Imperia Online България

ИО - Класически и Версия 4 Светове => Препоръки => Темата е започната от: matanasov в Май 04, 2011, 09:59:14

Титла: Товарни станции - версия 4
Публикувано от: matanasov в Май 04, 2011, 09:59:14
Искам да отправя предложение за премахване на 2мин за пренасяне на ресурс във версия 4 когато играча не е под атака, нека си остане 20мин когато сме под атака, т.е. да се използва фукнционалността която е във версия 5.

Надявам се да има конструктивен диалог  :)

Титла: Re:Товарни станции - версия 4
Публикувано от: suvorov в Май 04, 2011, 10:05:53

Това ако стане ще е супер то човек  наи много отделя от ценното си време за местене на ресурси.

Публикувано от: Изгубеният в Май 04, 2011, 10:31:20

двете минути транспорт са обвързани и с правилото да може да се разтоварва ресурс веднъж на минута. Имаше съществен бъг с удвояване/загуба на ресурси във версия 4А преди да се въведе ограничението.

Публикувано от: matanasov в Май 04, 2011, 10:42:09
Ок но е реализирано на версия 5 ;) демек има някакъв начин, върпоса е дали може да бъде направено защото това ще услесни играчите ;) например когато местиш ресурс за осмица във версия 4 ти отнема около 30 мин което е доста ;) да не говорим ако трябва да пръскаш 40млн злато когато атакуваш  *freak*

Публикувано от: Изгубеният в Май 04, 2011, 10:55:41
въпросът е за версия 4, за 5 няма идея как е

Публикувано от: suvorov в Май 04, 2011, 11:10:22
Ами за 5 версия тез две минути ги няма има бутон за моментално преместване ако не си под атака.

Публикувано от: atanas в Май 04, 2011, 11:12:05

Надявам се да има конструктивен диалог  :)
*ok*

Крепост   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   8   7
25:57   7   6
49:27

Налични ресурси
Дърво   235012528

И дайте поне по 2М да се мести когато не си под атака. Може и 5,ако не става с времето...

Публикувано от: silvana в Май 04, 2011, 11:17:09

да така е в версия 5 има такъв бутон след като натовариш транспортните станции и пуснеш да местиш ресурса в съответната профка започва да ти се отчита 20 мин но има бутон мигновено транспортиране което много улеснява и когато се преместя от свят 82 в свят 57 и ми се налага да местя е ужас направо сега съм седнал да местя 17м ресурс с товарни 226к и е ужас знам че повечето ще кажат вдигни си товарните но това не е проблема дори и с товарни 1м ресурс пак ще са ми необходими минимум 30 минути за толкова ресурс затова ще съм доста благодарен а и не само аз ако се вмъкне такъв бутон и в свят 57  :)

Публикувано от: silvana в Май 04, 2011, 11:20:55

забравих да споена в свят 82 има също бутон са мигновено местене на армията освем за мигновено местене на ресурса,възможно ли е и в свят 57 да се сложат такива бутони?

Публикувано от: suvorov в Май 04, 2011, 11:26:11
то за ресурса да го направят за армията ще го преживеем ще си чакаме 10 те минути

Публикувано от: miroo в Май 04, 2011, 11:38:40
Преди време предложих при премиум да се увеличат количките на 2 мил., но беше глас в пустиня, така че не очаквайте нещо да се направи. :)

Публикувано от: silvana в Май 04, 2011, 11:46:39
съгласни сме но ако си мълчим и не пробваме едва ли ще има някакъв шанс да се промени нещо  :)

Публикувано от: suvorov в Май 04, 2011, 11:50:14
Ами ако всички са така скептично настроени  наистина няма да го оправят.Но ако има повече хора които са на същото мнение като нашето че им идва  доста тормоза   с местенето може и да измислят нещо по въпроса.

Публикувано от: bobbybul в Май 04, 2011, 11:51:37
Подкрепям идеята за по-големи колички и по-бързо транспортиране когато не си под атака! :)

Публикувано от: bobbybul в Май 04, 2011, 11:55:13
Или поне когато активираш Премиум,товарните станции да се увеличат двойно както става с Резерва и времето да стане 1 минута!Пак ще е голямо улеснение!

Публикувано от: matanasov в Май 04, 2011, 12:57:20
Сега чакаме мнението на екипа ;) което е важното в случая

Публикувано от: TEFAL в Май 04, 2011, 17:15:03
присъединявам се към петицията за мигновения транспорт!
Но не одобрявам да се пипа времето за местене на армии между провки във в4

Публикувано от: matanasov в Май 04, 2011, 19:02:27

Настояваме само като не си под атака :) иначе кьорав ресурс не може да се ловне

Публикувано от: silvana в Май 05, 2011, 09:04:22

Времето за местне на армии в свят 82 е съкратено само когато не си атакуван когато те атакуват времето си е 10 мин и бутон мигновено преместване изчезва.Същото е и с ресурсите.Местиш мигновено ако не си атакуван в момента в които те атакуват местиш максимум 3 пъти на по 20 мин.и бутон мигновено преместване го няма.;)

Публикувано от: TEFAL в Май 05, 2011, 09:51:53
Времето за местне на армии в свят 82 е съкратено само когато не си атакуван когато те атакуват времето си е 10 мин и бутон мигновено преместване изчезва.

всъщност аз не мога да се аргументирам защо точно не одобрявам да се пипа времето за местене на армия във в4, по-скоро усещането ми е че не бива да се прави. Доколкото знам, във в5 имате някакви грижи с "точното време" и като цяло играта не е ориентирана около засичане на картографии, ловене на засечка и т.н. А, както знаеш, във в4 това играе основна роля, пък картография се замерва предимно когато обекта не е атакуван, нали :). Също не ми изглежда удачно да слухна армия в една провка и за 5 секунди тя да е преместена през 5 провки в 9та при добрата ламя Спаска. От там май идва и усещането ми че във времето на армията не трябва да се бара, че да не се срине нещо.

Докато армията ти е ясно точно в коя провка ше я събереш и 10 минути са си 10 минути, то с количките като се почне едно мъкнене по провките, ... по 2 минути на посока.....та ако и сбъркаш нещо - край няма! Сещам се за няколко играчи, които се отказаха преди време именно защото сутрин времето не им стигаше да си ошетат империите. Защото когато бързаш 20-30 минути са си лукс

Публикувано от: suvorov в Май 05, 2011, 11:41:29

За местенето на армията  нямам големи претенции но за местенето на ресурса си е жива екзекузия специално за мен и ако се откажа от играта ще е точно заради това. А колкото за засичне на картата ако не си слухнала на време и се забавиш повече от 5 сек играча винаги може да я прати към друга провка и после ако я върне ще минат 20 мин. и така пак ще те заблуди поне със 2  или 3 нива картография

Публикувано от: matanasov в Май 05, 2011, 12:34:03
2млн е ок, това ще ни спести времето на половина ако няма вариант за мигновен транспорт  :)

Публикувано от: bobbybul в Май 05, 2011, 12:42:33
Нека времето за местене на армии си остане същото както и правилата когато си атакуван!Всички малко или много сме свикнали с това,но когато няма атака нека количките да са по-големи макар и да трябва да активираш Премиум!Това няма да навреди на геймплея,а само ще улесни играта! :)

Публикувано от: john.smith1972 в Май 06, 2011, 23:49:02

Напълно съм съгласен, транспортирането с 1М количка по 2 минути на курс, е жива и напълно безсмислена мъка. Също така, искам да предложа в случай, че не се направи нищо по въпроса, поне да се въведе опция "Връщане" на количките, както е при армиите - всеки знае защо :). Ако пък се мине на вариант увеличаване на товароподемността на количките, нека е поне 5М в мирно време (и 1М под атака), за да не се проточва процеса излишно.

Относно армията, във в.4 не е добра идея да се пипа времето за местене, независимо под или не под атака, понеже ще измени твърде съществено геймплея (напр. би позволило мигновено събиране на войска за пращане на атака, невъзможност да държиш войската "на ластик" и т.н.)

Публикувано от: matanasov в Май 11, 2011, 22:24:35
Дали ще може и админите да се изкажат, е ли е възможно това *pardon*

Публикувано от: bobbybul в Май 11, 2011, 22:31:08
Всички това чакаме!Вече цяла седмица! :)

Публикувано от: matanasov в Май 11, 2011, 22:31:37
А и още може да почакаме не е проблем ;)

Публикувано от: bobbybul в Май 11, 2011, 22:33:48
Колко му е! :)

Публикувано от: Oton в Май 13, 2011, 09:17:45
Имаме зелена светлина за подобряване на товарните станции във в. 4, много скоро ще видите резултата.