Imperia Online България  
Април 24, 2024, 04:40:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опит на войниците  (Прочетена 2758 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Pharaon_
Сержант
**

Karma: +16/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« -: Ноември 01, 2007, 01:55:30 »

Мисля , че ще е добре да предобиват опит войниците ти.Незнам дали е възможно да се направи , явно ще иска доста играчка, но може би ще направи играта още по-реалистична.Смисъл войниците с повече опит да са по-силни :-)
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 03:17:42 от Pharaon_ » Активен
marwin
Редник
*

Karma: +5/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2007, 11:36:02 »

 *bravo*   Както например в някои игри войниците се водят "новобранци" , "елитни" , "ветерани" (може да са повече нивата) като ветераните или елитните се искат много опит и битки, за да бъдат такива и са много по-издържливи от обикновените войници.
Активен

6x9=42
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2007, 15:16:45 »

Съгласен.... ще има повече смисъл да си пазиш войската и ще изчезнат зануляванията по някой играч ( не че не е яко)   >Grin >Grin >Grin
Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
Serdican
Гост
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2007, 20:50:53 »

И аз съм мечтал... *beer*
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2007, 21:20:13 »

И на мен идеята много ми допада (даже съм си го мислил), но като се замислиш и ако имам 100К войници някой са стари някой нови, ще трябва да се правят таблици, подобна идея имах и с това обсадните машини да имат някакъв лимит на действие (примерно един таран да може да изпълни 5 обсади и след това да се разпадне(все пак в реалистичен план понякога и на първата битка се разпада въпреки че може да е била спечелена), а и е тъпо да използвам един и същ требучет 40-50 битки че и повече сигурно), но така самата игра ще се утежни, много инфо е  Sad. Надявам се по-късно да стане това. Ще е доста по-реалистично! *heart*
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
skino
Редник
*

Karma: +2/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Профил
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2007, 17:11:59 »

Добре де, а не може ли да се дава някакъв бонус за военни точки - в смисъл да войниците придобиват опит- да така е,  но все пак, който военачалник е водил повече битки може да надъха повече войската си и тя получава повече морал....
историята помни точно тези които са били начело и са надъхвали войската тези идиоти които си нямат друга работа и по цял ден си играят на компа....да речем...
В смисъл има 2-3 варианта за които се сещам:
единия е този с войниците ветерани - не искат да умират и се бият по-добре.
втория е с военните точки - получаваш морал в повече- 200 военни точки 2 морал да речем или там както искате.
третия за който се сещам е да имаш някаква специална единица - генерал ако щете - и да се прикача към определена бройка войска - да речем може да води 1000 войника и този генерал дава бонус към тази войска, някакъв бонус.... а самия генерал трупа точки, или нива разни, в зависимост от това колко битки е провел, ако губиш битка с него - губиш генерала си , можеш да направиш няколко генерала ........ нещо такова.
Активен
raptor
Гост
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2007, 19:07:30 »

Може за по-интересно да се добавя бонус към атаката на армията в зависимост от званието на нападателя и защитника. Не можеш цяла ера да се трепеш и накрая някой който е фермерствал и играе за най-великата битка да те отнесе като бръмбър сламка. Та като споменах за званията къде по дяволите е най-голямото военно звание а именно ГЕНЕРАЛИСИМУС. До колкото си спомням в световната история те се броят на пръстите на ръката ми. Всяка ера свършва с по 50 маршала - вече не е актуално. Нека се въведе една да речем диамантена звезда, която да се достига след около 70К военни точки. Мисля че е справедливо.
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 19:10:48 от raptor » Активен
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2007, 14:14:13 »

третия за който се сещам е да имаш някаква специална единица - генерал ако щете - и да се прикача към определена бройка войска - да речем може да води 1000 войника и този генерал дава бонус към тази войска, някакъв бонус.... а самия генерал трупа точки, или нива разни, в зависимост от това колко битки е провел, ако губиш битка с него - губиш генерала си , можеш да направиш няколко генерала ........ нещо такова.


Еми то си има генерали , ама са само теоретично...  :-\ Военната академия "произвежда" генерали, ама явно те се крият в замъка , няма ги никъде...  Huh?
Пък и никога няма да го видим това реалност, просто прекалено много работа трябва това да се направи...  *hmm*
Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
marwin
Редник
*

Karma: +5/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #8 -: Май 09, 2011, 20:16:57 »

Grin   Защо да няма и длъжност СТАРШИНА на рота (например 1000 войника), който да се грижи да носят повече злато при разграбване?   Grin
Активен

6x9=42
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!