Imperia Online България  
Април 26, 2024, 17:25:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: VOPROS!  (Прочетена 9975 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #15 -: Септември 14, 2007, 16:02:46 »

Бонусите от тактики и доблест важат само за нападателя.

Целия ми въпрос е всъщност защо има разлика между полевата битка на разграбване и полевата битка на опожаряване. А и тук е мястото да попетам защо морала ми за начало е 110 при положение че имам 140 доблест и тактики на 8 ниво. Смисъл при обикновена атака получавам 115 морал?

Полевата битка си е полева битка независимо каква атака си пуснал.Има разлика в това дето идва след полевата битка.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #16 -: Септември 14, 2007, 16:04:50 »

 Да падам?? При мен в повечето случаи печеля  Huh? Huh? Huh? Не разбирам
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
nigg
Майор
*****

Karma: +258/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 919


Профил
« Отговор #17 -: Септември 14, 2007, 16:06:17 »

Да падам?? При мен в повечето случаи печеля  Huh? Huh? Huh? Не разбирам
значи има и случай да губиш?
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #18 -: Септември 14, 2007, 16:08:33 »

Бонусите от тактики и доблест важат само за нападателя.

Полевата битка си е полева битка независимо каква атака си пуснал.Има разлика в това дето идва след полевата битка.

Адаш мерси че ме светна не го знаех  >Sad >Sad, Колко пъти да ви казвам че очевидно има разлика защото в момента съм си пуснал и двата калкулатора и виждам разликата. В обсадния да ме бие веднъж на 100 пъти, а на другия всяка 2 битка да ми е падане
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #19 -: Септември 14, 2007, 16:10:31 »

значи има и случай да губиш?
Безбожно малко пъти са, просто забелязах разлика между решенията на двата калкулатора, не ме е яд заради самата битка, а заради калкулаторите
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #20 -: Септември 14, 2007, 16:11:14 »

Адаш мерси че ме светна не го знаех  >Sad >Sad, Колко пъти да ви казвам че очевидно има разлика защото в момента съм си пуснал и двата калкулатора и виждам разликата. В обсадния да ме бие веднъж на 100 пъти, а на другия всяка 2 битка да ми е падане

Ами нормално,в обсадния след като се бие с полевата армия трябва да пребори и крепостта,което е нам си колко още рунда и загуба на морал,докато в полевия си тръгва веднага след битката с полевата армия.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Leila
Acid Cinderella
Лейтенант
***

Karma: +45/-64
Неактивен Неактивен

Публикации: 160


Wild & Random


Профил
« Отговор #21 -: Септември 14, 2007, 16:13:02 »

Струва ми се, че се досещам какъв е проблемът. При крепостна обсада полевата армия на защитника не бяга, независимо до колко ниско и пада моралът (поне доколкото ми е известно). При полева битка обаче е възможно да избяга, както се и случва.
При конкретното съотношение на силите вие в повечето случаи бихте унищожили цялата войска на противника, но моралът ви пада твърде бързо и затова губите. При всички проигравания, които направих, нападателят печелеше от бягство на защитника, въпреки че защитникът оставаше с почти два пъти повече паладини в последните рундове.
Активен

try before try again!
Admin
Administrator
*

Karma: +35/-39
Неактивен Неактивен

Публикации: 56


Профил
« Отговор #22 -: Септември 14, 2007, 16:18:13 »

Безбожно малко пъти са, просто забелязах разлика между решенията на двата калкулатора, не ме е яд заради самата битка, а заради калкулаторите

Не гледай само крайния резултат ами и това на колко морал си. Ако се случи, че 2 от 2 го биеш ама на 20 морал не очаквай, че ще ти върже и в играта тоя късмет.

Струва ми се, че се досещам какъв е проблемът. При крепостна обсада полевата армия на защитника не бяга, независимо до колко ниско и пада моралът (поне доколкото ми е известно). При полева битка обаче е възможно да избяга, както се и случва.
При конкретното съотношение на силите вие в повечето случаи бихте унищожили цялата войска на противника, но моралът ви пада твърде бързо и затова губите. При всички проигравания, които направих, нападателят печелеше от бягство на защитника, въпреки че защитникът оставаше с почти два пъти повече паладини в последните рундове.

Независимо от атаката, полевата армия на защитника (може да из-) бяга винаги. Само гарнизона в крепоста е с "безкраен" морал и не бяга.
Активен

Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #23 -: Септември 14, 2007, 16:21:50 »

Ами нормално,в обсадния след като се бие с полевата армия трябва да пребори и крепостта,което е нам си колко още рунда и загуба на морал,докато в полевия си тръгва веднага след битката с полевата армия.

Аз го бия на обсадния калкулатор преди да започне крепостната обсада, а на другия калкулатор печеля.

Отговор на админ: Добре ти не го ли пресмяташ повечето случаи го бия на 60 морал, случаите в които пада под 50 са малко, а пък тези в които ме бие са още по малко, добре признавам има шанс да ме бие, обаче когато го смятам на 2-рия калкулатор излиза че ме бие почти всеки опит, обеден съм че има някаква грешка в самите калкулатори, а не в крайния резултат на състоялата се битка
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 16:25:19 от Krum91 » Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Leila
Acid Cinderella
Лейтенант
***

Karma: +45/-64
Неактивен Неактивен

Публикации: 160


Wild & Random


Профил
« Отговор #24 -: Септември 14, 2007, 16:34:09 »

Извинявам се за предходното си мнение - грешката е изцяло моя. Все пак в момента проигравам с 2та калкулатора битката и с обсадния защитникът винаги успява да разбие цялата армия на нападателя, при това често остава над 60 морал (става дума само за фазата "полева битка"), докато с полевия нападателят почти винаги печели поради бягство на защитника.

Твърде интересен казус. Дано някой компетентен обясни това несъответствие.
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 16:38:24 от Leila » Активен

try before try again!
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #25 -: Септември 14, 2007, 16:37:16 »

Точно за това имам предвид, сега ако пресметнеш на другия калкулатор (калкулатор2 Polevicalculator) ще се види, че защитника пада твърде често, да не кажа почти винаги. Това е същината на "великия" ми въпрос.
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
LHblue
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #26 -: Септември 15, 2007, 11:08:25 »

ами пресметнах два пъти на калкулатора и в двата пъти губиш,съжалявам.Това което ми направи впечатление е че още в началото на битката той ти нанася по голями щети заради елитните стрелци а и ако несе лъжа неговите фаланги получават 10% бонус към атаката.Като краен резултат се получава така,неговия морал пада по-бавно защото той ти нанася повече щети в началото на битката респективно твоя морал пада по-бързо,още един път съжалявам че си изгубил за успокоение ако това ще те успокои битка си я бива много.
Активен
Welderon
Редник
*

Karma: +5/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #27 -: Септември 15, 2007, 19:06:32 »

При опожаряване/полева битка участва само армията пред крепостта. При разграбване атакуващият трябва да победи и полевата армия, и крепостната стена, и гарнизона. Обсадният калкулатор винаги изпълнява и трите операции - полева битка/крепостна обсада/битка с гарнизона и затова сте получил такъв резултат. Полевият калкулатор изпълнява само полевата битка. Именно затова има два калкулатора. Струва ми се, че в ръководството е обяснено достатъчно добре.
Най-вероятно противникът ви е имал достатъчно голяма войска за да победи вашата полева, но не е изпратил обсадни машини (тъй като опожарява и не му трябват) , поради което не би могъл да спечели битката с крепостта. Използвайки грешния калкулатор, Вие сте получил неверни данни за изхода от битката, тъй като той я е пресметнал с още 2 фази, докато в играта се е провела само първата.
Друга възможност (макар и доста невероятна) е да не сте въвел коректни данни за проучванията на противника, което може да се окаже решаващо в някои случаи (най-вече в началото, когато се използват леки войници). Дори в този случай употребата на правилният калкулатор е наложителна, в случай че желаете адекватни данни за конкретната битка.

Все пак моят съвет е да погледнете от добрата страна. Както се казва "Парен каша духа". Завбъдеще ще знаете по-добре какво да правите и може би ще се предпазите от по-неприятна загуба. А и в крайна сметка това е просто една игра.
И разбира се прочетете подробно и внимателно подробното ръководство, както и промените, които са обявени в играта и форума. Така ще си спестите евентуалните неприятни емоции, свързани с нелепи загуби в играта.


Поздрави
Leila

//edit Освен това ви уверявам, че пишейки грамотно на български език ще успеете да предизвикате далеч по-голям и градивен интерес към въпросът си. Също така в заглавието на темата бихте могъл да дадете малко повече информация за въпросът си, като целта отново е да получите повече на брой и по-добри като качество отговори.
ЕВАЛА КАКО! ИМАШ ВРЕМЕ ЗА ОБУЧЕНИЕ. Grin Wink
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #28 -: Септември 15, 2007, 20:14:52 »

ами пресметнах два пъти на калкулатора и в двата пъти губиш,съжалявам.Това което ми направи впечатление е че още в началото на битката той ти нанася по голями щети заради елитните стрелци а и ако несе лъжа неговите фаланги получават 10% бонус към атаката.Като краен резултат се получава така,неговия морал пада по-бавно защото той ти нанася повече щети в началото на битката респективно твоя морал пада по-бързо,още един път съжалявам че си изгубил за успокоение ако това ще те успокои битка си я бива много.

Не знам как си го смятал ама не е става така, при единия калкулатор печеля.
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
freak|joe
Редник
*

Karma: +4/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 8



Профил
« Отговор #29 -: Септември 15, 2007, 20:42:02 »

Колега явно ти бъркаш нещо. Щом всички ти казват, че е така трябва да се замислиш. При крепостния можеш да пелечиш, но ти обясниха защо става. Прегледай всичко много внимателно. Нещо си объркал някъде.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!