Imperia Online България  
Април 24, 2024, 11:49:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 2 предложения: 1)Свързано с осмисляне на съюзите;2)Уведомяване с СМС при нападен  (Прочетена 9860 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MI6LETATA
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« -: Януари 19, 2009, 15:44:33 »

Здравейте!
Отправям предложенията най-вече към собствениците на Империя-онлайн, но ще се радвам ако някой си остави мнението!
Относно първото ми предложение, а то е - ДА СЕ ДАДЕ ВЪЗМОЖНОСТ НА ИГРАЧИТЕ КОИТО СА В СЪЮЗ, ДА СЕ ПОДКРЕПЯТ ПРИ ЗАЩИТА ИЛИ ПРИ НАПАДЕНИЕ. В предната ера с няколко играча обсъждахме проблема/недостатъка/липсата на тази взъможност за подкрепление и единодушно стигнахме до мнението , че играчите сключили съюз ако могат да си изпращат подкрепления, това ще стимулира повечето играчи да искат да влязат в нечии съюз. Моето лично мнение е - за момента съюза е почти безмислен,като изключим междусъюзническите войни, защото не дава кой знае какво предимство на играчите. Защото - съгласете се с мен,  какъв съюз е това, след като съюзниците не могат да се подкрепят един друг в защита когато ги атакува по силен противник, или при нападение - когато нападат по силен такъв?!
           И относно второто ми предложение - уведомяване чрез смс, или по някакъв друга начин, когато някой ни атакува.Струва ми се че това може да е само в полза на собствениците на играта, както и за самите играчи.Мисля че така играта ще стане по интересна и за двете страни - нападател и защитник.Аз съм готов да си купя кредити чрез които да мога да ползвам тази опция!По този начин, защитника ще има повече време за адекватна реакция - примерно да прехвърли войници от други провинции, да изкара/вкара войници от крепоста, да извика подкрепление от съюзниците си ( ако стане възможно ) ...
Активен
dlshv
ShaDowCHE
Капитан
****

Karma: +48/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 343



Профил
« Отговор #1 -: Януари 19, 2009, 15:54:05 »

Здравейте!
Отправям предложенията най-вече към собствениците на Империя-онлайн, но ще се радвам ако някой си остави мнението!
Относно първото ми предложение, а то е - ДА СЕ ДАДЕ ВЪЗМОЖНОСТ НА ИГРАЧИТЕ КОИТО СА В СЪЮЗ, ДА СЕ ПОДКРЕПЯТ ПРИ ЗАЩИТА ИЛИ ПРИ НАПАДЕНИЕ. В предната ера с няколко играча обсъждахме проблема/недостатъка/липсата на тази взъможност за подкрепление и единодушно стигнахме до мнението , че играчите сключили съюз ако могат да си изпращат подкрепления, това ще стимулира повечето играчи да искат да влязат в нечии съюз. Моето лично мнение е - за момента съюза е почти безмислен,като изключим междусъюзническите войни, защото не дава кой знае какво предимство на играчите. Защото - съгласете се с мен,  какъв съюз е това, след като съюзниците не могат да се подкрепят един друг в защита когато ги атакува по силен противник, или при нападение - когато нападат по силен такъв?!
           И относно второто ми предложение - уведомяване чрез смс, или по някакъв друга начин, когато някой ни атакува.Струва ми се че това може да е само в полза на собствениците на играта, както и за самите играчи.Мисля че така играта ще стане по интересна и за двете страни - нападател и защитник.Аз съм готов да си купя кредити чрез които да мога да ползвам тази опция!По този начин, защитника ще има повече време за адекватна реакция - примерно да прехвърли войници от други провинции, да изкара/вкара войници от крепоста, да извика подкрепление от съюзниците си ( ако стане възможно ) ...



Наистина добри предложения...обаче...относно първото...ако имаше подкрепления между съюзниците, така никой нямаше да може да спечели битка в нападение тъй като целия съюз щеше да си прати подкрепления и кво...нападателят губи...всеки път...и играта ще стане безинтересна....2-рото....с смс-ите е същото...нападат те...пращат ти смс, ти си влизаш в империята и избягваш атаката...е тогава какъв смисъл има да пращаш атака към някой, като знаеш, че всеки път ще я избегне...щото само крепост ще ти съборят....играта също става безинтересна...  *pardon* ако не съм прав - поправете ме...
Активен
prity
Начинаещ Спамер
Редник
*

Karma: +139/-85
Неактивен Неактивен

Публикации: 37


безобидна


Профил
« Отговор #2 -: Януари 19, 2009, 15:54:54 »

Направиха се напоследък достатъчно, да не кажа, повече от необходимите улеснения за играчите и уведомяването дали или не ги нападат, но някой трябва да попрочете форума.
Това все пак е Империя онлайн, не хановете, че да се препращат ресурси и войски на закъсало другарче (т.е. съюзник). В новите светове има и достатъчно опции за подпомагане на отделните членове на съюзите под формата на съюзни проучвания.
А относно взаимопомощта, нищо не пречи по-силните във военно отношение членове на даден съюз, ако имат желание да направят наказателна акция на притеснителите.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 16:00:57 от prity » Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #3 -: Януари 19, 2009, 15:57:12 »

Здравейте!
Отправям предложенията най-вече към собствениците на Империя-онлайн, но ще се радвам ако някой си остави мнението!
Относно първото ми предложение, а то е - ДА СЕ ДАДЕ ВЪЗМОЖНОСТ НА ИГРАЧИТЕ КОИТО СА В СЪЮЗ, ДА СЕ ПОДКРЕПЯТ ПРИ ЗАЩИТА ИЛИ ПРИ НАПАДЕНИЕ. В предната ера с няколко играча обсъждахме проблема/недостатъка/липсата на тази взъможност за подкрепление и единодушно стигнахме до мнението , че играчите сключили съюз ако могат да си изпращат подкрепления, това ще стимулира повечето играчи да искат да влязат в нечии съюз. Моето лично мнение е - за момента съюза е почти безмислен,като изключим междусъюзническите войни, защото не дава кой знае какво предимство на играчите. Защото - съгласете се с мен,  какъв съюз е това, след като съюзниците не могат да се подкрепят един друг в защита когато ги атакува по силен противник, или при нападение - когато нападат по силен такъв?!
           И относно второто ми предложение - уведомяване чрез смс, или по някакъв друга начин, когато някой ни атакува.Струва ми се че това може да е само в полза на собствениците на играта, както и за самите играчи.Мисля че така играта ще стане по интересна и за двете страни - нападател и защитник.Аз съм готов да си купя кредити чрез които да мога да ползвам тази опция!По този начин, защитника ще има повече време за адекватна реакция - примерно да прехвърли войници от други провинции, да изкара/вкара войници от крепоста, да извика подкрепление от съюзниците си ( ако стане възможно ) ...


 На подобни предложения, почти винаги отговарям по един и същи начин ....

Направо да Ви дадат срещу кредити една опцийка, играта да мести ресурси, да Ви наема армия, Да Ви организира защитите, да Ви хваща блоковете на зададените противници и от време на време да Ви уведомява на СМС ... колко велики играчи сте и колко я можете и разбирате тази игра  *hmm*

Всички те предложения, които си направил .... означават 2 неща ....

1. ОБЕЗМИСЛЯНЕ на целия ГЕМПЛЕЙ ....
2. Някаква коренно различна игра, подобна на която има  вече е направена ....


Когато влезеш в достатъчно добър съюз, ще разбереш ползите от това ... и те не са само бонуса върху добива и морала при атака .....

На един достатъчно добър играч и в момента е почти невъзможно да му се хване армията .. особено в световете без ОН-лайн статистика и неограничена карта ..... ако го известяват с СМС .. кога го атакуват .... шанса става ..... НИКАКЪВ.
 Всички ще играят само на фермери и то по една ера най-много  *hmm*



« Последна редакция: Януари 19, 2009, 16:06:05 от Krokodil » Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
miromiro
Редник
*

Karma: +15/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 33



Профил
« Отговор #4 -: Януари 19, 2009, 15:59:34 »

или да избяга и да няма битка? Grin Стига с тия предупреждения, то и така не можеш направи една битка. А за съюзите - не съм съгласен че сега няма полза от тях. Има много начини да ти помогнат съюзниците, но и нямам ништо против твоето предложение
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #5 -: Януари 19, 2009, 15:59:48 »

поредния дето иска да ни съсипе играта аз таман свикнах с новия пазар  Embarrassed *hmm* Tongue :Smiley
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #6 -: Януари 19, 2009, 16:26:53 »

Твърдо пхротив уведомяването при атака..То така накрая всички само ще си копат май..Ще стане Фермерия онлайн..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
prity
Начинаещ Спамер
Редник
*

Karma: +139/-85
Неактивен Неактивен

Публикации: 37


безобидна


Профил
« Отговор #7 -: Януари 19, 2009, 16:27:55 »

Че защо... мен и сега гууглетоо ме уведомяява, че има 1 непрочетено съобщение и добре ,че съм от сънчовците, че от време на време да може да ме пообере някой  *pardon*
Активен
MI6LETATA
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #8 -: Януари 19, 2009, 16:39:28 »

Благодаря че се включихте с мнения към темата.Ще си позволя коментар към тях.
Да ви кажа честно,аз лично полза от съюза не видях - пак си ме нападаха по силни от мен и никога не можех да разичтам на каквото и да било от другите ми съсъюзници.Най е лесно да отидеш и да одрънкаш някого който е 2 пъти по слаб, като касичка и то редовно.И какво правят или могат да направят през това време съюзниците на този дето го одрънкват - нищо?!Ами ако и другите ми съюзници са също по слаби като мен от този дето ме напада, дето ме одрънква редовно, как да се направи наказателна акция от някой по силен съюзник?
dlshv - подкрепленията между съюзниците важат и за двете страни, не само за тези които се защитават.Тези които нападат могат преди да атакуват, да съберат по-голяма армия от съюзниците си, стига да могат, стига другите членове на съюза да са съгласни и да могат да си пратят част или всичката армия.Същото важи и при защита.Все пак подкрепянето с армия на член от съюза си е доста рисковано, защото така подкрепящия остава за доста дълго време с по-малка или никаква армия.Защо доста дълго време - ами защото първо ще е необходимо време да се придвижат всички армии до една точка където да се съберат, а след това и време обединената армия да стигне до противника, както и за връщането.Ако съюзниците са на голямо разстояние един от друг, тези които са по-далеч може да се откажат да изпращат подкрепление, защото иначе ще бъдат слаби за дълго време .Противника/защитника - наистина може да извика подкрепление от другите членове, но ако те са далеч, или не разполагат с време да придвижат армиите си, или ако не искат - защото може в този момент да бъдат нападнати.Да не забравяме че това е съюз и той е точно за това - да има редовна комуникация между членовете му и те да се подкрепят един друг колото могат.
За уведомяването - дойде ми като идея, защото 95 % от нападенията не съм разбрал кога са станали , а само чета като статистика военния доклад, че еди кога, си еди кой си ме е нападнал.Нека уведомяването е тогава, когато нападащата армия е с цел опожаряване.Нека защитника да има това право, времето, да защити населението си, защото ако трябва да сме близки до реалността - кой ще е този владетел който няма да разбере че избиват населението му и няма да изпрати армия наличната си армия в крепоста или в др провинции?!
Активен
dlshv
ShaDowCHE
Капитан
****

Karma: +48/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 343



Профил
« Отговор #9 -: Януари 19, 2009, 16:42:48 »

Благодаря че се включихте с мнения към темата.Ще си позволя коментар към тях.
Да ви кажа честно,аз лично полза от съюза не видях - пак си ме нападаха по силни от мен и никога не можех да разичтам на каквото и да било от другите ми съсъюзници.Най е лесно да отидеш и да одрънкаш някого който е 2 пъти по слаб, като касичка и то редовно.И какво правят или могат да направят през това време съюзниците на този дето го одрънкват - нищо?!Ами ако и другите ми съюзници са също по слаби като мен от този дето ме напада, дето ме одрънква редовно, как да се направи наказателна акция от някой по силен съюзник?
dlshv - подкрепленията между съюзниците важат и за двете страни, не само за тези които се защитават.Тези които нападат могат преди да атакуват, да съберат по-голяма армия от съюзниците си, стига да могат, стига другите членове на съюза да са съгласни и да могат да си пратят част или всичката армия.Същото важи и при защита.Все пак подкрепянето с армия на член от съюза си е доста рисковано, защото така подкрепящия остава за доста дълго време с по-малка или никаква армия.Защо доста дълго време - ами защото първо ще е необходимо време да се придвижат всички армии до една точка където да се съберат, а след това и време обединената армия да стигне до противника, както и за връщането.Ако съюзниците са на голямо разстояние един от друг, тези които са по-далеч може да се откажат да изпращат подкрепление, защото иначе ще бъдат слаби за дълго време .Противника/защитника - наистина може да извика подкрепление от другите членове, но ако те са далеч, или не разполагат с време да придвижат армиите си, или ако не искат - защото може в този момент да бъдат нападнати.Да не забравяме че това е съюз и той е точно за това - да има редовна комуникация между членовете му и те да се подкрепят един друг колото могат.
За уведомяването - дойде ми като идея, защото 95 % от нападенията не съм разбрал кога са станали , а само чета като статистика военния доклад, че еди кога, си еди кой си ме е нападнал.Нека уведомяването е тогава, когато нападащата армия е с цел опожаряване.Нека защитника да има това право, времето, да защити населението си, защото ако трябва да сме близки до реалността - кой ще е този владетел който няма да разбере че избиват населението му и няма да изпрати армия наличната си армия в крепоста или в др провинции?!


Не съм много съгласен...съюзите с повече точки тогава трябва да печелят всички войни...повече точки = повече армия за подкрепление...така войните няма да са интересни...нито битките...
Активен
MI6LETATA
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #10 -: Януари 19, 2009, 17:33:54 »


Не съм много съгласен...съюзите с повече точки тогава трябва да печелят всички войни...повече точки = повече армия за подкрепление...така войните няма да са интересни...нито битките...
А кое е интересното - да ме нападат редовно, един след друг 2 пъти по силни по точки противници и да съсипят всичко което съм градил и то защото те са се регистрирали по рано от мен и затова имат двойно повече точки.
Krokodil - точно така се постига ГЕЙМПЛЕЙМ - когато мериш сили с някой друг и дадеш възможност на този другия да реагира, да ти противодейства,иначе що за игра е тази, при която се вади нож на "полу умряла или умряла кокошка" ?!
Също така ще те помоля, както и другите да ми изброите ползите от съюза, защото аз почти не намирам такива, казвам го честно?!Ако можеш да дадеш и определение по принцип какво представлява един военен съюз в реалния живот и защо се прави, ще съм ти още по благодарен.
 rayh - бъди сигурен че целта ми не е да съсипя играта, а ако може с нещо да я подобрим, да я приближим по към действителността. И на мен не ми е лесно с новия начин на търгуване, но бих казал че тази търговия определено се доближава много до истинския пазар.Предната търговия си беше лесна и удобна, но беше фантасмагория. И това е раздел за предложения за промени или нововъведения в играта и ако новите неща не ти харесват - не влизай в раздела.
За подкрепленията ще кажа нещо последно и спирам - мисля че чрез тях ще има повече и по кървави битки, защото най-малкото ще стимулират по малките играчи да се обединяват в съюз, да обединяват армиите си и да нападат и по-силни от тях. Също така, целта за влизане в даден съюз ще се промени и освен че ще се избира съюз по неговата мощ, ще се взема в предвид и растоянието на съюзниците .Така ще се появят малки, но много по брой съюзи и по-равностойни по между си.
За уведомяването - не мисля че това ще обезсърчи играчите които са нападатели по дух, напротив би ги стимулирало да правят по многобройна, по силна армия, да измислят по-добри тактики и да подбират по внимателно кого ще нападат.Наистина това би намалило броя на желаещите да атакуват, но няма да е лошо да се замислите върху варианта за уведомяване само при атака с цел опожаряване!
Предложенията ми са от гледна точка по-скоро на нападател, от колкото на защитник от предната ера. Не забравяйте че винаги може да бъдете от двете страни - защитник и нападател!
Мисля че играта би станала доста по интересна и кървава, ако се въведе поне възможността за военни подкрепления между съюзниците. Липсата на реакция от страна на защитника пак казвам - не е никакъв геймплейм, а вадене на нож на умряла кокошка.Поизцапайте си малко повече ръцете с кръв, заслужете си на 100 % победата, за да се насладите повече и по-дълго на нея.
Успех на всички в играта!
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 17:47:44 от MI6LETATA » Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #11 -: Януари 19, 2009, 17:41:48 »

батка айде да да поиграеш малко повече и тогава да даваш идеи това все пак ио не нещо друго достатъчно неща въведоха от други игри  *xxx* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop* *stop*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
dlshv
ShaDowCHE
Капитан
****

Karma: +48/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 343



Профил
« Отговор #12 -: Януари 19, 2009, 17:48:28 »

Абе МИШЛЕТАТА, ти от кога играеш...ако при всяка атака можеш да реагираш какъв е смисъла да атакуваш...тръпката на играта се губи...и пропускаш най-важното...как ще се водят съюзни войни без съюз...как ще трупаш опит от по-добри играчи от тебе...как ще изпиташ тръпката от играта...във една добра война всичко това го има...съюзниците са за това...да си помагат...ама не както ти го мислиш...
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #13 -: Януари 19, 2009, 17:51:15 »

поредната пълна простотия, нахранете го и да си лега, като им обръщаш внимание стават продуктивни на "идеи"...
Активен

MI6LETATA
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #14 -: Януари 19, 2009, 18:04:07 »

Абе МИШЛЕТАТА, ти от кога играеш...ако при всяка атака можеш да реагираш какъв е смисъла да атакуваш...тръпката на играта се губи...и пропускаш най-важното...как ще се водят съюзни войни без съюз...как ще трупаш опит от по-добри играчи от тебе...как ще изпиташ тръпката от играта...във една добра война всичко това го има...съюзниците са за това...да си помагат...ама не както ти го мислиш...
Значи при теб има тръпка да нападаш слаб и безащитен играч. А при мен знаеш ли как е? Ще ти отговоря с пример - сещам се за едно от първите сериозни нападения срещу мен, имах щастието да разбера 1 час преди да ме атакуват и няма да ти кажа , колко развълнуван бях до момента в който се състоя битката.Толкова развълнуван, че даже се пошегувах с жена си, че ако тя тръгне да ражда едва ли щях се развълнувам толкова  Grin Grin Grin. То не бяха тогава придвижвания на армиите от провинциите, транспортирване на ресурси от и към провинциите, мобилизиране на войници ако има такива. 1 час аз се приготвях за битката, за да мога да го посрещна подобаващо противника, до последните секунди аз все правех по нещо и през цялото време се вълнувах.И накрая няма да ви кажа колко гот ми стана като видах че съм победил с мнооого малко, но победил. А иначе какво - влизам в играта, виждам че някой или няколко са ме нападнали, аз хабер си нямам и всичкото това го приемам като някаква статистика, без капка вълнение - дори и при победа.
И нещо неправилно си ме разбрал - не съм против съюзите, даже напротив, но нека съюза да е това което е, ти сам си казал - да си помагат.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!