Imperia Online България  
Април 29, 2024, 01:58:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Раздаване на ресурси  (Прочетена 11943 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
v.valantine
Гост
« Отговор #15 -: Август 21, 2008, 17:27:06 »

* Раздаване на ресурси на всяко действие в играта.

Ако акаунта бездейства 10 часа примерно...какво прави ресурса...трупа ли се или не... Huh? Huh? Huh?
« Последна редакция: Август 21, 2008, 17:29:04 от v.valеntine » Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #16 -: Август 21, 2008, 18:23:19 »

* Раздаване на ресурси на всяко действие в играта.

Ако акаунта бездейства 10 часа примерно...какво прави ресурса...трупа ли се или не... Huh? Huh? Huh?
Еми казаха че се трупа и че може да се вижда от другите играчи, а дали ще може да се обере е друг въпрос.
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #17 -: Август 21, 2008, 18:29:27 »

Обяснявам за пореден път.
Раздаването на ресурса си остава абсолютно същото, както досега, просто няма да се опреснява на всеки 6 минути, а ще можете да наблюдавате разликите при всяко опресняване, това е.
Тоест - като натиснете бутона F5 в продължение на 7 минути, количеството на ресурсите ще се променя през цялото време, а не - чак на 6-тата минута.
Това е просто техническа промяна, нищо друго.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
v.valantine
Гост
« Отговор #18 -: Август 21, 2008, 19:10:27 »

Еми казаха че се трупа и че може да се вижда от другите играчи, а дали ще може да се обере е друг въпрос.
Krum
Глоби Модърейтъров
Global Moderator
Майор

  Относно товароносимостта на единиците и вместимостта на крепостите във версия 4
« -: Март 27, 2008, 04:18:29 » Цитат 


Единиците продължават да си грабят в злато, но им се въвежда максимален товар. Леките носят най-много поради естеството им на слабо бронирани единици, елитните от друга страна са силно бронирани и теглото на собственото им оборудване не позволява да се натоварват още много. Конниците носят най-много, все пак си имат четирикрак помощник.

Да ще може да се ограбва,но с тази лека подробност,което ще рече ,че отсега нататък като те ограбват остава нещо и за теб...не като досега  обезкостяваха ако не си он..  или ако ограбваш ,ще трябва да се върнеш няколко пъти за плячката/в зависимост от големината и типът армия която имаш/  или пак не съм разбрала..  Shocked  Shocked Huh? Huh? Huh?
 


Активен
ARMAGEDONN_
Сержант
**

Karma: +7/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 79


Дали този герб ще ми носи късмет?


Профил
« Отговор #19 -: Август 21, 2008, 19:21:39 »

Това е много добре за империите.
Активен
nase772
Майор
*****

Karma: +522/-211
Неактивен Неактивен

Публикации: 505


GLADIATOR ЗАВИНАГИ


Профил
« Отговор #20 -: Август 21, 2008, 21:33:51 »

за кой по точно е много добре??? да пусна 6-7 часа сейв и да се върна на минус защото дори и да лепна противника мойте ще носят колкото поберат по джобовете  *pardon* това ли е добре за империите  *crazy*
хората си го казаха в една друга тема за какво е всичко  ;D
по тяхната статистика  по -малко атаки ,по-малко отказали се ,повече смс-и   *pardon*  така че разчупването на играта няма нищо общо с постоянното създаване на неудобства за военно настроените играчи  *pardon*
Активен

КОЛКО ТРУДНО Е ДА СЪТВОРИШ НЕЩО ХУБАВО  Smiley  А КОЛКО ЛЕСНО Е ДА ГО СЧУПИШ  Undecided


http://img524.imageshack.us/my.php?image=11hy2.png
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #21 -: Август 22, 2008, 02:22:21 »

за кой по точно е много добре??? да пусна 6-7 часа сейв и да се върна на минус защото дори и да лепна противника мойте ще носят колкото поберат по джобовете  *pardon* това ли е добре за империите  *crazy*
хората си го казаха в една друга тема за какво е всичко  ;D
по тяхната статистика  по -малко атаки ,по-малко отказали се ,повече смс-и   *pardon*  така че разчупването на играта няма нищо общо с постоянното създаване на неудобства за военно настроените играчи  *pardon*
*bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo*
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #22 -: Август 22, 2008, 04:19:58 »

за кой по точно е много добре??? да пусна 6-7 часа сейв и да се върна на минус защото дори и да лепна противника мойте ще носят колкото поберат по джобовете  *pardon* това ли е добре за империите  *crazy*
хората си го казаха в една друга тема за какво е всичко  ;D
по тяхната статистика  по -малко атаки ,по-малко отказали се ,повече смс-и   *pardon*  така че разчупването на играта няма нищо общо с постоянното създаване на неудобства за военно настроените играчи  *pardon*
absoliutno, mislq 4e trqbva da se glasuva ot igra4ite, tova napravo si e o6tetqvane na serioznite igra4i i za6tita na mi6ocite, toi naprimer ne e ON 50 4asa a i nakraq kato vlezne 6te ima zlato da zapali motora i da izbqga, otvrat  Undecided
Активен

Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #23 -: Август 22, 2008, 11:43:33 »

Забравяте подробността, че промяната е двустранна.
Въвеждаме товароподемност на единиците, но въвеждаме и лимит на крепостите.
А и... забравяте още една подробност - много повече армии ще могат да бъдат "хванати", защото няма да ходят надалеч.
Ако сейвънът ти не е икономически изгоден - развий си икономиката, за да можеш да си храниш войската.
Адаптирай се.
Хайде де, раздвижете си малко мозъците, не играете тая игра от вчера.
Не реагирайте първосигнално.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
nase772
Майор
*****

Karma: +522/-211
Неактивен Неактивен

Публикации: 505


GLADIATOR ЗАВИНАГИ


Профил
« Отговор #24 -: Август 22, 2008, 11:52:26 »

Забравяте подробността, че промяната е двустранна.
Въвеждаме товароподемност на единиците, но въвеждаме и лимит на крепостите.
А и... забравяте още една подробност - много повече армии ще могат да бъдат "хванати", защото няма да ходят надалеч.
Ако сейвънът ти не е икономически изгоден - развий си икономиката, за да можеш да си храниш войската.
Адаптирай се.
Хайде де, раздвижете си малко мозъците, не играете тая игра от вчера.
Не реагирайте първосигнално.

на кой ще му е по кофти на войника който с битки си изкарва парите или на фермера който ще вдигне в 3-те най-малки провки товарната на мах и там ще събира ресурса  от всички провки за да може голямите да му работят?Huh?
ти как мислиш  Smiley
или трябва да правим само лека армия да товарим по повече  *hahaha*
« Последна редакция: Август 22, 2008, 11:55:05 от nase772 » Активен

КОЛКО ТРУДНО Е ДА СЪТВОРИШ НЕЩО ХУБАВО  Smiley  А КОЛКО ЛЕСНО Е ДА ГО СЧУПИШ  Undecided


http://img524.imageshack.us/my.php?image=11hy2.png
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #25 -: Август 22, 2008, 12:10:22 »

на кой ще му е по кофти на войника който с битки си изкарва парите или на фермера който ще вдигне в 3-те най-малки провки товарната на мах и там ще събира ресурса  от всички провки за да може голямите да му работят?Huh?
ти как мислиш  Smiley

Винаги съм го казвал, ще го кажа пак.
Наличието на "дебели" фермери в един свят означава, че войниците не си вършат работата както трябва.
Ако един войник допусне да си изкарва прехраната от грабежи, това означава, че икономиката му е много... много слаба.
Стигнал ли си до там... значи положението е много тежко.
Ядосваш се, чудиш се какво да правиш... и започваш да виниш проклетите админи, за дето пак пускат аванта на фермерите.
Адаптирайте се спрямо геймплея, защото геймплея няма да се адаптира спрямо вас.
Каквото е за вас, такова е и за всички други.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Feisty
Like as nightmare
Лейтенант
***

Karma: +62/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 143


The No Bodies


Профил
« Отговор #26 -: Август 22, 2008, 12:22:06 »

Адаптирайте се спрямо геймплея, защото геймплея няма да се адаптира спрямо вас.
Отоне с цялото ми уважение , но по-голяма глупост не бях слушал, не трябва ли геймплеят да се нагажда спрям това което харесва на играчите за да ви върви империиката, мисля е за това беше редно да се направи анкета, аз също съм фермер ( вече не на цяло) но кой ще тръгне да разбива 500-600К войска ако види че има 50 милиона злато , след като няма да може да си покрие дори и загубите?  Sad
Активен

nase772
Майор
*****

Karma: +522/-211
Неактивен Неактивен

Публикации: 505


GLADIATOR ЗАВИНАГИ


Профил
« Отговор #27 -: Август 22, 2008, 12:24:03 »

Отоне с цялото ми уважение , но по-голяма глупост не бях слушал, не трябва ли геймплеят да се нагажда спрям това което харесва на играчите за да ви върви империиката, мисля е за това беше редно да се направи анкета, аз също съм фермер ( вече не на цяло) но кой ще тръгне да разбива 500-600К войска ако види че има 50 милиона злато , след като няма да може да си покрие дори и загубите?  Sad
каква анкета бре хора  Smiley кой се интересува от мнението на играещите  *pardon*
« Последна редакция: Август 22, 2008, 22:10:28 от nase772 » Активен

КОЛКО ТРУДНО Е ДА СЪТВОРИШ НЕЩО ХУБАВО  Smiley  А КОЛКО ЛЕСНО Е ДА ГО СЧУПИШ  Undecided


http://img524.imageshack.us/my.php?image=11hy2.png
nase772
Майор
*****

Karma: +522/-211
Неактивен Неактивен

Публикации: 505


GLADIATOR ЗАВИНАГИ


Профил
« Отговор #28 -: Август 22, 2008, 12:24:43 »

Винаги съм го казвал, ще го кажа пак.
Наличието на "дебели" фермери в един свят означава, че войниците не си вършат работата както трябва.
Ако един войник допусне да си изкарва прехраната от грабежи, това означава, че икономиката му е много... много слаба.
Стигнал ли си до там... значи положението е много тежко.
Ядосваш се, чудиш се какво да правиш... и започваш да виниш проклетите админи, за дето пак пускат аванта на фермерите.
Адаптирайте се спрямо геймплея, защото геймплея няма да се адаптира спрямо вас.
Каквото е за вас, такова е и за всички други.

това го тълкувам -стой си копай си и ходи по касички  Smiley
аз няма какво да се  нагаждам толкова или ставам ферма или пускам вечния то  избора не е голям  Smiley
погледни войните ако има такива още във в.4 и виж как ги осакатихте  *pardon* сега и с обикновенните атаки правите същото Undecided
« Последна редакция: Август 22, 2008, 12:26:45 от nase772 » Активен

КОЛКО ТРУДНО Е ДА СЪТВОРИШ НЕЩО ХУБАВО  Smiley  А КОЛКО ЛЕСНО Е ДА ГО СЧУПИШ  Undecided


http://img524.imageshack.us/my.php?image=11hy2.png
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #29 -: Август 22, 2008, 12:37:54 »

Отоне с цялото ми уважение , но по-голяма глупост не бях слушал, не трябва ли геймплеят да се нагажда спрям това което харесва на играчите за да ви върви империиката, мисля е за това беше редно да се направи анкета, аз също съм фермер ( вече не на цяло) но кой ще тръгне да разбива 500-600К войска ако види че има 50 милиона злато , след като няма да може да си покрие дори и загубите?  Sad
От Ръководството, товароподемност на единиците:

Товароносимост на единиците
Леки
Копиеносец       30   
Стрелец            35   
Мечоносец        25   
Лек Конник        60
   

Вземам твоята бройка, 600 000 армия.
Даречем, че си достигнал ниво на елитни единици.
Дори няма да ги слагам като товароподемност.
Да речем, че от 600 000 войници 400 000 са елитни. (внушителна армия, пожелавам ти да можеш да я вдигнеш)
Останалите ти войници са леки, защото те носят най-много.
200 000 лека армия, от която:
30 000 лека конница = 1 800 000 товароподемност
100 000 леки копиеносци = 3 000 000 товароподемност
35 000 леки стрелци = 1 225 000 товароподемност
35 000 леки мечоносци = 875 000 товароподемност
Общо товароподемност само от леките единици в армията ти: 6 900 000 (мисля, че е повече от достатъчно, за да ти покрие разходите)

Още веднъж повтарям, че изобщо изключвам останалите 400 000 елитни единици, които биха присъствали в елитната ти армия.
Не мога да разбера... защо изобщо обяснявам и пиша всичко това?
Четете, моля ви.
Какво ли биха казали фермерите, чието производство се ограничава, като достигнат лимита на крепостите си?
А, като си говорим за лимит на крепости.

Максимална вместимост на крепостите (ресурси от всеки тип)
Крепост 1 - 10,000
Крепост 2 - 25,000
Крепост 3 - 100,000
Крепост 4 - 400,000   
Крепост 5 - 1,200,000   
Крепост 6 - 4,800,000   
Крепост 7 - 19,200,000           
Крепост 8 - 38,400,000
   

Предполагаемата 600 000 хилядна армия би трябвало да атакува 7-ци и 8-ци.
А и ресурсите са от всеки тип. Тоест - по 19 200 000 дърво, 19 200 000 желязо, 19 200 000 камък.
Мисля, че има достатъчно ресурс, който да бъде изнесен.




« Последна редакция: Август 22, 2008, 12:44:10 от Oton » Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!