без поне няколко души да им се случи - така че няма гаранции... А ти нямаш думата, тъйкато не си играл нито една ера, ще ти гледаме и на теб сеира  Grin
проблеми нямаш само време да имам  >Grin
Активен

Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #39 -: Март 06, 2009, 14:50:46 »

това битките да се смятат от последния към първият подкрепям с 2 ръце.


8.или там която подред се пада. след заключване на акауните - точките се преизчисляват. смятат се бутнатите крепостите, автоматично връщане на кредитите и занулаване на акаунта ( целият наличен ресурс се обръща в златен еквивалент и се прибавя към точките - ако е отрицателен ще се вади )
според мен това ще балансира малко играта и няма да има кредитни милионери  *freak*
 
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #40 -: Март 06, 2009, 23:32:10 »

Но пък Хамло доказа, че и без хазарт е много добър играч, нали?
Активен

delenda est!
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #41 -: Март 07, 2009, 20:40:25 »

1. Ако коефициентът за силата на атакуващата армия отпадне, разликата в точките между играчите ще стане грамадна още на 5-ия или 6-ия ден от турнира, защото по-добре развилите се играчи ще посрещнат значително по-слаба армия и няма да има проблеми с нея, докато по-изостаналите няма да могат да се справят изобщо с пристигащата армия. Знаете, че атакуващата армия е усреднена за всички и коефициентът е този, който балансира точките между играчите и способства за това различките в тези точки да не са прекалено големи. Доказателство за това са много близките финални резултати на всички в Топ 20 в Ера 3. Сами признавате, че тази ера е била най-интересната, защото наистина имаше борба. Всеки един от Топ 20 можеше да е победител.
2. Може да се направи. Говорих с програмистите, ще стане. Остава само да го одобрят и началниците. На мен идеята с различните атаки в различните провинции много ми харесва.
3. Можем да го направим. Не е проблем.
4. По принцип обсъждаме въпроса Номадите да минат изцяло на версия 4, с новия дизайн, но тогава трябва да освободим пазара. Ако освободим пазара. Мисля, че свободен пазар в Номадите не е възможен. Можем да сложим опашки за сгради и проучвания, но трябва да помислим дали това няма да наруши баланса на играта.
5. Военният приход няма как да бъде получаван на части и в различни провинции. Трябва да се пренапише целия военен калкулатор, което е невъзможно. Ще го счупим.
6. Няма да можете да ни изнесете. След края на Ера 3 имам налична войска в провинцията: 99 524 858


във връзка с това ;D
и в предвид многото работа на екипа предлагам следното  Embarrassed

пуснете междина ера април май със следните мижави промени:

1 коефицен на атакуващи армия до 1х5 или през 0.10
2 четири провки
3 пазар като в класическите светове не фиксиран но не и баж като в новите версии
4 за атаките мисля че не е нужно да казвам вие сте добри ще се сетите

това май е добър варянт да проверим как ще се получи
така или иначе версия 4 дава още грешки а и драстечните промени носят само неприятности а и юни юли и август са у отпускарски а и ще можем да пробваме новия продукт и да обсъждаме есения сезон на номади  Smiley
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #42 -: Март 07, 2009, 23:20:03 »

във връзка с това ;D
и в предвид многото работа на екипа предлагам следното  Embarrassed

пуснете междина ера април май със следните мижави промени:

1 коефицен на атакуващи армия до 1х5 или през 0.10
2 четири провки
3 пазар като в класическите светове не фиксиран но не и баж като в новите версии
4 за атаките мисля че не е нужно да казвам вие сте добри ще се сетите

това май е добър варянт да проверим как ще се получи
така или иначе версия 4 дава още грешки а и драстечните промени носят само неприятности а и юни юли и август са у отпускарски а и ще можем да пробваме новия продукт и да обсъждаме есения сезон на номади  Smiley


Напълно подкрепям, баш отпускарските месеци ще е кофти за турнир. Май месец си е върха, таман ще доошлайфаме нещата. Мисля, че атаките към всички играчи трябва да са еднакви, а пазара е добре да се освободи. Тва фиксирането си е терсене. Трудно ще станат манипулации според мен.
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #43 -: Март 08, 2009, 18:07:22 »

Напълно подкрепям, баш отпускарските месеци ще е кофти за турнир. Май месец си е върха, таман ще доошлайфаме нещата. Мисля, че атаките към всички играчи трябва да са еднакви, а пазара е добре да се освободи. Тва фиксирането си е терсене. Трудно ще станат манипулации според мен.
Не просто трудно, а невъзможно! Не може да се манипулира пазара, а нали знаете че когато аз казвам нещо значи съм го пробвал  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #44 -: Март 08, 2009, 18:16:05 »

Не просто трудно, а невъзможно! Не може да се манипулира пазара, а нали знаете че когато аз казвам нещо значи съм го пробвал  Grin
стария не може, а новия може... макар, че и при стария съм виждал туй онуй  Wink
Активен

Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!