Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:26:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стратегии за начална игра  (Прочетена 53106 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« -: Септември 14, 2007, 18:40:27 »

 Мойта стратегия за начална игра:
 Войствено:
 Още в началото на играта не правя нищо освен хамбари за повече население и мини разбира се. Вместо да си харча парите за проучвания правя само едно ниво атака стрелец (и 1 университет разбира се), защото е по-евтино от атака меле и произвеждам леки стрелци до изнемога. Задалжително си правя много бараки и академия за да мога да ги мобилизирам възможно най-късно да не ми харчат издръжка. Когато стигна към 110-120 точки съм събрал 1000 стрелци и опожарявам 7-8 пъти, като с всичките пари (колкото и малко да са) си пускам още малко войници за да опожарявам за повече пари, но вече са мечове ( трябват ми не повече от 200 за да сваля 1 крепост и 300 меча и 100 копия за 2). Правя шпионаж на 2 или колкото ми е нужно. Когато вече мога да свалям крепости ги свалям само с мечове без никакви тарани (примерно 200 меча 800 стрелци), а с парите си дигам медицината и централизираната власт. Така правя първите си 2 провинции на към 300 точки и от атаките взимам вече по 17 000-20 000 стига да имам късмет. После следва дигане на централизирана власт, униревситет, архитектура, крепост на 4 ниво и следва правене на проучванията за тежки единици, когато ги направя пускам чак сега гранични поствове и т.н.
 Фермерче:
 Не правя нищо друго освен население, никакви войници и до 350-400 точки имам оградена провинция. Тогава почвам да правя крепости за по-голям дохот, и почвам да събирам достатъчна армия за да свалям крепостите, като ги крия по крепостите. Целта е да се дигнат още в началото много медицина и гранични постове, много малко хора атакуват когато виждат че си активен играч и не могат да ти влязат. Когато вече можеш да свалиш крепостите на най-близките до тебе сменяш тактиката и почваш да правиш само войска, като когато ресурсите за дадени проучвания ти се сторят само на една атака разтояние и дигаш всичко което ти се стори нужно.
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
joni_lo6ia
Редник
*

Karma: +6/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Профил
« Отговор #1 -: Септември 14, 2007, 20:26:55 »

ima i mnogo drugi strategii . no vsi4ko stava s opit . eto edin drug na4in da se razvie6 dobre :

1. puska6 krepost 1
2. universitet 1,2,3 i ataka strelec(vzima ti darva, jelqzoto 6te ti trqbva za strelci )
3. puska6 1 nivo pazar ( 30% komisiionna e po dobre ot 50%)
4. puska6 nqkolko niva hambari v na4aloto struva6 malko 
5. centralna vlast i 500 streleca za provinciq (kolonizira6 ravninna profka(provinciq) za pove4e naselenie )
6. puska6 nqkolko niva hambari v drugata profka
7. pravi6 2,3 niva tovarna stanciq za da si seifa6 resursite i 4aka6 da pusne6  edna profka .
8. puska6 o6te edna profka i ve4e po4va6 da pravi6 kreposti . kara6 gi nared ot glavnata provinciq , su6tevremenno puska6 biurokraciq za da sabira6 pove4e pari i medicina .

 ob6to vzeto gleda6 tolkoto pove4e naselenie ima6 tolkova po dobre . za celta puska6 pove4e niva medicina i nqkakva armia da ti pazi krepostite .
za po neopitnite da vi kaja e dostata4no da si vlizate 3-4 pati na den v imperiata na raztoqnie 4-5  chasa za malko pari nqma da se razkarvat da vi biqt
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #2 -: Септември 14, 2007, 21:12:05 »

   Аз лично бих предпочел не си правя войска ако ще играя по твоята стратегия, защото някой лош може да мине само заради нея. Все пак и малкото армия носи пари, а пък няма никакъв смисъл, според мен да си хабиш ресурсите, по добре да правиш войници само колкото да си направиш провинциите. Както сам каза ако влизаш на 4-5 часа никой няма да те напада => не ти трябват войнеци.
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
ImYourDJ
____________
Редник
*

Karma: +22/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« Отговор #3 -: Септември 23, 2007, 00:08:34 »

Ако влизаш на 4-5 часа и си мой съсед, ще те разпарчатя от бой...
Армия не ти трябва ако си абсолютен майстор в опазването, дипломацията и т.н.
Трябва да си онлайн поне през час и да си доста контактен и предизвикващ уважение и респект у останалите, което точно ти трудно би постигнал!
Активен

Защо вашият бог не се изправи срещу мен?
Защо не показа безкрайната си сила?
Ще дойде моят ред!
И тогава моите грехове ще се стоварят върху вашите души...
Защото аз съм живото безбожие...
GoDLesS
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #4 -: Септември 23, 2007, 01:40:15 »

Ако влизаш на 4-5 часа и си мой съсед, ще те разпарчатя от бой...
Армия не ти трябва ако си абсолютен майстор в опазването, дипломацията и т.н.
Трябва да си онлайн поне през час и да си доста контактен и предизвикващ уважение и респект у останалите, което точно ти трудно би постигнал!

 ;D ;D ;D ;D няма такъв час! През 40 мин наряд максимум  Wink
Активен
joni_lo6ia
Редник
*

Karma: +6/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Профил
« Отговор #5 -: Септември 23, 2007, 20:00:25 »

ImYourDJ , moga da ti kaja 4e s diplomaciqta sam mnogo dobre . minata era bqh v nqkolko ot nai silnire  saiuzi
Активен
ImYourDJ
____________
Редник
*

Karma: +22/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« Отговор #6 -: Септември 23, 2007, 20:11:14 »

bqh v nqkolko ot nai silnire  saiuzi
Това говори достатъчно зле за теб  ;D
Активен

Защо вашият бог не се изправи срещу мен?
Защо не показа безкрайната си сила?
Ще дойде моят ред!
И тогава моите грехове ще се стоварят върху вашите души...
Защото аз съм живото безбожие...
GoDLesS
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #7 -: Септември 28, 2007, 23:25:51 »

Ако влизаш на 4-5 часа и си мой съсед, ще те разпарчатя от бой...
Армия не ти трябва ако си абсолютен майстор в опазването, дипломацията и т.н.
Трябва да си онлайн поне през час и да си доста контактен и предизвикващ уважение и респект у останалите, което точно ти трудно би постигнал!

Интересно как хващаш армия на всеки 4-5 часа про положение, че аз я изпращам на по 3 часови ръзходки  Huh? , а и говорехме за начална тактика, твоя респект си го дръж, подкрепям те за него, но аз предпочетам "агресивните преговори"  Cool Tongue
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #8 -: Септември 29, 2007, 00:16:25 »

Интересно как хващаш армия на всеки 4-5 часа про положение, че аз я изпращам на по 3 часови ръзходки  Huh? , а и говорехме за начална тактика, твоя респект си го дръж, подкрепям те за него, но аз предпочетам "агресивните преговори"  Cool Tongue

с малко повече късмет и се хваща армия от над 6 часов преход. Има време ще научиш всичко с времето си  Cool
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #9 -: Септември 29, 2007, 22:04:24 »

с малко повече късмет и се хваща армия от над 6 часов преход. Има време ще научиш всичко с времето си  Cool

Не и ако влизам на толкова време.  ;D Иначе може ако излеже нещо спешно и не мога да вляза.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 22:24:18 от Krum91 » Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Revenger
Гост
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2007, 08:39:23 »

Свободно време само ви трябва.Останалото са подробности Smiley
Активен
Cut-And-Dried
Редник
*

Karma: +9/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 6


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2007, 23:26:26 »

Свободно време само ви трябва.Останалото са подробности Smiley
Разбира се!
Активен
HANA
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2007, 10:54:59 »

Абе незнам,но искам да питам какво ще стане,ако съм запълнил целия си гарнизон само от стрелци.Като се има предвид,че крепостта ми е трето ниво-т.е. 400 стрелци в една крепост.Трудно ли ще ми превземат крепостта?
Активен
nigg
Майор
*****

Karma: +258/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 919


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 09, 2007, 10:59:59 »

Абе незнам,но искам да питам какво ще стане,ако съм запълнил целия си гарнизон само от стрелци.Като се има предвид,че крепостта ми е трето ниво-т.е. 400 стрелци в една крепост.Трудно ли ще ми превземат крепостта?
не, лесно ще я превземат.
попълни си цифричките в един калкулатор и ще видиш
Активен
Trippin
Hashashin
Лейтенант
***

Karma: +260/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 159


свят1


Профил
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2007, 10:11:08 »

Абе незнам,но искам да питам какво ще стане,ако съм запълнил целия си гарнизон само от стрелци.Като се има предвид,че крепостта ми е трето ниво-т.е. 400 стрелци в една крепост.Трудно ли ще ми превземат крепостта?
зависи от етапа на който е развитиетно на ерата... както и от точките на които си... Аз например съм със заградена планинска 4-ка пълна със стрелци и пак не смея нищо да оставя  внея
Активен

---лелеее колко си лош... оле затвори очички и лека нощ...
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!