Imperia Online България  
Май 10, 2024, 01:06:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: телепортация  (Прочетена 12329 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2010, 19:57:06 »

Крум е написал във форума начина на придвижване на армията. Всичко извън описаното тук е бъг и се докладва.  Cool
"Придвижване на армията:
- Войниците се движат с различни скорости.
- Винаги армията се придвижва с темпото на най-бавната единица.
- Когато се праща армията на битка, се плаща по-голяма издръжка за времето, за което армията е на поход (един вид вредни и дълги снабдителни линии). Колкото часа я няма, толкова време се плаща повече издръжка. Издръжката се изчислява, като се умножи х3 нормалната издръжка на всяка единица.
Армията има нужда от предварителна подготовка за похода, след което има нужда от време за да изпълни задачата си. Това време се добавя към времето за път.
Картата на играта е с размер 4000х4000 ИМ (Империална Миля). Единица движеща се със скорост 1 (копиеносец), преминава една точка (ИМ) за 4,5 секунди. Тъй като света е кръгъл (или нещо такова), най-далечното разстояние на което може да се намира някой враг е 2000ИМ, с други думи 1 копиеносец би стигнал до всеки играч за най-много 2 часа и половина…Към времето за пътуване се добавят 40 минути и в едната и в другата посока. Това е времето необходимо на армията да се подготви за тръгване и след като проведе битката да приключи със задачата си.
Картографията може да скъси времето за пътуване, но не може да намали задължителното време за подготовка."


това в ръководството за коя версия е?
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
Afrodita
Гост
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2010, 19:57:43 »

я ми кажи как точно след като е минал боя те трябва да се оседлават на ново? ил ида си слагат ризниците? като не са ги сваляли? аз може да съм бос и като имам ръся, който няма пита и му се обяснява Wink

Той говори за това, че армията има 40 мин. подготовка в началото, но това се вижда като път също така, а би трябвало реално да си се подготвят зад крепостните стени, а така на практика излиза че ти виждаш атаката, че е при теб след 42 мин. той ще се прибере, след удара за 2 мин., което по реалистично погледнато значи, че те 40 мин се подготвят, пишкаТ, оседлават АМА ПО ПЪТЯ
Активен
Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2010, 19:59:25 »

Той говори за това, че армията има 40 мин. подготовка в началото, но това се вижда като път също така, а би трябвало реално да си се подготвят зад крепостните стени, а така на практика излиза че ти виждаш атаката, че е при теб след 42 мин. той ще се прибере, след удара за 2 мин., което по реалистично погледнато значи, че те 40 мин се подготвят, пишкаТ, оседлават АМА ПО ПЪТЯ
доносниците са ми прошепнали на ушенце, че се готвят да тръгват към МОЯТА империя  Cool
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2010, 19:59:38 »

това в ръководството за коя версия е?

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=32.0
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
Afrodita
Гост
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2010, 20:07:39 »

доносниците са ми прошепнали на ушенце, че се готвят да тръгват към МОЯТА империя  Cool
Ми хубаво де, ама защо го показва като атака тогава???
Активен
tripi
Гост
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2010, 20:08:02 »

The_God умен човек си, обясни ми какво значи подготовка на армията първо, дай да уточним това
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2010, 20:11:19 »

много сте готини... първо я заключвате темата и после я отключвате ... или, или... ние да не сме маймуни за разиграване...
The_God умен човек си, обясни ми какво значи подготовка на армията първо, дай да уточним това
обясних го вече, ама май само аз си чета постовете...

Активен

tripi
Гост
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2010, 20:15:02 »

много сте готини... първо я заключвате темата и после я отключвате ... или, или... ние да не сме маймуни за разиграване...обясних го вече, ама май само аз си чета постовете...


абе аз никаде не прочетах какво значи подготовка на армията  *pardon*
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2010, 20:15:38 »

ей сега си намерихте майстора, аз на тази контра винаги съм се дразнел... да ме палят докато атакувам. това, че не ви харесва на вас не означава, че не е хубаво и практично за други.
аз обикновенно ги посрещам с хляб и сол, после ги карам в публичния дом, където ги изколвам до крак  >Grin ти както искаш така си ги посрещай
Ама ти си ми много интересен . Като някой те напада и при всяко положение на сметките те бие в атака , войската си я оставаш да ти я разбие нали ? Можеш да му бутнеш крепостта или да го запалиш ао сте във война , но се оказва че ще те посрещтне във защита със същата тази войска с която те е нападнал  *hahaha* Егати войната ще се получи примерно  Grin Grin Grin
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2010, 20:15:55 »

Той говори за това, че армията има 40 мин. подготовка в началото, но това се вижда като път също така, а би трябвало реално да си се подготвят зад крепостните стени, а така на практика излиза че ти виждаш атаката, че е при теб след 42 мин. той ще се прибере, след удара за 2 мин., което по реалистично погледнато значи, че те 40 мин се подготвят, пишкаТ, оседлават АМА ПО ПЪТЯ
напрактика, ако искаш така го разбирай, но може и тези 40 минути да ги няма и тогава да идват за 2 минути и ще се пита във форума, а къде е времето за подготовка на армията?
подготовката на армията не се извършва по пътя, а преди него. пътя ти е 2 минути, а ти виждаш 42 минути ето тези 40 минути са ти подтовката. самото изпикаване, изсиране, на*бане на жената за да може да са концентрирани за боя и всичко , каквото имат да свършат още , като оседлаване на коне и т.н...

не знам аз ли не мога да го обясня или вие не искате да го разберете и проумеете
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2010, 20:16:57 »

Ама ти си ми много интересен . Като някой те напада и при всяко положение на сметките те бие в атака , войската си я оставаш да ти я разбие нали ? Можеш да му бутнеш крепостта или да го запалиш ао сте във война , но се оказва че ще те посрещтне във защита със същата тази войска с която те е нападнал  *hahaha* Егати войната ще се получи примерно  Grin Grin Grin
тогава си има други тактики, като например го издебваш по време на 6 часовия блок и т.н.... ако можеш да се биеш това няма да ти е проблема
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2010, 20:17:17 »

http://io_v5-beta.forum.imperiaonline.org/index.php?topic=727.msg3877#msg3877

В средновековието не са били много умни или потайни войниците... Според вас византийците навремето са се появявали изневиделица с многохилядната си армия? Или пък цар Симеон е поддържал няколко години версията, че събира армията, защото ще ги води на Константинопол-Експо '27?
Активен

Afrodita
Гост
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2010, 20:18:23 »

напрактика, ако искаш така го разбирай, но може и тези 40 минути да ги няма и тогава да идват за 2 минути и ще се пита във форума, а къде е времето за подготовка на армията?
подготовката на армията не се извършва по пътя, а преди него. пътя ти е 2 минути, а ти виждаш 42 минути ето тези 40 минути са ти подтовката. самото изпикаване, изсиране, на*бане на жената за да може да са концентрирани за боя и всичко , каквото имат да свършат още , като оседлаване на коне и т.н...

не знам аз ли не мога да го обясня или вие не искате да го разберете и проумеете
Ама защо не си оправя жената зад крепостта, а ми се пръкват там, че ме атакуват ....Huh? А де? Ти ли не можеш да ти разбереш или всички сме малоумни, а ти си единствения съзрял истината?
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #43 -: Октомври 22, 2010, 20:18:44 »

абе аз никаде не прочетах какво значи подготовка на армията  *pardon*
40 минути ти е подготовката и пътя ти е 5 минути, което прави 45 минути на отиване и 5 минути на връщане. Логиката е тази, че за приготовление за атката ти е нужно време, в което ти оседлаваш конете, решиш им гривата, който от войниците не е отишал до кенафа го прави, че нали път и бой ги чака, всеки прави каквото му е нужно да се приготви за боя. Ето това са 40-те минути подогтока, която армяита я няма при връщане след боя, защото те отиват бият и се връщат. Не се подготвят на ново, защото нямат устроен лагер, а са си със оседланите коне и т.н. и затова навръщане е само пътя 5те минути  Wink
еми започни няма да е лошо...
Активен

Kilgor
Гост
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2010, 20:19:22 »

абе аз никаде не прочетах какво значи подготовка на армията  *pardon*

А в старите версий какво означава подготовка на армията ? Защото и там го има това. Само че неправило се начислява и на връщане.
...обясних го вече, ама май само аз си чета постовете...

То е ясно че хора свикнали със старите правила ги дразнят новостите. Старите стратегий и сметки няма да работят, ще трябва да се усвояват нови тънкости и т.н. Колкото и да го обясняваш, няма да мирясат.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!