Imperia Online България  
Април 29, 2024, 00:50:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Пазарен модел в Светове 45-52????  (Прочетена 16406 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« -: Ноември 13, 2008, 17:40:27 »

Въвежда се нов Пазарен модел в Светове 45-52. Той вече е изцяло организиран и ориентиран към играчите. За повече информация прочетете новото описание на проучването Търговия, както и секцията "Икономика" в "Как да играем".
 
« Последна редакция: Днес в 04:08:48 от Oton »
Пазарът
- За да купите нещо от Пазара, то трябва да се предлага от други играчи.
- Фиксирана комисионна от 10% се взема за публикуване на всяка оферта.
- Базовата търговска комисионна е 20%, но тя може да бъде намалена посредством проучването на нови нива Търговия. Всяко ниво Търговия, след 1-во, намалява търговската комисионна с 2%.
- Максималното ниво на проучване на Търговия е 11.
- Офертата е валидна 48 часа след нейното публикуване и се появява на пазара между 10 и 60 минути, след като се публикува.
- Петте най-изгодни като цена оферти винаги се показват в менюто "Покупки".
- Ако офертата изтече, тя се връща на публикувалия в провинцията, от която е публикувана

Та питанията ми са:
1 това значе ли, че няма да има търгуване в чистия смисъл на думата както в свят 3 например и само ще си разменяме ресурси??? *xxx*
2 кое определя за колко време ще се публикува даде оферта
3 кое определя коя оферта е най-изгодна
4 Фиксирана комисионна от 10% и Базовата търговска комисионна с натрупване ли се определят или са различни сами по себе си и какъв техният приложен замисъл нешо не ми става ясно защо има два вида комисионни

П.П.: на първия въпрос най-много държа
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 17:44:52 от The_God » Активен

ARTAD
Лейтенант
***

Karma: +9/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 208


Burning Legion


Профил
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2008, 17:46:34 »

Да точно това излиза, вече разгледах менюто! И аз отворих тема в ОБЩИ ПРИКАЗКИ!
И в момента ми хрумна начин по които може да се спекулира с това нововаведение   Grin Grin Grin
Активен

Burning Legion one of the best Horde side gild
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2008, 17:48:49 »

Да точно това излиза, вече разгледах менюто! И аз отворих тема в ОБЩИ ПРИКАЗКИ!
И в момента ми хрумна начин по които може да се спекулира с това нововаведение   Grin Grin Grin
на мен ми хрумнаха 5 начина, ама не е в това въпроса ... аз съм твърде против, ако е както в травиан... нека да оставим админите да отговорят на въпросите, защото мен ме интересуват и то доста... таман започна да ми харесва свят 50 и те ако го осерат по тоя начин няма да имам думи...
Активен

rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2008, 17:52:12 »

е няма пълно щастие  Undecided а защо да не си прехварляме направо ресурси армии и после мултита  *hmm*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
ARTAD
Лейтенант
***

Karma: +9/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 208


Burning Legion


Профил
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2008, 17:52:25 »

на мен ми хрумнаха 5 начина, ама не е в това въпроса ... аз съм твърде против, ако е както в травиан... нека да оставим админите да отговорят на въпросите, защото мен ме интересуват и то доста... таман започна да ми харесва свят 50 и те ако го осерат по тоя начин няма да имам думи...
Нали знаеш че връщане на зад няма !
Активен

Burning Legion one of the best Horde side gild
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2008, 17:53:25 »

1. Точно това е търгуване в чистия смисъл на думата.
2. На случаен принцип, може след 10, може след 22, може след 31, а може и след 59 да се появи.
3.  *scratch* Цената?! *xxx*
4. Фиксираната е винаги 10% и се взима при обявяване на оферта, другата се взима когато стоката се продаде и се намалява чрез проучването.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2008, 17:54:17 »

Въвежда се нов Пазарен модел в Светове 45-52. Той вече е изцяло организиран и ориентиран към играчите. За повече информация прочетете новото описание на проучването Търговия, както и секцията "Икономика" в "Как да играем".
 
« Последна редакция: Днес в 04:08:48 от Oton »
Пазарът
- За да купите нещо от Пазара, то трябва да се предлага от други играчи.
- Фиксирана комисионна от 10% се взема за публикуване на всяка оферта.
- Базовата търговска комисионна е 20%, но тя може да бъде намалена посредством проучването на нови нива Търговия. Всяко ниво Търговия, след 1-во, намалява търговската комисионна с 2%.
- Максималното ниво на проучване на Търговия е 11.
- Офертата е валидна 48 часа след нейното публикуване и се появява на пазара между 10 и 60 минути, след като се публикува.
- Петте най-изгодни като цена оферти винаги се показват в менюто "Покупки".
- Ако офертата изтече, тя се връща на публикувалия в провинцията, от която е публикувана

Та питанията ми са:
1 това значе ли, че няма да има търгуване в чистия смисъл на думата както в свят 3 например и само ще си разменяме ресурси??? *xxx*
2 кое определя за колко време ще се публикува даде оферта
3 кое определя коя оферта е най-изгодна
4 Фиксирана комисионна от 10% и Базовата търговска комисионна с натрупване ли се определят или са различни сами по себе си и какъв техният приложен замисъл нешо не ми става ясно защо има два вида комисионни

П.П.: на първия въпрос най-много държа
1. Световете от 1 до 4 остават такива, каквито са.
2. Мисля, че ясно го пише в описанието. След публикуването офертата се появява на пазара от 10 до 60 минути. На случаен принцип.
3. Най-изгодната оферта е тази, която е с най-ниската цена в момента. Тя ще излиза в кутийките.
4. фиксираната комисионна е 10% независимо каква е офертата.
5. Има 2 комисионни, защото в противен случай пазарът ще се наводни от безмислени оферти, които ще бъда публикувани и после - изтегляни. Фиксираната оферта избягва това - играчите трябва да са сигурни, че искат да продават ресурса си, а не да се гаврят с пазара.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2008, 18:00:50 »

1. Точно това е търгуване в чистия смисъл на думата.
2. На случаен принцип, може след 10, може след 22, може след 31, а може и след 59 да се появи.
3.  *scratch* Цената?! *xxx*
4. Фиксираната е винаги 10% и се взима при обявяване на оферта, другата се взима когато стоката се продаде и се намалява чрез проучването.
видях че 50 ти е с нов вид пазар  Wink ама има ли 52 ри свят  Cool
Активен

Age of Extinction
ARTAD
Лейтенант
***

Karma: +9/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 208


Burning Legion


Профил
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2008, 18:01:59 »

има, националния реалм на Таджикистан  Grin
Активен

Burning Legion one of the best Horde side gild
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2008, 18:06:24 »

 Smiley погледнах и веднага с въпросите  Sad или ацц ми е полудяло или незнам ко става  *xxx* избирам ресурс да търся и под всяка картинка за дърво желязо и камъни ми излиза  от долу табелка дърво и ко правим натискам да пробвам и нищо *pardon* 
Активен

Age of Extinction
ARTAD
Лейтенант
***

Karma: +9/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 208


Burning Legion


Профил
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2008, 18:08:06 »

Добре де не мислите ли, че по този начин ще се прехварля ресурс от един ацц в друг! Не мисля че случайноста във времето за публикуване на офертата ще е, кои знае колко голяма пречка ресурса да отиде при който трябва *SPITEFUL*
Активен

Burning Legion one of the best Horde side gild
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2008, 18:09:26 »

 :)бързо го оправихте сега е наред  Tongue
Активен

Age of Extinction
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2008, 18:10:34 »

Добре де не мислите ли, че по този начин ще се прехварля ресурс от един ацц в друг! Не мисля че случайноста във времето за публикуване на офертата ще е, кои знае колко голяма пречка ресурса да отиде при който трябва *SPITEFUL*
Ти виж каква екстра имат премиумите и си помисли дали ще успееш да я биеш с нагласена оферта. Wink
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
ARTAD
Лейтенант
***

Karma: +9/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 208


Burning Legion


Профил
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2008, 18:10:51 »

Smiley погледнах и веднага с въпросите  Sad или ацц ми е полудяло или незнам ко става  *xxx* избирам ресурс да търся и под всяка картинка за дърво желязо и камъни ми излиза  от долу табелка дърво и ко правим натискам да пробвам и нищо *pardon* 
Още няма активни оферти за това. При това половение в близките 1-2 седмици забрави за търговия
Активен

Burning Legion one of the best Horde side gild
billyes
DRAGON
Майор
*****

Karma: +1109/-656
Неактивен Неактивен

Публикации: 643


Голям и лош .... DRAGON


Профил
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2008, 18:11:11 »

imam tolkova zlato sega kakvo da go pravia kato nikoi ne prodava,mislia 4e tova ne mi haresva ,kak ste pusnem tsentralna sled 5 godini li ?
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!