Imperia Online България  
Април 19, 2024, 22:29:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СКУКА  (Прочетена 90031 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #60 -: Ноември 26, 2007, 17:12:22 »

Леко съм шокиран! Изведнъж, както си композирах тук едно искане, установих, че не знам как се пише една широко употребявана от мен дума. Ще заплашвам длъжник, че носи отговорност. И тук моля за съвет, защото има поне три варианта и аз не знам кой е верен:
  • административнонаказателна отговороност
  • административно-наказателна отговорност
  • административно наказателна отговорност
И трите се срещат в текстове от закони. Което може да значи, че има повече от един верен отговор, май? Подскажете все пак малко.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #61 -: Ноември 26, 2007, 17:23:32 »

Леко съм шокиран! Изведнъж, както си композирах тук едно искане, установих, че не знам как се пише една широко употребявана от мен дума. Ще заплашвам длъжник, че носи отговорност. И тук моля за съвет, защото има поне три варианта и аз не знам кой е верен:
  • административнонаказателна отговороност
  • административно-наказателна отговорност
  • административно наказателна отговорност
И трите се срещат в текстове от закони. Което може да значи, че има повече от един верен отговор, май? Подскажете все пак малко.
първото е и веднага давам пример: чл.24 (1) Адмнистративнонаказателната отговорност е лична. (ЗАНН)
докато намеря... надявам се да съм помогнал Cool Wink
Активен

Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #62 -: Ноември 26, 2007, 17:59:45 »

Мда, и аз така мисля, но нашият юрисконсулт пак беше настроен да спорим. Все пак статистиката е в моя полза - 132 официални нормативни документа за вариант едно срещу 25 такива за вариант две. Вариант три се оказа аутсайдер още от самото начало. Но и защо са ни цифри - щом го пише в ЗАНН, значи е така!
 Smiley Благодаря Ви.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #63 -: Ноември 26, 2007, 18:59:12 »

няма скука слушайте албума на Невена Цонева - Без Страх (2007)
 и всичко ще е окси Smiley
« Последна редакция: Ноември 26, 2007, 19:11:58 от vidomina » Активен

Age of Extinction
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #64 -: Ноември 26, 2007, 19:08:44 »

няма скука слушайте албума на Невена Цонева - Без Страх (2007)
 о всичко ще е окси Smiley
добра идея. ся ще го потарся из нета
Активен

gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #65 -: Ноември 26, 2007, 23:37:20 »

Леко съм шокиран! Изведнъж, както си композирах тук едно искане, установих, че не знам как се пише една широко употребявана от мен дума. Ще заплашвам длъжник, че носи отговорност. И тук моля за съвет, защото има поне три варианта и аз не знам кой е верен:
  • административнонаказателна отговороност
  • административно-наказателна отговорност
  • административно наказателна отговорност
И трите се срещат в текстове от закони. Което може да значи, че има повече от един верен отговор, май? Подскажете все пак малко.

Ах....г-н Скелетан данъчен инспектор, бирник, Събирач на Стари Задължения.......да, сега всичко ми се напасва, от както Ви познавам се чудя на кой ми приличате......най-накрая бях награден за търпението - просветна ми. Човека, който прибира дължимото от всички, човека, който всички смятат за най-голямото зло, а той се оказва истински симпатяга с желязна логика..... тъй трудна за оспорване. Познава всички, но никой не го е виждал или по-точно почти никой.......или още по-точно малко са успели да разкажат за срещата си с него. Живее в голямо имение, малко отдалечено в пространството и много във времето....даже малко в страни от времето. Има си по нещо от всеки или май е най-добре да се каже - знае най-важното за всеки. Да онези малки пясъчни часовници, отброяващи безмилостно прашинките живот.....но защо се хабя, този образ е толкова добре и красиво описан от невероятния Тери Пратчет....да Скелетан, ти си точно като неговия Смърт......всички ще си платим дължимото.....рано или късно  ;D.

П.П. Чакам Ви на чай в някой от световете из които така СКУЧНО бродим  Wink
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #66 -: Декември 05, 2007, 21:33:15 »

Г-н Гаргаран, срам ме беше да пиша тук заради този ценен за мен комплимент. Много малко приятели срещнах в тази игра и Вие сте един от тях. Понеже знам, че сме с близки музикални вкусове сега ще помоля за помощ - Вас и всеки желаещ да помогне. Имам затруднения в разбирането на един текст, не в превода, а в разбирането му. Трудно ми е да свържа смислово припева с останалата част от текста на песента, внушението на автора ми се губи. Аз имам своето усещане за това парче, но ми се иска и вие да споделите вашето.

Accept - Accept Amamos La Vida
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #67 -: Декември 07, 2007, 20:38:02 »

Г-н Скелетан, няма от какво да Ви е срам! Искам преди всичко да Ви благодаря за признанието - за мен лично, приятелството е най-ценното нещо на този свят. Колкото до accept, чистосърдечно признавам, че сутринта прочетох текста за първи път. За мен най-ценното нещо в това парче е невероятната китара......ако по времето на сътворяването на света е звучала музика, аз лично си придставям нещо подобно. За текста - нямам кой знае какви представи от испански, но благодарение на la vida се ориентирах, че става дума точно за този език, оттам вече беше лесно. Стигнах до следния превод за заглавието на песента - Обикнахме живота. Надявам се да не бъркам, тъй като всички мой впечатления са базирани върху тази фраза. Според мен няма как да сбъркаш и как да лишиш от смисъл дадено изречение, ако накрая му туриш една запетая и един съюз и кажеш ОБИКНАХ ЖИВОТА! Независимо от това как живееш, независимо от това къде живееш, независимо от това в кое време живееш ти можеш да обикнеш живота. Независимо от това в какви настроения изпадаш, независимо от това какви чувства изпитваш, ти можеш да обикнеш живота! Не ми се говори за внушение на автора, към което се е стремял, ще говоря за усещането, което остава в мен този текст. Целият текст е една метафора, метафора на борбата и преследването на мечтите, метафорра на това, което представлява живота. Чух малка грешка в постнатия от вас вариант, в петия стих думата dogs всъщност е  gods, така се вписва в цялата картина, а и по останалите сайтове с текстове е gods. Там е и най-красивия момент - какво всъщност представлява всеки от нас - самотна сълза в реката на живота. Да, тъжно е...... така стигам до крайната картина на чувствата ми /днес с удоволствие слушах песента около 20 пъти/ - плачещата китара, дрезгавия, сърдит тон на вокала - толкова пълен с мъжка болка, яд и гняв, чувството за безпомощност и самота, лъхащо от четвъртия стих, целия останал текс, заглавието и неговото многократно повторение.......започнах да се чудя, какво подяволите правим, защо понякога забравяме, че живота е един и живеейки го забравяйки че го обичаме, пропиляваме прашинките от нашето аз, отделени ни така щедро от безкрайната пустиня на времето! Май Удо Диркшнайдер ми се накара хубаво днес, така че отивам да си припомням студентските години и историите около 8-ми декември и да си намеря сродна сълза  Smiley. Пожелавам ви приятна вечер и които не е чул това днес, да то направи веднага  Wink http://youtube.com/watch?v=WZUng39S_RA
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Mi6
Лейтенант
***

Karma: +43/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 150


ПОЧИВАМ СИ


Профил
« Отговор #68 -: Декември 08, 2007, 21:57:48 »

Ся като всички празнуват и настана мъртвило тука   Sad
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #69 -: Декември 09, 2007, 04:46:13 »

сега ще се активизираме към 3-4-5-6- 10 сутринта

Айде активизирайте се  *beer* *beer* *beer* *beer* *beer*
Активен
Gioia
Amesha Spenta‎ annoiato alla morte
Редник
*

Karma: +518/-763
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


In vita mors, in morte vita!


Профил WWW
« Отговор #70 -: Декември 10, 2007, 21:39:46 »

активиз, активиз...
Активен

оп, зарибих се регвайте се от тук моля, че ми трябват точки Smiley http://www.erepublik.com/bg/referrer/Gioia+Stellina
Mi6
Лейтенант
***

Karma: +43/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 150


ПОЧИВАМ СИ


Профил
« Отговор #71 -: Декември 11, 2007, 01:07:34 »

чини ми се, че всеобща заблуда се създава  *pardon*
Активен
Mi6
Лейтенант
***

Karma: +43/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 150


ПОЧИВАМ СИ


Профил
« Отговор #72 -: Декември 13, 2007, 18:01:42 »

Активен
Gioia
Amesha Spenta‎ annoiato alla morte
Редник
*

Karma: +518/-763
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


In vita mors, in morte vita!


Профил WWW
« Отговор #73 -: Декември 13, 2007, 18:23:00 »


а, крилца са ти пораснали, честито  ;D
Активен

оп, зарибих се регвайте се от тук моля, че ми трябват точки Smiley http://www.erepublik.com/bg/referrer/Gioia+Stellina
MoSh
Сержант
**

Karma: +46/-54
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Призрак в мъглата


Профил
« Отговор #74 -: Декември 20, 2007, 00:58:14 »

Хубава тема, браво а наздраве  *beer*
Активен

Умът не слуша сърцето а вечно смята и бди.
Един приятел повече от сто предателя струва!
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!