Imperia Online България  
Април 23, 2024, 18:15:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Колонизиране, заграждане  (Прочетена 20244 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« -: Януари 28, 2009, 20:30:39 »

Интересни са ми два въпроса:

1) Защо всички са се впуснали да колонизират РГ, а не Р?
Да - ясно заради 25% добив на дърво и за това че с по-малки нива Бюрокрация се достига максимума им на събираемост, но пък Р е с 10% повече раждаемост от РГ...

2) Има ли смисъл от заграждане? С нещо помага ли на по-късен етап заградената?

 *scratch*
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #1 -: Януари 28, 2009, 20:35:43 »

Доколкото знам в номадите не може да се загради.Иначе попринцип заграждането помага.....
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #2 -: Януари 28, 2009, 20:36:49 »

с 4 провки играеш как точно ще се заградиш  Smiley Wink
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #3 -: Януари 28, 2009, 20:42:26 »

с 4 провки играеш как точно ще се заградиш  Smiley Wink
Опааааа... явно съм в междучасие...отивам в час  *crazy*

Цитат
- Максималният брой провинции, които един играч може да колонизира и да развива, е 4 заедно с главната(Провинция Cool.

Благодаря за уточнението И НА ДВАМАТА... Сега вече вдянах логиката с РГ  Grin
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 20:47:31 от AJAX » Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #4 -: Януари 28, 2009, 20:58:48 »

и каква е тя ....защото лично на мен много ми бяга  .... ако е така бих играл кат предишните ери с планини ..... лошото е че накрая остават празни откъм население
Активен

AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #5 -: Януари 28, 2009, 21:08:09 »

и каква е тя ....защото лично на мен много ми бяга  .... ако е така бих играл кат предишните ери с планини ..... лошото е че накрая остават празни откъм население

За да не стане препълване на Р, хората си взимат РГ, която пак им дава бонус в населението, но пък и бонус в някакъв добив. П и ПГ са си по-принцип ялови...

Тъй като втората ми е Р, съм се замислил за 3та и 4та... Трябва да се изчисли дали не е по-удачно 1ва и 2ра да са в бонус в населението (Р) а поне последната да е ПГ - прехвърляне от първите две на население в нея за повече ресурс...
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #6 -: Януари 28, 2009, 21:11:12 »

За да не стане препълване на Р, хората си взимат РГ, която пак им дава бонус в населението, но пък и бонус в някакъв добив. П и ПГ са си по-принцип ялови...

Тъй като втората ми е Р, съм се замислил за 3та и 4та... Трябва да се изчисли дали не е по-удачно 1ва и 2ра да са в бонус в населението (Р) а поне последната да е ПГ - прехвърляне от първите две на население в нея за повече ресурс...


няма да ти стига население за наемане камоли за прехвърляне миналата ера хората занулиха равнини от към население  *xxx*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 21:16:18 »


няма да ти стига население за наемане камоли за прехвърляне миналата ера хората занулиха равнини от към население  *xxx*

Така - значи все пак Р са си по-добре - по-бързо ще се възтанови населението от която и да е.... а и с тези пожари - ще са по-удачни, при пропуснати от пожарникарите...

Друг е въпроса - кои точно ще пропуснеш, за да се стигне до прехвърляне... но, като, че ли плюсовете и за третата ми да е Равнинна, са повечко...  *scratch*
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 21:40:54 »


няма да ти стига население за наемане камоли за прехвърляне миналата ера хората занулиха равнини от към население  *xxx*

Така е  Grin Grin Grin  Аз занулих 4 Равнини.
Активен
Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #9 -: Януари 28, 2009, 21:43:25 »

Водих и аз един разговор с Лейдито на тази тема .... тя ми обясни защо всички са се хвърлили на Рг заради дървото, но все пак си мисля че колкот повече паплач толкоз по добре .... затова заложих на чисти равнини и каквото сабя покаже Smiley
Активен
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #10 -: Януари 28, 2009, 22:07:25 »

В идеалният случаи:
Ако приемем, че една равнинно-гориста е с 10 000 население добиващо дърво, то тя ще произвежда на база 1000 * 25% = 1250 дърво  на час.
Една равнинна ще има 11 000 население(10% повече) там добива на дърво ще е 1100.

Ако бъдат опожарени тези две провинции на 20%
Равнинно-гориста 8000 население - добива на дърво ще е 800 * 25% = 1000 дърво на час
Равнинна 8800 население - добива на дърво ще 880 на час
Тук идва и момента обръщането на дървото в злато или в друг ресурс, при пазар от 5% комисионна пак равнинно-гористата ще има по-добър показател от към добив.
Разбира се това е показател само от към ресурс, провинциите имат още два показателя, прираст на население и защита.

Според мен една планинска провинция освен добра защита, с нищо не е по-добра от равнинно-гориста. Планинската има 30% по-малак прираст от равнинно-гористата и 40% по-малко от равнинната от което и добива там е по-малко. Тъй като миналата ера не достигаше население, според мен най добрият вариант е равнинно-гористата.

Това са мой сметки, разбира се може и да допускам някъде грешка.
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 22:11:57 от Fight » Активен

naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #11 -: Януари 28, 2009, 22:09:43 »

Водих и аз един разговор с Лейдито на тази тема .... тя ми обясни защо всички са се хвърлили на Рг заради дървото, но все пак си мисля че колкот повече паплач толкоз по добре .... затова заложих на чисти равнини и каквото сабя покаже Smiley
Номади = равнинно - гориста...това е според мен поне.....
Активен
Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #12 -: Януари 28, 2009, 22:12:05 »

Съгласявам се донякъде .... от гледна точка на ресурс .... но ако по някакъв начин го имам ресурса ще имам повече население, което води към по голяма армия ..... и с по голямата армия ще ми запали .......  Embarrassed

Това все пак си е мое мнение де .... всеки си избира собствена стратегия и това е най-сладкото на играта Wink
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #13 -: Януари 28, 2009, 22:14:21 »

Съгласявам се донякъде .... от гледна точка на ресурс .... но ако по някакъв начин го имам ресурса ще имам повече население, което води към по голяма армия ..... и с по голямата армия ще ми запали .......  Embarrassed

Това все пак си е мое мнение де .... всеки си избира собствена стратегия и това е най-сладкото на играта Wink

спокойно ще те запали  Grin
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #14 -: Януари 28, 2009, 22:14:35 »

С изключение на Файт всички, пропускате най-сериозното предимство на Равнинно-гористите .... пред чистите равнини .....  Grin
Но не е хубаво да се получава всичко на готово ...   *beer*  *beer* *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!