Imperia Online България  
Май 20, 2024, 19:36:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как да се отървем от бездомните кучета?  (Гласуването приключено: Март 03, 2009, 13:09:23 )
Като ги изтровим. - 8 (32%)
Като си върнем виетнамците. - 7 (28%)
Като ги изловят и приберат в кучкарниците. - 10 (40%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бездомните кучета. Как да се отървем от тях?  (Прочетена 6382 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
v.valentine
Капитан
****

Karma: +685/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Forever Zealot :)


Профил
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2009, 15:38:39 »

В Люлин има толкова много големи и добре обособени глутници кучета с доминиращи лидери.
Има територии завладяни от същите ,където по определено време ,особено зимата е въпрос на физическо оцеляване преминаването през тях....От години много от живущите в Люлин се подчиняват с новите правила наложени от четриногите ,като съобразяват маршрута си на придвижване и времето на прибирането пеша /особено вечер и нощем/с гореспоменатите ни "приятели"..за да не попаднат в засада...
За разлика от кучетата ,който имат някакви защитни организации ,съкварталците нямаме такива и респективно няма на кой да се оплачеме за новото териториалното разпределение..Проблема е в това ,че трябва да заобикаляш ,като диверсант за да се добереш до блока ти ,  удължавайки маршрута и времето си за прибиране само и само да не пресечеш някоя завзета от глутницата територия по пътя за собствения ти дом. Трудно може да се обясни на кучетата,че имаш съвсем законното право да минеш оттам или отсам прибирайки се у дома. Grin

Иначе много ми е мъчно за тези създадания ,аз самата съм имала куче и много ги обичам....но просто бездомните кучета са еволюирали до естествени врагове/ или обратното беше ,връщат се към прародителите си вълци /... *pardon* *pardon* *freak* *freak*
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 16:10:50 от v.valentine » Активен
Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2009, 16:41:17 »

В Люлин има толкова много големи и добре обособени глутници кучета с доминиращи лидери.
Има територии завладяни от същите ,където по определено време ,особено зимата е въпрос на физическо оцеляване преминаването през тях....От години много от живущите в Люлин се подчиняват с новите правила наложени от четриногите ,като съобразяват маршрута си на придвижване и времето на прибирането пеша /особено вечер и нощем/с гореспоменатите ни "приятели"..за да не попаднат в засада...
За разлика от кучетата ,който имат някакви защитни организации ,съкварталците нямаме такива и респективно няма на кой да се оплачеме за новото териториалното разпределение..Проблема е в това ,че трябва да заобикаляш ,като диверсант за да се добереш до блока ти ,  удължавайки маршрута и времето си за прибиране само и само да не пресечеш някоя завзета от глутницата територия по пътя за собствения ти дом. Трудно може да се обясни на кучетата,че имаш съвсем законното право да минеш оттам или отсам прибирайки се у дома. Grin

Иначе много ми е мъчно за тези създадания ,аз самата съм имала куче и много ги обичам....но просто бездомните кучета са еволюирали до естествени врагове/ или обратното беше ,връщат се към прародителите си вълци /... *pardon* *pardon* *freak* *freak*


Айде да им спретнем един пожар в Люлин ..... ще ги атакуваме ние ..... аз не съм ги виждал досега защото блока ми е с такова разположение, че слизам от колата и се качвам .... но като дойде детето лятото ще е друго .... само че всичко трябва да стане тихомълком .... иначе закона е на тяхна страна
Активен
Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2009, 17:55:05 »

В "най-добрият" за живеене град в България бездомните кучета нямат проблем с хората. Правата им са регламентирани, защитени и много строго съблюдавани. Докато бях домоуправител се поинтересувах какво може да се направи, че да се махне глутницата, която тормози живущите в блока и на моменти се държи доста заплашително. Стигнах до някаква дирекция в общината... Обясниха ми, че ако кучетата са маркирани, няма никакъв проблем, а за да бъде взето в приют или евентуално убито бездомно куче е необходимо същото ВЕЧЕ да е ухапало човек.

Именно затова говоря и аз ..... същото като с циганите ..... раздават им апартаменти и какво ли още не .... а има баби и дядовци дето се чудят откъде един залък в устата да сложат .....
Активен
v.valentine
Капитан
****

Karma: +685/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Forever Zealot :)


Профил
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2009, 18:00:15 »

В "най-добрият" за живеене град в България бездомните кучета нямат проблем с хората. Правата им са регламентирани, защитени и много строго съблюдавани. Докато бях домоуправител се поинтересувах какво може да се направи, че да се махне глутницата, която тормози живущите в блока и на моменти се държи доста заплашително. Стигнах до някаква дирекция в общината... Обясниха ми, че ако кучетата са маркирани, няма никакъв проблем, а за да бъде взето в приют или евентуално убито бездомно куче е необходимо същото ВЕЧЕ да е ухапало човек.

Само не разбрах ,какво общо има маркирането на кучетата с тяхното високомерно , преднамерено заплашително поведение спрямо хората...или точно това маркиране им дава пълните права да се опитват да доминират ,като вид над панелните обитатели... Grin Grin *freak* *freak*
Активен
kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2009, 18:42:10 »

Само не разбрах ,какво общо има маркирането на кучетата с тяхното високомерно , преднамерено заплашително поведение спрямо хората...или точно това маркиране им дава пълните права да се опитват да доминират ,като вид над панелните обитатели... Grin Grin *freak* *freak*
Маркирани, да се чете "кастрирани". Макар... доколколкото разбрах, преждеговорившите не се страхуват толкова от сексуални посегателства, от страна на четриногите...  *freak*

Като оставим шегата настрани, във Варна наистина е решен проблема - цивилизовано и хуманно.
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 21:47:46 от kassap » Активен

Qui audet adipiscitur
v.valentine
Капитан
****

Karma: +685/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Forever Zealot :)


Профил
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2009, 18:48:25 »

Доколкото знам същата процедура е приложена и в София...около 80% от кучетата са маркирани макар ,че ония ден ми се стори да видях 2 скачени... Grin *scratch*
Но тяхната численост е доста висока и ще минат години докато популацията им намалее от естествен изход.
Проблема е ,че кастрацията не ги прави по мили и дружелюбни и не влиае на захапката им... Grin *freak*
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 18:49:59 от v.valentine » Активен
Goshosi
Гост
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2009, 19:46:21 »

Кастрират ги когато им и кеф. Аз съм от Дупница и тука един нередовник ги намали наполовина сам, ама нещо от НСБОП го прибраха.  Grin Дори и да ги кастрират, някои хора пускат домашните си кучета на свобода и те също еволюират в бездомни. Проблема не е само в тях, ако ше бъдеме нормална държава, не трябва да имаме бездомни животни. За да се справиме с тях, не само законите трябва да бъдат променени, някои хора също ще трябва да си променят начина на мислене. А дотогава-куршум.
Активен
schnitzer
Лейтенант
***

Karma: +217/-65535
Неактивен Неактивен

Публикации: 147



Профил
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2009, 20:01:18 »

А дупките по пътищата? А? С тях какво?  Grin Grin
Активен

Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2009, 20:37:26 »

А дупките по пътищата? А? С тях какво?  Grin Grin

и със финансовата криза ..... а и правителството  ;D ;D ;D ;D ;D
Активен
moby
Гост
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2009, 20:42:06 »

Нека да има кучета . И аз съм човек , и аз хляб трябва да  ям  Cry ...
www.ika-bg.com   ;D
Активен
Aldor
Редник
*

Karma: +35/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #25 -: Февруари 21, 2009, 20:43:15 »

Нека да има кучета . И аз съм човек , и аз хляб ям  Cry ...
www.ika-bg.com   ;D


Ааааа колега ..... с тебе трябва да си поговорим на тая тема .... искам да си заредя за котката разни неща на едро направо .... ама ще е друг ден Smiley
Активен
lamarina
Лейтенант
***

Karma: +110/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 140



Профил
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2009, 21:36:27 »

За мен решението е само едно-пълно изтребване. Живота на хората и най-вече на беззащитните малки деца е по-важен от този на псетата.
Активен

And I was shakin' at the knees
Could I come again please.
Yeah the ladies were too kind
You've been - thunderstruck, thunderstruck
Goshosi
Гост
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2009, 21:43:05 »

За мен решението е само едно-пълно изтребване. Живота на хората и най-вече на беззащитните малки деца е по-важен от този на псетата.
*bravo*  Бой по каската.  *SPITEFUL*
Активен
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #28 -: Февруари 21, 2009, 22:50:11 »

Кастрирани, маркирани. Дрън-дрън. Защо като са ги заловили да ги маркират не са им извадили зъбите?
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Tanya_1972
Сержант
**

Karma: +126/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2009, 10:45:38 »

Кастрирани, маркирани. Дрън-дрън. Защо като са ги заловили да ги маркират не са им извадили зъбите?
Любо, кастрирани, маркирани уличните кучета са на лице. Както знаеш аз съм и практикувал ветеринар. Знаеш ли какво се прави? Хващат ги, обезпаразитяват ги някои от женските ги кастрират и пак ги пускат на улицата. Файда йок!!! Кучетата пак са на улицата. А колко нехванати остават? Просто ни трябват виетнамците. Като гледам нашия кмет гледа само къде да бодне палма и каква кола да кара. За дупките по пътищата просто нямам думи. Друг вариант няма. Виетнамци идвайте!!!
Активен

Когато ми трябва консултант, знам къде да отида, а вие не си бутайте гагата там, където не ви е работа! Не позволявам на сульо и пульо да ми се бъркат в живота и да изказват мнения по лично мои въпроси! Кога, как, защо и кога, това си е мой проблем не "ВАШ"! Ясно???
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!