Imperia Online България  
Май 10, 2024, 11:47:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и осма вълна  (Прочетена 17806 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
FeniX
Гост
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2010, 11:34:12 »

Моят калкулатор зарправя, че разликата 14-18 техни проучвания не е от голямо значение в тая битка. или поне в мойта конфигурация. *scratch* Пак мек център....
От този мек център, без население останах.   Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Активен
zombaio25
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2010, 11:37:22 »

За малко не ми стигна реса да възкръсна от мъртвите подобаващо  Sad Sad Sad

едната ще я спирам комбинирано - на полето и на крепостна  *hmm*
Активен
zahir
Сержант
**

Karma: +54/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 64



Профил
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2010, 11:46:42 »

Цитат
От този мек център, без население останах.   Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Ох, абсолютно - населението ми се топи с всяка вълна неумолимо и без да пускам пожар. Дали ще има селяни за работа в последните вълни  *scratch*
Активен
zahir
Сержант
**

Karma: +54/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 64



Профил
« Отговор #48 -: Февруари 19, 2010, 11:49:14 »

Стимулирай ги да раждат повече  Wink
Ооо, опитвам се, дори ще взема и аз да се включа в този процес, че дано да дам личен пример  Grin Wink
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #49 -: Февруари 19, 2010, 12:11:56 »

Ооо, опитвам се, дори ще взема и аз да се включа в този процес, че дано да дам личен пример  Grin Wink

Ползвай правото си на първа брачна нощ!  Wink
Активен

delenda est!
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #50 -: Февруари 19, 2010, 12:29:14 »

Ох, абсолютно - населението ми се топи с всяка вълна неумолимо и без да пускам пожар. Дали ще има селяни за работа в последните вълни  *scratch*
трябваше да се помолите на Афродита  Wink тя беше правилната богиня... все можеше да помогне  *pardon*
  Grin Grin Grin - ето ви инфо:
- Афродита е представена като богиня на плодородието, пролетта и живота,на брака и раждането.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%84%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B0
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #51 -: Февруари 19, 2010, 12:38:57 »

Абе не знам, ама май пожарите по-рентабилни ми идват за населението  *freak* *freak* *freak* Като пуснах предната вълна 2 изгубих няма и 60К нас, а за тия грабежи само ще пусна до края 120К леки пики, без другото то не се брои  Grin Grin Grin Grin Grin май по-добре да си ме палят по малко  *freak* *freak* *freak* *freak* да вдигам населението, че ако има още 2 грабежа сега ще им оставя сиг по 1 селянин да палят за пожарите след това  *freak* *freak* *freak* *freak*
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2010, 12:46:02 »

Според гръцката митология Димитър/Деметра е бог/богиня на плодородието, такаче в моята имериа проблем с населението няма как да има Wink
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
No_dignity
Гост
« Отговор #53 -: Февруари 19, 2010, 12:47:40 »

Или има една арабска поговорка: Нека да са пълни със плод слабините ви  Grin Grin Grin
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #54 -: Февруари 19, 2010, 13:03:59 »

Според гръцката митология Димитър/Деметра е бог/богиня на плодородието, такаче в моята имериа проблем с населението няма как да има Wink
ами не знам за Деметра,но някой от древногръцките и колеги,покровител на архитектурата, ти беше замъглил погледа Grin Grin Grin
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2010, 15:25:15 »

ами не знам за Деметра,но някой от древногръцките и колеги,покровител на архитектурата, ти беше замъглил погледа Grin Grin Grin
Пак не си си пила хапчетата ти Wink Не помниш ли че се оказах прав?

А иначе Smiley

Деметра (гр. Δημήτηρ) е гръцката богиня на земеделието и на зараждащия се живот, пазителката на брака и на свещенния съюз. Тя е наричана "носителка на сезоните" в Омировия епос, важен белег, че е била почитана дълго преди Олимпийските богове. Тя е дъщеря на Кронос и Рея и майка на Персефона, която по-късно става жена на Хадес. В късната античност култът към Деметра се смесва с този на Кибела. Древните гърци виждали Деметра в съзвездието Дева. Именно Деметра научила хората на земеделие. Тя дала на Триптолем семена пшеница,който ги разпръснал по целия свят и научил хората на земеделие.
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2010, 15:36:33 »

Хера (на гръцки: Ήρα) е дъщеря на Кронос и Рея, сестра и жена на Зевс, и майка на Арес, Хеба и Хефест. Като женско съответствие на Зевс царица на олимпийските богове, властница над небето, повелителка на облаците и бурите. Богиня на брака и раждането на деца, която има специална грижа над омъжените жени.

Явно древните траки/гърци/ са имали доста покровителки на семейството, ама тая е най-висшата.  Wink
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2010, 15:44:01 »

Е да, тя се е специализирала главно в това Wink

А при мен е друго, нека реколтата е добра, да няма гладни и гледай как се множат Wink

И като стана дума. Елевзински мистерии( Ἐλευσίνια Μυστήρια) се наричат ритуалите в чест на Деметра и Персефона, извършвани в Елевзина, град в Атика на около 20 км североизточно от Атина. Според свещената легенда, именно в Елевзина Персефона е върната на своята майка, след като е отвлечена от Хадес. Деметра основава мистериите в знак на благодарност.

Извършвани са два ритуала - Големи и Малки мистерии. Малките мистерии се провеждат през Антестерион (Февруари-Март) (точно време не е фиксирано и се сменя понякога, за разлика от това на Големите мистерии). Жреците очистват кандидатите за посвещение, като преди това принасят в жертва на Деметра прасенце.

Единствените изисквания за желаещите да се посветят в Елевзинските тайнства са липса на "кръвна вина" (да не са извършили убийство) и разбиране на гръцки език. Мъже, жени, чужденци и роби са могли да бъдат (и са били) посвещавани.

П.П. При мен второто изискване е български, не гръцки - само това е разликата. Колкото до големите мистерии, за тях като им дойде времето. Сега чакам прасенцата  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #58 -: Февруари 19, 2010, 15:50:05 »

Пак не си си пила хапчетата ти Wink Не помниш ли че се оказах прав

да - закъсах го откъм хапчета последно време *scratch*...мъка... ...така или иначе 7ците за по 26 часа си остават само в твойте фантазии...поне докато не  я видя черно на бяло...с готовите проучвания,времена и ресурс за да се пусне самата крепост....Grin Grin Grin Grin

....а относно боговете и богините - казаха ми,че тия вашите на плодородието нещо не са ви помогнали много с населението... : *pardon* ....трябваше Афродита да я слушкате  Lips Sealed
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #59 -: Февруари 19, 2010, 16:01:51 »

В случай че не си разбрала. Димитър се казвам аз, което е мъжкия вариант на това божество. А ето и още малко информация:

Деметра ( Demeter, Δήμητρα ) е богиня на плодородието, земеделието. изобразявали са я с венец от цветя на главата и сърп в ръка, както и държаща житни класове и узрели макови глави. Деметра е сестра на Зевс ( съответно дъщеря на Кронос и Рея). култът към нея е бил силно разпространен, защото като богиня на плодородието от нея е зависела добрата реколта, следователно и животът на древните. Деметра е майка на Персефона. най-разпространената легенда за тях разказва как Хадес отвлякъл Персефона в подземният свят. нейната майка от мъка не позволявала на растенията да покълнат и да дадат плод, ето защо Зевс казал на Хадес да върне Персефона. Хадес така и направил, но когато тя тръгвала и дал нар - плодът на брака. така Персефона станала негова жена. ето защо тя шест месеца е при него, и шест месеца е при Деметра. всеки път когато Персефона е при мъжа си, Деметра тъгува за дъщеря си - листата на дърветата пожълтяват и окапват, семената не поникват. и ето ви ги годишните времена!!!

Култът към Деметра се свързва и с култът към малоазийската богиня-майка Кибела, което, заедно с нейната зона на действие ни, води към заключението, че тя е била почитана доста преди олимпийските богове.

Основен център на култът към Деметра е била Елевзина ( в момента квартал на Атина ). едва ли има някой, който да не е чувал за Елевзинските мистерии. това е била една доста масова ежегодна церемония, чието съдържание сега можем само да гадаем. има откъслечни сведения от различни древни автори за ритуалите и ритуалните действия включени в Елевзинските мистерии. церемонията, разбира се, е била свързана с поддържането и осигуряването на плодородието.

П.П. Това е за което отговарям аз. Докато дъщеря ми Персефона олицетворява цикълът - раждане, смърт и ново раждане. Тя Е този цикъл. Smiley
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!