Imperia Online България  
Март 28, 2024, 18:16:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и осмата вълна.  (Прочетена 2032 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« -: Август 14, 2008, 13:13:10 »

Предводителят на Номадската Орда Хаос, наричан от всички Степния Вълк, захапа земята Имперска за гърлото, разскъсвайки го.
Този път елитните имперски войски се изправиха срещу противник, какъвто не бяха виждали досега.
Хаос подреди изключително прецизно армиите си, атакувайки всички главни имперски твърдини по едно и също време, ефективно отрязвайки всякакъв път за отстъпление. Цивилното население не го интересуваше, искаше да хване в клещите си колкото е възможно повече владетели, които ще дръзнат да противопоставят войници срещу него. Затова бе взел всички налични обсадни машини. Императорите захапаха въдицата, уверени в силата на елитните си гвардейци и излязоха срещу него на полето.
И го напоиха с кръвта си.
Елитната имперска гвардия се сблъска с достоен противник в лицето на Монголите. Макар и страшната номадска пехота да не превъзхождаше по сила и умения своя противник, тя бе достатъчна, за да изравни силите в центъра на битката. Гвардейците бяха увлечени напред по целия фронт. Твърде напред. Което отваряше пътя на степната тежка конница.
А тя нямаше как да бъде спряна. Маньовърът се наричаше "наковалня", а Хаос го бе създал. Страшният номадски Главатар бе известен по целия свят с умението си да "улавя" противниковите армии по този начин. Не един и двама владетели усетиха на свой гръб безмилостния му и остър като бръснач военен гений.
Милиони имперски войници паднаха днес, защото техните предводители подцениха малката наглед, но много силна и добре построена армия, която Хаос им изпрати.
Ударът бе светкавичен и безмилостен. Степният Вълк унищожи почти две трети от всички императорски армии, а след това... твърдините, които те защитаваха... просто изчезнаха. Камък върху камък не остана.
Имаше и победители. Но бяха твърде малко.
Лъчът надежда, който се бе появил в земята Имперска след бляскавите победи над кървавите номадски Маршали, бе оконачтелно затулен от техния брилянтен Главатар.
Хаос бавно започна да спуска мрака на отчаянието над свободните земи.
"Епохата на имперци е към края си. Настъпва епохата на Синовете на Степта", помисли си Хаос, докато получаваше докладите от останалите полесражения.
Държеше земята Имперска в юмрука си.
И от него зависеше вече съдбата й.

Резултати от Двадесет и осмата вълна:

Разрушени имперски крепости: 1478
Победи за защитниците: 147

Убити номади: 6674170
Убити имперски войници: 5662983

Болката бе непоносима. Всепоглъщаща. Проникнала във всяко кътче на съществото на Флинстоун.
Там, където се намираха шевовете, кожата на гърба му се беше подула на гротескни мехури. Дивият, през малкото моменти, в които разсъдъкът му успяваше да пробие гъстата мъгла на агонията, се чудеше как е още жив.
"Едва ли ще издържа още дълго."
Всъщност... не искаше повече да издържа. Искаше просто да умре.
Нещо докосна устните му.
Вино.
Отвори ги и жадно пи. И пак. И пак.
 - Не наведнъж, Маршале. Ще припаднеш. Остави виното да подейства.
Разпозна гласа веднага. Не беше възможно.
Успя да отвори едното си око след дълги усилия... взирайки се в студения поглед на Отон.
Въпреки адската болка Флинстоун моментално побесня.
 - Ти ме предаде, проклета студенокръвна жабо - изхъхри той и се закашля.
Вместо да отговори, Касапинът поднесе отново виното към устата му.
 - Във виното има билки, които ще спрат болката поне за няколко часа. Черният Маршал, освен да жертва кафявокожите си диваци с милиони, явно е и знахар.
Флинстоун пи отново и погледна своя най-омразен враг право в очите.
 - Защо?
 - Мисля, че в момента ума ти трябва да се занимава с това какво ще обясняваш на Хаос, не на мен - отвърна кървавия пълководец и доближи купата до устните му за трети път - това е достатъчно. Ако пиеш още малко, ще се замаяш и Главатарят ще те усети. Тогава... всички ние ще увиснем на това проклето дърво до теб.
Изля остатъка на земята и прибра купата в една торба.
После хвана Флинстоун грубо за брадата.
 - Не заспивай - изсъска той - На мен не ми трябва мъртъв или поруган и унижен Флинстоун. Как ще знам кой съм и къде се намирам, ако няма кого да мразя и с кого да си съпернича?
Касапинът се завъртя и с широки крачки се запъти към шатрата си.
Последното нещо, което Дивия видя, преди билките да го унесат, бе че дясната ръка на Касапинът е отрязана малко над лакътя.

Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!