Imperia Online България  
Април 27, 2024, 17:31:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бронзовата медалистка в Ера 2 на Номадите: "Накарахте ме да не спя."  (Прочетена 2342 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« -: Октомври 23, 2008, 14:50:33 »

Тя е дама, един от ветераните в Империята.
Започнала е още от Бетата и от тогава е влюбена в играта.
Занимава се с уеб-дизайн и... загадъчно се усмихна, когато й предложихме да дойде да работи при нас.
Но ние няма да се откажем.

Представям ви бронзовата медалистка от Ера 2 на Номадите, един от най-свирепите бойци през изминалата Ера, дамата, на която... не й достигна съвсем малко, за да се превърне в Кралица на Номадите.

Име: Пламена Христова
Възраст: 27
Местоположение: България, Шумен
Семейно положение: Неомъжена (и няма и планове в тази насока, засега работата й е на първо място)
Професия: Уеб-дизайн
Прякор: Aqua
Позиция във финалното класиране: 3



Oton: Първо, поздравления за бронзовия медал в Ера 2 на Номадските нашествия!
Aqua: Благодаря, беше наистина трудна ера и до последно не бях сигурна, че ще се класирам трета.

Oton: От колко време играете Империя?
Aqua: От първия ден на Бетата, още тогава се влюбих в тази игра и до сега не мога да се откажа. Въпреки, че вече е времe да си дам малко по-продължителна почивка.

Oton: Играла ли сте Блиц скорост?
Aqua: Да, ера 1, беше много интересно.

Oton: Как се класирахте там?
Aqua: Не помня точно, тогава се отказах няколко дена преди края, но по-натакък в друга ера завърших в топ 10. Блица е много изтощаващ свят, трудно може да издържиш до края.

Oton: Същото можем да кажем и за Номадите?
Aqua: За тази ера със сигурност. Миналата беше по-спокойна, но и тръпката бе по-малка тогава.

Oton: Какви са разликите, според Вас? Като оставим настрана геймплея? Коя от двете ери бе по-добра, според Вас?
Aqua: Не знам, ерите бяха коренно различни една от друга, изискваше се и съвсем различен подход.

Oton: А именно?
Aqua: Тази бе много по-динамична, за първи път от доста време ми се наложи да не спя. Що се отнася до стратегия, не беше трудно да се досетиш каква ще е печелившата за тази ера. Новите елементи, като военни приходи и коефициент, подсказваха още от самото начало, че добрата защитна стратегия ще играе най-важна роля. Икономиката също беше от значение, поне до средата на ерата. Добрият старт винаги е най-важен.

Oton: Някои от играчите изказаха мнение, че сме пратили излишно силни атаки, за да си "спестим" разходи за плакети?...

Aqua: Не мисля така, стремежът на всички ни да си запазим коефициента не позволяваше друго решение, поне според мен.

Oton: Можехте ли да отбиете всички атаки?
Aqua: Разбира се, че можех, особено след като издържах най-силните атаки и изгубих коефициента си на по-лека вълна. Просто това се беше превърнало в лудост - нон стоп наемане на войски, никаква мисъл освен да не пропуснеш да наемеш някоя партида...

Oton: Кои бяха Вашите грешки?

Aqua: Може би избора на провинции, но не съм сигурна. Все още си мисля, че планинската не беше грешка.

Oton: За разлика от повечето играчи, които са на мнение, че хълмистите провинции са най-подходящи за игра в Номадите?
Aqua: За хълмистите не знам, не са ми от любимите терени  По-скоро се колебаех между три равнинно-гористи, но в крайна сметка реших да рискувам с планинска. Населението се оказа проблем за всички, за щастие аз още от самото начало на ерата наблягах главно на медицини и хамбари.

Oton: Кога усетихте, че имате шанс за призовата тройка?
Aqua: Още от самото начало се стремях към нея, последната седмица усетих, че губя шанса за тройката... Не знаех дали ще имам достатъчно ресурс да компенсира напредъка на Матеев. Но последните три вълни отново ми върнаха надеждите. (усмихва се)

Oton: Кои са грешките, които не искахте да допускате?
Aqua: Най-много се страхувах да не проспа някоя от нощните атаки, това щеше да е фатално. Например брат ми, Kent, допусна точно такава грешка и изгуби шансовете си за Топ 3. Що се отнася до стратегия и планиране, не си намирам грешки, всичко се получи по план. (усмихва се скромно)

Oton: Успяхме ли да Ви изненадаме в тази Ера?
Aqua: Честно казано, очаквах силни атаки към края на ерата, но не предполагах че ще са чак толкова сериозни. Това ме изненада, както и самата подредба на атаките, в някои случаи си правех плановете за разграбване, а вие пускахте пожари и това доста ми обърка сметките.

Oton: Спечелихте 2 медала... избихте солидно количество номади... натрупали сте доста военни точки и спечелихте доста Доблест. Всъщност... на едно от призовите места сте по Доблест. Задължителна ли е... добрата военна подготовка, за да успееш в Номадите?
Aqua: По принцип мисля, че това бе решаващо за победата на Бийст, постоянно поддържаше силна армия. Аз от своя страна се готвех атака за атака, не исках да стигна до момент, в който да не мога да си позволя издръжката на войската. Естествено много важно и как си смяташ битките, какви са ти загубите и т.н, но към края това също нямаше голямо значение

Oton: Защо?
Aqua: Защото армията едва стигаше да се отбият 4 атаки наведнъж, не беше от значение дали е изгодна битката, поне за мен, важното бе да е победа. (усмихва се)

Oton: Кои от играчите можеха да Ви застрашат?
Aqua: Като изключим Beast и Bibi предполагам? (усмихва се)

Oton: Разбира се.
Aqua: Ma7ee8 ми се струваше най-сериозен противник, също така Brodqga и ТТТТТ

Oton: Къде бяха нашите грешки?

Aqua: Военните приходи бяха прекалено големи, коефициента също. Според мен самият коефициент е много добра идея, дава възможност за доста различни стратегии и не трябва да се маха, просто да се намали, така че да не е изцяло определящ за крайното класиране.

Oton: Какво ще правите с парите от наградата?

Aqua: Ще почерпя приятелите и познатите си порядъчно, и след това поне още 1-2 седмици ще се черпим. (смее се) Шегувам се, не знам, не съм решила още.

Oton: Ще защитавате ли класирането си в следващото издание на Номадите?
Aqua: Не, както казах имам нужда от една доста дълга почивка от играта. От три години почти не съм пропуска ера в един или друг свят, време е за отпуска.

Oton: Смятате ли, че Номадите Ви правят един от най-добрите играчи в ИО?
Aqua: Не мога да преценя, доста добри играчи не играят в Номадите, други нямат възможност да се отдадат изцяло и допускат грешки. Но колкото и нескромно да звучи, победителите в Номадите са си от най-добрите, няма как да е иначе. (отново се усмихва скромно)

« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 15:07:00 от Oton » Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!