Imperia Online България  
Май 10, 2024, 06:35:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: щастие  (Прочетена 16573 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« -: Октомври 18, 2010, 11:37:22 »

айде обяснете малко по -нормално,щастие 120 и губя население,другия щастие 121 ли има
Активен
Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 11:53:44 »

а браво на темата ... това го говоря от 2 дена а други само ме игнорират че говоря глупости Smiley днес пристигнаха 207 селянина от играч с 120 щастие ...
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 11:58:50 от Markedjani » Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 11:55:30 »

Засякохме проблема и ще бъде оправен.
Активен

kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2010, 12:02:47 »

и последно по тая тема,това ли е единствения фактор по който се засича-текущо щастие
Активен
alex_1
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2010, 12:03:19 »

И още един въпрос - аз имам +33 щастие и минус 15 от данъка...колега от съюза има +32 щастие и минус 15 от данъка.
И двамата сме на 120 щастие. Днес при него отиват 2 000 селяка, а при мен - само 150.
Защо е такава голяма разликата? Има ли някакъв принцип - кой с кого се сравнява или е случаен изборът?
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2010, 12:11:14 »

неска е моят ден явно стратегията ми сработи ххихихи  Wink *YAHOO*
koiott изгуби 1940 население към The_God.
koiott
1940 население от провинция номер 1 бе изгубено.
The_God
1940 население пристигна в провинция номер 1.
Активен

Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2010, 12:11:51 »

... Днес при него отиват 2 000 селяка, а при мен - само 150.
Защо е такава голяма разликата? Има ли някакъв принцип - кой с кого се сравнява или е случаен изборът?

Прочиташ "как да играем" там пише:
Цитат
Основен ефект на Щастието - предизвикване на емиграция или имиграция. На всеки 24 часа, въз основа на класирането по нетни точки, се сформират групи от по 10 Империи, активни в последните 168 часа, след което се пресмята средното ниво Щастие на всеки акаунт, следвайки формулата:

населението на 1-вата провинция х Щастието в 1-вата провинция + населението на 2-рата провинция х Щастието в 2-рата провинция (и т.н. ако има още налични провинции) / цялото население на Империята = средното ниво Щастие на Империята

Въз основа на индивидуалните им усреднени стойности Щастие, акаунтите се подреждат в 10-скална класация и 1-вият се сравнява с 6-тия, 2-рият с 7-тия, 3-тият с 8-мия, 4-тият с 9-тия и 5-тия с 10-тия. За всяка разлика от 5 Щастие, Империята с по-висока стойност печели 1% от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция. 

« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 12:14:15 от Fight » Активен

alex_1
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2010, 12:12:40 »

А при мен само това:

kelt изгуби 150 население към alex_1.
kelt
150 население от провинция номер 1 бе изгубено.
alex_1
150 население пристигна в провинция номер 1.

Аз затова питам откъде идват тия големи разлики?
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2010, 12:13:52 »

и последно по тая тема,това ли е единствения фактор по който се засича-текущо щастие

Миграцията не се влияе от текущото щастие, а от очакваното щастие, това, с което се участва в миграцията.
Активен

Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2010, 12:14:26 »

тоя които е загубл много население явно е издумкал данъка много и затова щастието му не е било 120 а някаде около 80 и затова е изгубил толко население то е в % -ти ... а този които е загубил малко население е бил на 120
Активен
alex_1
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2010, 12:16:33 »

Миграцията не се влияе от текущото щастие, а от очакваното щастие, това, с което се участва в миграцията.

Ами и на двама ни текущото и очакваното щастие си беше 120. А цитатите от упътването "Как да играем?" не дават яснота по въпроса - чел съм ги. Темата е важна, защото за да вдигне човек една Медицина се иска сума ти ресурс, а тя дава малък бонус засега. А Като ти дойдат 2000 селяка си е друго.
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2010, 12:17:59 »

Миграцията не се влияе от текущото щастие, а от очакваното щастие, това, с което се участва в миграцията.
ще дадеш ли най-накрая някакъв пример с цифри и параметри та да знаме как се смята... с играчи x и y и примерни стойности, че постоянно все се казва по нешо ново... сега текущото не влияело, а само очакваното... а това над 120 брои ли се? и има ли вероятност да е бъг? моето очаквано е 122, но поради границата спора на 120.. може ли при пресмятането да има бъг?
Активен

alex_1
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2010, 12:18:29 »

тоя които е загубл много население явно е издумкал данъка много и затова щастието му не е било 120 а някаде около 80 и затова е изгубил толко население то е в % -ти ... а този които е загубил малко население е бил на 120

Въпросът е на какъв принцип се избира с кого да те сравнят. Защото двама играчи с равни параметри на текущо и на очаквано щастие получават 15 пъти разлика в придошлото население - това някакси не е справедливо.
Активен
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #13 -: Октомври 18, 2010, 12:22:11 »

Ами и на двама ни текущото и очакваното щастие си беше 120. А цитатите от упътването "Как да играем?" не дават яснота по въпроса - чел съм ги. Темата е важна, защото за да вдигне човек една Медицина се иска сума ти ресурс, а тя дава малък бонус засега. А Като ти дойдат 2000 селяка си е друго.

Добре де колко по-ясно да го напише човек за да го разбереш?

тоя които е загубл много население явно е издумкал данъка много и затова щастието му не е било 120 а някаде около 80 и затова е изгубил толко население то е в % -ти ... а този които е загубил малко население е бил на 120

Цитат
Основен ефект на Щастието - предизвикване на емиграция или имиграция. На всеки 24 часа, въз основа на класирането по нетни точки, се сформират групи от по 10 Империи, активни в последните 168 часа, след което се пресмята средното ниво Щастие на всеки акаунт, следвайки формулата:

населението на 1-вата провинция х Щастието в 1-вата провинция + населението на 2-рата провинция х Щастието в 2-рата провинция (и т.н. ако има още налични провинции) / цялото население на Империята = средното ниво Щастие на Империята

Въз основа на индивидуалните им усреднени стойности Щастие, акаунтите се подреждат в 10-скална класация и 1-вият се сравнява с 6-тия, 2-рият с 7-тия, 3-тият с 8-мия, 4-тият с 9-тия и 5-тия с 10-тия. За всяка разлика от 5 Щастие, Империята с по-висока стойност печели 1% от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция. 
Активен

yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #14 -: Октомври 18, 2010, 12:28:14 »

ще дадеш ли най-накрая някакъв пример с цифри и параметри та да знаме как се смята... с играчи x и y и примерни стойности, че постоянно все се казва по нешо ново... сега текущото не влияело, а само очакваното... а това над 120 брои ли се? и има ли вероятност да е бъг? моето очаквано е 122, но поради границата спора на 120.. може ли при пресмятането да има бъг?


Текущото щастие, най-отгоре в подсказката, е щастието, което имаш в момента. За миграцията се взима щастието непосредствено след последния данък, за да може всички играчи да участват на равни начала, а не отчитането на данъка на един да се пада след миграцията и така да е на далавера. Постоянните бонуси, от сорта на храм, крепост и т.н., се пресмятат заедно с данъка, за еднократните веднага.

Ако аз имам средно 118, а ти максимум, ти ми взимаш население. Вече бройката си зависи от моето общо население, защото за всеки 5 разлика в усреднените ни стойности, аз губя 1% от населението си, а то идва при теб. В случая е 2 разлика, но се закръгля на 5.

Като писах, че засякохме проблема за равни 120 на двамата, вероятно е това - ако имаш 121 (вдигнал си фестивал за 2 щастие, за да ти го направи от 119 на макс) някой с 120 е губил към теб, защото ви пазим и точките, с които надхвърляте лимита и оттам се е получило.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!