Imperia Online България  
Април 19, 2024, 00:32:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 2 предложения: 1)Свързано с осмисляне на съюзите;2)Уведомяване с СМС при нападен  (Прочетена 9850 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dlshv
ShaDowCHE
Капитан
****

Karma: +48/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 343



Профил
« Отговор #15 -: Януари 19, 2009, 18:14:38 »

Значи при теб има тръпка да нападаш слаб и безащитен играч. А при мен знаеш ли как е? Ще ти отговоря с пример - сещам се за едно от първите сериозни нападения срещу мен, имах щастието да разбера 1 час преди да ме атакуват и няма да ти кажа , колко развълнуван бях до момента в който се състоя битката.Толкова развълнуван, че даже се пошегувах с жена си, че ако тя тръгне да ражда едва ли щях се развълнувам толкова  Grin Grin Grin. То не бяха тогава придвижвания на армиите от провинциите, транспортирване на ресурси от и към провинциите, мобилизиране на войници ако има такива. 1 час аз се приготвях за битката, за да мога да го посрещна подобаващо противника, до последните секунди аз все правех по нещо и през цялото време се вълнувах.И накрая няма да ви кажа колко гот ми стана като видах че съм победил с мнооого малко, но победил. А иначе какво - влизам в играта, виждам че някой или няколко са ме нападнали, аз хабер си нямам и всичкото това го приемам като някаква статистика, без капка вълнение - дори и при победа.
И нещо неправилно си ме разбрал - не съм против съюзите, даже напротив, но нека съюза да е това което е, ти сам си казал - да си помагат.


Май няма да разбереш какво искам да ти кажа...виж сега...всеки има право да атакува по-слаби играчи...като даден играч се е развивал по-добре от друг и какво...няма право да го атакува ли...и кого да атакува тогава...по-силния ли...да се разбие в него...ти предлагаш всеки играч да е потготвен и да няма сериозни битки...щото защитника винаги ще избяга ако е потготвен...играта ще стане крайно скучна...а и смисала в това по-силен да те разбие е, после да можеш да се възтановиш...помисли си...ако винаги си потготвен каква ще е играта...а моя отговор за съюзите беше по отношение на това, което каза...че нямало смисъл от тях...
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #16 -: Януари 19, 2009, 18:50:45 »

МИШЛЕТАТА .... понякога ми се иска да да използвам препоръката на ДИВАНЕТО и да не се занимавам с такива като теб ...

Но Аз съм възпитан човек и ще се опитам да ти обясня, макар че като виждам какви ги "твориш" ми е пределно ясно, че не играеш играта отдавна и нямаш на идея какво точно представлява .....


1. Обединяване на армиите на защитаващите се и атакуващите членове на съюз .....

Ако си беше направил труда да погледнеш, щеше да видиш че опитните съюзи в голямата си част са от равностойни играчи с приблизително еднакви точки и армии ... след като един играч може да те изнесе ... какъв е проблема 5 игрча които могат да инесат всеки от Вас по отделно да Ви изнесат на куп Huh?
Какво ще се случи ако те атакува играч в твоя обхват с 40 К елитна армия и го подкрепи съюзника му на 400 К точки с 400-500 К ел.армия ...  колко човечета трябва да се съберете за да защитите такава атака Huh?
И какво ще пречи на мултиакаунтърите, кото сега имат известни проблеми да си кординират камикадзетата и атакуващите армии (макар и минимални) да си развиват по 10 асса .. които да вкарват в съюз специално за да УБЯТ неудобен противник Huh?

Защо не се опиташ да постигнеш нещо сам в тази игра вместо да се надяваш постоянно някой да ти пази седалишните части ? като ти предостави армията си .....

2. Да се защитиш от постоянните атаки ... ама точно това е голяма част от умението в тази игра ...
Това я прави интересна ... и вълнуваща .... Ти си направил една защита и се е покачил адреналина ... О.К. .... но то трябва да седнеш да помислиш как да се защитиш от атаки когато не си ОН .... а не да търсиш лесното да те уведомяват постоянно  *hmm*

Казах ти го веднъж, но ти явно не си схванал :  НА ДОБЪР ИГРАЧ НЯМА ДА ХВАНЕШ АРМИЯТА И В МОМЕНТА !!!!  А ако се направи и УВЕДОМЯВАНЕ ... Аз поне няма и да се опитам ... ще е безмислено дори и на посредствените играчи и на начинаещите такива ....
А като няма хващане на армии ... няма да има и битки ...
Ще се бият каси, ще се правят нетни точки (фермертване) и ще се правят уговорени битки в края на ерата ....


ТИ ЯВНО НЕ СХВАНА от толкова изказани МНЕНИЯ, че това което предлагаш ПРОТИВОРЕЧИ ИЗЦЯЛО НА ДУХА и на СЪЩНОСТТА НА ИГРАТА !!!!

Ако, чак толкова не ти харесва тази - напиши си собствена или си намери своята игра ...


Но преди да промениш нещо ...вземи го опознай !
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
the_knight
Гост
« Отговор #17 -: Януари 19, 2009, 19:05:08 »

МИШЛЕТАТА .... понякога ми се иска да да използвам препоръката на ДИВАНЕТО и да не се занимавам с такива като теб ...

Но Аз съм възпитан човек и ще се опитам да ти обясня, макар че като виждам какви ги "твориш" ми е пределно ясно, че не играеш играта отдавна и нямаш на идея какво точно представлява .....


1. Обединяване на армиите на защитаващите се и атакуващите членове на съюз .....

Ако си беше направил труда да погледнеш, щеше да видиш че опитните съюзи в голямата си част са от равностойни играчи с приблизително еднакви точки и армии ... след като един играч може да те изнесе ... какъв е проблема 5 игрча които могат да инесат всеки от Вас по отделно да Ви изнесат на куп Huh?
Какво ще се случи ако те атакува играч в твоя обхват с 40 К елитна армия и го подкрепи съюзника му на 400 К точки с 400-500 К ел.армия ...  колко човечета трябва да се съберете за да защитите такава атака Huh?
И какво ще пречи на мултиакаунтърите, кото сега имат известни проблеми да си кординират камикадзетата и атакуващите армии (макар и минимални) да си развиват по 10 асса .. които да вкарват в съюз специално за да УБЯТ неудобен противник Huh?

Защо не се опиташ да постигнеш нещо сам в тази игра вместо да се надяваш постоянно някой да ти пази седалишните части ? като ти предостави армията си .....

2. Да се защитиш от постоянните атаки ... ама точно това е голяма част от умението в тази игра ...
Това я прави интересна ... и вълнуваща .... Ти си направил една защита и се е покачил адреналина ... О.К. .... но то трябва да седнеш да помислиш как да се защитиш от атаки когато не си ОН .... а не да търсиш лесното да те уведомяват постоянно  *hmm*

Казах ти го веднъж, но ти явно не си схванал :  НА ДОБЪР ИГРАЧ НЯМА ДА ХВАНЕШ АРМИЯТА И В МОМЕНТА !!!!  А ако се направи и УВЕДОМЯВАНЕ ... Аз поне няма и да се опитам ... ще е безмислено дори и на посредствените играчи и на начинаещите такива ....
А като няма хващане на армии ... няма да има и битки ...
Ще се бият каси, ще се правят нетни точки (фермертване) и ще се правят уговорени битки в края на ерата ....


ТИ ЯВНО НЕ СХВАНА от толкова изказани МНЕНИЯ, че това което предлагаш ПРОТИВОРЕЧИ ИЗЦЯЛО НА ДУХА и на СЪЩНОСТТА НА ИГРАТА !!!!

Ако, чак толкова не ти харесва тази - напиши си собствена или си намери своята игра ...


Но преди да промениш нещо ...вземи го опознай !

Абсолютно подкрепям. Изразяваш моето мнение, а и предполагам на болшинството хора, които играем и обичаме тази игра Smiley
Активен
dlshv
ShaDowCHE
Капитан
****

Karma: +48/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 343



Профил
« Отговор #18 -: Януари 19, 2009, 20:04:00 »

MI6LETATA сега гледам, че играеш и в БГ 2...ако смяташ, че в играта има тръпка само, когато хващаш атака, ще ти докажа, че и когато те разбиват в защита и не си ОН има също тръпка...  Grin 
Активен
peshko1
PhantomLord
Капитан
****

Karma: +247/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 341



Профил
« Отговор #19 -: Януари 19, 2009, 21:49:19 »

Здравейте!
Отправям предложенията най-вече към собствениците на Империя-онлайн, но ще се радвам ако някой си остави мнението!
Относно първото ми предложение, а то е - ДА СЕ ДАДЕ ВЪЗМОЖНОСТ НА ИГРАЧИТЕ КОИТО СА В СЪЮЗ, ДА СЕ ПОДКРЕПЯТ ПРИ ЗАЩИТА ИЛИ ПРИ НАПАДЕНИЕ. В предната ера с няколко играча обсъждахме проблема/недостатъка/липсата на тази взъможност за подкрепление и единодушно стигнахме до мнението , че играчите сключили съюз ако могат да си изпращат подкрепления, това ще стимулира повечето играчи да искат да влязат в нечии съюз. Моето лично мнение е - за момента съюза е почти безмислен,като изключим междусъюзническите войни, защото не дава кой знае какво предимство на играчите. Защото - съгласете се с мен,  какъв съюз е това, след като съюзниците не могат да се подкрепят един друг в защита когато ги атакува по силен противник, или при нападение - когато нападат по силен такъв?!
           И относно второто ми предложение - уведомяване чрез смс, или по някакъв друга начин, когато някой ни атакува.Струва ми се че това може да е само в полза на собствениците на играта, както и за самите играчи.Мисля че така играта ще стане по интересна и за двете страни - нападател и защитник.Аз съм готов да си купя кредити чрез които да мога да ползвам тази опция!По този начин, защитника ще има повече време за адекватна реакция - примерно да прехвърли войници от други провинции, да изкара/вкара войници от крепоста, да извика подкрепление от съюзниците си ( ако стане възможно ) ...
хубаво е да се дават нови предложения и не се връзваи на другите те винаги изяждат със се парцали всеки кито е дал някакво ново предложение , но да ти кажа твоите птедложения на са много добри защото ако трябва да имаш кредити  за да те прдупредът с смс толко атаки ще ти пусна 4е няма да смогнеш да пращаш смси  Grin Grin Grin а другото за подкрепата в саюзите не знам ,но нещо трябва добре да бъде измислено как ще полу4иш подкрепа като ти разбираш 4е те атакуват 1 4ас преди битката ще има имат ли възможност твоите саюзници да стигнат до теб за 1 4ас и друго сега като сте саюз можете по друг на4ин да си помагате когато теб те напада някои в същото време твоите саюзници могат да му се изредът да го запалат във вси4ки прови за да види хубаво ли е освен това в саюза може да си помагате с много неща примерно само един игра4 да развива шпионаж или да си подсказвате каде има благодатна каса или кои игра4 още не е каса ама ще стане скоро:) но наи голямата истина за един саюз е общата цел в играта и приятелството
Активен

the_knight
Гост
« Отговор #20 -: Януари 19, 2009, 22:27:29 »

хубаво е да се дават нови предложения и не се връзваи на другите те винаги изяждат със се парцали всеки кито е дал някакво ново предложение , но да ти кажа твоите птедложения на са много добри

Коментарите бяха не защото не е хубаво да се дават нови идеи, а точно защото неговите не са добри. Но на мен не ми харесват не заради това, което казваш. Той просто не говори за ИО, а за някаква друга игра. В Травиан мисля точно, че го имаше моментът, в който съюзниците идват на помощ на защитника...Според теб, Пешко, какъв е смисълът да превръщаш една игра във вече съществуваща такава *freak* Още повече, че не са никак малко хората, които харесват ИО точно заради това, което е *scratch*
Активен
peshko1
PhantomLord
Капитан
****

Karma: +247/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 341



Профил
« Отговор #21 -: Януари 19, 2009, 22:35:13 »

Коментарите бяха не защото не е хубаво да се дават нови идеи, а точно защото неговите не са добри. Но на мен не ми харесват не заради това, което казваш. Той просто не говори за ИО, а за някаква друга игра. В Травиан мисля точно, че го имаше моментът, в който съюзниците идват на помощ на защитника...Според теб, Пешко, какъв е смисълът да превръщаш една игра във вече съществуваща такава *freak* Още повече, че не са никак малко хората, които харесват ИО точно заради това, което е *scratch*
аз подкрепям мом4ето 4е се е осмелил да даде предложение щото аз ве4е не смея  Grin Grin Grin просто не искам да ме подхванете на къс пас както правите всеки път когато изникне тема в  Форум > Въпроси > Препоръки
Активен

sashko1
Редник
*

Karma: +41/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


vazelin


Профил
« Отговор #22 -: Януари 19, 2009, 23:11:56 »

но наи голямата истина за един саюз е общата цел в играта и приятелството

общо взето това е идеята на съюза. иначе предложенията не са уместни за геймплея на играта. ако всеки е предупреден когато е нападнат то битките стават безмислени , а от там и самата игра. все пак ИО е военноориентирана игра.
Активен
AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #23 -: Януари 19, 2009, 23:44:31 »

Да де, то за това е секция "Препоръки"...

В крайна сметка - някой предлага нещо - други му отговарят и предложилия си прави изводите къде не е добре предложението или пък дали правилно е предложил оправянето на нещо критично...

Все пак е свободна дискусия - всеки има право на мнение, колкото и неразумно да е то...

Мисля си, че автора на темата, няма да се отчае, а на базата на отговорите, ще се постарае да погледне от друг ъгъл на играта - да смени хората с които е в съюз /най-малкото/ или да пробва различни варианти в които да няма смисъл по-големите риби от него да идват да го завличат. Все пак това е игра - за удоволствие - а не смс-комуникация... и аз искам да пускам чрез смс атаки в часа когато комшиите ми ги няма, а зареждам на бензиностанцията с гориво - ама няма... трябва го правя с опера-мини  Grin
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
Werdy
Гост
« Отговор #24 -: Януари 19, 2009, 23:57:26 »

Напоследък съм чукча читател Smiley съветвам автора и той да попрочете нещо Smiley А по темата . Няма как да стане тази работа с смс ите . Забрави . Ако щеш съюзни подкрепи а не може можеш да им викаш съюзни атаки Smiley Smiley...
Чукчата гледа...(дълго многоточие)
Активен
MI6LETATA
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #25 -: Януари 20, 2009, 10:55:43 »

Въхх колко много нови мнения има - няма лошо, явно съм разбунил духовете на ИО Smiley .
Когато си давате мнението или правите препоръка, не забравяйте че всеки има право на такова и за което уважавайте мнението на другите, вкл и моето!И още нещо не бива да забравяте - че ние тук може да си говорим какво ли не, но в крайна сметка какво ще стане с играта за това имат последната дума собствениците и. Надявам се, те да четат редовно раздела "Препоръки" и  да вземат решения за промени които да са само в + за тях и за играчите.
Някой беше споменал че вече съществува игра с подобен род подкрепления и уведомявания, Равиан ли беше?!Нямам си на представа че съществува такава игра, но явно някой вече се е усетил и ги е вмъкнал тези опции защото е видял смисъл в тях.
Не виждам нищо лошо в по-големия избор от опции, възможности - който иска и му харесват да ги използва всичките, на когото не му харесват и не виждат смисъл от тях - да си кара по стария начин, със старите си стратегии.
Искрено се надявам в следващите ери да видя поне една от препоръките ми вмъкнати в играта - тази с подкрепленията  Wink.
Чао то мен, повече няма да пиша, защото ставам ЧУКЧА  *freak*
Активен
isolde
SINNER
Forum Staff
*

Karma: +1057/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Live by the sword Die by the sword


Профил
« Отговор #26 -: Януари 20, 2009, 11:08:36 »

Също така ще те помоля, както и другите да ми изброите ползите от съюза, защото аз почти не намирам такива, казвам го честно?!

Мога да ти посоча една от ползите на това да си в съюз. Ето например, първия по нетни точки и армия тероризира един от съюзниците ми, ние се обединяваме, правиме армии, единия минава (може би) като камиказе, след него 2-3 човека, след което от армията на могъщия не е останало нищо. Подобна наказателна акция е невъзможна за един човек ако той няма подкрепа, няма приятели, няма съюз. Така си помагаме, но въпреки това всеки играе за себе си - така е честно да нападнеш някого - 1 срещу 1, а не да получиш армиите и на всичките си съюзници и да отидеш да го отвееш. Няма смисъл в това, в този живот си сам, сам се развиваш, сам се бориш, съюзниците са приятели които могат да ти помагат но не да те носят на гръб.
Активен

Werdy
Гост
« Отговор #27 -: Януари 20, 2009, 12:16:43 »

Е когато има добра идея може и да я включат но това твойто  само ще развали играта е и на мен ми се иска проучване от сорта на механика Smiley ама  не смея да пусна тема. Щото не съм про:)
Щом има крепоста има възможност за подсилване защо и обсадните да не стават по силни Smiley.
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #28 -: Януари 20, 2009, 13:24:24 »

Въхх колко много нови мнения има - няма лошо, явно съм разбунил духовете на ИО Smiley .
Когато си давате мнението или правите препоръка, не забравяйте че всеки има право на такова и за което уважавайте мнението на другите, вкл и моето!И още нещо не бива да забравяте - че ние тук може да си говорим какво ли не, но в крайна сметка какво ще стане с играта за това имат последната дума собствениците и. Надявам се, те да четат редовно раздела "Препоръки" и  да вземат решения за промени които да са само в + за тях и за играчите.
Някой беше споменал че вече съществува игра с подобен род подкрепления и уведомявания, Равиан ли беше?!Нямам си на представа че съществува такава игра, но явно някой вече се е усетил и ги е вмъкнал тези опции защото е видял смисъл в тях.
Не виждам нищо лошо в по-големия избор от опции, възможности - който иска и му харесват да ги използва всичките, на когото не му харесват и не виждат смисъл от тях - да си кара по стария начин, със старите си стратегии.
Искрено се надявам в следващите ери да видя поне една от препоръките ми вмъкнати в играта - тази с подкрепленията  Wink.
Чао то мен, повече няма да пиша, защото ставам ЧУКЧА  *freak*
силно се надяваме да не видим твоите препоръки реализирани, радвам се че няма да пишеш  Grin
Активен

AJAX
Asynchronous JAvascript and Xml
Сержант
**

Karma: +34/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


AJAX


Профил WWW
« Отговор #29 -: Януари 20, 2009, 22:07:04 »

силно се надяваме да не видим твоите препоръки реализирани, радвам се че няма да пишеш  Grin

С тая тема се роди ПРЕПОРЪКАТА, че трябва да има раздел - "Какво не трябва да е ИО"  Grin
Активен

Ако съдбата ти е обърнала гръб, просто почакай, докато се наведе...
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!