Imperia Online България  
Април 28, 2024, 22:40:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Раздаване на ресурси  (Прочетена 11941 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
monticar
Гост
« Отговор #30 -: Август 22, 2008, 13:03:49 »

От Ръководството, товароподемност на единиците:

Товароносимост на единиците
Леки
Копиеносец       30   
Стрелец            35   
Мечоносец        25   
Лек Конник        60
   

Вземам твоята бройка, 600 000 армия.
Даречем, че си достигнал ниво на елитни единици.
Дори няма да ги слагам като товароподемност.
Да речем, че от 600 000 войници 400 000 са елитни. (внушителна армия, пожелавам ти да можеш да я вдигнеш)
Останалите ти войници са леки, защото те носят най-много.
200 000 лека армия, от която:
30 000 лека конница = 1 800 000 товароподемност
100 000 леки копиеносци = 3 000 000 товароподемност
35 000 леки стрелци = 1 225 000 товароподемност
35 000 леки мечоносци = 875 000 товароподемност
Общо товароподемност само от леките единици в армията ти: 6 900 000 (мисля, че е повече от достатъчно, за да ти покрие разходите)

Още веднъж повтарям, че изобщо изключвам останалите 400 000 елитни единици, които биха присъствали в елитната ти армия.
Не мога да разбера... защо изобщо обяснявам и пиша всичко това?
Четете, моля ви.
Какво ли биха казали фермерите, чието производство се ограничава, като достигнат лимита на крепостите си?
А, като си говорим за лимит на крепости.

Максимална вместимост на крепостите (ресурси от всеки тип)
Крепост 1 - 10,000
Крепост 2 - 25,000
Крепост 3 - 100,000
Крепост 4 - 400,000   
Крепост 5 - 1,200,000   
Крепост 6 - 4,800,000   
Крепост 7 - 19,200,000           
Крепост 8 - 38,400,000
   

Предполагаемата 600 000 хилядна армия би трябвало да атакува 7-ци и 8-ци.
А и ресурсите са от всеки тип. Тоест - по 19 200 000 дърво, 19 200 000 желязо, 19 200 000 камък.
Мисля, че има достатъчно ресурс, който да бъде изнесен.





Баце ти лично вдигал ли си 600 000 армия???
  И при атака с 200 000 леки от тях мога да ти кажа че ще се върнат 50 000 ако опонента е  да речем х2 обхват и 100-150 000 армия.
 
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #31 -: Август 22, 2008, 13:06:48 »

Баце ти лично вдигал ли си 600 000 армия???
  И при атака с 200 000 леки от тях мога да ти кажа че ще се върнат 50 000 ако опонента е  да речем х2 обхват и 100-150 000 армия.
 
Говорех за разграбване, в което няма битка с противника.
Нали говорехме за това дали товароподемността може да изхранва армията на поход?
А за това дали и каква армия съм вдигал... трябва да попиташ този, на когото отговорих... баце.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #32 -: Август 22, 2008, 13:20:21 »

Говорех за разграбване, в което няма битка с противника.
Нали говорехме за това дали товароподемността може да изхранва армията на поход?
А за това дали и каква армия съм вдигал... трябва да попиташ този, на когото отговорих... баце.
С две думи аз как го разбирам това. Източване е имало и ще има. Ако някои се притеснява за това не е нужно, трябва само да направи по-големичка армия от леки която после да разпусне в планинските си провинции. А тези който искат да си се бият, моля правете го но за ваша сметка. ПАри дори и за загубите няма да изкарате  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #33 -: Август 22, 2008, 13:23:31 »

Което за сетен път показва, че абсолютно никой не чете...
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #34 -: Август 22, 2008, 13:30:22 »

Което за сетен път показва, че абсолютно никой не чете...

Защо никои да не чете. Леките измират в пъти повече от елитните. Ако правим леки ще губим страшно много войска при всеки удар, а и морала ще пада по-бързо. Леките коне които могат да ностят наи-много ще запълват фланга и паладините няма да си вършат работата ефективно. Т.е. с две думи леките са подходящи само за точене на ресурс, но не са ефективни в реална битка. Може би ако се увеличи малко товароносимостта на елитните ще има смисъл да се правят 500 хил, армии 4е и отгоре и да се стига до 700-800К нетни, че и отгоре.
Активен
djibril
Bad_Boys
Капитан
****

Karma: +311/-231
Неактивен Неактивен

Публикации: 341



Профил
« Отговор #35 -: Август 22, 2008, 14:54:04 »

експериментирайте дами и господа  Grin всичко се постига с много опити  *freak*
Активен

мнозина мъртви заслужават живот,и не по малко живи заслужават смърт........убиваш неколко човека,ставаш убиец...убиваш милиони,ставаш завоевател)))
monticar
Гост
« Отговор #36 -: Август 22, 2008, 15:21:48 »

Говорех за разграбване, в което няма битка с противника.
Нали говорехме за това дали товароподемността може да изхранва армията на поход?
А за това дали и каква армия съм вдигал... трябва да попиташ този, на когото отговорих... баце.
Не очаквах такъв отговор от Вас :-)Ако Вие г-н Отон сте имали 600 000 армия сте имали не по-малко от 500 000 нетни точки което от своя страна свежда броя  на потенциалните ви противници в х2 обхват до 20-30.Играейки дълго време тази игра(доста по дълго от Вас) мога да Ви кажа че НЯМА ЛУД който да държи в празна крепост 1 000 000 ресурс(да не говорим за повече)Което свежда до смехотворно твърдението ви за товароносимоста на 600 000 армия която щяла да граби без да има битка.Преди да ми дадете градивен отговор ще ви кажа че също така е АБСУРД да намерите касичка с повече от 100 000 ресурс(още повече че Вие премахнахте виждаемоста им)което допълнително затруднява някой играчи.Така че ще Ви замоля да не се засягате от обръщението към Вас с "Баце"(В нашия край се използва и като израз на уважение което явно не Сте разбрал).
 Пиша всичко това НЕ да се заяждам а да Ви дам повод да се замислите за НЕДОМИСЛИЦИТЕ в играта която харесваХА много хора.
« Последна редакция: Август 22, 2008, 15:23:22 от monticar » Активен
mctreeks
Редник
*

Karma: +0/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Remember... Patience and disciplne


Профил
« Отговор #37 -: Август 22, 2008, 15:33:04 »

Незная за вас, но екипа(Админ, модератори и др. извинявам се , че не съм ги вписал) се стараят играта да е реална. Така... леките воиници са просто сбирщина селяни облечени, направени да се бият само заради защита или да нападат по-слаби(в реалноста също е така), тежките...мм те имат вече правото да се наричат воиска, еее реално те трябва да имат повече обхват(стрелци), повече защита, която тежи, да речем, че това са средновековните воини(ранно средновековие VI-XII в.) в българската държава това са армията от славяни, прабългари, а по късно и на царете. Елита... това са рицарите в реално време тук това е паладина, само ще отбележа, че рицаря върху коня са го вдигали с лебедка, защото много тежи, а ресурсите са се пренасяли с каруци взети от завладяната територия, заплащало се веднага с заграбеното злато... Моята идея е по-добре да се направят единици - коли или нещо подобно...може би...И колкото коли имаш толко взимаш, другото...Остава, като издръжката може да се изплаща от окупирания...
« Последна редакция: Август 22, 2008, 15:39:13 от mctreeks » Активен

Твойте очи казват- НЕ, НЕ, моята уста казва-ДА, ДА.
monticar
Гост
« Отговор #38 -: Август 22, 2008, 15:44:01 »

 Именно.Може би Екипа трябва да помисли за еденица "Конски впряг","Волски впряг"или нещо такова.Много по-реално звучи  това предложение от споровете в момента.
Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #39 -: Август 22, 2008, 15:44:25 »


 Пиша всичко това НЕ да се заяждам а да Ви дам повод да се замислите за НЕДОМИСЛИЦИТЕ в играта която харесваХА много хора.

Стига с тия недосмислици....а 1000 копия да носят 10 000 000 злато е смислица сигурно. Товароносимост трябваше да има още от както е създадена тази игра.

Цитат
за кой по точно е много добре??? да пусна 6-7 часа сейв и да се върна на минус защото дори и да лепна противника мойте ще носят

А това сега какво е? Не стига, че си предпазваш армията за не знам колко си часа ами и на плюс искаш да си...е няма такова нещо. Сейвънът трябва е да набутвация по всички параграфи. Ако нямаш злато няма да правиш сейв. Не може хем **** до края, хем душата в рая. Ти си СПАСЯВАШ армията, трябва да платиш за това.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
monticar
Гост
« Отговор #40 -: Август 22, 2008, 15:57:13 »

Стига с тия недосмислици....а 1000 копия да носят 10 000 000 злато е смислица сигурно. Товароносимост трябваше да има още от както е създадена тази игра.
Това с копията можехте да го решите кардинално доста отдавна.Триене на замесените АЦЦта а не както до сега,триене на слабия акаунт и 48 часа наказание за развития.Но пак навлизаме в спор,но както е казал поета-"В спора се ражда истината"
 
Активен
monticar
Гост
« Отговор #41 -: Август 22, 2008, 16:04:11 »


А това сега какво е? Не стига, че си предпазваш армията за не знам колко си часа ами и на плюс искаш да си...е няма такова нещо. Сейвънът трябва е да набутвация по всички параграфи. Ако нямаш злато няма да правиш сейв. Не може хем **** до края, хем душата в рая. Ти си СПАСЯВАШ армията, трябва да платиш за това.
Изумен съм от написаното.Защо не вземете просто да направите опция"Опазване на армията за 6-7-8 часа"-25 кредита да речем.Така за вас хем ".... ще е до края,хем душата Ви ще е в рая"
  Според мен опазването на армията трябва да е 100% хазарт,могат грабят и носят,не могат излизаш на -6-7 цифрена сума.
Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #42 -: Август 22, 2008, 16:10:09 »

Това с копията можехте да го решите кардинално доста отдавна.Триене на замесените АЦЦта а не както до сега,триене на слабия акаунт и 48 часа наказание за развития.Но пак навлизаме в спор,но както е казал поета-"В спора се ражда истината"
 

Не става въпрос само за източването а, че като цяло е нереално. Както беше нереално да пращаш 1000 требучета с 1000 паладина в атака.

Изумен съм от написаното.Защо не вземете просто да направите опция"Опазване на армията за 6-7-8 часа"-25 кредита да речем.Така за вас хем ".... ще е до края,хем душата Ви ще е в рая"
  Според мен опазването на армията трябва да е 100% хазарт,могат грабят и носят,не могат излизаш на -6-7 цифрена сума.

Трябва да си платиш като разход в играта, не да даваш истински пари.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
monticar
Гост
« Отговор #43 -: Август 22, 2008, 16:24:31 »

Не става въпрос само за източването а, че като цяло е нереално. Както беше нереално да пращаш 1000 требучета с 1000 паладина в атака.

Трябва да си платиш като разход в играта, не да даваш истински пари.
ЗА требучетите Ви поздравих още тогава,решението Ви бе добро.Но помислете сега и върху това което и други  предложиха,а именно за някакъв вид "товарни единици"
 А за съхранението на армията,този отговор звучи доста по човешки и приемливо.Съгласен съм че трябва да си в разход но нека да е хазарт на 100% не ограничение. *ok*
Активен
iskren2
Редник
*

Karma: +2/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #44 -: Август 22, 2008, 17:09:31 »

според мен така е много по добре, хората които са решили да трупат със силна икономика, а не с военна сила ще бъдат много по добре. Ако наистина някой ще иска да тръпа точки с военна сила то ще тряваб да има много армия, хев фън господа
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!