Imperia Online България  
Април 29, 2024, 03:14:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да водим война?  (Прочетена 10293 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gogoght
Гост
« -: Януари 22, 2009, 13:09:54 »

След 6 месеца игра в бг3 горе-долу добих представа как трябва да се провежда една война.
Първото условие е съюзът да е с по-малко 20 члена, като говорим за правила версия 4, за класическия незнам колко може би до 10. Причината за бройката е ясен  - винаги има поне по 3-4 "заспали" играчи.
Второ.При обявяване на войната всички членове на противника трябва да се шпионират и да се види от кой ще се бяга, кой ще се хваща на контра,  и кой ще се атакува директно.
Трето: Всички членове на съюза вписват в съюзните бележки разстоянията до противника.
Четвърто: Ако някой от членовете има по-силна армия от противника първите два дена може да се поразходи да види фортификацията на по-силните играчи на противника. Другите бягат. Остават по един-двама дежурни генерали или съветници да дежурят и да прослухтяват кога се прибират армиите на противника, които са атакували играч от съюза ви.При над 1500 разстояние точност 2 мин е достатъчна да се разбере картографията на играча.
Пето: Ако атакуваните не са били он , като се логнат постват точния час, минута и секунда на битката.Така вече ще знаете крепостите , армиите и картографията на противника от тук вече започва истинската игра. Остават на дежурство по двама играчи другите като ги няма си пускат сейф на воиските. Двамата трябва да имат хубави армии и да не са пускали атаки към противника, ако при него има играч, който може да и влезе. Почва се дебненето на контра, има калкулатори за картографията. Но най-добре е да се намери някакъв играч на същото разстояние като този, на който ще се пуска контра и се пуска атака с 1000 стрелци и 1 трабант за крепостна или 1000 фаланги за полева. Вече знаете с точност до 2 сек пътя си до него. Ако има ваши съюзници със същата карта като противника и те правят същото за да се знае колко време противника пътува до вас със същата точност +-2сек, зависи от опресняването на браузера. Има сървърно време на видимо място на прозореца така че смятате в колко часа, колко минути и колко секунди трябва де се пусне атаката.
За шесто седмо и осмо чакам допълнения  Smiley
При 2-5сек пристигане на вашата армия след противниковата е почти невъзможно да се избяга.
Успех на всички.
П.П. Може и някой да ми се посмее, но е ли по-добре да ме поправи където греша. Нека всички разберат истинската красота на тази игра.
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 14:25:15 от gogoght » Активен
peshko1
PhantomLord
Капитан
****

Karma: +247/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 341



Профил
« Отговор #1 -: Януари 22, 2009, 16:23:15 »

добре си го написал харесва ми , но теорията с практиката няма нищо общо Smiley които го може го може които не го може го преподава така се говори в моя ВУЗ
Активен

Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #2 -: Януари 22, 2009, 22:00:08 »

След 6 месеца игра в бг3 горе-долу добих представа как трябва да се провежда една война.
Първото условие е съюзът да е с по-малко 20 члена, като говорим за правила версия 4, за класическия незнам колко може би до 10. Причината за бройката е ясен  - винаги има поне по 3-4 "заспали" играчи.
Второ.При обявяване на войната всички членове на противника трябва да се шпионират и да се види от кой ще се бяга, кой ще се хваща на контра,  и кой ще се атакува директно.
Трето: Всички членове на съюза вписват в съюзните бележки разстоянията до противника.
Четвърто: Ако някой от членовете има по-силна армия от противника първите два дена може да се поразходи да види фортификацията на по-силните играчи на противника. Другите бягат. Остават по един-двама дежурни генерали или съветници да дежурят и да прослухтяват кога се прибират армиите на противника, които са атакували играч от съюза ви.При над 1500 разстояние точност 2 мин е достатъчна да се разбере картографията на играча.
Пето: Ако атакуваните не са били он , като се логнат постват точния час, минута и секунда на битката.Така вече ще знаете крепостите , армиите и картографията на противника от тук вече започва истинската игра. Остават на дежурство по двама играчи другите като ги няма си пускат сейф на воиските. Двамата трябва да имат хубави армии и да не са пускали атаки към противника, ако при него има играч, който може да и влезе. Почва се дебненето на контра, има калкулатори за картографията. Но най-добре е да се намери някакъв играч на същото разстояние като този, на който ще се пуска контра и се пуска атака с 1000 стрелци и 1 трабант за крепостна или 1000 фаланги за полева. Вече знаете с точност до 2 сек пътя си до него. Ако има ваши съюзници със същата карта като противника и те правят същото за да се знае колко време противника пътува до вас със същата точност +-2сек, зависи от опресняването на браузера. Има сървърно време на видимо място на прозореца така че смятате в колко часа, колко минути и колко секунди трябва де се пусне атаката.
За шесто седмо и осмо чакам допълнения  Smiley
При 2-5сек пристигане на вашата армия след противниковата е почти невъзможно да се избяга.
Успех на всички.
П.П. Може и някой да ми се посмее, но е ли по-добре да ме поправи където греша. Нека всички разберат истинската красота на тази игра.


Аз май имам проведена някоя и друга война ....  *scratch* Мисля, че са над 300 вече  *scratch*

Това, което си описал изглежда логично .... но само изглежда ....
За да се приложи на практика .... би срещнало доста проблеми ...

Първо, не си прав за броя играчи в Класическите светове ....
В зависимост от определената стратегия и цел на съюза .... най-ефектични могат да са както 5 играча на относително равен брой точки ...
Така и 12-13 играча в целия игрови диапазон ...
Над 15 бройки обаче наистина лидера става леко  *xxx*

Това със записаните растояния, картографии, фортификациии и др. ... Веднага казвам ДА ... ако ще водиш една война
Ако имаш 5-6 активни войни с противници които съюзи с по 5-20 члена в съюз ..... бих казал, че голямо писане ще пада ...  и няма да има кой да го чете Smiley Освен това, всеки играч търпи развитие .... а и да не говорим, че при защитна битка не влияе само Фортификацията Smiley

Пускането на контра ... е добра стратегия, но не можеш да очакваш целия съюз да е нон стоп на линия ...
така, че контрата се прави в момента на самата атака .... и не е необходимо, чак толкова да се прецира предварително .... един опитен играч, може да се ориентира за 3-4 минути, дали може да стигне до определн противник и какви максимални поражения може да му нанесе Smiley

При война .... да чакаш 2 дена за да разбереш, кой ...как и къде да го атакуваш  *hmm* Войната е 7-ем дни ... в първите часове, е най-доброто решение да се "вземе" войната .... особено ако ще те чакат още 5 тази седмица Wink По точките на един играч и икономиката му, можеш да се ориентираш какви проучвания има ... говоря за масовия случай а не за специално изкривени в рзвитието играчи  *pardon*

Виж за шпионажа съм съгласен ... колкото повече  .. толкова повече Wink

Има много други, неща които правят един съюз успешен .... и то не само в една война .... а за цялата ера  *beer*

Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #3 -: Януари 22, 2009, 22:40:08 »

то това което пише приятеля е по скоро само за версия 4  Lips Sealed

там докато налучкаш съюзни и сега гилдии ще е весело  Grin Grin Grin Grin
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #4 -: Януари 22, 2009, 23:47:02 »

Хм! И пак хм...
Не искам в никакъв случай да се правя на разбирач, НО... май стария алигатор (не го знам стар ли е  Smiley ) е ПО-прав! Иначе първия пост е плод на известни наблюдения и рано създадени навици, но както би казал Оважаемия Отон - малко се разминава с практиката (и стратегията) на.... ще ги нарека "рутинирани" войници. Има добри играчи дето завършват ерата на първо място по нетни точки без нито един войник!!! Факт. Така че войник и добър играч е нещо дето се различава малко. Така че ще помоля автора да ревизира леко темата и ако не го мързи да отсее всяко положително, разбирай го позитивно, мнение по нея и наистина да направи едно "лекинко" помагало за войни, което да послужи на не-"рутинирани" играчи! Такова наистина липсва, въпреки безбройните теми и темички, които отразяват моментното емоционално състояние на участниците във форума, съответстващи на току що проведена война, обилно изпъстрени с псувни  Grin, закани и друга пропаганда, но не даващи конкретни указания, за това КАК, би било добре да се проведе една война. Ясно е, че всяка война има своите специфики и едва ли може да се изработи общ наръчник, извън този написан от г-н Крум. Да не говорим, че в конкретния случай се промъква една порочна ( но неизбежна ) практика, наречена "наглеждане", нещо което по принцип е ЗАБРАНЕНО! Но война (истинска, нищо общо няма с любимите на nikodim легендарни битки със съюзи-касички) без наглеждане, досега... ПОЧТИ не е печелена. И въпреки това акцента не е в наглеждането. За да не ставам излишно голословен, ще подкрепя изказването си в подкрепа на автора със следната критика:
"...Пето: Ако атакуваните не са били он , като се логнат постват точния час, минута и секунда на битката.Така вече ще знаете крепостите , армиите и картографията на противника от тук вече започва истинската игра."
Точно нивото крепост на враговете едва ли ще се узнаят от битките на нападнатите твои съюзници, виж за военната медицина и евентуално проучване Атака-меле на противника може и да се разбере нещо  *freak*
И още нещо: дето пише добрия Крокодил, каквото прилапаш първите часове (дни) от войната си е жив кяр!  Smiley По-лесно да удържаш точки, отколкото да гониш, това говори твърде скромната ми практика!
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 00:57:21 от Rogi » Активен

AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #5 -: Януари 23, 2009, 00:39:33 »

В една друга тема го постнах - при война - очаквай неочакваното...  Grin

А и всеки знае, че войната не свършва с нейния край  Grin... май  Grin
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
gogoght
Гост
« Отговор #6 -: Януари 23, 2009, 10:20:00 »

Целта на темата да се провокират играчите с опит да пишат, естествено че сън се изказал с твърде много ако-та, а има и грешни твърдения
Активен
gogoght
Гост
« Отговор #7 -: Януари 23, 2009, 11:20:52 »


Аз май имам проведена някоя и друга война ....  *scratch* Мисля, че са над 300 вече  *scratch*

Това, което си описал изглежда логично .... но само изглежда ....
За да се приложи на практика .... би срещнало доста проблеми ...

Първо, не си прав за броя играчи в Класическите светове ....
В зависимост от определената стратегия и цел на съюза .... най-ефектични могат да са както 5 играча на относително равен брой точки ...
Така и 12-13 играча в целия игрови диапазон ...
Над 15 бройки обаче наистина лидера става леко  *xxx*

Това със записаните растояния, картографии, фортификациии и др. ... Веднага казвам ДА ... ако ще водиш една война
Ако имаш 5-6 активни войни с противници които съюзи с по 5-20 члена в съюз ..... бих казал, че голямо писане ще пада ...  и няма да има кой да го чете Smiley Освен това, всеки играч търпи развитие .... а и да не говорим, че при защитна битка не влияе само Фортификацията Smiley

Пускането на контра ... е добра стратегия, но не можеш да очакваш целия съюз да е нон стоп на линия ...
така, че контрата се прави в момента на самата атака .... и не е необходимо, чак толкова да се прецира предварително .... един опитен играч, може да се ориентира за 3-4 минути, дали може да стигне до определн противник и какви максимални поражения може да му нанесе Smiley

При война .... да чакаш 2 дена за да разбереш, кой ...как и къде да го атакуваш  *hmm* Войната е 7-ем дни ... в първите часове, е най-доброто решение да се "вземе" войната .... особено ако ще те чакат още 5 тази седмица Wink По точките на един играч и икономиката му, можеш да се ориентираш какви проучвания има ... говоря за масовия случай а не за специално изкривени в рзвитието играчи  *pardon*

Виж за шпионажа съм съгласен ... колкото повече  .. толкова повече Wink

Има много други, неща които правят един съюз успешен .... и то не само в една война .... а за цялата ера  *beer*


За броя на играчите в класическите светове незнам, там сега за първи път почвам да играя от 2 години.
За тези многото неща дето съм писал,че трябва да свърши съюза, си струват само ако водиш война със силен противник. Шараните са си шарани, не е нужно да ги надценяваш.
А за контрите е нужно някой от другите да направи грешка и да пусне дълга атака към далечен противник и да имате играч,който е доста по близко до него и да го хване.
Мисля , че си видял достатъчно през тези 300 войни, дето си ги водил и си разбрал, че това е единствения начин да хванеш армията на някой много добър играч.
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #8 -: Януари 23, 2009, 11:54:53 »

За броя на играчите в класическите светове незнам, там сега за първи път почвам да играя от 2 години.
За тези многото неща дето съм писал,че трябва да свърши съюза, си струват само ако водиш война със силен противник. Шараните са си шарани, не е нужно да ги надценяваш.
А за контрите е нужно някой от другите да направи грешка и да пусне дълга атака към далечен противник и да имате играч,който е доста по близко до него и да го хване.
Мисля , че си видял достатъчно през тези 300 войни, дето си ги водил и си разбрал, че това е единствения начин да хванеш армията на някой много добър играч.

Това е един от начините ... но не е единствения ....

Но не ми се спори ... Казах ти моето мнение ...
А и Аз по принцип коментирам класическите светове .... това 24 часово присъствие  и "дежурни" играчи ...  *hmm*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
gogoght
Гост
« Отговор #9 -: Януари 23, 2009, 12:20:13 »

Айде ся - не ти се спори Wink Wink Wink
Не искаш да издаваш тънки моменти  Smiley Smiley Smiley
Активен
Rogi
Капитан
****

Karma: +178/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 378


Профил
« Отговор #10 -: Януари 23, 2009, 13:33:05 »

Не знаех, че "играещ в Империя онлайн" е занаят/професия/работа!?  Grin
Кога ще почнат да ни превеждат от фирмата поне социални осигуровки за часовете он?  *freak*
Активен

rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #11 -: Януари 23, 2009, 13:36:13 »

Не знаех, че "играещ в Империя онлайн" е занаят/професия/работа!?  Grin
Кога ще почнат да ни превеждат от фирмата поне социални осигуровки за часовете он?  *freak*

недей че ще трябва да се пенсионирам и тогава освен да съм на линия не се сещам какво ще правя  Wink *freak* *freak* *freak* *freak*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
TranchoV
Редник
*

Karma: +5/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 49


Профил
« Отговор #12 -: Януари 26, 2009, 12:55:23 »

Хммм доста работи има ама аз да ви кажа война с война не си приличат а и ще е смешно да кажеш че си приличат.

Ако един играч има 500к войска а ти 200к както и да го мислиш и да струваш едва ли ще можеш да го разбиеш и в защита да не говорим за нападение Smiley А моя скомен опит мога да кажа че един малък съюз от 5-6 човека е доста по добре от колкото 10-15 човека Защото както се казва в първи пост има "ЗАСПАЛИ ИГРАЧИ" но пък и без тях не може Smiley затова всичко се действа на момента и лидера е този който трябва да избере правилната стратегия. Но понякога какво и да правиш и да си с по-голяма армия пак не можеш да спечелиш войната защото другите ще ти бягат а ти ще ги гониш Smiley
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #13 -: Януари 26, 2009, 13:02:09 »

Хммм доста работи има ама аз да ви кажа война с война не си приличат а и ще е смешно да кажеш че си приличат.

Ако един играч има 500к войска а ти 200к както и да го мислиш и да струваш едва ли ще можеш да го разбиеш и в защита да не говорим за нападение Smiley А моя скомен опит мога да кажа че един малък съюз от 5-6 човека е доста по добре от колкото 10-15 човека Защото както се казва в първи пост има "ЗАСПАЛИ ИГРАЧИ" но пък и без тях не може Smiley затова всичко се действа на момента и лидера е този който трябва да избере правилната стратегия. Но понякога какво и да правиш и да си с по-голяма армия пак не можеш да спечелиш войната защото другите ще ти бягат а ти ще ги гониш Smiley
Повярвай можеш да спреш играч с 200К войска в защите,но зависи от много неща  Wink .
Активен
EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #14 -: Януари 26, 2009, 14:14:19 »

Повярвай можеш да спреш играч с 200К войска в защите,но зависи от много неща  Wink .
Не -не можеш да го спреш ако е добър играч-той е сметнал всичко преди да тръгне към теб ,вероятно има и по-високи проучвания или поне равни на твоите!!!Не можеш да го спреш но понякога можеш да вземеш от него малко точки за войната в полза на твоя съюз!!!А ако не е добър играч то просто не може да му се случи да има 500 к. армия когато ти имаш 200 к.-поне не и в света в който играеме с TRANCHOV!!!
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!