Imperia Online България  
Май 16, 2024, 02:32:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чудесата нямат край !  (Прочетена 2020 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
HAMER
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« -: Януари 09, 2011, 16:39:44 »

Здравейте Г-жи и Г-да Администратори !  *rose* 
За много години ! Живи и здрави да сте, много щастие и успехи.  Kiss
Да споделя с Вас едно леко проблемче което ме хвърли в потрес, учудване и луд смях !  Grin
Снощи (08-09. 01. 2011г.) след обстойна симулация, която ми показа че със сигурност ще съм победител ( а и видимо количеството войска ), си пуснах смело армията разделена на две на сейф срещу касичка ! Няма лошо !  Cool
Да драги, ама не ! На сутринта се събудих с две разбити армии в атака срещу касичкатааааааааа, и то не във 7 крепост, а в 5 и 6. Имайки се в предвид че армията е достатъчна сигурно да разбие и крепост 7 ниво. Cry По някаква случайност, собственика на съответната касичка решава да влезе в играта по никое време (2-3-4 часа) забележете, след като съм пуснал атаките. Та, въпроса ми е ! Как е възможно, в момента на атакуването да тръгна с нормалния си морал спрямо доблестта ми, и защо след като касичката става по късно активна, атаката ми завършва с 90% наказание Huh? Shocked И как така опонента ме посреща с морал 116 Huh?Huh? Shocked   Защо ме наказвате че атакувам касичка ? Това е равносилно на, Играч "А" да пусне атака към играч "Б", "Б" излиза в ваканционен мод и атаката на "А" се връща автоматично, защото "Б" си пусна мод ! Ама не е така, нали? *freak*  Е да, почти това се случи с моите атаки. Наказахте ме за това че атакувам касичка !  *ok*
Това наказание ми срина армията и да го е срам Embarrassed човек да пише че се е разбил в касичка и то в крепост 5 и 6 ниво !  *hahaha*
Да не говорим че, член от моят съюз разби своята армия ( достатъчна да мине 6 крепост спокойно),  в 6 крепост с гарнизон ( тежък конник - 1, тежък стрелец - 1 ). Shocked  Трябваше да пие валериан цял ден за сърцетуп  Grin Какви са тези чудеса които се случват в тази игра Huh??  Благодаря !!! *gamer* С Уважение !
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Януари 09, 2011, 16:42:50 »

това си е част от правилата на версия 5 - ако удряш касичка , а тя се събуди преди битката си носиш последствията за атака извън обхват  ;D
Активен

house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #2 -: Януари 09, 2011, 16:46:26 »

цитат на yovanna - По въпроса с активираните при свършен факт каси ще се помисли за вариант, в който да се предпазят играчите от нежелано разбиване.

Друго - максималното наказание е 90%, т.е. най-слабата атака може да е 10% от базовата стойност на конкретните единици, не по-малко.
Активен

HAMER
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #3 -: Януари 09, 2011, 17:19:57 »

house83 , я ми кажи къде го пише това, което казваш че е по правила Huh?Huh?
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #4 -: Януари 09, 2011, 17:25:36 »

house83 , я ми кажи къде го пише това, което казваш че е по правила Huh?Huh?

погледни тази тема http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=33711.msg396463#msg396463
Активен

HAMER
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #5 -: Януари 09, 2011, 17:33:30 »

house83, това е тема, а не правило !  Smiley Прави разлика между двете неща. Кажи ми къде го пише в правилата на играта ? Wink
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #6 -: Януари 09, 2011, 17:53:20 »

house83, това е тема, а не правило !  Smiley Прави разлика между двете неща. Кажи ми къде го пише в правилата на играта ? Wink

Атакуването извън позволения обхват от нетни точки по 2 причинява загуби за Доблестта, Морала и Атаката за всяка разлика от 0,1 коефициент, както следва:

    * 2 точки Доблест
    * 1,67 точки Морал
    * 3% от параметъра 'атака' на единиците на нападателя, което е валидно само в случаите, в които нападателят е по-големият акаунт.
http://www9a.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/index.php?page=militaryi
Активен

house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #7 -: Януари 09, 2011, 17:57:20 »

разликата между В4 и В5 е , че при версия 5 морала се променя ако преди самата битка касичката стане активен играч , докато при версия 4 морала се смята от пускането на атаката
Активен

chamy
Лейтенант
***

Karma: +52/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #8 -: Януари 09, 2011, 23:54:38 »

разликата между В4 и В5 е , че при версия 5 морала се променя ако преди самата битка касичката стане активен играч , докато при версия 4 морала се смята от пускането на атаката
В грешка си, драги. Моралът НЕ се променя. Размазването идва заради факта, че армиите ти се бият с 10% от силата си. Още една недомислица. Имам предвид, че не може за едно да е валидно едно "правило" (моралът в случая си остава същият, както при пускането на атаката), а за другото - съвсем различно "правило" - атаката на армиите ти се променя в момента, в който въпросната каса реши, че е "реален човек". Да не говорим за факта, че подобна една ситуация е в пряк разрез с така наречените "официални правила" на ИО, които не позволяват атакуването на играчи извън х5 обхват. Очевидно, тук думи от рода на "правила" са с неясен смисъл и значение...
Активен

НЕКЛИЕНТ на Imperiaonline
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #9 -: Януари 10, 2011, 00:45:53 »

Да не говорим за факта, че подобна една ситуация е в пряк разрез с така наречените "официални правила" на ИО, които не позволяват атакуването на играчи извън х5 обхват. Очевидно, тук думи от рода на "правила" са с неясен смисъл и значение...
1.4 „Империя Онлайн ООД” редовно разработва, осъвременява и адаптира нейните онлайн игри и услуги. Респективно, потребителите могат да участват в онлайн игрите и услугите в техния най-осъвременен вариант.

с това сме се съгласили при регистрацията , да не кажа че всички знаехме че е бета версия и ще има промени
Активен

chamy
Лейтенант
***

Karma: +52/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #10 -: Януари 10, 2011, 01:07:03 »

1.4 „Империя Онлайн ООД” редовно разработва, осъвременява и адаптира нейните онлайн игри и услуги. Респективно, потребителите могат да участват в онлайн игрите и услугите в техния най-осъвременен вариант.

с това сме се съгласили при регистрацията , да не кажа че всички знаехме че е бета версия и ще има промени
ОК. Не мисля, че някой ще има проблем с което и да е логично нововъдение. Не мисля, че някой ще бъде против да участва в търсенето на решение в подобни непредвидени ситуации. Липсва обаче диалог; липсва желание да се търси оптимален за двете страни вариант; липсва дори елементарно уважение заради факта, че все пак ние сме потребителите на този така наречен продукт. А ако, недай си Боже, някой реши да бъде обективен и посочи слаби страни, предяви претенции срещу парите и времето си, или просто изкаже мнение, то тогава започва едно "хващане за думите", избягване на съществената част, триене и заключване на теми... или просто игнориране. Очевидно е, че не само аз намирам всичко това за абсурдно. И добре, че не съм само аз, че иначе зле би говорило за нас, като нация. В белия свят, потребителят има права и малко са хората, които се осмеляват да ги нарушават. Ако се намерят такива, то в последствие си плащат за дързостта. Ние тук не бързаме толкова - нека първо ни удостоят с честта да започнат да гледат на нас като потребители на ИО. Хубавите неща ставали бавно, казват... Smiley
Активен

НЕКЛИЕНТ на Imperiaonline
krasigogo
Лейтенант
***

Karma: +31/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 108



Профил
« Отговор #11 -: Януари 10, 2011, 01:16:06 »

Това е поредната тъпня на някои самозванци.
В RL това няма как да стане.
Някои люде трябва да се осъзнаят  докато могат.
Активен

Скив бре три пъти режа и все късо
kaktus
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 14



Профил
« Отговор #12 -: Януари 10, 2011, 23:35:42 »

  Конкретен пример:Кое е редно и кое не е?
 Изпращате атака към активен играч,който по време на атаката излиза в мод(атката не се връща а го удря) и си спи спокойно.Или изпращате атака към каса,която става активна по време на атаката и се омазвате.В единия случай важи условието,при което е стартирана атаката а при другия условието се променя по време на атаката!Вярно,че това са два различни вида атака,но си е атака в крайна сметка.Нали уж трябва да мерим с един аршин?Кое е редно и кое не е?
 
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!