Imperia Online България  
Май 16, 2024, 00:02:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Още за морала в защита  (Прочетена 1834 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Agassi
Сержант
**

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« -: Декември 03, 2008, 13:14:20 »

Първо искам да се извиня ако съм обидил някого в предишната си тема (http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=13609.0) макар че всячески се опитвах да не пиша нищо което да се сметне за обида. Щом ми заключиха темата обаче - явно не съм успял. Това което продължава да ме интересува обаче е следното - не ви ли се струва нереално и несправедливо това което се случва в тази симулирана битка http://www17.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=webcalc/45/2008_12_03/45001436_86224 ?

Използвал съм Разграбване понеже в онлайн калкулатора няма полева битка (сигурно е в процес на разработка) но тук защитника губи още на полевата така че е същото като някой да тръгне да те опожарява и ти да го посрещаш.
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #1 -: Декември 03, 2008, 13:25:04 »

Нормално е да загуби.
Все пак, нападателят стартира с 30 точки повече морал.
И въпреки това - както виждате от самия доклад, битката аха да е на кантар.
Припомням Ви, че симулатора дава приблизителни стойности.
В битките има заложени много променливи. Тези променливи могат доста пъти да изненадат с резултата си.
Както е и в релността.
Понякога по-малобройни армии обръщат в бягство по-многобройни от тях.
В доклада няма абсолютно нищо несправедливо, нито изненадващо.
Може би единственото изненадващо е, че нападателят е слязъл под 50 морал, въпреки аванса си от 30 точки.
Но докладът си е съвсем наред.
Закономерно нападателят побеждава, поради аванса си от морал, с който стартира битката.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
unqnown
Ясен
Лейтенант
***

Karma: +41/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Профил
« Отговор #2 -: Декември 03, 2008, 13:31:40 »

В последните два рунда нападателят също има ШАНС да загуби битката и да избяга.
Ако това е опожаряване, с 19 000 оцеляли войника след полевата 200 000 провинция остава НЕопожарена.
И армията всъщност не е добре сглобена. Добави още 40-50 хиляди фаланги на защитника, махни му 10000 паладина и виж резултата.
Активен
Agassi
Сержант
**

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« Отговор #3 -: Декември 03, 2008, 13:34:47 »

Нормално е да загуби.
Все пак, нападателят стартира с 30 точки повече морал.
И въпреки това - както виждате от самия доклад, битката аха да е на кантар.
Припомням Ви, че симулатора дава приблизителни стойности.
В битките има заложени много променливи. Тези променливи могат доста пъти да изненадат с резултата си.
Както е и в релността.
Понякога по-малобройни армии обръщат в бягство по-многобройни от тях.
В доклада няма абсолютно нищо несправедливо, нито изненадващо.
Може би единственото изненадващо е, че нападателят е слязъл под 50 морал, въпреки аванса си от 30 точки.
Но докладът си е съвсем наред.
Закономерно нападателят побеждава, поради аванса си от морал, с който стартира битката.

Аз не оспорвам редовността на доклада. Просто го давам за пример с който искам да покажа че правилото защитника да се бие на базов морал не е много справедливо особено ако става дума за опожаряване. Точно в този случай (на опожаряване) според мен трябва да се дават пълните бонуси към морала на защитника. Ако армията ми отива да защитава невинни хора от избиване или попадане в робство се очаква да се бие дори с по-висок морал от обикновено а не да й се взимат заслужените бонуси.
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #4 -: Декември 03, 2008, 13:38:03 »

Аз не оспорвам редовността на доклада. Просто го давам за пример с който искам да покажа че правилото защитника да се бие на базов морал не е много справедливо особено ако става дума за опожаряване. Точно в този случай (на опожаряване) според мен трябва да се дават пълните бонуси към морала на защитника. Ако армията ми отива да защитава невинни хора от избиване или попадане в робство се очаква да се бие дори с по-висок морал от обикновено а не да й се взимат заслужените бонуси.
Не и когато присъства факта безнадеждност.
Предполага се, че армията на нападателя е грамадна и обгражда защитника отвсякъде, внушавайки му чувство за безисходица.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Agassi
Сержант
**

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« Отговор #5 -: Декември 03, 2008, 13:42:04 »

Не и когато присъства факта безнадеждност.
Предполага се, че армията на нападателя е грамадна и обгражда защитника отвсякъде, внушавайки му чувство за безисходица.

А това как се предполага? Нали давам пример когато армията на защитника е дори по-голяма от тази на нападателя.
Активен
Agassi
Сержант
**

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« Отговор #6 -: Декември 03, 2008, 13:42:22 »

В последните два рунда нападателят също има ШАНС да загуби битката и да избяга.
Ако това е опожаряване, с 19 000 оцеляли войника след полевата 200 000 провинция остава НЕопожарена.
И армията всъщност не е добре сглобена. Добави още 40-50 хиляди фаланги на защитника, махни му 10000 паладина и виж резултата.

Тук не става дума за стратегии на битките - аз не съм се опитвал да давам пример с каква армия трябва да се защитаваме. Просто сложих абсолютно еднакви стойности за отделните войници и добавих 5000 паладини за защитника за да покажа че ощетяването на защитника откъм морал е решаващо в случая.
Активен
unqnown
Ясен
Лейтенант
***

Karma: +41/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Профил
« Отговор #7 -: Декември 03, 2008, 13:51:01 »

В последните два рунда нападателят също има ШАНС да загуби битката и да избяга.
Ако това е опожаряване, с 19 000 оцеляли войника след полевата 200 000 провинция остава НЕопожарена.
Когато провинцията е неопожарена, победител е защитника. Т.е. дори и при тази несправедливост с морала, хората му оцеляват  Smiley
Активен
Agassi
Сержант
**

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« Отговор #8 -: Декември 03, 2008, 14:13:50 »

Когато провинцията е неопожарена, победител е защитника. Т.е. дори и при тази несправедливост с морала, хората му оцеляват  Smiley

А армията ми като победител ли ще се възстанови? - щото това е дори по-важно Smiley
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #9 -: Декември 07, 2008, 17:18:21 »

Не и когато присъства факта безнадеждност.
Предполага се, че армията на нападателя е грамадна и обгражда защитника отвсякъде, внушавайки му чувство за безисходица.

А къде е фактора саможертва , родолюбие от страна на защитника ... и прочие . А фактора страх и от двете страни ? И това , че армията била голяма и всявала в защитника безнадеждност   *xxx* - я погледни следните битки:Биткита на Народите(при Лайпциг) , Превзамането на Константинопол от Османците(съотношението на силите е 1:20 в полза на Мурад) и битката при Онгъла . Горките , такава безизходица ги е обзела , че са успели да бият противника който ги е превъзхождал много повече от двукратно в първите битки с него . Вярно е че накрая защитниците губят(изключение прави Онгъла) , но е показно , как защитника печели първите сражения с противника(и тук неможе да става съпоставка с рундовете на дадена битка в ИО , защото дадено сражение си е съвсем отделна битка) .
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #10 -: Декември 07, 2008, 20:51:37 »

Не и когато присъства факта безнадеждност.
Предполага се, че армията на нападателя е грамадна и обгражда защитника отвсякъде, внушавайки му чувство за безисходица.

Точно в безизходица войниците се бият най-упорито и отчаяно .... Grin
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!