Imperia Online България  
Април 20, 2024, 08:48:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: VOPROS!  (Прочетена 9954 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« -: Септември 14, 2007, 13:49:17 »

Namadat me s edikva si armiq na opozarqvane i az tragvam da presre6tam, kato go smqtam na kalkulatora pe4elq na 68-70 moral i ni6to ne sam izpusnal a kogato se sastoi bitkata vizdam 4e sam padnal, posle go smqtam otnovo ama na drugiq kalkulator \kojto az ne izpolzvam obiknoveno\, kojto e specialno za opozareniq i tam ilziza 4e padam.
ZA6TO nikade ne pi6e 4e ima razlika mezdu poleveta bitka mezdu opozarqvane i polevata bitka pri razgrabvane???  >Sad Shocked >Sad
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #1 -: Септември 14, 2007, 14:38:12 »

Тук пише.

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=32.0
Активен

Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #2 -: Септември 14, 2007, 15:02:06 »

Адаш - РЪКОВОДСТВОТО!
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Leila
Acid Cinderella
Лейтенант
***

Karma: +45/-64
Неактивен Неактивен

Публикации: 160


Wild & Random


Профил
« Отговор #3 -: Септември 14, 2007, 15:02:31 »

При опожаряване/полева битка участва само армията пред крепостта. При разграбване атакуващият трябва да победи и полевата армия, и крепостната стена, и гарнизона. Обсадният калкулатор винаги изпълнява и трите операции - полева битка/крепостна обсада/битка с гарнизона и затова сте получил такъв резултат. Полевият калкулатор изпълнява само полевата битка. Именно затова има два калкулатора. Струва ми се, че в ръководството е обяснено достатъчно добре.
Най-вероятно противникът ви е имал достатъчно голяма войска за да победи вашата полева, но не е изпратил обсадни машини (тъй като опожарява и не му трябват) , поради което не би могъл да спечели битката с крепостта. Използвайки грешния калкулатор, Вие сте получил неверни данни за изхода от битката, тъй като той я е пресметнал с още 2 фази, докато в играта се е провела само първата.
Друга възможност (макар и доста невероятна) е да не сте въвел коректни данни за проучванията на противника, което може да се окаже решаващо в някои случаи (най-вече в началото, когато се използват леки войници). Дори в този случай употребата на правилният калкулатор е наложителна, в случай че желаете адекватни данни за конкретната битка.

Все пак моят съвет е да погледнете от добрата страна. Както се казва "Парен каша духа". Завбъдеще ще знаете по-добре какво да правите и може би ще се предпазите от по-неприятна загуба. А и в крайна сметка това е просто една игра.
И разбира се прочетете подробно и внимателно подробното ръководство, както и промените, които са обявени в играта и форума. Така ще си спестите евентуалните неприятни емоции, свързани с нелепи загуби в играта.


Поздрави
Leila

//edit Освен това ви уверявам, че пишейки грамотно на български език ще успеете да предизвикате далеч по-голям и градивен интерес към въпросът си. Също така в заглавието на темата бихте могъл да дадете малко повече информация за въпросът си, като целта отново е да получите повече на брой и по-добри като качество отговори.
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 15:05:25 от Leila » Активен

try before try again!
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #4 -: Септември 14, 2007, 15:14:41 »

Вие За идиот ли ме вземата знам че изпълнява и трите операции, но аз го биех по дяволите още на първата полева битка!!!  Как мога да ви пратя доклада от битката или ак отрябва ще ви пратя точните до един човек армии и вярвайте ми не съб сбъркал в нищо. Пича има само 25 000 точки за да има каквото и да е на по високо ниво, било то брони, атака меле или стреци а и да има смятах го и с това на 11 ниво ВСИЧКО и въпреки това пак го бия на полевата битка!
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 15:20:02 от Krum91 » Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #5 -: Септември 14, 2007, 15:17:11 »

Вие За идиот ли ме вземата знам че изпълнява и трите операции, но аз го биех подявалите още на първата полева битка!!!
Не е възможно да си вземал първата полева битка а после да те е смазал! Нещо си объркал при смятането
Активен

realm 3
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #6 -: Септември 14, 2007, 15:21:08 »

Не според калкулатора го биех на полевата, но когато всъщност се състоя битката той ме би.
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #7 -: Септември 14, 2007, 15:21:53 »

Вие За идиот ли ме вземата знам че изпълнява и трите операции, но аз го биех по дяволите още на първата полева битка!!!  Как мога да ви пратя доклада от битката или ак отрябва ще ви пратя точните до един човек армии и вярвайте ми не съб сбъркал в нищо. Пича има само 25 000 точки за да има каквото и да е на по високо ниво, било то брони, атака меле или стреци а и да има смятах го и с това на 11 ниво ВСИЧКО и въпреки това пак го бия на полевата битка!
лично на мен ми стана интересно и бих те помолил да ми я пратиш на лично Smiley
Активен

Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #8 -: Септември 14, 2007, 15:26:51 »

ОК!
Противника има 10 030 фаланги, 20057 елитни стрелци, 8610 гвардия и 5993 паладина, цел на атаката опожаряване, терен гористо хълмист,
Мойта войска е 4000 фаланги, 5000 елитни стрелци, 9450 гвардия и 12 000 паладина, морал на войската ми е 110, а неговата на 111
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #9 -: Септември 14, 2007, 15:29:35 »

Целия ми въпрос е всъщност защо има разлика между полевата битка на разграбване и полевата битка на опожаряване. А и тук е мястото да попетам защо морала ми за начало е 110 при положение че имам 140 доблест и тактики на 8 ниво. Смисъл при обикновена атака получавам 115 морал?
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 15:56:35 от Krum91 » Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #10 -: Септември 14, 2007, 15:40:52 »

Целия ми въпрос е всъщност защо има разлика между полевата битка на разграбване и полевата битка на опожаряване. А и тук е мястото да попетам защо морала ми за начало е 110 при положение че имам 140 морал и тактики на 8 ниво. Смисъл при обикновена атака получавам 115 морал?
с тези данни ... и на двата калкулатора дава победа за теб Smiley ... прати ми на лични доклада от битката да го разгледам
Активен

nigg
Майор
*****

Karma: +258/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 919


Профил
« Отговор #11 -: Септември 14, 2007, 15:52:37 »

с тези данни ... и на двата калкулатора дава победа за теб Smiley ... прати ми на лични доклада от битката да го разгледам
при мен и на двата калкулатора морала му пада под 50 в повечето случаи
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #12 -: Септември 14, 2007, 15:56:05 »

как го събираш тоя 140 морал само не мога да разбера??? Huh?
Сори исках да кажа 140 доблест!  ;D Имам 140 доблест и 8 ниво тактики едното ми дава +2 а другото +3 морал.
Мне е верно това с и двата калкулатора, почти винаги на втория калкулатор падам, а на първия за обсадите винаги печеля, а относно на колко морал обикновено на 62-63, може и да падне под 50 наистина но в повечето случаи печеля, поне при мен е така
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 16:02:33 от Krum91 » Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Admin
Administrator
*

Karma: +35/-39
Неактивен Неактивен

Публикации: 56


Профил
« Отговор #13 -: Септември 14, 2007, 16:02:01 »

Както знаете
ОК!
Противника има 10 030 фаланги, 20057 елитни стрелци, 8610 гвардия и 5993 паладина, цел на атаката опожаряване, терен гористо хълмист,
Мойта войска е 4000 фаланги, 5000 елитни стрелци, 9450 гвардия и 12 000 паладина, морал на войската ми е 110, а неговата на 111

Нормално е при тази битка да паднеш, незнам с кой калкулатор и какво смятате но в над 90% от случайте моралта ти пада на под 30 - което означава, че шанса ти да победиш е доста минимален и доста на късмет. При сметки всички проучвания и от твоя и от негова страна на 10. При симулациите нямаш 1 спечелена битка.

ДАВАНЕТО НА ДОКЛАД ПРЕДИ ДА Е ИЗТЕКЪЛ 7 ДНЕВНИЯ СРОК Е ЗАБРАНЕНО - НЕЗАВИСИМО ПОД КАКВА ФОРМА БИВА ПРЕДОСТАВЕН ТОЙ. Правилото не важи единствено ако и 2-мата участници са съгласни за това или ако давате доклада на същзник (човек от вашия съюз).

Морала пада при нападане на заградена провинция (-20) и при нападане извън обхват х2.

Активен

Leila
Acid Cinderella
Лейтенант
***

Karma: +45/-64
Неактивен Неактивен

Публикации: 160


Wild & Random


Профил
« Отговор #14 -: Септември 14, 2007, 16:02:15 »

Наистина може да изглежда очудващо, но противникът ви спечели почти всички проигравания, които тествах, като финалният му морал беше между 57 и 42. От около 50 опита защитникът спечели само два пъти, като и двата пъти успя да унищожи цялата армия на нападателя, но и в двата случая завършвайки под 50 морал. Смятах с 10 на всички проучвания и за двамата
Възможно е да сте извадил късмет с калкулатора преди битката и това да ви е подвело. Във всеки случай при това съотношение на силите нападателят определено има превъзходство в шансовете. Разнообразните резултати във финалния морал отдавам на огромното количество елитни стрелци, които внасят голяма доза несигурност в началните рундове, а от там и в крайния изход.
Разбира се повече мога да ви кажа само ако споделите доклада от битката.
Активен

try before try again!
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!