Imperia Online България  
Април 29, 2024, 10:29:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да водим война?  (Прочетена 10295 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #15 -: Януари 29, 2009, 03:18:51 »

- Войните са хубаво нещо но когато играеш с хора които знаят какво искат а не с ентусиасти  Wink
- За броя на играчите:  (5-10 ) колкото е по голям съюза толкова по е уязвим за мен
- Брой активни войни:   без значение колкото толкова  Smiley
- За стратегия според ситуацията: Харесваш си най удобният за теб противников играч и се започва с едно смятане ,картография армия , блок (ако има ) всеки трябва да поспива отвреме на време колкото и запален да е  Grin
- Действа се според ситуацията  гледаш какво прави противника и се решава на момента.
- И имайки честта да играя с КРО  ще се възползвам от неговите думи  когато не сте Онлайн никаква армия в крепостта  "Сейв ,сейв и пак сейв"  колкото и да ви е скъп армията е по скъпа.   Smiley
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #16 -: Януари 29, 2009, 10:04:52 »

- Войните са хубаво нещо но когато играеш с хора които знаят какво искат а не с ентусиасти  Wink
- За броя на играчите:  (5-10 ) колкото е по голям съюза толкова по е уязвим за мен
- Брой активни войни:   без значение колкото толкова  Smiley
- За стратегия според ситуацията: Харесваш си най удобният за теб противников играч и се започва с едно смятане ,картография армия , блок (ако има ) всеки трябва да поспива отвреме на време колкото и запален да е  Grin
- Действа се според ситуацията  гледаш какво прави противника и се решава на момента.
- И имайки честта да играя с КРО  ще се възползвам от неговите думи  когато не сте Онлайн никаква армия в крепостта  "Сейв ,сейв и пак сейв"  колкото и да ви е скъп армията е по скъпа.   Smiley
Предполага се,че за 7 дни все ще издебнеш някой да го удариш.А в блица пък без сейв е още по-лесно...
Активен
olgaru
Гост
« Отговор #17 -: Януари 29, 2009, 11:02:57 »

доста неща зависят от света,в който играеш - но едно нещо е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО наистина навсякъде - сейвчетата ....дори в блица Wink
 - още едно нещо върши доста работа понякога -  да имаш немобилизирани стрелци и коне в страничните провки...особено полезно при фалшивите сейвчета...
 
Предполага се,че за 7 дни все ще издебнеш някой да го удариш.
зависи при кой играеш *pardon* ....при Кро никога нямаш 7дни,защото след 7дни ще имаш още 77 войни на главата Grin
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #18 -: Януари 29, 2009, 14:11:17 »

доста неща зависят от света,в който играеш - но едно нещо е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО наистина навсякъде - сейвчетата ....дори в блица Wink
 - още едно нещо върши доста работа понякога -  да имаш немобилизирани стрелци и коне в страничните провки...особено полезно при фалшивите сейвчета...
 зависи при кой играеш *pardon* ....при Кро никога нямаш 7дни,защото след 7дни ще имаш още 77 войни на главата Grin

Ако си при Кро,или ако си срещу Кро???

Иначе в блица сейвчета трудничко...Миналата ера и зигзаг и другите си правеха сейвчета..влизаха 1 час след края им(защотото тогава им изтичаше блока),но армия нямаха.Та в блица сейв е невъзможен.Но пак зависи...
Миналата ера по време на войните правих 2-3 фалшиви преди да изляза в блок,и когато правя истинския сейв противника мисля,че отново парвя фалшив.Та и тази тактика действа добре срещу по-неопитни противници...
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #19 -: Януари 29, 2009, 15:29:50 »

Дам .. не съм съгласен особено с Кро .. войната се играе до последната минута.
А иначе тактиката във война се определя от няколко фактора, но най-важните са:
1. Моментното състояние на членовете в твоя съюз
2. Опитността и силата на противника
От тях можеш да определиш стратегията си, а те са общо взето 2 основни - защитна и напдателна.

Спечелил съм не една и две войни от опити на играчи да ми засекат армията .. даже нарочно съм оставял да не вдигам дълго време картите, белкем някой дойде.
Ти ми ела на засичане а аз да съм скрил 1/3-та елит +100-200к резерв... мале колко парички са това Smiley
Тръгваш на контра с 5-10 сек разлика само и единствено ако си сигурен че биеш .. по-интересното е дали можеш с 6 месеца практика да направиш контрата в световете без скоростен калк... много малко войници знаят как се смята.
Роги - ти разбра ли най-накрая как става, или още мислиш, че онези засичания на теб и на весето бяха "връзкарски" изпълнения Smiley
... само се бъзикам  *beer* Wink
Активен

enjoy the silece
gogoght
Гост
« Отговор #20 -: Януари 29, 2009, 16:02:39 »

еее попитах който трябва и ми дадоха формулката дето се смята по нея  Smiley. иначе явно за 6 месеца не съм научил кой знай какво, ма нали ви предизвиках вие да пишете Wink
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #21 -: Януари 29, 2009, 16:09:50 »

Дам .. не съм съгласен особено с Кро .. войната се играе до последната минута.
А иначе тактиката във война се определя от няколко фактора, но най-важните са:
1. Моментното състояние на членовете в твоя съюз
2. Опитността и силата на противника
От тях можеш да определиш стратегията си, а те са общо взето 2 основни - защитна и напдателна.

Спечелил съм не една и две войни от опити на играчи да ми засекат армията .. даже нарочно съм оставял да не вдигам дълго време картите, белкем някой дойде.
Ти ми ела на засичане а аз да съм скрил 1/3-та елит +100-200к резерв... мале колко парички са това Smiley
Тръгваш на контра с 5-10 сек разлика само и единствено ако си сигурен че биеш .. по-интересното е дали можеш с 6 месеца практика да направиш контрата в световете без скоростен калк... много малко войници знаят как се смята.
Роги - ти разбра ли най-накрая как става, или още мислиш, че онези засичания на теб и на весето бяха "връзкарски" изпълнения Smiley
... само се бъзикам  *beer* Wink

Извадил си ми отговора от контекста за войните ....  *pardon*
Войната се води до последната секунда ... но е по-лесно да защитаваш преднина в точките ... отколкото да гониш в резултата Wink А и това те предпазва от "геройските" постъпки 2 точки на + и целия противников съюз или в МОД или разпуснат  *hmm*

@Нафта .... ОЛЯ и РИОН са играли ЗА БЛАТОТО .... и Аз винаги ще съм им благодарен, че са били мои съюзници  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #22 -: Януари 29, 2009, 16:51:59 »

Извадил си ми отговора от контекста за войните ....  *pardon*
Войната се води до последната секунда ... но е по-лесно да защитаваш преднина в точките ... отколкото да гониш в резултата Wink А и това те предпазва от "геройските" постъпки 2 точки на + и целия противников съюз или в МОД или разпуснат  *hmm*

@Нафта .... ОЛЯ и РИОН са играли ЗА БЛАТОТО .... и Аз винаги ще съм им благодарен, че са били мои съюзници  *beer*
Имал си 77 войни  Grin Grin ... тва ме разби..
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #23 -: Януари 29, 2009, 16:55:22 »

Имал си 77 войни  Grin Grin ... тва ме разби..

Образно казано в ерата в която играха Оля и Рион в Блатото в свят 1 сме имали 65 войни Wink
В свят 2 май съм правил и повече на ера  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #24 -: Януари 29, 2009, 18:11:06 »

Дам .. не съм съгласен особено с Кро .. войната се играе до последната минута.
А иначе тактиката във война се определя от няколко фактора, но най-важните са:
1. Моментното състояние на членовете в твоя съюз
2. Опитността и силата на противника
От тях можеш да определиш стратегията си, а те са общо взето 2 основни - защитна и напдателна.

Спечелил съм не една и две войни от опити на играчи да ми засекат армията .. даже нарочно съм оставял да не вдигам дълго време картите, белкем някой дойде.
Ти ми ела на засичане а аз да съм скрил 1/3-та елит +100-200к резерв... мале колко парички са това Smiley
Тръгваш на контра с 5-10 сек разлика само и единствено ако си сигурен че биеш .. по-интересното е дали можеш с 6 месеца практика да направиш контрата в световете без скоростен калк... много малко войници знаят как се смята.
Роги - ти разбра ли най-накрая как става, или още мислиш, че онези засичания на теб и на весето бяха "връзкарски" изпълнения Smiley
... само се бъзикам  *beer* Wink
Grin Grin Grin  *beer* аз го разбрах "пиниза" и даже пернах така 2 пъти, сега съм още в дълъг свят и може пак да се пробвам, но вашите си бяха връзкарски.... даже научих колко евра е бил рушвета  Grin Grin (и аз се бъзикам, единия го хванах на 4 секунди, не можа да мръдне)
Иначе става засичане ако имаш цял ден време (цяла нощ) и си близко до вражески играч, който се крие в поход - по броя на битките по касите, но това означава през 1 минута да го гледаш... уморително е, освен ако не си пълен безделник и няма какво друго да правиш, но става и така - също изпробвано, малкото бижу qdren може доста да разкаже  *hahaha*
Нелошо правило е през войната да си смениш картографията... не е кой знае какво, но е стъпка в добра насока.
Друг прийом е още първите часове до ден, да изтресете най-слабия враг навсякъде на пожар и грабеж. И след това със следващия и въобще до които може да се докопате. Хем взимаш ценни точки, хем гледката на "попиляната" вражеска империя/империй топли сърцата на твоите съюзници. И по-важното, така се изнервят противниците и повечето се впускат в необмислени атаки, от които всеки по-добър може да се възползва. Или както казах преди - каквито точки вземеш в началото са жив кяр!
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 18:13:33 от Rogi » Активен

gogoght
Гост
« Отговор #25 -: Януари 29, 2009, 18:37:19 »

Разбирам ви, но моля ви без персонални забележки и спам, че ще преместят темата и много като мен, дето тепърва почват няма да имат информация от извора.
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #26 -: Януари 29, 2009, 19:21:38 »

Нкой не ти спами темата братле. Във всеки пост има нещо ценно, от което можеш да се поучиш.
Прочети ги пак и ако не можеш да отсееш от плявата си е само твой проблем.

Няма универсална формула за победата. Всичко е интерпретация и нагаждане към конкретната ситуация.
За сега само запомняй и препрочитай форума и всичко писано по темата. Като му дойде времето избери и прилагай най-подходящото за случая.
Активен

enjoy the silece
gogoght
Гост
« Отговор #27 -: Януари 29, 2009, 19:31:54 »

Нкой не ти спами темата братле. Във всеки пост има нещо ценно, от което можеш да се поучиш.
Прочети ги пак и ако не можеш да отсееш от плявата си е само твой проблем.

Няма универсална формула за победата. Всичко е интерпретация и нагаждане към конкретната ситуация.
За сега само запомняй и препрочитай форума и всичко писано по темата. Като му дойде времето избери и прилагай най-подходящото за случая.

*ok* *ok* *ok*
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #28 -: Януари 29, 2009, 19:49:51 »

Нкой не ти спами темата братле. Във всеки пост има нещо ценно, от което можеш да се поучиш.
Прочети ги пак и ако не можеш да отсееш от плявата си е само твой проблем.

Няма универсална формула за победата. Всичко е интерпретация и нагаждане към конкретната ситуация.
За сега само запомняй и препрочитай форума и всичко писано по темата. Като му дойде времето избери и прилагай най-подходящото за случая.

Абсолютно всичко зависи най-вече от армиите на 2-та съюза и сръчноста на членовете от съюзите.
Примерно днес в 38 съюза на Билко ни обяви война(слава обгу,че той е в мод) и ще бъде много трудно,защото те имат над 10 члена над 1кк точки,а ние едва 2-ма,но при добра стратегия може да пожънем успех..
Активен
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #29 -: Януари 30, 2009, 01:04:00 »

Без никакви претенции...
Правейки равносметка на последната ера в свят 1, бих добавил:

- шансовете ви за съюзната класация, са правопропорционални на желанието/възможностите ви да си опазите съюза си
а. жив
б. цял

- войните със слабаци и балами, ви изстрелват в класацията.
- много войни - малко точки
Активен

Qui audet adipiscitur
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!