Imperia Online България  
Април 28, 2024, 00:50:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Формации на войниците  (Прочетена 8147 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
liben_g_m
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« -: Февруари 03, 2009, 20:54:31 »

Здравейте на всички  Wink Битките не зависят само броят на войниците и техните ъпгрейди… но и от начина по които са построени самите войници  Wink Ще е добре и това да се въведе в играта за да е по реалистична  *ok* Направих примерна снимка как би било добре да изглежда формацията ( съжалявам за лошия пример, но друга снимка на замък сниман от отгоре  не успях да намеря). 
 ;D Когато играч А атакува играч Б ще е добре ако формацията и на 2мата играчи не се вижда до петата минута. Когато останат по-малко от 5 минути до битката да може да се види формацията на противника. Ако някои от двамата играчи реши да смени формацията си да го направи и всяка смяна да трае по 2 минути и да може всички отряди да се местят едновременно. Ще е добре ако играчът сам избира броя на отрядите и по-колко войници да има в отряд ( повече от 500 или както решите ).  *ok* Wink
Активен
AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2009, 21:08:30 »

Дет се вика - има фандък, ама можеш ли да го напишеш в PHP скрипт?  Grin

А иначе - за какво ти е да ги местиш - и сега можеш да си правиш експерименти с разположението повече или по-малко по фланга...
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2009, 21:21:33 »

може ама шоу да става  Grin
Активен

Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2009, 22:33:31 »

А аз пък ще предложа да се промени названието на елитните копиеносци - фалангите. Рисунката, както и самия геймплеър предполагат, че нещата се случват в средновековието, където този род войска отдавна вече не съществува. Нито въоръжението, нито екипировката, нито тактиката на средновековните бойци имат нещо общо с древногръцките фаланги. Макар те самите да са изобретение на древните народи от Месопотамия през ІІ хилядолетие пр.н.е. По-късно древните римляни окончателно заменят бойните формации от фаланга към полковете - легиони и още по-маневрените манипули, които са части от легиона. Когато обаче  варварите завладяват Западната римска империя пехотните фаланги вече са мъртви отдавна, по смисъл и по дух. Варварите (чиито наследници имитират в ИО) изначало са се сражавали в отворени формации, демек в разсипан строй. Побеждавали са обаче с помоща на лека кавалерия въоръжена със съставен лък. Естествено е било такъв конник да разстреля отдалеч пехотинеца стоящ неподвижно (нали е дисциплиниран) в строя на легиона. Надали това е ставало с първия изстрел, все пак пехотинеца е с голям щит, каска и броня но пък конния стрелец е разполагал с достатъчно време, безопасно разстояние и поне пълен колчан стрели. След първите жертви и прерастването на страха в паника строя на легиона (наследник на фалангата) се е разпадал и тогава тълпата спешени варвари е връхлитала, но вече предимството на плътния, наподобяващ костенурка римския строй е липсвало, а при единоборствата варварския боец, въоръжен алебарди, германски дълги мечове и бойни брадви е побеждавал решително легионера с неговия къс гладиус. Напълно разбираемо е новите варвари да гледат с присмех на фалангата, а те са всъщност новите господари на Европа, на каквито наподобяват и нашите империи в играта. Тогава на бойното поле властват силно бронираните, приличащи на танкове рицари на коне - сиреч паладините и не толкова добре екипираните но все пак с някаква броня тежки улани - това са нашите тежки конници, съпътствани от мечоносци, леки копиеносци (доста по-малко на брой) и тежките копиеносци, които е коректно да се наричат алебардисти. Все пак с обикновенни копия са били въоръжени най-бедните и изпаднали войници, а алебардата е известна още в древен Китай, както впрочем и много други неща, като барута например. Но ако се придържаме към хронологията е нормално в началото всеки играч да може да мобилизира леките единици от менюто, предполага се, че вие сте някакъв германски или франкски конунг, който е завладял даден район (нашите империи в началото) изтребил е местните аборигени и вече настанил се почва да прави всичко възможно да превърне калното си село в мощна крепост и оттам във велика империя. Между другото това е развитието на всички средновековни феодални държави. Оттук нататък е ясно и за тези, които не са внимавали в час по история. НО въпроса за фалангите остава открит! Това чисто антично изобретение получава нов живот през късното средновековие, когато на някого му хрумва да строи набързо мобилизирани селяни в боен ред и за да не ги избият облечените в жележни пижами вражески рицари и пеши гвардейци, ги размесва със спешените бивши конни стрелци. Тези последните вече имат тежък дългобоен лък, способен да пробие и най-здравите брони. В последствие копиеносците получават по-добрите алебарди, между редовете вече се мяркат и арбалетчици стрелящи с тежки железни стрели, способни така да пронижат, че се показват откъм гърба на брониран войник и тогава... се появява бойна формация, наподобяваща донякъде старите фаланги, но вече наричаща се "ТЕРЦИ". А се нарича така, защото е измислена в Испания - по онова време велика сила на континента. Та може компетентните лица в ИО да се запознаят с фактите и да променят названията на някои единици, от една страна да станат по-интересни на играчите (съгласете, че алебардист звучи по ефектно от тежък копиеносец) а от друга да ги приведът в съответствие с историческата наука!  Както например названията на тарана, катапулта и требушета/требучета да съвпадат с епохата, така и фалангата е неуместна по това време! Оставям място и за вас форумци да предложите интересни и правилни названия на останалите "анонимни" единици? На мен тежък стрелец ми се асоциира с дебелия монах-разбойник от Робин Худ Smiley
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 23:24:23 от Rogi » Активен

LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2009, 22:52:38 »

само да попитам, има ли значение как им викаме  Grin
Активен

BOYAN
Капитан
****

Karma: +182/-120
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2009, 22:58:46 »

направи 300 К и им викай както искаш Grin
Активен

Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2009, 23:04:56 »

Дет се вика - има фандък, ама можеш ли да го напишеш в PHP скрипт?  Grin

А иначе - за какво ти е да ги местиш - и сега можеш да си правиш експерименти с разположението повече или по-малко по фланга...

Може да се напише колега Smiley

И не е толкова сложно ..... замисли се как са написани онлайн футболните игри ...... сметката е същата ..... логически не е толкова сложно .... но трябва да се внимава за производителност в случая Smiley
Активен
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2009, 23:37:13 »

Аз пък предлагам, да се отвори кода, и всеки да си сорси, сорси... мечта! Явно сме специалисти.  ;D
Активен

Qui audet adipiscitur
Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2009, 23:46:36 »

Малииииии ..... чак тогава ще стане мазалооооо.

Аз не съм програмист само да отбележа ...... преди време бях .... и сега го умея но ....
Активен
AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2009, 23:48:17 »

Да де - човека да си даде идеята в PHP сорс - ний ще добавяме /обещавам, че и коментари ще добавям - мноо са ми любими - "туй $а е различно от другото $а дето идва от инклуда"/  Grin Grin Grin
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
nasko_69
Лейтенант
***

Karma: +5/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 135



Профил
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2009, 20:23:04 »

да, предложението ми харесва,това ще направи играта по интересна!!    *freak* Tongue l
Активен
nasko_69
Лейтенант
***

Karma: +5/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 135



Профил
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2009, 20:34:31 »

надявам се създателите на играта да се замислят по тоя много интересен въпрос !
Активен
flinstoun
Community Manager
*

Karma: +62/-64
Неактивен Неактивен

Публикации: 56


Профил
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2009, 18:50:27 »

В калкулатора на Галактическата Империя има формации на войските.. имайки впредвид че ГИ е мод на ИО, то това означава, че пускането на формации е приложимо и тук, но е въпрос на воля от страна на екипа и е свързано със много тестове.. спиране на битки.. възможност за скрити бъгове..
офф.. звучи ми много рисковано да се пипа нещо работещо ))

Отностно изчерпателния пост за фалангите.. благодаря на Rogi за споделените с нас енциклопедични познания. Аз лично съм далече от историята, но ще споделя с идеолозите в офиса.
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2009, 19:38:54 »

В калкулатора на Галактическата Империя има формации на войските.. имайки впредвид че ГИ е мод на ИО, то това означава, че пускането на формации е приложимо и тук, но е въпрос на воля от страна на екипа и е свързано със много тестове.. спиране на битки.. възможност за скрити бъгове..
офф.. звучи ми много рисковано да се пипа нещо работещо ))

Отностно изчерпателния пост за фалангите.. благодаря на Rogi за споделените с нас енциклопедични познания. Аз лично съм далече от историята, но ще споделя с идеолозите в офиса.

ще стане мазало не барайте баш калка  Lips Sealed Undecided Cry
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2009, 00:54:31 »

В калкулатора на Галактическата Империя има формации на войските.. имайки впредвид че ГИ е мод на ИО, то това означава, че пускането на формации е приложимо и тук, но е въпрос на воля от страна на екипа и е свързано със много тестове.. спиране на битки.. възможност за скрити бъгове..
офф.. звучи ми много рисковано да се пипа нещо работещо ))

Отностно изчерпателния пост за фалангите.. благодаря на Rogi за споделените с нас енциклопедични познания. Аз лично съм далече от историята, но ще споделя с идеолозите в офиса.
Ами не е толкова енциклопедично или засукано, просто имаше една игра "age of empires", където фалангата беше най-силната единица или от най-силните, но епохата там свършваше до края на древна гърция! След това излезе втора серия с рим и вече я нямаше, така че създателите на играта се бяха съобразили оттук-оттам с историята.
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!