Imperia Online България  
Март 29, 2024, 13:06:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ПРЕДЛОЖЕНИЯ  (Прочетена 13826 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« -: Март 04, 2009, 17:43:13 »

Тука ще отворя една тема, в която може да правите предложения какво би Ви било интересно да се промени в турнира  ..... според мен може да се попадне на интересни неща ,с които и екипа да се заангажира  ...нека направим турнира интересен на всички и да се забавляваме отново Smiley

СПАМА нали се сещате къде ще ходи ... Wink Wink Wink
Активен

FeniX
Гост
« Отговор #1 -: Март 04, 2009, 18:06:10 »

Аз предлагам ерата да завършва в точно определен час.
Например, 2-3 часа след последната битка.
Така ще е ясно, кога е края.
В момента, ерата свършва, неясно кога.....
Тази ера имах, ресурс, за поне още 20к точки.
Първите 4-5 човека, бяха толкова близо, че всичко се реши на хазартен принцип.
Активен
xamlo
Редник
*

Karma: +25/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #2 -: Март 04, 2009, 18:25:45 »

аз също бих искал, края на ерата да е известна от по-рано и това да се съобщава на всички играчи във играта,а не само в българския форум
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #3 -: Март 04, 2009, 18:51:47 »

няй верочтно се получва обединение на предишните предложение :
задължителна пауза м/у всяка атака от 1 час. и както предложиха 3 часа след последната атака да се заключват акаунтите.
атаките са 1-2-3-4 на броу защо дохода също не е разделен на 1-2-3-4.

бих предложил и опашка за наемане на армия но вероятно няма да има практическа възможност за реализация.

Трябва да се измисли нещо за задърчане на играчите пропуснали атака / 90% от участниците се отказаха още при първата загуба Sad((
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #4 -: Март 04, 2009, 19:19:01 »

аз имам едно предложение, което ще се хареса на всички предполагам Smiley нека ерата да свършва на достигнати нетни точки... тъй като, до колкото знам де номадите се играят за нетни би трябвалото това да е прага... когато се достигне този праг от някой от играчите ерата свършва... така ще е и по интересно и ще има повече зарибени  Grin Wink тогава ще има смисъл да пусна ли тая атака или не... все пак нетните гоня...  така и атаките (там им викахте вълни май, нещо такова) няма да точен брой, а ще варират...  *scratch* туй е моето скромно предложение, но както знаем нищо няма да се промение до май месец щото сички са заети  *hihi*
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #5 -: Март 04, 2009, 19:35:02 »

Следващите номади няма да са по - рано от 4 месеца... Undecided
аз това не го знаех  *pardon* ама нека да не спамим *freak* че Чингиз дебне *scratch* >Grin
Активен

PUHI
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Профил
« Отговор #6 -: Март 04, 2009, 19:36:05 »

за финала подкрепям с 2 ръце, това не беше финал, особено за турнир с паричен награден фонд. Не е  важно колко време след атаката ще завърши играта, важното е да се знае точен час за да може човек да си направи сметката...
bambam и puhi останаха с по две осмици .. в джоба ..
.. та по темата:
макар и тази ера да беше добре балансирана има над какво да се помисли:
- коефициенти - да изчезнат, така ще изчезне голямото бутане в топ10 особено в началните атаки, които се спират със замъци и стрелци, а оттам и разликата в точките между тези от топ10 и другите след 50-то място, които в по-късен етап се отказват поради огромната разлика в нетни точки. Последните 2 ери играха до края не-повече от 40 акаунта. До колкото знам причината да не играят някои от най-добрите български играчи е именно тази неравнопоставеност.
- военен доход - да остане, дори да стане по-голям при положение че се махнат коефициентите, за да се стимулира спирането на атаки.
- животи - да изчезнат.
- релефи на провинции - за всички еднакви, с право на избор за реда, на колонизиране
- кредити - да изчезнат (дохода също), да бъде с първоначални кредити за участие (например 250-300), така наградния фонд може да стане % от  участващите. Да се спре раздаването на 1000 кредита, да има само парични награди за първите 3-ма.
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #7 -: Март 04, 2009, 20:19:30 »

няколко идейки от спамерчо Wink

1 отпадане на коефицента на атака но при положение да отпадне и броя провки

2 атака във всяка активна провка

3 разнопосочни атаки примерно грабеж и пожар в различни провинции

4 запазване на животите и даже пускане на полеви битки няма само до копаме я  *freak*

това в камплект би довело според мен до доста по голям интерес и всеки сам ще реши за какво ще играе  *gamer*

а за 10 часов доход ако го има е логично да ерата да свършва в часа на почване  *pardon*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #8 -: Март 04, 2009, 21:53:30 »

Да се добави опашката и конструктивните часове, за да се стимулира участието на повече хора, а не само тези които не мърдат от PC-то или тези които могат да си позволят лукса да имат интернет навсякъде, а това все още е доста голям лукс!

10 часов доход да няма или поне да не е толкова скъп! Например, предпочитам да ми се въртят рекламки и да поема риска от лагването, по малкия екран и всички други недостатъци произтичащи от това! Надявам се да печелят достатъчно от тях, за да можете да си позволят например, който иска да няма реклами, за 10 часов плаща 10 кредита, който си ги е оставил 5 кредита! Така и вълка сит и агнето цяло!

Да започнем с това че постъпленията варират от 2000 до 20000 лева и се експлоатира вече готов продукт. Ако не да увеличат, то поне да върнат стария награден фонд и да пуснат 1000 кредита и за топ20. Или пък 10 + (броя на играчите)/100 - например тази ера това беше 10+6.

Фиксирания край на ерата е добра идея, но подозирам че ще станат фалове и няма да се плолучи Wink Пък и то ако беше идеята да е лесно и да е ясно направо да сложат 23+1 атаките, че да не скършат хатъра на никой  Grin Напротив, по интересно е с рулетката накрая! Нарочно е направено и добре е направено! Дори трябва да върнат нормалния пазар, какво е това всеки да продава и копува едно и също и цените да не мърдат... И без това е неравностойно ако искаш да играеш с различни от равнини терени, нека поне пазара да даде някакъв шанс на тези терени! И да измислят наистина нещо, да имат шанс всички терени!

Да има награди и за военна класация. Военния доход да е 100%, не 50% и да няма коефициент!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Psihar86
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #9 -: Март 04, 2009, 22:41:22 »

аз предлагам след всяко минаване на атаките през даден акаунт ,той да бъде автоматично заключен до отчитане на класацията и отворен за дигане на нови точки след отчетената класация.Така няма да има безумно вдигане на точки до пускане на следващата вълна и ще има реално отчитане на мястото след битките ,така хора провели по добри битки могат да се качат в класацията ,както и хора с по лоши битки да паднат в класацията за следващата вълна. Smiley
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #10 -: Март 04, 2009, 23:14:09 »

Ето и моите няколко виждания за играта :
1. Отпадане на коефициента на атакуващата армия  - тогава военния приход ще зависи единствено от начина на провеждане на битката ,от умението на играча как да си разпредели армията по полето ... няма да го има надбягването в точките за следващата вълна за да хванеш по голяма армия и по - голям военне приход ....това го предлагам защото този коефициент и доходите които носи реално обричат участник който един път е зает и не е в момента а атака на линия да изостава в развитието от там нататък
2. Да се даде шанс и на другите релефи по картата освен равнинно гористия ....защото така се осакатява цялата игра /това го говоря от първата ера още ,а сега забелязвам че е направило впечатление и на Закс / .... едно от нещата в това направление е предложеното от Закс освобождаване на пазара , другото нещо е от предложеното от Райх - в една вълна различни видове атаки в различните провки ... може и още неща да се измислят в тази насока
3. Точен час на завършване на ерата ....както виждам почти всики изказали се преди мен го желаят .....дет се казва може да бъде и няколко часа след приключване на последната атака ....според мен няма нужда от руската рулетка накрая на ерата ,защото първите имат шанса да превъртят няколко гнезда на револвера ,докато последния гърми от раз Smiley .....другия начин е фиктивната последна атака от ера 2
4. Да се пусне опашката за сгради и проучвания ...все пак немисля че е нормално да караме играчите да зомбясват за един месец ...

Може и още неща ,но има време да ги осмислим ...темата затова ще остане отворена
Активен

ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #11 -: Март 05, 2009, 02:52:07 »

Не исках да създавам излишен спам преди всички желаещи да са писали по темата, затова отложих един свой въпрос и смятам че е назрял момента за него Smiley Всички имат страхотни предложения, дори половината съвпадат и с мойте, но още когато видях темата първия въпрос който си зададох беше: А на екипа пука ли им ние какво искаме?

П.П. За "рулетката" накрая. Всъщност битките бяха сметнати в рамките на 10 минути, което е по секунда на играч или за първия има 10 секунди преди 10-тия. Което не мисля че оказва някакво влияние. Все пак последния 694-тия е след още 10 минути, когато всичко приключва в един и същи момент за всички. И въпреки че точно 1 секунда ме делеше от още 16К точки и още 10 секунди от 30К точки... Въпреки това смятам че разликите накрая са такива, че едва ли има повече от 2-3 с близки точки, борещи се за едно и също място, че тези 1-2 секунди между тях да са фатални... Ама точно тази 1 секунда Smiley Да не говорим че 10-тия и 11-тия срещат с разлика в коефициента, а 10-тия има само секунда повече привилегия, която според мен си е съвсем заслужена привилегия произхождаща по най естествения начин от смисъла на турнира - нетната класация! И едва ли малцината играещи след топ50 им пука че са имали минутка по малко(само 1 транспорт по малко) и съм сигурен че точно тези "ощетениете" са се занулили, а разлика в тези от топ10, които не са... А да не говорим за останлите по назад, които са каси - те ли са ощетените, най вече последния  Grin Не че имам нещо против фиксирания край на ерата - той е хубаво нещо, но се губи част от интригата на финала! И мисля че целта е точно такава и аз поне съм приятно изненадан от разнообразието което внесоха тази ера с тази атака. И съответно съм твърдо против фиктивната атака, защото тя прави едни 26 часа абсолютно безмислени, особено когато след това се уцелят празници и чакаме класацията още няколко дни... Всичко друго, но не и фиктивна атака на финала или когато и да е!!!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #12 -: Март 05, 2009, 13:12:12 »

Уменията на играча и качествата на империята се изхвърлят на боклука. Здравей късмет!!!  *freak*

 *pardon*

По-добре е края да е фиксиран след известно време 1 часа е натъплно достатъчен за всички.

Според мен пазара не трябва да се променя.

И аз съм за отпадане на коефициента на атакуващата армия. Тоя коефициент ни ограничава. Веднъж като влезеш в коловоза излизане няма, можеш само да се молиш за науспех на някой пред теб.

Вече лукс ще е да си поискаме опашка за наемане на армия, сгради и проучване. 10-часовия добив също ни вързва. 2 високи входни такси в началото и на 20-тия ден ще оправят нещата. И без друго с първите атаки ни храните империите.  

Може да ме гони параноята но аз знам как се ГРИЖИХМЕ за акаунта, та се чудя възможно ли е да се прехвърля ресурс между световете примерно с товарните станции? Последните 5 вълни ми се стори че на някой хора ресурса им беше неизчерпаем въпреки че спираха неизгодно атаките. Искам светлина над ресурсните потоци.
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #13 -: Март 05, 2009, 13:18:45 »

1. Отпадане коефициента на атака;
2. Възможност за комбиниране на атаките - дадена вълна да не е само от един тип - разграбване или само опожаравяне;
3. Фиксиран край на турнира - определен час след последната атака - така ще се акцентира върху стратегическо планиране на развитието, не да се разчита на ловки пръсти и бърз нет в края на турнира;
4. Въвеждане на опашка за сгради и проучвания според мен е достатъчна. За конструктивните часове съм раздвоена;
5. Да си повторя предложението за получаване на военния приход на части и по възможност в различни провинции;

P.S. ..и за ден отключване на акаунтите с възможност ние да нападнем номадите. Стига само те са ни пердашили  цяла ера Wink
1. Ако коефициентът за силата на атакуващата армия отпадне, разликата в точките между играчите ще стане грамадна още на 5-ия или 6-ия ден от турнира, защото по-добре развилите се играчи ще посрещнат значително по-слаба армия и няма да има проблеми с нея, докато по-изостаналите няма да могат да се справят изобщо с пристигащата армия. Знаете, че атакуващата армия е усреднена за всички и коефициентът е този, който балансира точките между играчите и способства за това различките в тези точки да не са прекалено големи. Доказателство за това са много близките финални резултати на всички в Топ 20 в Ера 3. Сами признавате, че тази ера е била най-интересната, защото наистина имаше борба. Всеки един от Топ 20 можеше да е победител.
2. Може да се направи. Говорих с програмистите, ще стане. Остава само да го одобрят и началниците. На мен идеята с различните атаки в различните провинции много ми харесва.
3. Можем да го направим. Не е проблем.
4. По принцип обсъждаме въпроса Номадите да минат изцяло на версия 4, с новия дизайн, но тогава трябва да освободим пазара. Ако освободим пазара. Мисля, че свободен пазар в Номадите не е възможен. Можем да сложим опашки за сгради и проучвания, но трябва да помислим дали това няма да наруши баланса на играта.
5. Военният приход няма как да бъде получаван на части и в различни провинции. Трябва да се пренапише целия военен калкулатор, което е невъзможно. Ще го счупим.
6. Няма да можете да ни изнесете. След края на Ера 3 имам налична войска в провинцията: 99 524 858
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #14 -: Март 05, 2009, 13:41:30 »

1. Ако коефициентът за силата на атакуващата армия отпадне, разликата в точките между играчите ще стане грамадна още на 5-ия или 6-ия ден от турнира, защото по-добре развилите се играчи ще посрещнат значително по-слаба армия и няма да има проблеми с нея, докато по-изостаналите няма да могат да се справят изобщо с пристигащата армия. Знаете, че атакуващата армия е усреднена за всички и коефициентът е този, който балансира точките между играчите и способства за това различките в тези точки да не са прекалено големи. Доказателство за това са много близките финални резултати на всички в Топ 20 в Ера 3. Сами признавате, че тази ера е била най-интересната, защото наистина имаше борба. Всеки един от Топ 20 можеше да е победител.

между 1 и 11-тия има 100 000 нетни точки разлика която е породена от коефициента.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!