Imperia Online България  
Май 21, 2024, 05:23:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "умните" изречения, мисли, сентенции,които харесваме и използваме в трудни момен  (Прочетена 146524 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Insaf
Редник
*

Karma: +23/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


...силните владеят хаоса...


Профил WWW
« Отговор #210 -: Януари 19, 2011, 20:08:19 »

*Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш!
*Който не умее да владее себе си, той е роб, па ако ще да е владетел на целия свят!
*Никоя не може да те накара да се чувстваш посредствен без твое съгласие!
*Мерило за истинския характер на човек е какво би направил, ако знае, че никой няма да разбере за постъпката му.
*Няма пряк път до мястото, където си заслужава да идем.
*Сочете ме колкото искате...но първо измийте ръцете си от своите грешки!

*Един младеж потропал на вратата на един мъдрец и като го видял, попитал:
- Вярно ли е, че можеш да четеш в душите на хората?
- Само в ония, в които пише нещо. - отвърнал мъдрецът.
Активен

Една жена може да бъде най-добрия ти приятел и най-лошия ти враг, безценно съкровище или истинска кучка....
щарак-щарак
Сержант
**

Karma: +151/-102
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


To beer, or not to beer: that is the question ...


Профил
« Отговор #211 -: Февруари 03, 2011, 02:23:10 »

Първо победи себе си, а после форума на ИО.(индийска мъдрост)

Ако твърде дълго се взираш във форума на ИО, форума на ИО също почва да се взира в теб.(Ницше)

Не захвърляй форума на ИО, който е в душата ти!(Ницше)

Умира се достойно, когато вече не е възможно да се живее достойно във форума на ИО .(Ницше)

Създаденото от форума на ИО се проявява отвъд доброто и злото.(Ницше)

Лошият човек във форума на ИО е като въглена: ако не те опари, ще те очерни.(Анахарсис)

Първата чаша принадлежи на жаждата, втората - на веселието, третата - на насладата, четвъртата - на безумието и чак след това публикуваме във форума на ИО (Анахарсис)

Във форума на ИО не се самозабравяй, в темите му не се унижавай.( Клеовул)

Форума на ИО се мени всеки час, хората-цял живот

Форума на ИО не гледа красотата

Във Форума на ИО младите плащат за това, което правят, а старите - за това, което не правят.  Бомарше

 
Обичам Форума на ИО, не затова какъв е той, а за това какъв съм аз, когато спамя там.
 
Най-много ти липсва този форум, който е до теб, но ти знаеш, че никога няма да е твой.
 
За Форума на ИО ти може да си един човек, но за един човек може да си целия Форум.
 
Не си губи времето с форум, на когото му е все едно дали пишеш в него.
 
Може би Форума на ИО иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.
 
Винаги ще има хора във Форума на ИО, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората.
 
Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да напишеш нещо във Форума на ИО, че все някой ще разбере що за човек си ти.
 
Не си давай много-много зор да спамиш във Форума на ИО, най-хубавите работи се случват, когато най-малко ги очакваш

"Каква е ползата за Форума на ИО ако предобие цял свят , а в замяна на това погуби душата си" Евангелието на Марко
Активен

perun
Лейтенант
***

Karma: +30/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 121



Профил
« Отговор #212 -: Февруари 17, 2011, 13:06:52 »

ПЕСЕН ЗА НАДЕЖДАТА
Недялко Йорданов

Когато изглежда,
че няма надежда,
че всичко е свършено вече –
недей се смущава,
недей се прощава,
недей се предава, човече.

Кажи – не ми пука
от таз несполука –
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта,
това е антракта,
това е антракта – не края.

От огън опърлен,
от всички захвърлен,
затворен в най-тъмната стая –
недей се спотайва,
недей се отчайва –
кажи си: това не е края!

Кажи: не ми пука
от таз несполука –
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта
това е антракта,
това е антракта – не края!
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 13:31:36 от perun » Активен

Не е важно какво мислиш, а какво вършиш.
Xboy
Редник
*

Karma: +8/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил WWW
« Отговор #213 -: Февруари 22, 2011, 12:45:48 »

Имам аз няколко мъдрости, които си ме радват, но не бих казал, че са за трудни моменти, защото както аз съм казал: "Трудностите са психологическите бариери, които сами си издигаме, за нещата".  *db*
А чуждите мисли са:
"Да превъзхождаш другите не изисква много усилия, ако същевременно не си поставиш за цел и прекрасното желание да превъзхождаш и себе си.", К. Дебюси
и
"Силата е търпение и време", Балзак
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #214 -: Февруари 22, 2011, 15:06:11 »

„Мерзостта на народа прави всяка добродетел безполезна и опасна. Народът въобще не разбира от добродетели, той величае долните хора, хайдуците, развратниците, престъпниците, изнудвачите, лъжците и на такива той поверява своята съдба. Такива той избира за народното събрание, а на умните и почтените се присмива и ги забравя. Народът е като едно добиче ­колкото по го удряш, толкова по-бързо върви към целта, към която ти го водиш. Народът е като истеричните жени — за да се усмирят, тям трябва бой. Колкото повече се показвах презрителен и високомерен пред народа, толкоз повече той показваше страхопочитание към мен. Презирай народа и не отдавай на никоя работа повече значение, отколкото тя има. От всичките неща в твоето царство народът е най-маловажното.“

Фердинанд Сакскобургготски
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Hoho_Boho
Редник
*

Karma: +17/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #215 -: Март 12, 2011, 22:16:59 »

      Ако паднеш - не ставай с празни ръце!
                                      Китайска мъдрост
Активен

Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #216 -: Март 12, 2011, 23:15:03 »

„Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен.“

„Боговете са мъртви и човекът е оставен сам на себе си.“

„Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.“

„За да живееш в самота, трябва да си животно… или бог.“

„Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“

„Аз ви уча за Свръхчовека: Човек е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато.“

„По-добре в лапите на разбойник, отколкото в ръцете на разгулна жена.“

„Аз не съм човек, а динамит“

„Ако твърде дълго се взираш в бездната, бездната ще се взре в теб.“

„Има две житейски правила: Правило 1 — Не се тревожи за дреболии. Правило 2 — Всички неща са дреболии.“

„Ние можем да наречем всяка истина грешна, ако не е придружена с поне една целувка.“

„За художниците, за гениите опасността се крие в жената.“

„И най-силният между нас често няма сили да стори онова, което всъщност знае…“

„При жена ли отиваш? Не забравяй камшика!“

„Който не умее да лъже, той не знае що е истина!“

„От нашите най-добри врагове ние не искаме да бъдем щадени, а също не и от ония, които от душа обичаме.“

„Отровата, погубваща слабите натури, е храна за силния и той дори не я нарича отрова.“

„Който се бори с чудовища, нека внимава сам да не се превърне в такова.“

„Много и премного се раждат: за излишните бе измислена държавата.“

„Държава се зове най-студеното от всички студени чудовища. Студено лъже то; и тая лъжа изпълзява из устата му: «Аз, държавата, съм народът».“

„Човекът започва там, където свършва държавата.“


Фридрих Ницше
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #217 -: Март 13, 2011, 20:37:37 »

Приказка за тайните на сърцето. На изток преди много хиляди години вярвали, че всеки човек на земята е бог. Но човечеството злоупотребило със способностите си, затова Върховният Бог решил да им ги отнеме. Тогава възникнал въпросът къде да скрие божествената природа-източника на всички човешки таланти, възможности и слава.Първият съветник му казал" Защо не изкопаеш дълбока дупка в земята и не скриеш в нея божествената природа?" "Не -отговорил Бог,-рано или късно някой ще се порови достатъчно дълбоко и ще я намери". Тогава проговорил втория съветник:" Аз имам една идея-казал той.- Защо не поставиш източника на всички човешки способности на върха на най-високата планина?" Отново Бог казал. " Не. Рано или късно някой ще се изкачи на най-високата планина и ще я открие". Накрая се обадил третия съветник." Какво ще кажеш да поставиш божествената природа на дъното на най-дълбокия океан?" Бог отговорил: "Не.Някой ще се спусне достатъчно дълбоко в океана и ще я намери". После Бог помълчал, помислил, а на края се усмихнал и казал: " Намерих решението. Ще скрия този източник на изключителна сила, величие и слава в сърцето на всеки мъж, жена и дете на планетата, защото никога няма да се сетят да погледнат там"....:-(((
Активен

Age of Extinction
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #218 -: Март 13, 2011, 21:32:51 »

Имало едно време трима верни и неразделни другари.Казвали се Любов, Приятелство и Доверие…Когато били тримата заедно, всичко било прекрасно.И така било, докато не се наложило един ден Любовтада замине по работа. Нямало как, дългът я зовял.

Но преди да се раздели с приятелите си, тя ги уверила:

– Когато ви домъчнее много за мен, потърсете ме,аз няма да съм чак толкова далече.Там където видите някоя двойка да се гледа с желание и копнеж в очите, знайте, че там ще съм и аз – рекла Любовта и тръгнала…

– Е щом е така, добре ще е и аз да поема към моите задължения –казало след малко Приятелството на Доверието.

– Но ти не сепритеснявай, когато имаш нужда от мен, лесно ще ме намериш.Там където видиш двама човека, които и в плача, и в смеха си са заедно, знай че с тях съм и аз…

Доверието отворило уста и понечило да каже нещо на сбогуване,но… Приятелството вече си било тръгнало,без да чуе последнитедуми на другаря си. И заминало надалече…

Тогава Доверието, останало съвсем само,тихичко прошепнало сякаш повече на себе си:

– Мен веднъж загубите ли ме, повече не можете да ме намерите…
    Smiley
Активен

Age of Extinction
viki4
Гост
« Отговор #219 -: Април 08, 2011, 11:57:00 »

Лесно е да изкараш селянина от селото.Трудно е да изкараш селото от селянина...!
Активен
duda
Гост
« Отговор #220 -: Април 08, 2011, 15:25:28 »

Селянията,не е признак за месторождение,а е душевно състояние.
Активен
viki4
Гост
« Отговор #221 -: Април 14, 2011, 12:27:08 »

10 стъпки за красота от Одри Хепбърн  *SPRUSE_UP*

1. За атрактивни устни изричай мили думи.
2. За красиви очи търси доброто у хората.
3. За стройна фигура споделяй храната си с гладните.
4. За красива коса нека децата ти прокарват пръсти по нея поне веднъж дневно.
5. За добра походка върви с убеждени...ето, че никога не вървиш сама. 
6. Хората много повече от предметите трябва да се подмладяват и обновяват.
7. Помни, че когато и да се нуждаеш от помагащи ръце, ще ги намериш на тялото си. Когато остарееш, ще откриеш, че имаш две ръце – едната за да помагаш на себе си, а другата, за да помагаш на хората. 
8. Красотата на жената не е в дрехите, които носи, фигурата, за която се грижи, нито в начина, по който сресва косата си. Красотата на жената се вижда в очите й, защото те са вратата към нейното сърце, където обитава любовта. 
9. Красотата на жената не е маниер на лицето й, но истинската красота на жената се отразява в душата й. Тя е грижата, която тя отдава с любов и състраданието, което тя показва. 
10. Красотата на жената расте с годините й.
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #222 -: Април 15, 2011, 23:56:35 »

Запомнете: Когато имам лош ден и изглежда че хората се опитват да ме вбесят ще ми отнеме 42 мускула да се намръщя и само 4 за да протегна средния си пръст и да им кажа да го....
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #223 -: Април 30, 2011, 12:10:44 »

"Когато говориш с враг-слушай го какво ти казва. Когато говориш с приятел-слушай го какво премълчава."
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #224 -: Април 30, 2011, 18:28:54 »

„Този, който си въобразява, че ще се оправи без другите хора, много греши; но този, който си мисли, че другите не могат без него, греши още повече."
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!