Imperia Online България  
Април 28, 2024, 12:51:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Формации на войниците  (Прочетена 8149 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
t0n1ty
Jounin
Лейтенант
***

Karma: +10/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 188



Профил
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2009, 21:00:10 »

роги да те допълня тва с конниците с лък е доста добре в age of empire ги има а там има и доста единици ако някой от екипа се по за итенресува може да се добавят и някакви с брадви  или боздуган а по цялостната тема с формациите е добра идея а има малък - в подреждането стрелците трябваше да ги сложиш най-отзад а конниците по от страни мечоносците първи и копията зад тях аз се итенресувам доста от историята въпреки че съм малък Smiley чел съм доста енциклопедии сега ще прегледам една и мога да дам някоя идея защото незнам колко хора знаят битката на персите с Александър Македонски гледах по дискавари за битката и той ги разгроми а беше мисля че с 40к армия а персите с 200к така че мисля подреждането(тактиката) на единиците е доста важна, ако някой се интересува повече за битката и не му се търси аз я знам на изуст мога да обясня и да направа схема на фотошопа.

да не си помислите че съм на 10 на 14 съм срам ме е малко но кво да се прави  Grin  Grin  Grin
Активен
t0n1ty
Jounin
Лейтенант
***

Karma: +10/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 188



Профил
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2009, 21:14:11 »

ето сега видях за колесниците Smiley тук пише че разромявали пехотата а да да допълня сега се сетих те били с лък и до тях имало друг човек с щтит ам фалангата има предимство срещу тях.Ам предлагам да добавите и кораби мога да предложа вид кораб трирем имали 170 гребци мога да дам линкове са снимка ако пожелаете тук видях обсадна машина  онагра.Балисти предлагам но както вие решите аз просто давам идеи за обсадни машини войници и т. н.
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #17 -: Февруари 11, 2009, 21:15:46 »

добре се справяш, само си играйте в другите игри с боздуганите че да не вземат верно да направят нещо в тази в което за радост на играчите се съмнявам  Smiley
Активен

t0n1ty
Jounin
Лейтенант
***

Karma: +10/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 188



Профил
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2009, 21:18:10 »

боздуганите по скоро са се използвали от варвари и т. н. с една дума номади Smiley ам за корабите какво мислите Smiley  не са се сетих за тях аз предлагам единици  давам и линк за обсадни машини http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B8%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BE%D0%B1%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 21:19:52 от t0n1ty » Активен
Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2009, 21:43:44 »

Нищо срамно няма в това да се интересуваш от история! От много четене никой не е пострадал, виж от простотия...  Grin
Иначе за играта на Майкрософт: и там бяха пообъркали нещата, но американците и в частност американските програмисти винаги са били над подробностите от пейзажа! Така и не се разбра, защо има единица фаланга? Това е формирование от няколкостотин до няколко десетки хиляди въоръжени по еднакъв начин мъже, а самите те по отделно са се наричали "хоплити". От думата "хопла", което на старогръцки означава снаряжение, въоръжение. За тези, които не обичат историята - теглото на снаряжението на древния хоплит тежи точно толкова, колкото на съвременния United States Marine войник, демек 60 килограма, плюс минус 3. Разликата между древните стратези и днешните генерали не е кой знае колко голяма. Или нашите войници ще се назовават по начин съответстващ на отделен вид войник или на вида група, която формират. Или ще е паладин, или ще е ескадрон, всичко друго е волунтаризъм, дума произлизаща от волонтийр - наемен, свободен (войник). Демек - свободен да се бие (и възползва) от всяка изгодна кауза, без спазване на принципи, клетви и тем подобни дивотии, характерни за първоначалните рицари, темплиери или подобни. Айде да не навлизам в повече подробности  *hihi*
Активен

t0n1ty
Jounin
Лейтенант
***

Karma: +10/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 188



Профил
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2009, 21:48:01 »

ам то фалангите на Македонски са били така:първите изправят копията напред зад тях на рамото им и така да допълня слабата част на фалангата е била от десния фланг там се защитавали с щит
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 02:08:38 от t0n1ty » Активен
Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2009, 02:45:50 »

ам то фалангите на Македонски са били така:първите изправят копията напред зад тях на рамото им и така да допълня слабата част на фалангата е била от десния фланг там се защитавали с щит
Да точно така, и даже още две редици зад тях са имали дълги копия, идеално подравнени отпред остриета! Това е бил истинския пръв удар и даже нарочно там са слагали новобранците, защото след него малцина са оцелявали. Старите кучета са били по назад в строя, за да може след първата бъркотия да се намесят с къси копия и мечове и да разчистят бойното поле, освен ако тях не ги приклещят (както правят римските манипули) Всички фаланги са тичали леко вдясно, но това не е слабата част, просто щита се е носел в лявата ръка и всички ляво стоящи на първата дясна колона, са се "примъквали" леко надясно да се закрият в щита на съседа си! Елементарно! Пръв стратега Епиманонд (няма го в гугъла) се е възползвал от тоя "пиниз" и е наредил на фалангата си да се движи твърдо наляво, какво и да й струва това. Разгромил е противника (на полева) и е останал в Историята, от която ти се интересуваш! Smiley Има и други неща за него, но ги научи сам.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 02:51:55 от Rogi » Активен

t0n1ty
Jounin
Лейтенант
***

Karma: +10/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 188



Профил
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2009, 12:10:38 »

ем аз предлагам някой админ да разгледа нашите предложения защото това с формациите е много добре, а империя без кораби нз Smiley
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2009, 12:27:13 »

зарежи, иди в друга игра с пършинг2 ако искаш  Grin
Активен

t0n1ty
Jounin
Лейтенант
***

Karma: +10/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 188



Профил
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2009, 20:18:30 »

ем корабите за една империя не са ли били важни Smiley
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2009, 00:20:40 »

в тази игра не ни интересува този проблем !
Активен

moby
Гост
« Отговор #26 -: Февруари 13, 2009, 00:31:26 »

ем корабите за една империя не са ли били важни Smiley
Ще стане прекалено влажно  Grin ...
Активен
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #27 -: Февруари 13, 2009, 00:34:23 »

в тази игра не ни интересува този проблем !
Да! Ние тука сме изтребители!  *freak*
Активен

Qui audet adipiscitur
zulos
Сержант
**

Karma: +5/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #28 -: Март 04, 2009, 00:32:29 »

Здравейте на всички  Wink Битките не зависят само броят на войниците и техните ъпгрейди… но и от начина по които са построени самите войници  Wink Ще е добре и това да се въведе в играта за да е по реалистична  *ok* Направих примерна снимка как би било добре да изглежда формацията ( съжалявам за лошия пример, но друга снимка на замък сниман от отгоре  не успях да намеря). 
 ;D Когато играч А атакува играч Б ще е добре ако формацията и на 2мата играчи не се вижда до петата минута. Когато останат по-малко от 5 минути до битката да може да се види формацията на противника. Ако някои от двамата играчи реши да смени формацията си да го направи и всяка смяна да трае по 2 минути и да може всички отряди да се местят едновременно. Ще е добре ако играчът сам избира броя на отрядите и по-колко войници да има в отряд ( повече от 500 или както решите ).  *ok* Wink

Извинявам се, но може ли да обясниш къде въобше ги виждаш как са наредени? Нов съм в играта.
Активен
monticar
Гост
« Отговор #29 -: Март 06, 2009, 00:36:59 »

Извинявам се, но може ли да обясниш къде въобше ги виждаш как са наредени? Нов съм в играта.
Не се виждат.В ръководството пише как са подреени,в смисъл кои единици кога се бият.Иначе визуално само в паметта си ги подреждаш,снимков материал няма.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!