Imperia Online България  
Април 23, 2024, 21:57:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: товароносимост  (Прочетена 4084 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« -: Февруари 17, 2009, 11:16:07 »

Играя в БГ1 и ми направи впечатление следното нещо и то не веднъж:
 При атакуване на каси обикновенно пускам такава армия, че товароносимостта и да е около два пъти по-голяма от ресурса в касата. Обаче, при положение че съм пуснал еднакви, достатъчно големи армии, те ми носят и еднакъв ресурс, а в касата оства още за вземане. Фактическият ресурс който войските ми са прибрали от касата е на практика почти двойно по-малък от този на съобщението което ми излиза при изпращане на атаката. Та въпросът ми е следния:
 Възможно ли е в съобщението което излиза при атакуване да е объркана товароносимостта на армията?
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2009, 11:23:05 »

Възможно ли е в съобщението което излиза при атакуване да е объркана товароносимостта на армията?
къде е това съобщение? ако е като сложиш курсора на мишката върху армията, която патува към касата - НЕ, не може да е объркано
ако говорите за слухтенето там всичко е приблизително... не Ви дава с точност ресурс който има в желаната от вас каса за атака
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2009, 11:47:36 »

Как тогава при изпращане на атака ми изписва, че товароносимостта ми е 250к, а войските ми се връщат с по 110к, а в касата остава по около 30к веднага след битката (еднакви армии ноят еднакво количество ресурс)? Моля да се провери все пак дали реалната товароносимост е тази която пише и която може да се сметне...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2009, 11:50:15 »

еми сметни

Товароносимост на единиците
Леки
Копиеносец       30   
Стрелец            35   
Мечоносец        25   
Лек Конник        60   

Тежки     
Тежък Копиеносец       25   
Тежък Стрелец            30   
Тежък Мечоносец        20   
Тежък Конник             50   

Елитни     
Фаланга                  15   
Елитен Стрелец       25   
Гвардеец                15   
Паладин                 40
Активен

Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2009, 12:10:54 »

Как тогава при изпращане на атака ми изписва, че товароносимостта ми е 250к, а войските ми се връщат с по 110к, а в касата остава по около 30к веднага след битката (еднакви армии ноят еднакво количество ресурс)? Моля да се провери все пак дали реалната товароносимост е тази която пише и която може да се сметне...

Възможен отговор относно връщането на войските с по 110 000
http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=11978.msg134548#msg134548

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=5588.msg189255#msg189255
Активен

tupac
Step by step We all fall down Like toy soldiers
Лейтенант
***

Karma: +54/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 214



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2009, 12:53:30 »

Добре наистина 110 005 е макса от 3ка,но при това положение нетрябва да остава ресурс,а Атанас казва че остава още 30к злато.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2009, 13:04:06 »

От миналата година ресурса се раздава само при действие върху юзера .Войската прибира ресурса който го има при последното слухтене или шпионаж .За да се прибере всичко трябва малко преди битката да се слухне пак или шпионира .Така ,че и това е вероятна причина след битката да остава ресурс.
а аз тогава защо все взимам по 5 злато? няма логика това, което казваш...
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 13:08:54 »

От миналата година ресурса се раздава само при действие върху юзера .Войската прибира ресурса който го има при последното слухтене или шпионаж .За да се прибере всичко трябва малко преди битката да се слухне пак или шпионира .Така ,че и това е вероятна причина след битката да остава ресурс.

ооо, това ако е вярно е много важно. Мерси все пак. Smiley
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 13:11:32 »

еми то така не е чесно... какво като не съм слухтял... аз мога ли да си дам броя слухтения за една проста каса... з да яслухтя за да си взема сичките пари, които уж ми се полагат.... отново намираме нещо като бъг, което или е недомислца или... и аз вече не знам какво... да земат да го оправят няма логика...
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2009, 13:17:11 »

За да обновиш ресурса на касичка трябва да я слухтиш или шпионираш, ако не го направиш преди атака ще вземеш ресурс само от последното обновяване - т.е. последния път когато някоя я е нападал

Хм, до сега винаги съм се чудил как е възможно да ми се връща войската от каса с 5 злато. Добре че отворих тази тема. Мерси на всички които помогнаха. Smiley Но все пак не трябва да е така...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2009, 13:17:59 »

За да обновиш ресурса на касичка трябва да я слухтиш или шпионираш, ако не го направиш преди атака ще вземеш ресурс само от последното обновяване - т.е. последния път когато някоя я е нападал
е къде е логиката питам? е калсическите светове не е така... това гавра ли е или аз така си мисля? или там е така??? въй нееее и ся нека да каже Отон, че не ме цакат с топла бира
Активен

tupac
Step by step We all fall down Like toy soldiers
Лейтенант
***

Karma: +54/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 214



Профил
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2009, 14:38:12 »

Ако въобще не съм я слухтял какво нула ли злато ще взема  Shocked ,я се стегнете   ;D
Активен

osama
Гост
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2009, 14:45:50 »

Ако въобще не съм я слухтял какво нула ли злато ще взема  Shocked ,я се стегнете   ;D

Не, 4 злато, от копиеносеца дето гледа от кулата кога идва врага!
Активен
tupac
Step by step We all fall down Like toy soldiers
Лейтенант
***

Karma: +54/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 214



Профил
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2009, 14:59:37 »

Да ама не!Взимал съм така без слухтене и то доста повече от 4  Wink .Може различните светове да е различно,но в моя си е така и слава богу  [:-}
Активен

Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2009, 15:05:54 »

ми някой друг е свършил твоята работа със слухтенето
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!