Imperia Online България  
Април 18, 2024, 17:30:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Петиция против строежа на Международен Ислямски Център  (Прочетена 22736 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2009, 03:57:08 »

Малко вероятно е да се случи. Исляма е много по-толерантна религия.
Като е толерантна ...опитай се да построиш християнски храм в Техеран....после ми дай честен резултат от процеса
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2009, 09:25:57 »

Ти изобщо наясно ли си с проблема та се обаждаш...като не разбираш нещо защо не си мълчиш
Ти си викай там по стадиоините.
Активен
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2009, 12:20:13 »

Като е толерантна ...опитай се да построиш християнски храм в Техеран....после ми дай честен резултат от процеса
В Сирия, става ли?  ;D Виж постнал съм 2 линка в другата тема.
Активен

Qui audet adipiscitur
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2009, 12:51:07 »

В Сирия, става ли?  ;D Виж постнал съм 2 линка в другата тема.
Броят на християните в Сирия е много по голям от броя на мюсюлманите в България,и въпреки това броят на Християнските храмове е в пъти по-малък от джамиите тук.
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2009, 12:53:11 »

Ти си викай там по стадиоините.
Освен да си "викам по стадионите" отделям достатъчно време да попрочета известно количество литература по проблема,което видимо ти не правиш
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2009, 12:55:37 »

Дай линк към таз литература - и само да не ми изкочи Моята Борба
Активен
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2009, 13:13:32 »

Броят на християните в Сирия е много по голям от броя на мюсюлманите в България,и въпреки това броят на Християнските храмове е в пъти по-малък от джамиите тук.
*freak* това откъде? от НСИ ли го изкопа?
Всъщност, броя на християните в Сирия, е по-голям от броя на християните в България.
А за броя на храмовете, просто не си прав.
Активен

Qui audet adipiscitur
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2009, 13:18:16 »

Дай линк към таз литература - и само да не ми изкочи Моята Борба
Литература има колкото искаш,ако имаш желание ще намериш .....проблема с ислямизацията на част от Балканите е много тънък улавя се трудно и се пише за него от години ,още много преди 10.11.1989г. и то от независими източници.Когато решиш да говориш за толерантност,да изказваш пацифистки намерения,и да влагаш демократичен разсъдък..отдели достатъчно време да помислиш дали зад онова което се вижда и е вярно по принцип не се крие някакво друго намерение ,за което подобно твое отношение ,а и на много други ,създават почва.
Активен

jorometala
Капитан
****

Karma: +126/-356
Неактивен Неактивен

Публикации: 392


АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПОБЕДИШ ЧЕСТНО, РЕВИ НА АДМИНА


Профил
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2009, 13:29:43 »

какво му отваряш очите.

едно време учихме за тутско иго, сега обясняваме на дацата ни че имало турско присъствие по нашите земи. утре и ние няма да знаем къде сме



погледни в гугъл еарт, имената на доста градове и села в България са дадени с турските им имена.
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2009, 13:59:48 »

Жалко,че Българи говорят и пишат всичко това.....ей така просто да има какво да кажат,да са по различни ....когато някой седне и напише лично сътворено от неговата глава нещо ,което да ме убеди,че подобни действия от страна на държава ,организации,хора ..помагат и укрепват в дългосрочен аспект една по стабилна България,а не създават почва за други бъдещи прояви...тогава и аз ще изтрия от главата си параноята наречена "ислямизация и сепаратизъм"
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2009, 14:20:43 »

Литература има колкото искаш,ако имаш желание ще намериш .....проблема с ислямизацията на част от Балканите е много тънък улавя се трудно и се пише за него от години ,още много преди 10.11.1989г. и то от независими източници.Когато решиш да говориш за толерантност,да изказваш пацифистки намерения,и да влагаш демократичен разсъдък..отдели достатъчно време да помислиш дали зад онова което се вижда и е вярно по принцип не се крие някакво друго намерение ,за което подобно твое отношение ,а и на много други ,създават почва.
Не знам как да се обръщам към теб с млади господине или с господине. Няма нищо тънко за улавяне. За ислямизацията в България и дума не може да става. Истината е далеч по проста. България за последните 100 години няма политика относно българите мохамедани. Като четеш толкова достоверни независими източници попрочети и публицистиката на Хайтов- той не е писал само разкази и по темата за гроба на Левски. Един етнос можеш да го претопиш по два начина - силово или културно-икономически. Казвам етнос, а не хора от друго вероизповедание, защото явно ти не правиш разлика. В момента българи християни и българи мохамедани проблеми еди с друг нямат, а двете групи имат проблем с 10-тината политици оглавяващи една българска партия, създадена от ДС, която ни изненада с това, че не БСП олицетвори олигархията в България, както всички очаквахме, а самата тя. По този сценарий от години се опитва да се насади верска омраза в българсккото общество за политически, а не религиозни цели. Ще продължа да изповядвам пацифистките си убеждения по простата причина,  че според мен  единствения начин да се спрат тези задявки с  друговерците е културно-икономическото претопяване и създаване на национални ценности.
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 14:38:14 от gogoght » Активен
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2009, 14:52:01 »

Гърция първа вижда и разработва в перспектива ,възможния проблем и осъществя смяна на имената на всички граждани намиращи се постоянно на нейна територия в следвоенния период,като за мюсюлманското население това става на 100%,докато за някои други етноси се допуска известно изключение.Русия обаче ,за да не изпада в деликатни проблеми,не подкрепя подобно начинание в районите с нова политическа структура след 2-рата световна война,първо поради следвоенната разруха ,която цари из огромна част изобщо на целия държавен организъм,второ заради трудната си по същество федеративна структура,в която участват не малко ислямски държави,територии,етноси.Ролята на Русия тук е огромна,защото ние попаднали вече под нейно влияние ,изцяло и безприкословно провеждаме нейната политиката ,и нямаме собствена държавническа линия по нито един важен въпрос .Въпреки това обаче ,веднага след събитията в Прага през 1968г,българското партийно ръководство заедно с органите по сигурността ,използвайки големия световен отзвук по потушаването на чешките протести и разбира се насоченото внимание натам ,започва едно мероприятие по унифицирането на райони със смесено население .Мероприятията се извършват най-вече в Средни и Западни Родопи ,където гъстотата на заселеност е слаба ,жителите са третирани като "помохамеданчени",каквито всъщност наистина са.Всичко протича мирно и нормално ,Руската компартия не взима отношение по въпроса ,което кара Българската тогава власт да опита подобно мероприятие в периода 1973-1974г като този път опипва настроенията и възможностите за по мащабна операция и в Българското Лудогорие.След това в периода до 1984 г не спира макар и не в такива големи параметри ,действия по "изкореняване корените на исляма "....бутане на джамии в малките села ,игнориране на кандидати за постове на хора от турски произход ,на ниски и средни окръжни управленски нива.Големия проблем за нас през годините се оказа това,че Русия гледаше на проблема с малцинствата при нас чисто конюктурно.В периодите когато тя имаше спорове по различни политически въпроси със САЩ ,за региона и за неговото развитие ,разрешаваше на Българските власти да действат както намерят за добре по този въпрос и обратно.Kрайни елементи действащи на наша територия се финансират основно от Саудитска Арабия,Египет,Алжир.Стигна се дотам ,че с пари от тези организации се построиха не по една ,а по две джамии в села в Родопите,и то което ме озадачи последния път когато бях из региона ...2 джамии има в села с по 50 жители.Позволи се построяването на паметник на турския поробител на връх Свобода,нещо което няма аналог изобщо никъде.Мюсюлманското население по произход и генетика е една много инертна маса ,лесноповлиявана от всякакви социални картини,които му се предоставят.Гнездата на радикалния ислям съществуват именно по такива места,където вида на 2 минарета и безброй еднотипни и бедняшки къщи,карат малкото цигане да приема света в който живее ето такъв какъвто го вижда и ,всякакъв друг става опасен и неприемлив за него.По същия начин се случва обратното...млад човек изваден от тази среда ,много лесно започва да се цивилизова и да приема социалния вид ,който ние сме свикнали да виждаме...Всеки има приятели или колеги ,от Турски произход,които вкорененни в големия град ,с поведението си ,с отношението си към света са на огромно разстояние от това което ние имаме като представа,тези хора едва ли представляват някаква опасност,но другите.....Най-добрата и хранителна почва ,за исляма е бедността и необразоваността.Докато Българската държава продължава да съществува в този си формат ,ислямизацията и циганизацията ще тече дори в темпове ,които ние трудно бихме си представили.България е слаба и зависима държава.Въпреки членството си в Европейския съюз ,ние не срещаме подкрепа по въпроса от нито един негов член,а сме зависими от американската проарабска политика в региона поне докато свърши петрола..после ако все още ни има ще видим!....С години може да се пише по този проблем...
Активен

kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #27 -: Февруари 03, 2009, 14:58:25 »

да права си но аз мисля че жамиите и тем подобни религиозни храмове трябва да бадат ограничени до някаква степен според броя на населението което изповядва чужди религии,а това което се слу4ва в момента според мен е потапкване на ценостната система на българия Undecided

Ако в ценностната система на България е турпимостта към другите религии , чудя се с какво джаммите я потъпкват?
Въпросът е как българинът иска да покаже своята религиозност - с поддържане и благоутрояване на своите черкви или като отрича правото на другите да си строят молитвени домове, докато неговите собствени строят занемарени....
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #28 -: Февруари 03, 2009, 15:09:39 »

нещо правописните ти грешки са в повечеко, но ти е простено.


ами то така се почва, днес новини, утре джамия, вдругиден сарай,мандат, модата лятото бе потури.......
вече и аз си задавам въпроса в америка всички ли са рязани след като това са  силно коментирани теми на  сериали като  "секса и градът" и на "кръцни срежи"

 и аз работя с турци.. но всеки знае фразата "или си с нас, или си против нас" или  "казаха отгоре"


Не разбрах какво общо има обрязването на американците с темата....
А за онова за "нас" и "против нас" си важи от нас българите - докато гледаме на мохамеданите в България като "не от нас" ще ги принуждаваме да се капсуловат все по- силно. И нека ти напомня, че са от Матея 12:30 Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява. Това са думи Христос
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2009, 15:19:20 »

Броят на християните в Сирия е много по голям от броя на мюсюлманите в България,и въпреки това броят на Християнските храмове е в пъти по-малък от джамиите тук.

Брях, че експерт се извъди. Християните в Сирия са около 10% от населението.
Погледни това:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/1313724.stm

или това:

http://www.sacred-destinations.com/syria/sacred-sites.htm

или това:
http://www.hackwriters.com/syria1.htm


Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!