Imperia Online България  
Март 28, 2024, 19:11:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СКУКА  (Прочетена 89856 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Vlad_The Great
Редник
*

Karma: +110/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Winter is coming.


Профил
« Отговор #330 -: Септември 09, 2011, 11:08:16 »

Панаирът наистина се оказа много интересен и може би затова е анатемосван тук - като нищо ще ви накара да се размърдате и да отидете, а кой тогава ще цъка в играта и във форума, м?!

Тук има оскъдно малко снимки, но пък все нещо може да се види:
https://picasaweb.google.com/116089946641633818242/362011?authuser=0&feat=directlink

Иначе имаше много други интересни неща, на мен силно впечатление ми направиха едни черги, направо страхотни, невероятно ярки цветове. Как ми се прииска да си купя една синя, на живо изглеждат нереални. От вълна са, но много финни и много приятни на допир. Харесаха ми и много дървени фигури, обаче човек и пари трябва да има все пак.


Къде е бил този панар? Може ли още малко снимки от него?
Благодаря  *beer*
Активен

``Yes,they are Elves,``said Legolas:``and they say that you breathe so loud they could shoot you in the dark.`
red_pill
Редник
*

Karma: +190/-93
Неактивен Неактивен

Публикации: 8



Профил
« Отговор #331 -: Октомври 08, 2011, 20:06:31 »

Невероятно въображение и майсторлък Smiley
Активен

КАТО ШЛИФОВАН ДИАМАНТ, ОТКЪДЕТО И ДА ПОГЛЕДНЕШ - РЪБ.
Аз съм ранима жена - когато плача, не виждам кого удрям с лопатата. (Мисъл, взаимствана от Ася Ботевска Smiley )
Hahaha
Skeletan
Редник
*

Karma: +18/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« Отговор #332 -: Октомври 09, 2011, 23:18:51 »

Ебати, скучно ми е.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
Hahaha
Skeletan
Редник
*

Karma: +18/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« Отговор #333 -: Октомври 09, 2011, 23:35:31 »

Ще си съчиня нещо от скука.

***

Изгарям хора. Това работя. Измивам ги, понякога им слагам грим, защото близките искат да се простят с тях за последно, после ги поставям в дървен съндък, а него пъхам в пещта. 1000°С и плътта, заедно с дървото, изчезва. Костите охлаждам, смилам и поставям в една от онези сипматични урнички, с малки рисунки отпред. Някои са без абстракции, просто черни или със сиви ивици, повечето с кръстове. Имаме цял рафт с всякакви урни, има и сферични. Повечето се спират на черните, чисто черните.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
Hahaha
Skeletan
Редник
*

Karma: +18/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« Отговор #334 -: Октомври 09, 2011, 23:55:46 »

Странна работа е това за черното. Аз например бих предпочел тленните ми останки да пребъдат в пъстроцветна керамика. Само колко рационално е да бъдеш изгорен! Мисълта, че ще се разлагам, направо ме отвращава. Подреден, чист, тих бял прах. И все ще си е там! Може да се мести, може да се разнася, може да стои в къщи, може да се сложи в урновата стена на гробището, може дори да плува из моретата и океаните като безплътен морски бозайник, да се носи по теченията и вълните, да се пече на утринната зора, а после да падне на дъното и да се зарие с фин пясък.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
red_pill
Редник
*

Karma: +190/-93
Неактивен Неактивен

Публикации: 8



Профил
« Отговор #335 -: Октомври 10, 2011, 00:07:45 »

Вярно, че нощта изостря сетивата и понякога отприщва въображението, но тази вечер сте в особено настроение, г-н Скелетан Smiley
Как ще продължи да съществува след смъртта ми тленната ми обвивка е въпрос, който не ме вълнува особено... По-интересно ми е какво се случва с онези прословути 21 грама...
Активен

КАТО ШЛИФОВАН ДИАМАНТ, ОТКЪДЕТО И ДА ПОГЛЕДНЕШ - РЪБ.
Аз съм ранима жена - когато плача, не виждам кого удрям с лопатата. (Мисъл, взаимствана от Ася Ботевска Smiley )
Hahaha
Skeletan
Редник
*

Karma: +18/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« Отговор #336 -: Октомври 10, 2011, 00:11:21 »

На мен вече не ми е мъчно. Преди ми беше трудно, но сега като че разбирам. Има и лошо, и добро - и толкоз. На всеки времето му свършва. Аз гледам да си върша добре работата. Понякога слушам погребалните церемонии откъм ритуалната зала. Ние сме малък крематориум, чува се. После идва по-трудното, когато свещеника приключи. Трябва да предам урната на близките. Те ме чакат до задния вход, и когато ме погледнат да слизам по мраморните стъпала, все плачат.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
Hahaha
Skeletan
Редник
*

Karma: +18/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« Отговор #337 -: Октомври 10, 2011, 00:24:15 »

Иначе в нищо не вярвам. Много съм гледал тези пламъци, но освен пукот и пушек нищо не излиза от съндъка, нищо. Пък откак мама почина, за мен нито Бог има, нито дявол. Това тук е то, кой каквото направи, толкоз. После няма нищо. Душа няма, сърце само. То плаче, то чувства, то се страхува, то лъже.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 01:46:46 от Hahaha » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #338 -: Октомври 10, 2011, 01:45:57 »

... и се заблуждава. А ако потънеш в пълна заблуда, просто не живееш истински. Да не вярваш в нищо, означава да си в другата крайност- и животът ти е само една ограбена и прокъсана рехава сянка на онова, което трябва да бъде. Та има ли тук място суетата Ви, г-н Скелетан, в каква урна да продължите (метафорично) пребиваването си тук, или е време да преосмислите възгледите си за живота и устоите, върху които градите своя мироглед?
Активен

Hahaha
Skeletan
Редник
*

Karma: +18/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« Отговор #339 -: Октомври 10, 2011, 02:02:15 »

Аз съм доволен от живота. Просто гледам да си върша работата добре, качествено. Ям малко, спя малко, понякога правя жабки в езерото наблизо, жена имам да ме пере и глади - друго ми не трябва. Сигурно съм щастлив. А гледам много хора, дето вярват в сили разни, крачат умислени и си тътрят краката. Други пък чакат да се гътнат, та да идат на оня свят и там да живеят. Аз живея тук и сега. Изгарям хора. А след церемонията подавам урната. Те плачат, всичките, винаги. Мъртавците всякакви - и добри, и лоши хора, а някои сигурно ужасни. Пък близките все еднакви, все плачат. Виждал съм и гримирани, и нагласени, с по-скъпи и по-евтини дрехи облечени, стари и млади, отчаяни и горди, виждал съм красиви и грозни, а погледът им като протегнат ръце все един и същ. Скръбта маха маските, разкъсва суетата. Задният двор на параклиса е моето царство. Там аз виждам хората такива, каквито са, без маски, без бариери и предразсъдъци, без комплекси. Гледам ги в очите и ги виждам. И съм доволен. Аз това искам - като си отида, да плаче някой. Не ща рай, не ща пъкъл, само някой сълза да отрони. И толкоз.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
red_pill
Редник
*

Karma: +190/-93
Неактивен Неактивен

Публикации: 8



Профил
« Отговор #340 -: Октомври 10, 2011, 07:17:09 »

Събуди я мекия топъл допир на влажното розово носле на кученцето по ръката й. Мъничето бе гладно. Усмихна се на малкия лабрадор и го погали по златистата мека козинка, с цвят досущ като цвета на косите й.
Стана от люлеещия се стол, остави малчото в кашона, с който й го бяха доставили от зоомагазина предния ден и му сипа храна в купичка. Докато го гледаше как енергично унищожава закуската за млади шампиони, се замисли колко странен бе живота... Уж живееш, за да обичаш и да бъдеш обичан, стремиш се с към щастието всеки ден, всеки час, с всеки дъх, докато те има... Бе обичала и бе обичана, но и я бяха наранявали до степен да не иска да продължава да живее. Но любовта към живота се бе оказала по-силна от мъката и след всяко разочарование бе продължавала напред, с надеждата, че утрешният ден ще е по-хубав от днешния или вчерашния. Сега бе влюбена... Харесала бе начина му на мислене и светоусещане без да го е виждала, четейки негови публикации в мрежата. Усещаше интуитивно, че той е мъжът, който беше търсила толкова дълго време. Позаинтересува се кой е в действителност, не бе трудно да открие конкретни подробности от житието-битието му. И шах с пешката - той, оказа се, обичаше друга. Неловко, а?
Звънецът на входната врата я изкара от унеса, бе куриерът. Покани го да влезе и донесе кашона с кутрето. Бе заспало, блажено свито на кравайче. Погали го, наведе се и го целуна за последно, а то измърка в просъница. Сърцето й се сви, на гърлото й застана буца и за малко да се разплаче, но се овладя. Това малко парченце живот бе подаръкът й за неговия рожден ден. Внимателно завърза около вратлето на спящото кученце синя панделка с надпис „Аз съм твоят Бау-бау“ и го погали нежно за последно. Подаде кашона на куриера с изрични инструкции за анонимност при доставката и изпрати с поглед автомобила на куриерската служба. Остана на прага замислена дълго време, след това избърса потеклите сълзи, обърна се и влезе тихо в къщата.
Животът продължава, надеждата умира последна.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 17:22:45 от red_pill » Активен

КАТО ШЛИФОВАН ДИАМАНТ, ОТКЪДЕТО И ДА ПОГЛЕДНЕШ - РЪБ.
Аз съм ранима жена - когато плача, не виждам кого удрям с лопатата. (Мисъл, взаимствана от Ася Ботевска Smiley )
Льольо Урунгелов
Skeletan
Редник
*

Karma: +36/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #341 -: Ноември 13, 2011, 02:33:19 »

Аз дълго чаках, но куриерът сигурно нещо е объркал. Нищо не получих! Или пък моята Минка го е уплашила, не знам. Аз не се оплаквам. Животът си е такъв, какъвто си го направиш. Само че... ако можеше... моята Минка, тя... не ме обича много. Пере ме, глади ме, жули с телената четка цукалото, държи чисто из къщи, пък що така... у мене... не знам. Не че не съм доволен - доволен съм. Па и не се оплаквам. Ама ако ти можеш да ме обикнеш, ще те взема! Пък... то толкова неща се губят напоследък... и моята Минка може да се изгуби у огъня. Огънят пречиства, облагородява! Огънят слага край и ново начало. Все нещо трбява да гори!
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #342 -: Ноември 14, 2011, 12:29:17 »



На снимката казват,че има 11 лица.Най-много са хората,който виждат 4-6 лица.
По-малко са тези който виждат 8-10.
Най добре виждат тези които преброят 11.
Шизофрениците и параноиците виждат 12 и повече-:)А ти?
(не го приемайте много сериозно,чувал съм че има хора виждащи и 13 лица-:)

Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #343 -: Ноември 14, 2011, 12:35:06 »

отидох към шизоврениците ....ако се загледам още малко може и 13 да станат Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #344 -: Ноември 14, 2011, 12:40:24 »

и аз на бързо ги преброих към 12-14. Ама немога да ги сваря да броя щот се движат при мен.  Grin Grin Grin

« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 12:50:17 от smehh » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!